FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Preliminariile Euro 2012 - Ucraina Si Polonia

«1234568»
Astristul21.02.2010 10:19

Speranta moare ultima. Si pan' la urma, daca nu ne gandim ca o sa terminam pe locul 1, mai bine nici nu ne mai prezentam la meciuri. Asta trebuie sa fie mentalitatea. Obiectiv-Locul 1, indiferent de posibilitati! ;)

red&blue_boy22.02.2010 07:04
Obiectiv-Locul 1, indiferent de posibilitati! ;)

 

Pai locul doi nu e bun?Ca nea Jiji la Steaua e bucuros si cu locul doi,ca merge in Liga sampionilor? :D

Serios acum,avem o grupa acceptabila,un program al meciurilor ok,ne mai trebuie echipa...Daca nici acum nu ne calificam,n-are rost sa mai avem altadata pretentii...

Astristul22.02.2010 10:06

Locul 2 aici nu duce in UCL! :D

red&blue_boy22.02.2010 10:56
Locul 2 aici nu duce in UCL! :D

 

 

Stiu,dar duce la baraj sau chiar direct la turneu. ;) Ceea ce vream sa evidentiez e mentalitatea noastra,exemplificata cu nea Jiji,ca noi nu ne propunem niciodata locul 1,cum bine ziceai ca ar trebui... :)

_yang22.02.2010 12:22

Orice ne-am propune noi, daca Franta o sa aiba un antrenor bun de la inceputul preliminariilor o sa castige toate punctele pana in momentul in care e calificata matematic...

Dar noua ne place sa comparam situatii care nu au nici o legatura... Echivalentul Stelei in aceasta grupa preliminara este Franta nu Romania.

red&blue_boy22.02.2010 12:39

Era mai mult o gluma,nu neaparat sa comparam Steaua cu Romania...In rest,de acord,Franta cu alt antrenor nu cred ca o sa aiba mari probleme in grupa noastra.

bogdanbog23.02.2010 16:54

"Romania va incepe grupa D cu Albania acasa in septembrie anul acesta, urmatoarele meciuri fiind cu Belarus, Franta si Bosnia in deplasare."

 

Daca din astea 3 deplasari ne intoarcem cu 1 punct mare mirare. S-a dus si calificarea asta, la ce ''plan'' a gandit muce jr. Pe mine unul m-a lamurit de tot in privinta capacitatii sale de selectioner.

 

Astristul23.02.2010 20:42

Da ia mai bine asteptati voi sa vedeti ce obtine. Poate obtine 9/9, sa va vad dupa aia ce o sa mai comentati! :|

Daniel-Ionut01.03.2010 14:49

Ce echipament uraaaat :excl:

img0983c.jpg

Astristul01.03.2010 16:24

Este exact cum credeam! Imi aduce aminte de epoca comunista! :|

blindica03.06.2010 11:05

Mie-mi place echipamentul acesta,si sunt f anti-comunist.Si nu,nu ma gandesc la caini daca joaca in rosu,ca nu mi se pare ca aia s-ar identifica alaturi de nationala.Si galbenul,desi a fost purtat in vremea unor realizari notabile,trebuie sa recunoastem ca devenise doar o afacere Bergenbier,care este totusi o ieftineala de bere.

Da,stiu ca Ursus a cerut echipamentul rosu pentru a nu se mai identifica galbenul cu Bergenbier.

Daniel-Ionut03.06.2010 17:34

Mda... si daca se facea parteneriat cu Carlsberg, jucam in verde? :blink:

greenyes03.06.2010 19:23

Ma uit acum la Germania - Bosnia. Nu avem nici o sansa in fata bosniacilor la modul in care "jucam" la ora actuala. Ne bat astia de ne sare apa in cap.

 

 

Maye03.06.2010 20:59
Ma uit acum la Germania - Bosnia. Nu avem nici o sansa in fata bosniacilor la modul in care "jucam" la ora actuala. Ne bat astia de ne sare apa in cap.

Numai acum te-ai prins?

Aia au super jucatori de la mijloc in sus , apararea doar mai scartaie.

Noi avem jucatori slabi de la atac pana la portar , sau invers cu permisiunea ta. :)

bodrumdan_barkahan27.07.2010 19:16

avem amical cu voi pe 11 august ..... sa castige care e mai bun :rolleyes:

red&blue_boy27.07.2010 19:32
avem amical cu voi pe 11 august ..... sa castige care e mai bun :rolleyes:

 

Adica noi !!! :D

bodrumdan_barkahan27.07.2010 21:30
Adica noi !!! :D

nu se stie :D

gio_stgloria21.08.2010 14:18

Ce joaca ibisevici si salihovici in germania : Hoffenheim - Werder 4-1 la pauza.

