FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai memorabil meci pe care l-ati trait pe Ghencea

«1235»
UltraSS19.11.2005 11:05

Inclin sa cred ca al meu a fost cel cu Valencia...la mustata cu Steaua-Dinamo 4-1 din 2000

ADRIAN PACURAR19.11.2005 12:08
http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php?t=1570 , mai este aici un topic asemanator.
adidas03.12.2005 13:33

Nu am avut posibilitatea de a traii nici un meci dar sper sa vina si ziua cind o sa fiu trup si suflet in galerie pe Ghencia

dbd03.12.2005 13:35

pai nu prea am fost la multe meciuri in Ghencea ..mai ales la cele importante..dar cred ca pentru cei care au fost este cel cu Valencia...

alinush8903.12.2005 14:35

de departe cel cu valencia.....insa tin minte ca sin acel an ...Steaua a mai facut un meci extraordinar,cel cu F.C National..cand am batut cu 5-1...dar ..ca performanta..cel cu valencia.a fost una din cele mmai frumoase zile din viatza mea

:wink:

Virgil04.12.2005 07:09

Au fost multe...multe...

Hai sa zicem de cele mai recente.Steaua vs Lens si Steaua vs Halmstads.Meciuri greu de uitat,spectaculoase,cu goluri multe,cu spectacol in tribune,etc.

Imi amintesc cu mai putina placere de cel impotriva lui Rosemborg,cand Steaua a jucat un fotbal stelar dar ghinionul a impiedicat-o sa mai inscrie cel putin un gol.

In sens negativ,memorabil este si acel pas gresit cu Gloria.

Etc,etc.

no_problem04.12.2005 08:40

Steaua-Dinamo 5-0, Valencia.

dezamagiri: Steaua_St.Gallen, Steaua-Dinamo 0-3 in cupa.

Un!t3d Roon3y04.12.2005 09:40

Sper ca peste un an sa fim cu totii d acord ca cel mai frumos meci a fost cel din semifinala cupei UEFA din 2006 :lol:

meshteroo04.12.2005 10:07

Cele mai frumoase meciuri pe care le-am vazut eu de cand mastiu...sunt...ia sa vedem...cel cu Valencia si cu FC National.

Iar cele mai urate meciuri...ia sa vedem...cu Rosenborg si cu Rapid.

I.N.Money04.12.2005 10:26

Cel mai memorabil a fost Steaua-Aston Villa...si Steaua-Dinamo 1-0 in urma cu 2 sezoane cand l-a executat Raducanu pe Delwarte ala... :lol:

Maresal04.12.2005 10:34

Steaua-PSG 3-2, Steaua-Aston Villa 2-1, Steaua-Glasgow 1-0, Steaua-Fener 0-0 (cu 3 sectoare de turci la tribuna 1) , Steaua-Dinamo 3-1 (cand a luat foc peluza si au ramas cainii fara toate steagurile de gard) Steaua-Dinamo 5-0 si cel mai tare si mai tare Steaua-Valencia (ultimul)

OTAKU04.12.2005 11:42

Steaua FC Arges 3 3

juca neaga la Arges si ne a dat 2 goluri pe final parca

la final s a ridicat al 21 lea titlu

 

Steaua Poli de anul asta in conditii similare

Radu mic04.12.2005 15:26

Steaua -psg sau Steaua -juventus...sau Steaua-bruge!!ce meciuri!!!!

Ariel05.12.2005 19:31

De departe cel mai bun meci vazut in Ghencea a fost Steaua - Anderlecht 3 - 0 in semifinalele Cupei Campionilor. Acesta a fost cel mai frumos meci vazut in Ghencea.

Bodanel30.12.2005 04:52

Steaua Poli in vara trecuta. cei drept eu sunt doar de 3 ani in Bucuresti si doar de atunci vin pe stadion.

FANATIK RED-BLUE30.12.2005 17:13

Steaua-Valencia.....the best, cel putin pentru mine care am doar un an si jumatate de mers regulat pe Ghencea.

 

Ar mai fi.......Steaua-Lens, Steaua-Besiktas, Steaua-National, Steaua-Halmstad, Steaua-Dinamo (pacat de rezultat, insa am fost peste ei, mama lor de....) Steaua-Poli.

 

Ahhh cat regret ca nu aveam obiceiul in sange de a merge pe stadion in perioada C.L. ( doar aveam naibi 15-16 ani, idiotu' de mine) dar cel mai mult ma seaca faptul ca nu l-am vazut pe "viu" pe il nostro capitano, no. 7

cristianotopeanu30.12.2005 17:48

Aceeasi varsta o aveam si eu, dar am fost si la ultimele doua calificari in grupele Champions' League (1995- Casino, 1996- Bruges) :D

 

La ce bun, daca pe Hagi l-am vazut doar o data jucand la Steaua pe viu, in 1988 (restul - doar la TV)...

weber_p30.12.2005 18:51

cu siguranta in Ghencea cel mai frumos meci si cel care ma marcat cel mai mult a fost un 3-2 cu psg!! bine si asta cu valencia a fost tare !!

cristianotopeanu30.12.2005 19:43

Mie mi-a ramas Steaua-Bruges 3-0 (1996 - ultima calificare in Champions' League). Arbitra Collina si l-a eliminat usor pe Ad. Ilie, care facuse un meci excelent....

 

Meciul cu PSG a fost superb, dar din pacate nu am mers.

 

P.S. Am reusit recent sa achizitionez aceste doua meciuri :).

dbd31.12.2005 03:53

Cristian tu acu cred ca esti la fiecare meci din Ghencea nu ??? nu tu esti cel din poza ???

cristianotopeanu31.12.2005 06:52

Acum fac fotografii, da. Inainte (acum 12-13 ani) nu faceam poze.

Ultras_Fever31.12.2005 07:31

mai era un topic asemanator...acolo am zis ;)

i.h.u.g.04.01.2006 09:54

Steaua-valencia si Steaua-dynamo 4-1 in 2000 cu Vladoiu si Danciulescu...

inainte de 2000 nu mergeam pe stadion...

cristianotopeanu04.01.2006 10:23

Sper ca nu va referiti la spectaculosul Steaua-Valencia 3-4 (1998), nu ?

iancu dragosh04.01.2006 10:37

Nici acela nu a fost un meci rau. sa nu uitam ca ceea echipa a Valenciei avea sa ajunga de doua ori consecutiv in finala UCL

«1235»