FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai memorabil meci pe care l-ati trait pe Ghencea

«12345»
gianini04.01.2006 16:51

in Ghencea am fost la 3 meciuri, toate memorabile intr-un fel sau altul:

cu Craiova, 5-0;

cu Dinamo 1-0 returul trecut si, 2-2 turul asta.

un alt meci memorabil la care am asistat dar nu in Ghencea a fost cu Dinamo in groapa in '98, turul semifinalei de cupa, 2-1, goluri Danciulescu si lincar.

FATAluiMirelRadoi05.01.2006 10:30

Pai...cel cu Valencia...desi atmosfera la mine nu a fost prea marfa..ca am stat la tribuna 0 si nu prea eram obisnuita...oricum...SUPER MECI..

Ultras_Fever05.01.2006 10:33
Pai...cel cu Valencia...desi atmosfera la mine nu a fost prea marfa..ca am stat la tribuna 0 si nu prea eram obisnuita...oricum...SUPER MECI..

 

oricum ma refuzi de fiecare data sa mergem unde e atm marfa!! esti o rea din pct asta de vdr :P

FATAluiMirelRadoi05.01.2006 10:35
Pai...cel cu Valencia...desi atmosfera la mine nu a fost prea marfa..ca am stat la tribuna 0 si nu prea eram obisnuita...oricum...SUPER MECI..

 

oricum ma refuzi de fiecare data sa mergem unde e atm marfa!! esti o rea din pct asta de vdr :P

 

Las` ca nu te mai refuz...stii u motivu` :cry: Merg sa`mi dau sufletu` pt Steaua...shalalalalal Doamne ce drag imi e de Steaua :oops:

I.N.Money05.01.2006 12:11
Sper ca nu va referiti la spectaculosul Steaua-Valencia 3-4 (1998), nu ?

Ala a fost meci urat pentru noi,ne-a mancat Adi Ilie.Daca imi amintesc eu bine pe vremea aia in lotul Valenciei era si Gabi Popescu.

cristianotopeanu05.01.2006 12:55
:)
George Stan05.01.2006 13:50
Ala a fost meci urat pentru noi,ne-a mancat Adi Ilie.Daca imi amintesc eu bine pe vremea aia in lotul Valenciei era si Gabi Popescu.

 

Unde mai pui ca s-a stins si lumina cateva minute...

cristianotopeanu05.01.2006 14:25

Unul din golurile lui Adrian Ilie, jucatorul pe care l-am apreciat cel mai mult in acea prioada (adica sfarsitul anilor '90)

 

 

1998steauavalencia3450ww.th.jpg

mariuscosmos05.01.2006 20:31

Steaua-Anderlecht 3-0.

 

Asa ceva nu se va mai trai pe un stadion din Romania!! Chiar daca Steaua va invinge pe Real, Barca, Manchester sau Juventus si se va califica in finala LC. A fost nebunie pe stadion, fiindca era vorba de prima calificare a unei echipe romanesti intr-o finala de cupa europeana. De atunci au mai fost...ce sa-i faci, tot Steaua.

dbd06.01.2006 05:45

cam off dar totusi merge ...cred ca ar trebui sa spunem pe acest topic si un meci pe care dorim si credem ca VA FI memorabil...

eu zic de finala UEFA pe Lia Manoliu anul asta... :lol: :lol: :lol: 8)

cristianotopeanu06.01.2006 07:04

Finala UEFA nu se va disputa pe stadionul fost "23 August". Si oricum, mergem prea departe cu gandul....

doar_stelist06.01.2006 07:37

Steaua-WEST HAM...ce vremuri!!! ce galerie...ce atmosfera...ce jucator Albert Duro! ce ploaie amestecata cu zapada (asta era in primii ani ai mei in peluza, poate si din acest motiv AM RAMAS MARCAT, au urmat si altele, dar la acel meci am remarcat "live" ce inseamna Steaua)

Bodanel06.01.2006 20:47
...ce jucator Albert Duro!  
si mie mi-a placut duro. oare mai joaca pe undeva sau s-a retras ca nu mai stiu cati ani avea
nick200506.01.2006 21:05
si mie mi-a placut duro.

