Si Spania a avut penalty neacordat...
Unde, unde?...
Sa fim seriosi totusi...
Si Spania a avut penalty neacordat...
Unde, unde?...
Sa fim seriosi totusi...
Unde, unde?...Sa fim seriosi totusi...
Nah,nu stiu,asa mi s-a parut la intarea lui Heitinga in prima faza,dar pe reluari parca n-a fost prea clar. ![]()
Unde, unde?...Sa fim seriosi totusi...
E penalty pentru ca si-a bagat piciorul doar ca sa blocheze piciorul lui villa, nu mergea catre minge. Mingea era prea departe pentru a fi atinsa si olandezul si-a "sacrificat"piciorul, l-a bagat in calea lui villa si villa a "sutat" in piciorul olandezului. La cesc si iniesta nu a fost vorba de penalti, aia s-au aruncat pur si simplu.
pentru cei ce vorbesc de faza cu puyol: e adevarat, e rosu dar doar daca robben cade. Daca Robben il dribla pe casillas si o baga in ate, tacea din gura. Nu trebuia sa continue faza.
Webb mi se pare total depasit de joc. Lasa jocul mult prea liber din pc meu de vedere si a facut deja cateva greseli mari, vezi neeliminarea lui de jong in prima repriza la acel rosu CLAR, acest penatly ne-acordat si daca vreti sa va fac pe plac, si neeliminarea lui puyol.
Putea sa dea penalty Webb.Oricum,si mie mi s-a parut slab arbitrajul englezului...
pentru cei ce vorbesc de faza cu puyol: e adevarat, e rosu dar doar daca robben cade.
Exact asta spuneam mai sus,asa ca pana la urma faza asta nu mai conteaza prea mult,din moment ce Robben a continuat-o. ![]()
Na c-a venit si rosul...
Rahat! Galben neacordat la Robben si implicit cartonas rosu.
Arbitrul asta e chior. A fost corner ![]()
Gol Iniesta! Si e cam gata.
Gol Spania!!!!! Iniesta !
Sa-mi bag pl in caracatita Paul. ![]()
Spania, noua campioana mondiala!
mie mi s-a parut offside la prima pasa spre iniesta
sau sunt eu doar paranoic ? ![]()
Da,bravo lor,pana la urma au meritat sa castige!
Au jucat mai mult fotbal decat Olanda in prelungiri si asta s-a vazut pana la urma.
Felicitari noii campioane ! ![]()
Robben cred ca trebuia sa ia vreo 5 galbene, Spania vreo 2 penalty-uri, ala ce a intrat cu talpa in xabi alonso merita vreo 4 ani de puscarie, etc.
Per total, Spania a meritat din plin.
Cred ca pana la urma,cu toate scaparile lui Webb,care au fost si de-o parte si de alta,Spania a meritat victoria.Pacat si de Olanda,e la a treia finala pierduta...
la la la MUlE PORTOCALA :x
bravo spania, latinii s-au dovedit inca odata cei mai buni
Si eu am o viziune, cum ca infrangerea cu Elvetia, va fi singura pentru Spania la aceste mondiale.
Cum spuneam... ![]()
![]()
1) Finala urata
2) Mult mai frumos meciul de aseara Germania-Uruguay
3) Ce arbitraj de rahat.
Felicitari campioanei
Ce plm sunt cu melodiile astea de pe fundal ? Zici ca sunt manele.
Robben a pierdut finala. PUNCT. Nu are rost sa discutam despre altceva. Chiar daca Webb ala e un dobitoc orb, Robben a pierdut-o.
Ala a fost corner care s-a vazut si din satelit dar, daca tampitul de Robben dadea gol la cele 2 faze cand a scapat singur cu Casillas, nu se mai intampla nimic. Asta e. Si-a ales prostul un moment perfect sa clacheze. Mare pacat.
Pentru mine un singur lucru e clar. Caracatita Paul e mana in mana cu mafia pariurilor.

Huu in sfarsit liniste... am scapat de vuvuzele ![]()
1. Arbitrul - Trompeta meciului
2. Iniesta - Omul meciului chiar daca nu ar fi inscris
3. Invincibila Armada !!
Xavi si Puyol cu steagul Cataluniei. ![]()
Robben a pierdut finala. PUNCT. Nu are rost sa discutam despre altceva. Chiar daca Webb ala e un dobitoc orb, Robben a pierdut-o.Ala a fost corner care s-a vazut si din satelit dar, daca tampitul de Robben dadea gol la cele 2 faze cand a scapat singur cu Casillas, nu se mai intampla nimic. Asta e. Si-a ales prostul un moment perfect sa clacheze. Mare pacat.
Pentru mine un singur lucru e clar. Caracatita Paul e mana in mana cu mafia pariurilor.
Intra si el in galeria marilor jucatori care clacheaza in momente cruciale...
Clar ca nu avea voie sa rateze ocaziile alea!
Despre caracatita, este exemplul cel mai bun despre cat de mult inseamna mass- media si cat de usor sunt de manipulat oamenii slabi de cerebel...
Probabil ca si eu as putea face trucul ala daca asa avea o caracatita!Ce e asa greu sa pui in urna pe care vrei sa o aleaga un anume tip de mancare pe care ea o prefera,sau care are un miros placut pt ea?...
Bine ca s-a terminat!
N-o fost el de-o mare calitate campionatul asta Mondial,dar am vazut si meciuri frumoase.
Gata,de-acum inapoi la mocirla ligii lu' mitica!... ![]()