FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai memorabil meci pe care l-ati trait pe Ghencea

«12345»
I.N.Money24.01.2006 12:22

Un mare meci al Stelei dupa revolutie eu il consider cel cu Aston Villa.A semanan enorm cu meciul cu Dinamo de asta toamna,au ratat enorm in meciul ala mai ales la 2-0.pana la urma ne-a dat Yorke gol dintr-o faza care nu anunta nimic,iar apoi in retur am pierdut calificarea.

bostina2324.01.2006 13:58
Cel mai memorabil pt mine a fost finala cupei cu Rapid(prima data cand am fost pe un stadion de fotbal) meci dramatic cu rasturnari de scor, gol [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in ultimul minut al meciului (2-2 rezultat final, in cele din urma am castigat cu 6-4 la pen.).

 

Gol Belodedici in ultimul minut!

hmm ma pui pe ganduri :lol: poate ai drepate oricum eram mic atunci dar imi amintesc ca Laca a dat erau niste persoane langa mine strigau "Laca gool" , dar e posibil sa ma fi inselat eu

SSK24.01.2006 22:50

Belodedici a dat golul in finala cu rapidul. Era minutul 94 ! Noi am condus cu 1-0 prin golul lui Ciocoiu, apoi imediat au facut ei 2-1 prin golurile lui Jean Barbu.

 

La penaltiuri, Trica a dat scarita 8)

 

Iar pe Laca poate-l tii minte din poza aia la bustul gol, cu o esarfa cu "anti-rapid" :twisted: :twisted: :twisted:

bostina2324.01.2006 23:18

da e clar m-am inselat eu :D eram mai mic am o scuza :lol:

radoi8625.01.2006 09:15
da e clar m-am inselat eu  :D eram mai mic am o scuza  :lol:

 

Ce meci a fost si ala! Intr-adevar, Belo a dat gol in ultimul minut...mi-aduc aminte ca eu eram in drum spre tasnitoarea de apa, multi o luau in sens invers sa plece acasa si dintr-o data...explozie de bucurie! Tare de tot meciul!

Dar cel cu Valencia(2-0) ramane cireasa de pe tort in opinia mea!

George Stan25.01.2006 09:49

Un amamanunt interesant in legatura cu Steaua - Rapid 2-2 din finala cupei 99 este ca unul din golurile celor de sub pod a fost marcat foarte norocos, mingea sarind ciudat din gazon si pacalindu-l pe Ritli. Cu cateva zile inainte, pe acel teren statusera - de fapt se agitaser - mii de oameni incaltati cu bocanci, la concertul Metallica.

Ultras_Fever25.01.2006 21:23

Meci care imi aduc aminte si azi cu placere Steaua-Cska 3-3 in Ghencea si 2-0 la Sofia!! Dupa ce am fost condusi cu 3-1 am revenit si s-a terminat egal.

Alt meci frumos cel cu Psg, in care am castigat pe teren cu 3-2, a doua zi la masa verde cu 3-0(consider ca era mai bine daca era lasat 3-2). Un alt meci frumos a fost cel cu Glasgow (nu mai stiu cine a dat golul Stelei atunci)

Un meci frumos cand Steaua a castigat cu 5-0 in fata maidanejilor (nu pot sa uit lovitura libera pe care a din care a marcat Rotariu). Meciurile cu Valencia, cu Villareal, cu Besiktas, cu Lens si sper sa mai continue si anul acesta.

P.S: Sunt multe meciuri frumoase la care am asistat dar pe acestea mi le aduc aminte ca si cum s-ar fi jucat ieri. Meciurile cu Glasgow Rangers(1-0), Rapid(finala cupei 2-2,6-4d.p)asta s-a jucat pe lia manoliu nu pe Ghencea.etc ...sunt multe de povestit in special de la meciurile cu miza!!

imi pare rau ca nu am fost sa vad pe juve si pe borusia

Ultras_Fever25.01.2006 21:23

am uitat sa zic de meciul cu "prazarii" 5-0 de anul trecut!!

armanovici25.01.2006 21:54

Edit please...

 

 

Da frumos meci...ce mi-a placut...Intotdeauna imi placeau derbyurile cu Craiova...pacat de ei!

SSK25.01.2006 22:23

Ba mie niciodata nu mi-au placut "derbiurile" cu oltenii. Totdeauna ma asteptam sa opuna si ei ceva rezistenta si totdeauna si-o luau in freza ca ultimii looseri.

 

Meciuri memorabile : Steaua - Rapid 4-0 (Supercupa, pe LM), Steaua - West Ham 2-0 (din ciclul Rovine, Posada, Podu Inalt...) Steaua - National 6-0 (remember ?). Evident, nu le mai trec pe cele cu Valencia, Lens...

Ultras_Fever25.01.2006 23:27
Edit please...

 

 

Da frumos meci...ce mi-a placut...Intotdeauna imi placeau derbyurile cu Craiova...pacat de ei!

 

n-am dat edit din cauza netului, care nu-mi arat ca msj fusese editat deja, si decat sa apara de 2 ori am dat edit la cel de-al 2 lea msj si am completat cu ce uitasem :P!!

cristianotopeanu26.01.2006 11:36
Ba mie niciodata nu mi-au placut "derbiurile" cu oltenii. Totdeauna ma asteptam sa opuna si ei ceva rezistenta si totdeauna si-o luau in freza ca ultimii looseri.

