Nu m-a surprins eliminarea Italiei.N-au jucat aproape nimic la turneul asta.Nici nu prea mai au cine stie ce jucatori,jucatori care sa faca diferenta cand jocul nu merge.Cannavaro,Pepe,Iaquinta,Montolivo nu prea au ce cauta in primul 11...Iar cand esti o echipa cu pretentii si prinzi o grupa asa de accesibila,dar termini pe ultimul loc,iti ia fata si Noua Zeelanda,ce mai e de zis?...Despre Franta ce sa mai spui,cum am mai zis,nu inteleg cum l-au tinut pe Domenech atat timp,barem dupa Euro 2008 sa fi plecat.Oricum,cred ca dupa mondialul din 2006 francezii mai mult au mimat fotbalul...
Nici pe spanioli nu-i vad bine deloc, chile e o echipa darza si vor primul loc.
Ar fi chiar culmea sa fie eliminata si Spania,dar nu se stie.Asa e,chilienii sunt foarte ambitiosi,plus ca nici ei nu sunt calificati,au si pentru ce sa joace...
