FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discuții Generale Despre Fotbalul Extern

«12345617»
Ronnie26.09.2010 11:57

E o problema de la forum. Se va rezolva in curand.

Maye06.10.2010 10:41

Zweite Bundesliga , luni seara la meciul Hertha Berlin - Alemannia Aachen :

 

Robert Aeroth06.10.2010 10:58

Nu e rea nemtoaica :punk:

red&blue_boy06.10.2010 11:05

A controlat-o sa vada daca mai are cartonasele! :)

Maye08.10.2010 17:10

Meci pentru Euro 2012 : Armenia - Slovacia 3-1 :)

Omdrem08.10.2010 18:39

Japonia - Argentina 1-0 LOL! I-a batut Japonia!

red&blue_boy08.10.2010 20:27

Surprize,surprize continua : Luxemburg-Belarus 0-0 , Serbia-Estonia 1-3 !!!

red&blue_boy16.10.2010 19:53

Mainz - Hamburg 0-1 , prima infrangere pentru echipa-surpriza din Bundesliga in sezonul actual.

Maye24.10.2010 14:50

Derbyul Olandei

 

PSV Eindhoven 10 - 0 Feyenoord Rotterdam

blindica24.10.2010 15:33
*Alecs*03.11.2010 13:14

Cateva lucruri ce mi-au sarit in ochi in timp ce cotrobaiam prin lumea pariurilor:

 

Au promovat cu numarul maxim de victorii posibile si mai au 3 victorii in cupa, deci in total 30 de victorii consecutive:

lituaniaf.jpg

 

Inca un meci si sunt campioni neinvinsi. La polul opus doar o victorie pentru ultima clasata:

norway.jpg

 

Campionii egalurilor:

francea.jpg

 

blindica07.11.2010 14:53

Ce meciuri astazi,7 noiembrie 2010 :

Lazio-Roma,Liverpool-Chelsea,CFR Cluj-Dinamo,Real Madrid-Atletico Madrid,P.S.G.-Marseille :look:

Maye07.11.2010 17:19
Ce meciuri astazi,7 noiembrie 2010 :

Lazio-Roma,Liverpool-Chelsea,CFR Cluj-Dinamo,Real Madrid-Atletico Madrid,P.S.G.-Marseille :look:

3 derbyuri si 3 meciuri normale.

MoWeed08.11.2010 12:50
3 derbyuri si 3 meciuri normale.

Iti dai seama. Din 5 meciuri 3 sunt derbyuri si 3 normale :)))

Maye08.11.2010 13:02

Eram dupa 3 zile de baute ma (intreaba-l pe ceprean).

Oricum unul e si derby si meci normal :))

blindica09.01.2011 20:12

27' Evian Thonon Gaillar 2 - 0 Marseille

 

France Cup.

red&blue_boy27.02.2011 16:47

In Serie A, Palermo - Udinese 0-7 !!! Golurile au fost date de doi jucatori,Alexis Sanchez-4 si Di Natale -3 !

 

 

Un gol tare din Franta:

red&blue_boy28.03.2011 19:45

Rogerio Ceni,portarul lui Sao Paulo,a ajuns la 100 de goluri inscrise in cariera!Parca 56 din lovituri libere si 44 din penalty.

Cati atacanti nu ajung la cifra asta...De exemplu,Burdujan! :D

Adrian03.04.2011 09:23

CITAT
Ronnie:

 

Pai si eu ce dracului spun, Adriane? Iar scrii mult si prost, fara sa citesti de fapt ce ti-am zis?

 

Am spus ca echipele mari au oameni de gabarit la mijloc, unde mama naibii am precizat ca ei n-ar fi ajutati de oameni tehnici pe langa ei?

 

Si Barcelona, si Arsenal joaca cu cate 2 distrugatori la mijloc care insa au si ei un aport minim la faza de atac. Am spus eu undeva sa jucam cu Gardos, Iliev si Galamaz mijlocasi centrali?! Am vorbit strict ca ne trebuie cel putin un om de gabarit la mijloc. Strict asta!

 

Repet, daca ai numai jucatori de 1.6m la mijloc meciul este deja pierdut.

 

@jcd

 

Aceiasi chestie.

 

 

Diferenta e ca aia nu sunt obsedati sa foloseasca doar jucatori de gabarit. Ei cauta jucatori completi. Dar, daca nu au, nu e problema.

 

Cand a castigat CL, inter juca cu 3 mijlocasi centrali: Sneijder, Stankovic, Cambiaso. Care din astia e tancul? Probabil Sneijder,nu?

 

Acum, daca mai imi arati si care e al doilea distrugator folosit de Barcelona la mijloc, eu chiar nu mai zic nimic.

 

Cica "au si ei un aport minim in faza de atac". Tu reinventezi fotbalul :)).

De aia a castigat Busquets premiul de cel mai bun tanar jucator acum cativa ani, ca a avut un aport minim in faza de atac :))

 

Dar hai sa nu mai vorbim in termeni de football manager.

Mai bine zi-mi care sunt mijlocasii aia defensivi de gabarit pe care ii foloseste Manchester Unitez. Ca eu stiu ca in lotul lor e doar un inchizator: Hargreaves. Si ala e cam rupt tot timpul.

Ronnie03.04.2011 13:15

@Adrian

 

1. Cambiasso si Motta sunt mijlocasi defensivi care au un aport minim pe faza defensiva.

2. Carrick, Fletcher, Hargreaves, Gibson.. daca-i pui pe Marinescu, Radut sau Bicfalvi pe langa astia iti vei da seama ca sunt niste sfrijiti. Jucaotri de gabarit nu inseamna doar mijlocasi defensivi.

3. Bousquets nu a luat niciodata trofeul de cel mai bun tanar jucator, Golden Boy.

 

Jucatori de gabarit nu inseamna doar oameni de peste 1.9m. Mascherano la 1.75 e un jucator foarte masiv si puternic, genul de distrugator la mijlocul terenului. Nigel De Jong la 1.72 dupa parerea mea este printre cei mai buni mijlocasi din lume. E foarte dificil pentru adversari sa treaca de el. Chiar daca ei sunt jucatori mici tehnica la lipseste in comparatie cu mijlocasii de creatie. Avand un o inaltime mai mica ei compenseaza prin greutate si musculatura.

 

PS: Daca scrii din nou tampenii, extragi altceva decat mesajul meu si intelegi prostii mai bine nu-mi mai raspunde.

axl17.07.2011 20:55

Finala WC fotbal feminin, Japonia - SUA, 2 - 2 in minutul 119. Un meci de vreo 8 ori mai interesant decat ce-am vazut in seara asta la Piatra Neamt, pe Eurosport.

La penalty-uri sper sa castige japonezele.

Maye17.07.2011 21:01

Superb meci ! Superb !

axl17.07.2011 21:08

Japonia - SUA

2 - 2

3 - 1

Japonia, noua campioana mondiala!

Maye17.07.2011 21:17

Si ca tot suntem in acest registru, Brazilia si Paraguay se afla foarte aproape de loviturile de departajare in sferturile Copei America.

 

Incredibil !

 

Paraguayenii s-au calificat in semifinale, invingand cu 2-0 la penaltyuri. De notat ca brazilienii au ratat toate cele 4 penaltyuri de care au beneficiat!

stockton17.07.2011 21:44

Nu e de mirare ca s-a intamplat asa...Europenii cu marile lor echipe de club infecte au distrus fotbalul sud-american.

«12345617»