Dar Deac ce cauta?Chiar nu inteleg...
Oricum,eu sunt trist ca nu e convocat Banel,ar fi meritat.
Dar Deac ce cauta?Chiar nu inteleg...
Oricum,eu sunt trist ca nu e convocat Banel,ar fi meritat.
Lotul Romaniei pentru meciurile cu Bosnia si Luxemburg:
Portari: Costel Pantilimon (FC Timisoara), Ciprian Tatarusanu (Steaua Bucuresti), Silviu Lung jr (Universitatea Craiova);
Fundasi: Cristian Sapunaru (FC Porto), Cornel Rapa, Adrian Salageanu (ambii Otelul Galati), Gabriel Tamaș (West Bromwich Albion), Cristian Chivu (Internazionale Milano), Dorin Goian (US Palermo), Florin Gardoș (Steaua Bucuresti), Razvan Raț (Șahtior Donetk);
Muijlocasi: Gabriel Torje (Dinamo Bucuresti), Adrian Ropotan (Dinamo Moscova), George Florescu (Alania Vladikavkaz), Ianis Zicu, Dan Alexa (ambii FC Timisoara), Gabriel Muresan (CFR Cluj), Ciprian Deac (Schalke 04), Razvan Cociș (Karpatai Lvov);
Atacanti: Adrian Mutu (AC Fiorentina), Marius Alexe (Dinamo Bucuresti), Ciprian Marica (VfB Stuttgart), Bogdan Stancu (Galatasaray Istanbul).
Avem ceva sanse sa batem
II batem clar ,doar il avem pe florescu pe Mutu pe marica pe deac pe zicu...........
Ce a ajuns Steaua. Dintr-o echipa ce dadea 7-8 jucatori la nationala din o care mare parte erau titulari acum sunt doar 2 amarati.
Ar fi fost culmea sa ia de la Steaua, tinand cont de jocul execrabil.
Revine Cocis la nationala. Obrigado, mama!
@ Bogdan , eu stiam ca mai multi de 3, de la o singura echipa, nu se poate
As opta pentru echipa :
Pantilimon -
Sapunaru,Goian,Gardos,Chivu
Torje,Zicu,Alexa,Rat
Mutu,Bogdan Stancu .
Parca vad ca jucam cu Cocis si Florescu.
@ Bogdan , eu stiam ca mai multi de 3, de la o singura echipa, nu se poate
Nu exista aceasta regula.
Pai sigur jucam cu Florescu...E favoritul lui muce junior...nu joacă nimic ala, dar tot prinde convocarea...
Mă mir cum de nu l-a convocat pe Herea, că doar e crapidist. ![]()
_________________________________
http://stelianevelina.blogspot.com/ Micul meu blog
Ar fi fost culmea sa ia de la Steaua, tinand cont de jocul execrabil.
Nu urlu la selectioner ca nu a luat jucatori de la Steaua. Plang in ce hal a ajuns echipa noastra de nu mai are forta sa dea jucatori la nationala
Recula cu 3 jucatori nu exista. Imi aduc aminte perioada Dobos, Prodan, galca etc..
Cel putin regula asta am vazut-o la fifa ![]()
N-ar mai fi Spania campioana mondiala.
Doamne ce conducator FRF avem. În loc să ii spună lui Lupescu să tacă din gura ii amenință pe Mirel că vezi doamne nu mai vine niciodată la nationala
Nu il i-a draqu si pe asta mai repede, că ne-am saturat de prostia si smecheria lui.
VPM!!!
________________
http://stelianevelina.blogspot.com/2011/03...Ion-part-i.html
Hmm eu as opta pentru ![]()
Pantilimon
Sapunaru - Goian - Chivu - Rat
Torje - Ropotan - Gardos - Zicu
Mutu - Stancu
Avem un mijloc de cacao...
Pai da,teoretic asta ar fi linia de fundasi cu care ar incepe orice antrenor care ''vrea sa inceapa reconstructia'',dar e prea fricos si se pune multa presiune asupra sa. Daca-l punem pe Gardos la mijloc,oricat de bun ar fi el acolo,e ca si cum i-am da apa la moara maimutei,stiu ca e vorba de echipa nationala,dar sigur ar fi prilej de '' b.b.b.ba sorinache,pai daca rrazvan il pune la mijloc si e selectioner,baga-l taticule pe iliev..b.b.ba''.Merg pe Zicu si Alexa.Pana la urma,n-au pierdut nici un meci,chiar daca poate nu vor confirma pozitiv si aici.
Atacul cred ca e batut in cuie.Orice alta combinatie nu cred ca-si permite.
Mai e posibil sa-si spuna ca Goian nu are meciuri destule.
Speculam si noi...
Cotele pentru acest meci sunt astea: BOSNIA - Romania 1(2,70) x(3,20) 2(3,20).
-nu spun prea multe, daca cumva le-am gresit corectati-ma .
Eu merg pe un 1x la acest meci ![]()
ProSport a anticipat corect in editia tiparită de astazi primul 11 pe care selectionerul Razvan Lucescu il va trimite pe teren contra Bosniei! George Florescu va fi titularizat in linia de mijloc alaturi de Dan Alexa, in timp ce Adrian Mutu va face cuplu in atac cu Ciprian Marica, după doi ani. În proportie de 90 la suta capitanul Cristi Chivu nu va fi trecut nici macar pe banca de rezerve.
Vezi mai jos primul 11 al "tricolorilor"!
Pantilimon - Sapunaru, Tamas Goian, Raț - Torje, Alexa, Florescu, Deac - Mutu, Marica
Afara cu acest rrom din postura de selectioner al nationalei de fotbal !
incredibil...jucam cu marica in atac care n.a mai jucat intr.un meci oficial de nu stiu cand.
pai da...trebuie sa.i gaseasca fratii becalii o echipa...asa ca...trebuie sa joace.
cica tamas va fi capitan... ![]()
joaca Romania zici ca-i Barcelona, si mucescu zici ca-i guardiola.
Vazandu-l pe Florescu am realizat subit ca Bicfalvi e world class player!
Pierdere de timp sa te uiti la un meci al Romaniei...
Nici o idee de joc,doar la nimereala,ce-o fi o fi,ce sa mai zic,mi-e rusine ca astia cica reprezinta nationala Romaniei...
Sa n-ai tu posesie mai nimic,sa nu tii de minge,sa nu legi mai mult de trei pase...
Sa joci cu Florescu,Deac,Cocis...
N-avem antrenor,n-avem jucatori...
Nu avem selectioner,sigur. Jucatorii pe care totusi ii aveam,au intrat 5 minute sau deloc. Gardos,Stancu,Zicu...pe margine sau 5 minute,repet. Muresan pe banca. Sper sa demisioneze,nu te poti numi specialist in ale antrenoratului daca alcatuiesti echipa precum Lucescu swinger-ul.
Era clar ca golul lui Marica si un eventual rezultat pozitiv ar fi fost o minciuna adusa sportului.
Ce schimbari a efectuat,imi vin ganduri ca Lucescu acesta nu are cetatenie romana,poate are alte interese.Situatia e tragica in ceea ce priveste echipa nationala de fotbal.
Ce dracu' cauta Florescu, Cocis, Ropotan la nationala?
Ne-am umplut de penibil. E pacat, mai ales ca bosniecii nu au aratat mare lucru dar cum sa nu ne bata cand ne-am retras inca dinainte de pauza?