FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Preliminariile Euro 2012 - Ucraina Si Polonia

«1345678»
red&blue_boy27.01.2011 11:29

Dar Deac ce cauta?Chiar nu inteleg...

Oricum,eu sunt trist ca nu e convocat Banel,ar fi meritat.

Daniel-Ionut21.03.2011 18:12

Lotul Romaniei pentru meciurile cu Bosnia si Luxemburg:

 

Portari: Costel Pantilimon (FC Timisoara), Ciprian Tatarusanu (Steaua Bucuresti), Silviu Lung jr (Universitatea Craiova);

 

Fundasi: Cristian Sapunaru (FC Porto), Cornel Rapa, Adrian Salageanu (ambii Otelul Galati), Gabriel Tamaș (West Bromwich Albion), Cristian Chivu (Internazionale Milano), Dorin Goian (US Palermo), Florin Gardoș (Steaua Bucuresti), Razvan Raț (Șahtior Donetk);

 

Muijlocasi: Gabriel Torje (Dinamo Bucuresti), Adrian Ropotan (Dinamo Moscova), George Florescu (Alania Vladikavkaz), Ianis Zicu, Dan Alexa (ambii FC Timisoara), Gabriel Muresan (CFR Cluj), Ciprian Deac (Schalke 04), Razvan Cociș (Karpatai Lvov);

 

Atacanti: Adrian Mutu (AC Fiorentina), Marius Alexe (Dinamo Bucuresti), Ciprian Marica (VfB Stuttgart), Bogdan Stancu (Galatasaray Istanbul).

dejoc21.03.2011 18:34

Avem ceva sanse sa batem

Robert Aeroth21.03.2011 21:33

II batem clar ,doar il avem pe florescu pe Mutu pe marica pe deac pe zicu...........

Bogdan21.03.2011 21:33

Ce a ajuns Steaua. Dintr-o echipa ce dadea 7-8 jucatori la nationala din o care mare parte erau titulari acum sunt doar 2 amarati.

MoWeed21.03.2011 21:52

Ar fi fost culmea sa ia de la Steaua, tinand cont de jocul execrabil.

 

Ronnie22.03.2011 05:55

Revine Cocis la nationala. Obrigado, mama!

dejoc22.03.2011 09:14

@ Bogdan , eu stiam ca mai multi de 3, de la o singura echipa, nu se poate

blindica22.03.2011 10:55

As opta pentru echipa :

Pantilimon -

Sapunaru,Goian,Gardos,Chivu

Torje,Zicu,Alexa,Rat

Mutu,Bogdan Stancu .

 

Parca vad ca jucam cu Cocis si Florescu.

 

Ronnie22.03.2011 12:32
@ Bogdan , eu stiam ca mai multi de 3, de la o singura echipa, nu se poate

 

Nu exista aceasta regula.

hellas_verona22.03.2011 12:37

Pai sigur jucam cu Florescu...E favoritul lui muce junior...nu joacă nimic ala, dar tot prinde convocarea...

Mă mir cum de nu l-a convocat pe Herea, că doar e crapidist. :ce_oameni:

 

_________________________________

http://stelianevelina.blogspot.com/ Micul meu blog

Bogdan22.03.2011 18:34
Ar fi fost culmea sa ia de la Steaua, tinand cont de jocul execrabil.

Nu urlu la selectioner ca nu a luat jucatori de la Steaua. Plang in ce hal a ajuns echipa noastra de nu mai are forta sa dea jucatori la nationala

 

 

Recula cu 3 jucatori nu exista. Imi aduc aminte perioada Dobos, Prodan, galca etc..

dejoc22.03.2011 20:12

Cel putin regula asta am vazut-o la fifa :D

David22.03.2011 21:18

N-ar mai fi Spania campioana mondiala.

hellas_verona23.03.2011 15:46

Doamne ce conducator FRF avem. În loc să ii spună lui Lupescu să tacă din gura ii amenință pe Mirel că vezi doamne nu mai vine niciodată la nationala

Nu il i-a draqu si pe asta mai repede, că ne-am saturat de prostia si smecheria lui.

 

VPM!!!

