la budobest gasesti si saci si manechine
la budobest gasesti si saci si manechine
Federatia Romană de Box e pregatită de spectacol. Astazi, presedintele Rudel Obreja a anuntat că se află in negocieri avansate pentru organizarea galei in care va boxa Lucian Bute, atunci cind iși va pune in joc centura.
"La sfîșitul lunii iunie sintem foarte aproape să aduncem meciul lui Bute in Romania. Am vorbit cu Lucian si s-a aratat mai mult decit entuziasmat, de idee. Va fi un meci in care iși va apara titlul mondial sau va lupta pentru unificarea centurilor. Depindem foarte mult de finantarea pe care o vom primi. Dacă meciul va avea loc in Romania, atunci acesta se va disputa pe un stadion. Cineva mi-a propus să boxeze pe stadionul Steaua, eu venisem cu ideea stadionului din Cotroceni", a spus Obreja.
Obreja a spus că ideea ca meciul să aibă pe loc pe un stadion i-a venit uitindu-se la meciurile lui Klitschko sau Pacquaio: "Ne-am inspirat de la Pacquaio care a avut meci pe stadionul echipei Dallas Cowboys si de la ucraineanul Klitschko care a luptat pe stadionul echipei Fortuna Dusseldorf in fata a 51.000 de spectatori".
Referitor la meciul din 17 aprilie, de la Montreal, in care Lucian iși va pune titlul in joc contra boxerului Edison Miranda, organizatorii au anuntat că s-au vandut aproximativ 15.000 de bilete.
Ar fi chiar frumos sa fie meciul pe Ghencea cu un stadion plin ![]()
![]()
Pugilistul Ion Ionut alias Jo Jo Dan, l-a invins, sambata pe brazilianul Andre Marcos Do Nascimento, intr-un meci din cadrul Galei Invincibilii 5, si si-a pastrat titlul WBC Continental Americas la categoria superusoara
"A fost destul de greu, adversarul meu a fost unul foarte incomod si rezistent. Poate că si eu am fost prea euforic, am vrut să multumesc spectatorii si să fac spectacol. Cu toate acestea, el nu a reusit să mă lovească de prea multe ori, iar la o fază ne-am dat cap in cap si m-a cam luat ameteala. Una peste alta mă bucur că am inceput acest an cu o victorie si sper să merg in continuare pe aceelasi drum, deoarece de acum urmează meciuri cu adevarat grele. Asa cum in fotbal golurile la vinclu sunt spectaculoase, acestea sunt comparate in box cu loviturile la ficat. Pot spune că astazi (n.r. - sambată) am invins cu un gol la vinclu", a afirmat boxerul roman, facand o paralelă intre box si fotbal.
Jo Jo Dan l-a invins pe brazilian prin KO in repriza a 9-a.
Tot in cadrul galei Invincibilii 5, Viorel Simion l-a invins pe paraguayanul Victor Hugo Cardoso, prin KO in repriza a sasea, intr-un meci contand pentru titlul WBC Mediteranean, la categoria pana
"În ultimele două reprize, adversarul meu a simtit că sunt mai puternic si a dat inapoi. Eu mi-am dat seama de acest lucru si am insistat pană l-am pus la podea. S-a simtit putin că n-am mai boxat de zece luni, insă pregatirea fizică a contat foarte mult, pentru că de două luni am stat numai in cantonament. Sunt foarte bucuros pentru această victorie si cred că sunt pe drumul cel bun. Îmi doresc extraordinar de mult să ajung si eu campion mondial, la fel ca si Doroftei sau Bute", a declarat Viorel Simion.
În primele meciuri din cadrul galei, la categoria grea, Vasile Popovici a fost invins la puncte de lituanianul Igor Borucha, Lucian Bot s-a impus la puncte in fata lui Pavels Dologovs (Lituania), iar Bogdan Dinu l-a invins, tot la puncte, pe Remigijus Ziausys (Lituania).