 

Un jucator foarte inimos si o conditie fizica superioara celorlalti. Cel putin eu asa imi amintesc...mai avea el si intrari rudimentare, dar a dat tot ce a avut mai bun pentru Steaua. In consecinta, nu l-am uitat!

cristianotopeanu07.01.2006 06:14

West Ham-Steaua 0-0 (Duro si Di Canio)

 

1999westhamsteaua0080iv.th.jpg

DaRk_Star08.01.2006 14:55

Steaua-lens a fost meciul de care imi amintesc cu cea mai mare placere,chiar daca a fost doar al doilea pe Ghencea la care am fost...sper totusi ca din toamna,dupa ce ajung in Bucuresti (iarasi sper!) sa imi fac abonament...:)

Wholigan10.01.2006 19:04

Pentru mine cel mai tare din punct de vedere al rezultatului a fost Steaua-Valencia, si modul cum a venit, la penaltyuri a contribuit la o tensiune si o bucurie de neegalat in final.

Cea mai tare atmosfera a fost la Steaua-Poli acum in vara. Pur si simplu nu ma mai auzeam urland la un moment dat, mult prea tare!

solodiablo710.01.2006 22:16

Steaua - valencia ... in ultimii 5 ani ca meci international si Steaua - f.c. national din campionat ... a fost o atmosfera super .. mai ales cand Neaga a dat al doilea gol si se striga numele lui pentru primul pe care il daduse :) ... bafta la toti stelistii

laca_714.01.2006 16:22

clar Steaua-valencia este cel mai memorabil :D:D:D:D:D:D:D

kira16.01.2006 07:58

in 1989 cand Dinamo a castigat cu 3-0 :lol:

raducelbun16.01.2006 08:15

Au fost multe meciuri frumoase, memorabile chiar, dar de departe cele mai frumoase au fost:

1. semifinala cu Anderlecht - am vazut ce amai buna repriza facuta de o echipa romaneasca vreo data(prima repriza).

2. Cu PSG - tensiune, rasturnari spectaculoase de scor, un vis.

3. 5-0 cu Dinamo - nu cred ca trebuie sa mai argumentez de ce.

I.N.Money16.01.2006 08:28
in 1989 cand Dinamo a castigat cu 3-0   :lol:

Am intrat in al 17 lea an de la ultima victorie in campionat a lor in Ghencea..amuzant nu? :lol:

Recoba23.01.2006 01:01

pe primul loc pentru mine ramane Steaua PSG a fost primul meu meci in Ghencea a fost vis o sa tin minte toata viata si atunci l am vazut prima oara live pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] ce jucator ..... dupaia cel cu West Ham a fost prima oara cand l am suferit pe sabin Ilie :lol: pentru vreo 2 ore ca dupaia :) cel cu valencia a fost fenomenal da nu am fost prezent in tribuna :(

bostina2324.01.2006 11:14

Cel mai memorabil pt mine a fost finala cupei cu rapid(prima data cand am fost pe un stadion de fotbal) meci dramatic cu rasturnari de scor, gol [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in ultimul minut al meciului (2-2 rezultat final, in cele din urma am castigat cu 6-4 la pen.). Meciul cu Lens il voi uita greu, m-a impresionat atmosfera de la "meciul" cu Villareal cand nins :D.La dezamagiri se incadreaza perfect Steaua-Rapid 0-5 (supercupa)

PS: cel mai mul regret ca nu am fost pe stadion la meciul cu Valencia :cry:

George Stan24.01.2006 11:46
Cel mai memorabil pt mine a fost finala cupei cu Rapid(prima data cand am fost pe un stadion de fotbal) meci dramatic cu rasturnari de scor, gol [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in ultimul minut al meciului (2-2 rezultat final, in cele din urma am castigat cu 6-4 la pen.).

 

Gol Belodedici in ultimul minut!

«12345»