FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai memorabil meci pe care l-ati trait pe Ghencea

«1345»
gabi2904.03.2006 23:53

1. Steaua - Valencia 2:0 (fara comentarii)

2. Steaua - PSG 3:2 (atmosfera electrizanta, meci mare

3. Steaua - West Ham 2:0 (15k de oameni pe o ploaie infernala candand 90 de minute - nu exagerez, si unii din jucatorii englezi care au revenit cu villa si-au adus aminte ca nu mai vazusera asa ceva)

4. Steaua - CSKA Sofia 3:3 (aveam vreo 15 ani, bulgarii conduceau cu 3-1, primul meci la care urcam scarile sa plec si la un moment dat a strigat toata peluza FORZA Steaua si am incremenit - ceva s-a schimbat atunci in mine si am realizat ca Steaua e Steaua datorita oamenilor alora din tribune care stau acolo 90 de minute. de atunci nu am mai simtit niciodata nevoie sa plec de pe stadion inainte de fluierul de final. pentru asta il tin minte pe jean, pentru FORZA Steaua aia care mi-a ramas pana in ziua de azi atat de limpede in minte).

5. Steaua - Aston Villa 2:1 (statea lumea in peluza calare pe omul din fata, atat de aglomerat era)

i0nutz8305.03.2006 23:24

De departe, Steaua - Valencia 2-0... Februarie 2005..

Ar mai fi si Steaua - Villarreal cand a nins.. o super atmosfera, asa cum probabil n-a vazut Europa;)

Steaua - Liverpool.. Tsin minte ca a fost o ploaie insistenta atunci.. Southampton.. 1-0.. Clau.. Sunt multe amintiri, mai ales europene..

Ionutdal18.03.2006 15:26

Steaua - psg 3-2 , Steaua - Dinamo 5-0 ...

baddog08.04.2006 10:13
Papp08.04.2006 11:02
Steaua - psg 3-2 , Steaua - Dinamo 5-0 ...

 

Steaua - VALENCIA!!!!!!!!!

antonika08.04.2006 12:47

1. Steaua-valencia atmosfera incredibila si nebunie totala

2. Steaua - villareal(primu) am inghetat de m-am rahat p mine si unii nebuni din titani erau la bustu gol

weeezer_2008.04.2006 22:29

Steaua - Dinamo 5-0

Steaua - Dinamo 4-2

Steaua - Dinamo 4-1

iar ca performanta a echipei, Steaua - Rapid 0-0

DTP-Ludacris15.04.2006 09:26

Steaua-Valencia ,Steaua-Villareal (amanat :cry: )

Steaua-Lens si derbyurile la care am fost si a castigat Steaua :lol:

donsemaca15.04.2006 09:41

Steaua - IFK GOTEBORG 5-1 in sferturile CCE din 1989. A fost primul meci la care am asistat live. Mi-aduc aminte ca a marcat [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] cu calciiul, Piturca, parca si Ilie Dumitrescu... Ah ce vremuri. Atunci am auzit si primele scandari de pe stadion (pe vremea aia nu prea le auzeai la TV)

Alt meci memorabil ar fi cel cu Aston Villa cu Ciocoiu in zi mare...sau Steaua Dinamo 3-1 in semifinelele cupei nu mai stiu in ce an.

Regret ca nu am vazut memorabilul Steaua Dinamo 5-0 cind au plecat javrele acasa la pauza. Bai ce ma uns pe suflet!!!

_yang15.04.2006 11:44
S(CHIAR DACA NU S-A JUCAT)!!!
DTP-Ludacris15.04.2006 17:02
S

 

pacat..pacat pt 30.000 de oamenii( printre care si yo ) poate dak nu ningea ...in seara aia i bateam :cry:

_yang15.04.2006 22:44
S

 

pacat..pacat pt 30.000 de oamenii( printre care si yo ) poate daca nu ningea ...in seara aia i bateam :cry:

 

Numai D-zeu stie...

estephany16.04.2006 08:54

1.Steaua-valencia,pentru minunea care s-a intamplat si pentru emotiile maxime pe care le-am trait la meciul ala

2.Steaua-villareal(cel amanat),pentru ca pe vremea aia de nu-ti venea sa lasi nici un caine afara ,:D,30 000 nici nu s-au miscat de la locurile lor pana cand nu s-a anuntzat amanarea partidei;si pentru ca dupa meciul ala am facut o pneumonie de o voi tine minte toata viatza

3.Steaua-lens,pentru ca a fost meciul de debut din Cupa UEFA cu 4 goluri de nici nu-ti venea sa crezi

4.as mai mentiona meciul Dinamo-Steaua din 9.04.2006 pentru ca la sfarsitul jocului cainii si-au bagat unchia in gat pana dincolo de jugulara

redandblue16.04.2006 08:58

sper sa fie Steaua-middlesbrough...

DTP-Ludacris16.04.2006 09:06

@red19 Steaua-Midllesbrought de joaca pe Lia :wink:

redandblue16.04.2006 09:21

nu conteaza unde se joaca...o sa fie cel mai frumos meci pe care o sa-l joace Steaua...

Kame17.04.2006 08:51

Meciul cu valencia dar si cel cu Rapid din semnifinale...a fost o atmosfera de neuitat !!!! ..N-am fost la multe meciuri..dar am fost la unele foarte importante!..ForzA STEAUAA!!!

Kame17.04.2006 08:51

Meciul cu valencia dar si cel cu Rapid din semnifinale...a fost o atmosfera de neuitat !!!! ..N-am fost la multe meciuri..dar am fost la unele foarte importante!..ForzA STEAUAA!!!

Sexystelista17.04.2006 09:04

Nici un meci al Stelei nu a fost de uitat insa cel mai frumos meci pe care l-am trait eu pe stadion alaturi de echipa a fost cel cu Dinamo, incheiat cu scorul de 5-0!!Ce mandra am fost atunci!!!

Vladinho17.04.2006 09:33

1.Steaua - Valencia 2:0

titanforever17.04.2006 14:58

Steaua Dinamo 5-0

spre_2417.04.2006 15:29

cu valencia a fost cel mai marpha !

«1345»