cand se trage, si ziceti in cazul in care e televizat unde sa ma uit.
Duminica de la ora 13:00, ora Romaniei!
@ Alecs: Da, Ursus a decis schimbarea echipamentului!
cand se trage, si ziceti in cazul in care e televizat unde sa ma uit.
Duminica de la ora 13:00, ora Romaniei!
@ Alecs: Da, Ursus a decis schimbarea echipamentului!
Parca vad ca picam intr-o grupa foarte grea si ne vom califica le EURO 2012!![]()
Niciodata!
Stii vorba aia ... Niciodata sa nu spui niciodata! ![]()
nu stiu de ce dar cred ca o sa picam in grupa cu ungurii si poate italia.
PS: sa ma f.. in el de echipament si in ursus. nu mai beau berea asta. Romania e in Galben.
LE: play-off la Euro??????????? gata s-a dus si campionatul asta. pacat, ca erau tari apropiate si ieftine..
Grupa Romaniei: Franta, Bosnia-Hertegovina, Belarus, Albania si Luxemburg.
Franta
Romania
Bosnia
Belarus
Albania
Luxemburg
Nu ne calificam. Ne intalnim cu dzeko , ibisevic, misimovic. Baietii astia nu pot sa rateze inca un turneu final, e o generatie prea buna.
Plus ca belarus stiu si ei fotbal.
Albania face macar un egal cu noi.
De la Franta, daca pleaca Domenech, n-ar trebui sa aiba emotii.
Daca nu vin talente din spate, Romania n-are sanse.
A iesit binisor. Pacat ca jucam cu Franta iarasi! ![]()
In rest, am scapat de Moldova (care va intalni iarasi Ungaria ca in preliminariile EURO 2008) si adversarii din urnele 3-6 sunt accesibili. Sper sa prindem locul 2 care duce la baraj! ![]()
Va fi un duel in 3. Tare ma tem ca musulmanii vor face surprize. Chiar ii consideram cei mai tari din urna a 3-a. Oricum am putea sa luam chiar si 6 puncte din duelul cu ei.
Iar dintre Belarus si Albania, cred ca putem lua 6 puncte dar la fel de usor puteam sa ne impiedicam.
ne sparg astia...iar ne facem de rusine
Tabloul complet:

Prea sunteti pesimisti. Eu am incredere in Razvan! ![]()
Am picat cu cea mai slaba din prima urna si cu cea mai grea din a 3a urna. Avem aceleasi sanse care le-am avut si inainte de tragere.
Franta fara Domenech e super putere. Bosnia o sa franga multe inimi prin grupa asta ![]()
Bosnia castiga grupa, pe locul 2 Franta. Noi ne-o luam de la toti, inafara de Luxemburg. Cu aia facem 2 egaluri.
Ne calificam!
4 scrie pe noi.
Fiti ba optimisti... aveti incredere in Razvanel.
Terminam pe 1 sau 2.
Avem incredere in el.
3 pct din meciurile cu Franta , Bosnia si Belarus.
Suntem foarte increzatori.
Iar am picat cu cocosii.. m-am plictisit de ei.
Iar am picat cu cocosii.. m-am plictisit de ei.
Sunt tot mai increzator ca putem sa'i batem de la meci la meci... da numai egaluri facem cu astia.
Rugati-va sa aiba Franta un turneu final bun, sa nu-l dea afara pe Domenech.
Lupta se va da intre noi, Franta si Bosnia. Pe Belarus, Albania si Luxemburg ii batem fara probleme
Ne bat bosniacii ca sarbii.
Eu tot zic ca s-ar putea de data asta sa surprindem si sa ne calificam. Cert e ca, daca nici acum nu ne calificam, s-a dus dracu' locul in urna a 2-a
Cu cine sa ne calificam Caline?
Cu bombe secsi si sprituri in miez de noapte?
In afara de Chivu , care saracu´ va avea o retinere cat vai mai juca , nu avem nici un jucator!
Eu cred ca problema noastra cea mai mare nu este apararea, compartiment in care stam destul de bine:
Lobont, Coman, Pantilimon - Stefan Radu, Rat, Chivu, Radoi, Goian(daca incepe sa joace), Galamaz, Nesu, Sapunaru
Eu cred ca un mijloc Szekely - Apostol, Ov Petre(Lazar) - Varga(Roman) s-ar putea descurca decent, cu conditia ca jucatorii astia sa joace constant la echipele lor si Varga sa-si gaseasca o echipa mai de Doamne-ajuta. Aici ar putea intra si Costea cel mare, dar se pare ca Razvanel nu-l agreeaza. Si Surdu ar putea fi o solutie, stiut fiind faptul ca a jucat foarte bine sub comanda lui Razvanel
Ca mijlocas ofensiv, sper ca revenirea asta a lui Dica sa-i relanseze cariera. Am avea nevoie de un jucator cu calitatile lui, desi de multe ori pare delasator. De asemenea si Tanase ar fi o solutie daca incepe sa mai joace si el fotbal. Cert este ca are calitati
Cat despre atacanti acolo este jalea. Nu avem nici macar un atacant decent la nivel european. Cele mai bune solutii la momentul actual sunt Marius Niculae, Andrei Cristea, Gigel Bucur, Bogdan Stancu, Ciprian Marica. Nici unul din ei nu este un jucator extraordinar...
Bine, in nici un caz asta nu este o echipa extrem de competitiva la nivel european, dar eu cred ca o echipa formata din acesti jucatori, cu tactica potrivita ar putea bate Bosnia. Intr-adevar, bosniecii au cateva nume mari(Ibisevic, Misimovic, Dzeko, Salidhamizic), dar apararea lor este destul de slaba.
Problema noastra cand ne comparam cu echipele din esalonul secund al fotbalului european nu este lipsa de valoare, ci lipsa de incredere si lipsa unui antrenor capabil sa faca o echipa competitivaa. Urziceniul cum a facut 8 puncte in CL?
Iti zic eu ca, cu un antrenor adevarat care sa creeze o ECHIPA disciplinata din toate punctele de vedere, am putea avea o echipa buna. Nu atat de buna incat sa se lupte de la egal la egal cu marile forte, dar o nationala capabila sa invinga Bosnia, Slovacia, Slovenia, Cehia, Polonia, Ucraina, Elvetia, Irlanda,etc
Degeaba te apuci ba de analize.
Sa vedem ce vrea Sandu mai intai.
O sa ii spuna Platini : vrei post de vicepresedinte?Termina cel mult pe 2 ![]()