 

 

1. Corectura : este vorba de "loser", nu "looser" (dom' Armanovici doarme :) )

2. Oltenii ne cam facusera figura in ultimii ani, mai ales la ei, cand jucau la intimidare

I.N.Money26.01.2006 13:39

Inainte de victoria cu 1-0 de asta primavara de pe Ion Oblemenco,trebuie sa ne amintim ca nu prea am mai luat toate cele 3 puncte acolo de la acea memorabila partida cand i-am batut in minutul 89 si 90. :lol:

MariusM27.01.2006 01:27

Am fost la cam toate meciurile acasa si deplasare de prin 90. deci mult prea multe meciuri memorabile. Ca o curiozitate, se juca Steaua-Brasov 3-0 prin 92 cred. Un aparent meci oarecare, a devenit mai special pentru ca datorita vremii, un fulger a ars tabela electronica. de atunci vreo 8 ani scorul era afisat cu placute, ca la judet.

Un meci special a fost cel cu Aarhus cand 2 jucatori care nu au facut mai nimic pentru echipa au intors soarta acelui meci. Cornel Cristescu, a egalat in min 83 dupa o patrundere senzationala, ca apoi Ionel Fulga sa dribleze vreo 4 danezi pentru a-i centra tanarului Jean Vladoiu, care inscrie cu un voleu senzational si califica Steaua.

Poate cel mai frumos gol marcat pe Ghencea in perioada post revolutionara, Didi Prodan cu Rangers.

SSK27.01.2006 03:27
1. Corectura : este vorba de "loser", nu "looser" (dom' Armanovici doarme :) )

 

Mersi ! 8)

bostina2327.01.2006 10:51
Inainte de victoria cu 1-0 de asta primavara de pe Ion Oblemenco,trebuie sa ne amintim ca nu prea am mai luat toate cele 3 puncte acolo de la acea memorabila partida cand i-am batut in minutul 89 si 90. :lol:

ce final de meci :lol: nu am jucat nimic timp de 88 de min si am dat lovitura pe final prin Lutu si Danciulescu :lol:

FANATIK RED-BLUE27.01.2006 13:49
http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php?t=1570 , mai este aici un topic asemanator.
Daca mai este, de ce nu-l inchideti pe asta sau pe celalalt???
SSK27.01.2006 20:50
Inainte de victoria cu 1-0 de asta primavara de pe Ion Oblemenco,trebuie sa ne amintim ca nu prea am mai luat toate cele 3 puncte acolo de la acea memorabila partida cand i-am batut in minutul 89 si 90. :lol:

ce final de meci :lol: nu am jucat nimic timp de 88 de min si am dat lovitura pe final prin Lutu si Danciulescu :lol:

 

Ciocoiu si Danciulescu ! Tata (oltean) era cu lacrimi in ochi si abia se abtinea sa nu-mi bruscheze dur bucuria mea dezlantuita :D

buyakabuyaka227.01.2006 22:52

una din cele mai tari partide a fost cea cu nationalul, de a dat sabin Ilie niste goluri...nu mai stiu exact sezonul, oricum eram la un singur pct distanta de ei si in Ghencea i-am spulberat cu un 3-1, si peste inca 3 zile am castigat si cupa tot cu ei, dar cine a fost la meciul Steaua-FC Arges 3-3 stie ca fost o atmosfera cum rar se vede pe stadioanele Romaniei, cred ca au fost, si nu exagerez peste 35000, erau toate scarile full pe scaune se stateau cate 2 persoane, ce mai nebunie totala...sa tot mergi la astfel de meciuri

bostina2328.01.2006 01:37
Inainte de victoria cu 1-0 de asta primavara de pe Ion Oblemenco,trebuie sa ne amintim ca nu prea am mai luat toate cele 3 puncte acolo de la acea memorabila partida cand i-am batut in minutul 89 si 90. :lol:

ce final de meci :lol: nu am jucat nimic timp de 88 de min si am dat lovitura pe final prin Lutu si Danciulescu :lol:

 

Ciocoiu si Danciulescu ! Tata (oltean) era cu lacrimi in ochi si abia se abtinea sa nu-mi bruscheze dur bucuria mea dezlantuita :D

aici nu sunt de acord bag mana in foc ca Danciulescu si Lutu au dat golurile (dar am mai gresit eu chiar in post-urile de mai sus)

armanovici28.01.2006 01:52

Ciocoiu si Danciulescu...

bostina2328.01.2006 02:04

mai bine taceam din gura .....am probleme cu memoria ..... :lol: e a doua oara cand mi se intampla.... :roll:

bostina2328.01.2006 02:10

tin minte ca Lutu abia intrase pe teren spre finalul meciului......daca nu a dat gol el macar unul din goluri a fost marcat din pasa lui nu??? ca ceva ceva stiu eu cu Lutu :D macar aici sa imi dati dreptate sa imi mai revin si eu ca numai "prostii" am zis aici pe topicul acesta :lol:

Recoba28.01.2006 12:24

ai dreptate Bostina cu pasa ,la golu doi a dat lutu :lol: :lol: nu ai memoria chiar asa de proasta :lol: :lol: totusi niste lecitina k e bagat sa bagi mana in foc aiurea :lol: :lol: :lol:

cristianotopeanu28.01.2006 14:46
Inainte de victoria cu 1-0 de asta primavara de pe Ion Oblemenco,trebuie sa ne amintim ca nu prea am mai luat toate cele 3 puncte acolo de la acea memorabila partida cand i-am batut in minutul 89 si 90. :lol:

ce final de meci :lol: nu am jucat nimic timp de 88 de min si am dat lovitura pe final prin Lutu si Danciulescu :lol:

 

Ciocoiu si Danciulescu ! Tata (oltean) era cu lacrimi in ochi si abia se abtinea sa nu-mi bruscheze dur bucuria mea dezlantuita :D

aici nu sunt de acord bag mana in foc ca Danciulescu si Lutu au dat golurile (dar am mai gresit eu chiar in post-urile de mai sus)

 

 

Ciocoiu si Danciulescu au marcat

«12345»