 

________________

http://stelianevelina.blogspot.com/2011/03...Ion-part-i.html

Daniel-Ionut23.03.2011 17:18

Hmm eu as opta pentru :hmmm:

Pantilimon

Sapunaru - Goian - Chivu - Rat

Torje - Ropotan - Gardos - Zicu

Mutu - Stancu

 

Avem un mijloc de cacao...

blindica23.03.2011 22:43

Pai da,teoretic asta ar fi linia de fundasi cu care ar incepe orice antrenor care ''vrea sa inceapa reconstructia'',dar e prea fricos si se pune multa presiune asupra sa. Daca-l punem pe Gardos la mijloc,oricat de bun ar fi el acolo,e ca si cum i-am da apa la moara maimutei,stiu ca e vorba de echipa nationala,dar sigur ar fi prilej de '' b.b.b.ba sorinache,pai daca rrazvan il pune la mijloc si e selectioner,baga-l taticule pe iliev..b.b.ba''.Merg pe Zicu si Alexa.Pana la urma,n-au pierdut nici un meci,chiar daca poate nu vor confirma pozitiv si aici.

Atacul cred ca e batut in cuie.Orice alta combinatie nu cred ca-si permite.

Mai e posibil sa-si spuna ca Goian nu are meciuri destule.

Speculam si noi...

AleXyS.fCSB24.03.2011 08:59

Cotele pentru acest meci sunt astea: BOSNIA - Romania 1(2,70) x(3,20) 2(3,20).

-nu spun prea multe, daca cumva le-am gresit corectati-ma .

Eu merg pe un 1x la acest meci :D

blindica26.03.2011 13:09

ProSport a anticipat corect in editia tiparită de astazi primul 11 pe care selectionerul Razvan Lucescu il va trimite pe teren contra Bosniei! George Florescu va fi titularizat in linia de mijloc alaturi de Dan Alexa, in timp ce Adrian Mutu va face cuplu in atac cu Ciprian Marica, după doi ani. În proportie de 90 la suta capitanul Cristi Chivu nu va fi trecut nici macar pe banca de rezerve.

 

Vezi mai jos primul 11 al "tricolorilor"!

 

Pantilimon - Sapunaru, Tamas Goian, Raț - Torje, Alexa, Florescu, Deac - Mutu, Marica

Afara cu acest rrom din postura de selectioner al nationalei de fotbal !

bebeto26.03.2011 14:13

incredibil...jucam cu marica in atac care n.a mai jucat intr.un meci oficial de nu stiu cand.

 

pai da...trebuie sa.i gaseasca fratii becalii o echipa...asa ca...trebuie sa joace.

 

cica tamas va fi capitan... :wall:

navodarean26.03.2011 20:04

joaca Romania zici ca-i Barcelona, si mucescu zici ca-i guardiola.

 

kaycee26.03.2011 20:14

Vazandu-l pe Florescu am realizat subit ca Bicfalvi e world class player!

red&blue_boy26.03.2011 21:00

Pierdere de timp sa te uiti la un meci al Romaniei...

Nici o idee de joc,doar la nimereala,ce-o fi o fi,ce sa mai zic,mi-e rusine ca astia cica reprezinta nationala Romaniei...

Sa n-ai tu posesie mai nimic,sa nu tii de minge,sa nu legi mai mult de trei pase...

Sa joci cu Florescu,Deac,Cocis...

N-avem antrenor,n-avem jucatori...

blindica26.03.2011 21:24

Nu avem selectioner,sigur. Jucatorii pe care totusi ii aveam,au intrat 5 minute sau deloc. Gardos,Stancu,Zicu...pe margine sau 5 minute,repet. Muresan pe banca. Sper sa demisioneze,nu te poti numi specialist in ale antrenoratului daca alcatuiesti echipa precum Lucescu swinger-ul.

Era clar ca golul lui Marica si un eventual rezultat pozitiv ar fi fost o minciuna adusa sportului.

Ce schimbari a efectuat,imi vin ganduri ca Lucescu acesta nu are cetatenie romana,poate are alte interese.Situatia e tragica in ceea ce priveste echipa nationala de fotbal.

MoWeed26.03.2011 21:34

Ce dracu' cauta Florescu, Cocis, Ropotan la nationala?

 

Ne-am umplut de penibil. E pacat, mai ales ca bosniecii nu au aratat mare lucru dar cum sa nu ne bata cand ne-am retras inca dinainte de pauza?

«1345678»