La gala ce a avut loc in Sala Rapid au asistat aproximativ 1.500 de spectatori.
Se pare ca meciul dintre Bute si Andrade nu va mai fi transmis in Romania ![]()
traiasca netul! ![]()
Se pare ca meciul dintre Bute si Andrade nu va mai fi transmis in Romania![]()
E transmis pe Telesport.
Duminica de la 5 dimineata, asa au anuntat.
E transmis pe Telesport.
PERFECT! ![]()
Hai Bute! ![]()
Bute, esti MARE ![]()
Bravo ba baiatule!
steagro
a fost pe dolce plm pana la urma. traiasca netul ![]()
Pentru toti cei care nu au avut posibilitatea sa vada meciul, gasiti inregistrarea on-line aici
Bravo Bute!
a fost pe dolce plm pana la urma. traiasca netul![]()
Eu m'am uitat direct la sursa pe HBO Sport ![]()
Aseara dupa meci, m-am uitat la pe you tube sa vad si eu cat de fiorosi sunt posibilii adversari ai lui Lucian Bute. Dintre toti Lucica al nostru pare a fi cu o clasa peste ei chiar daca nu sunt eu specialist, dar din ce au aratat vedele astea in meciurile lor Lucica e mult peste ei.
Sa-i dea Dumenzeu sanatate. Este prea simtit omul asta pentru a le da o palma binemeritata la toti nesimtitii implicati in "televiziune" de la noi care nu au miscat un deget pentru a transmite meciul, mai ales celor de la tvr care ne mananca banii luna de luna.
Felicitari unui adevarat campion care are o sansa uriasa sa intre in istoria boxului.
ba, presupun ca nu v-ati uitat la pavlik-martinez... argentinianul ala e un fenomen
LE: da ba daniele, si io tot pe hbo. on-line ![]()
In repriza a treia Miranda cerea parca o lovitura, iar Bute a fost prompt, i-a servit un upercut de KO. Frumos.
25 de victorii (24 prin KO), 0 egaluri, 0 infrangeri. Un sportiv urias, cum spune si presa canadiana.
Aseara dupa meci
Meciul a fost azi de dimineata ![]()
de fapt, sunt 26 de victorii si 21 de KO ![]()
In repriza a treia Miranda cerea parca o lovitura, iar Bute a fost prompt, i-a servit un upercut de KO. Frumos.25 de victorii (24 prin KO), 0 egaluri, 0 infrangeri. Un sportiv urias, cum spune si presa canadiana.
HBO asa zice, asa se vede in video.. or fi negociat numarul de victorii.
Scuze pt dezinformare. ![]()
Meciul a fost azi de dimineata![]()
, am fost influentat de intunericul diminetii ![]()
, am fost influentat de intunericul diminetii
![]()
Lasa ca ai zis bine, la ei era seara ![]()
ba, presupun ca nu v-ati uitat la pavlik-martinez... argentinianul ala e un fenomen
LE: da ba daniele, si io tot pe hbo. on-line
Legat de Pavlik asta care pentru multi era o sperietoare pentru Bute (cica trece la categoira lui Bute). M-am uitat la diferite secvente din meciurile castigate de el si m-a lasat rece. Il rupe Bute in doua daca are ghinionul sa lupte tot meciul dar cred ca o sa cada si asta pe parcurs.
Cu Miranda asta s-au luptat si Pavlick, si alti "grei" de peste ocean iar Lucica l-a executat cu clasa pe cand aia l-au batut dupa 12 reprize.
Inainte sa-i dea upercutul decisiv Lucica i-a rupt ficatul cu 3 lovituri marca Lucian Bute desi Miranda incepuse hotarat repriza a treia.
acum incepe pe sport.ro meciul pt care am stat treaz pana la ora asta
))
mayweather - mosley
Si Mayweather a demonstrat inca o data ca este cel mai bun ![]()
Jo Jo Dan a pierdut in turcia intr-un mod marlanesc... FURT PE FATA! ![]()