David02.09.2010 17:08

Si ce joaca nationala noastra! :D Si locul 3 e bun ca duce in primavara europeana in E League,numa' sa batem Albania!Antrenorul minoritar stie meserie,nu gluma!

Astristul03.09.2010 18:42

Moldova - Finlanda: 2-0

 

 

http://moldova.sports.md/ro/football/natio...a_finlanda_2_0/

 

Felicitari Gabi! ;)

Lari07.09.2010 14:01

În general, copiii de bani gata nu au ca toți ceilalți oameni un nume, alături de unul sau mai multe prenume. Pe ei, lumea ii știe doar după prenume, ca pe chelneri, ca pe șoferii de maxi-taxi sau ca pe vânzătorii de la aprozar. Nu-i la mijloc o desconsiderare, ci o simplă comoditate, cerută de identificarea imediată. Pentru ei, numele de familie e ca o cicatrice sau ca un alt semn particular: o arăți fără să vrei, așa că nu mai e nevoie să o și rostești.

 

Chiar când comit câte una mai boroboață, ziarele ii numesc tot folosindu-se de identitatea genitorilor: Fiica lui Mircea Sandu și fiul lui Ion Țiriac au fost prinși cu niște cocaină pe șoseaua nasului . Astfel, cititorul ii recunoaște pe loc, zicându-și dumirit: aha, care va să zică voi sunteți, boboceilor, bată-vă holera! .

 

Când insă copilul de bani gata ocupă o funcție inaltă, faptul că numele de familie ii este mutilat poate suna jenant. Asta inseamnă că, de fapt, la locul lui de muncă, mai nimeni nu il ia in serios. Căci cum poți fi un bun ministru sau parlamentar, când ești strigată Daciada (a lu' Sârbu, mai nou a lu' Ponta) ca o chelneriță sau ca o vânzătoare de la aprozar?

În aceeași situație se află și băietanu' lui Mircea Lucescu. Flăcăul ăsta, care a primit cadou de la prietenii tatei funcția de antrenor al echipei naționale de futbol, parcă n-a avut nicicând un nume de familie.

 

Pentru toți, el este doar Răzvan. Simplu: Răzvan. Răzvan Răzvan. Jucătorii pe care ii conduce, comentatorii și ziariștii care clămpănesc pe seama sa, toți il strigă ca pe un chelner: Răzvane, dacă ești gentil, incă șase beri de la gheață și două duzini de mici sfârâinzi, cu mult muștar! Răzvane, dacă ești gentil, incă un punct din trei meciuri de calificare! .

Răzvan nu va fi niciodată Răzvan Lucescu, cu atât mai puțin domnul Lucescu. El e Răzvan. Răzvan Răzvan. Culmea e că lucrul ăsta nici nu pare să il deranjeze.

 

Se vorbește că, nu cu mult timp in urmă, Radu Banciu i-a trimis o ilustrată din Turcia, scriind in dreptul destinatarului doar atât: Răzvan, România . Cică ilustrata a ajuns fără probleme la Răzvan.

 

Cătălin Mihuleac

Daniel-Ionut07.09.2010 17:25

Mda... seara a inceput perfect: Rusia - Slovacia 0-1 :w00t:

Maye07.09.2010 17:27

Slovacii formeaza o echipa buna, iar rusnacii sunt intr-o mare eclipsa de forma. Sunt orbiri de vreo fanta de lumina.

Lari27.01.2011 11:11

Jucatorii convocati pentru turneul amical din Cipru:

 

George Florescu (Alania Vladikavkaz), Cristian Sapunaru (FC Porto), Cristian Tamaș (West Bromwich Albion), Cristian Chivu (Inter Milano), Razvan Raț (Șahtior Donetk), Ștefan Radu (Lazio), Adrian Ropotan (Dinamo Moscova), Ciprian Deac (Schalke), Marica (VfB Stuttgart), Daniel Niculae (AS Monaco), Gigel Bucur (Kuban Krasnodar), Bogdan Stancu (Galatasaray), Costel Pantilimon (Poli Timisoara), Ciprian Tatarusanu (Steaua), Marius Papp (FC Vaslui), Gabriel Torje, Liviu Ganea (ambii de la Dinamo), Cornel Rapa Silviu Ilie, Liviu Antal (toti de la Otelul Galati), Cristi Tanase, Florin Gardoș (ambii de la Steaua), Marius Alexa, Ianis Zicu, Laszlo Sepsi (toti de la la Poli Timisoara).

Daniel-Ionut27.01.2011 11:27
George Florescu (Alania Vladikavkaz), Gigel Bucur (Kuban Krasnodar), Marius Alexa (Poli Timisoara).

 

Astia nu au ce cauta la nationala :thumbdown:

«1234568»