FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Mondiala 2010 - Africa de Sud

«14647484950»
danimarcu11.07.2010 20:30
Si Spania a avut penalty neacordat...

Unde, unde?...

Sa fim seriosi totusi...

red&blue_boy11.07.2010 20:36
Unde, unde?...

Sa fim seriosi totusi...

 

Nah,nu stiu,asa mi s-a parut la intarea lui Heitinga in prima faza,dar pe reluari parca n-a fost prea clar. :)

predatorpulse711.07.2010 20:40
Unde, unde?...

Sa fim seriosi totusi...

 

E penalty pentru ca si-a bagat piciorul doar ca sa blocheze piciorul lui villa, nu mergea catre minge. Mingea era prea departe pentru a fi atinsa si olandezul si-a "sacrificat"piciorul, l-a bagat in calea lui villa si villa a "sutat" in piciorul olandezului. La cesc si iniesta nu a fost vorba de penalti, aia s-au aruncat pur si simplu.

 

pentru cei ce vorbesc de faza cu puyol: e adevarat, e rosu dar doar daca robben cade. Daca Robben il dribla pe casillas si o baga in ate, tacea din gura. Nu trebuia sa continue faza.

 

Webb mi se pare total depasit de joc. Lasa jocul mult prea liber din pc meu de vedere si a facut deja cateva greseli mari, vezi neeliminarea lui de jong in prima repriza la acel rosu CLAR, acest penatly ne-acordat si daca vreti sa va fac pe plac, si neeliminarea lui puyol.

red&blue_boy11.07.2010 20:46

Putea sa dea penalty Webb.Oricum,si mie mi s-a parut slab arbitrajul englezului...

 

pentru cei ce vorbesc de faza cu puyol: e adevarat, e rosu dar doar daca robben cade.

 

Exact asta spuneam mai sus,asa ca pana la urma faza asta nu mai conteaza prea mult,din moment ce Robben a continuat-o. :)

danimarcu11.07.2010 20:49

Na c-a venit si rosul...

RobYnho11.07.2010 20:52

Rahat! Galben neacordat la Robben si implicit cartonas rosu.

ady.fcsb11.07.2010 20:55

Arbitrul asta e chior. A fost corner :D

RobYnho11.07.2010 20:55

Gol Iniesta! Si e cam gata.

red&blue_boy11.07.2010 20:56

Gol Spania!!!!! Iniesta !

BAF-kimi11.07.2010 20:58

Sa-mi bag pl in caracatita Paul. :))

RobYnho11.07.2010 21:02

Spania, noua campioana mondiala!

valentin2day11.07.2010 21:03

mie mi s-a parut offside la prima pasa spre iniesta

sau sunt eu doar paranoic ? :)

danimarcu11.07.2010 21:05

Da,bravo lor,pana la urma au meritat sa castige!

Au jucat mai mult fotbal decat Olanda in prelungiri si asta s-a vazut pana la urma.

Felicitari noii campioane ! :hooray:

Kellerman11.07.2010 21:05

Robben cred ca trebuia sa ia vreo 5 galbene, Spania vreo 2 penalty-uri, ala ce a intrat cu talpa in xabi alonso merita vreo 4 ani de puscarie, etc.

 

Per total, Spania a meritat din plin.

red&blue_boy11.07.2010 21:05

Cred ca pana la urma,cu toate scaparile lui Webb,care au fost si de-o parte si de alta,Spania a meritat victoria.Pacat si de Olanda,e la a treia finala pierduta...

AG11.07.2010 21:10

la la la MUlE PORTOCALA :x

 

bravo spania, latinii s-au dovedit inca odata cei mai buni

Daniel-Ionut11.07.2010 21:11
Si eu am o viziune, cum ca infrangerea cu Elvetia, va fi singura pentru Spania la aceste mondiale.

 

Cum spuneam... :rolleyes::hooray:

Bogdan11.07.2010 21:12

1) Finala urata

2) Mult mai frumos meciul de aseara Germania-Uruguay

3) Ce arbitraj de rahat.

 

Felicitari campioanei

RobYnho11.07.2010 21:19

Ce plm sunt cu melodiile astea de pe fundal ? Zici ca sunt manele.

Adrian11.07.2010 21:23

Robben a pierdut finala. PUNCT. Nu are rost sa discutam despre altceva. Chiar daca Webb ala e un dobitoc orb, Robben a pierdut-o.

Ala a fost corner care s-a vazut si din satelit dar, daca tampitul de Robben dadea gol la cele 2 faze cand a scapat singur cu Casillas, nu se mai intampla nimic. Asta e. Si-a ales prostul un moment perfect sa clacheze. Mare pacat.

 

Pentru mine un singur lucru e clar. Caracatita Paul e mana in mana cu mafia pariurilor.

Kellerman11.07.2010 21:24

gsrk79o3tn244o4k48b.jpg

 

 

 

Daniel-Ionut11.07.2010 21:25

Huu in sfarsit liniste... am scapat de vuvuzele :sleep:

LanDSharK11.07.2010 21:26

1. Arbitrul - Trompeta meciului

2. Iniesta - Omul meciului chiar daca nu ar fi inscris

3. Invincibila Armada !!

Maye11.07.2010 21:29

Xavi si Puyol cu steagul Cataluniei. :)

danimarcu11.07.2010 21:29
Robben a pierdut finala. PUNCT. Nu are rost sa discutam despre altceva. Chiar daca Webb ala e un dobitoc orb, Robben a pierdut-o.

Ala a fost corner care s-a vazut si din satelit dar, daca tampitul de Robben dadea gol la cele 2 faze cand a scapat singur cu Casillas, nu se mai intampla nimic. Asta e. Si-a ales prostul un moment perfect sa clacheze. Mare pacat.

 

Pentru mine un singur lucru e clar. Caracatita Paul e mana in mana cu mafia pariurilor.

 

Intra si el in galeria marilor jucatori care clacheaza in momente cruciale...

Clar ca nu avea voie sa rateze ocaziile alea!

 

Despre caracatita, este exemplul cel mai bun despre cat de mult inseamna mass- media si cat de usor sunt de manipulat oamenii slabi de cerebel...

Probabil ca si eu as putea face trucul ala daca asa avea o caracatita!Ce e asa greu sa pui in urna pe care vrei sa o aleaga un anume tip de mancare pe care ea o prefera,sau care are un miros placut pt ea?...

 

Bine ca s-a terminat!

N-o fost el de-o mare calitate campionatul asta Mondial,dar am vazut si meciuri frumoase.

Gata,de-acum inapoi la mocirla ligii lu' mitica!... :sick:

«14647484950»