E o problema de la forum. Se va rezolva in curand.
E o problema de la forum. Se va rezolva in curand.
Zweite Bundesliga , luni seara la meciul Hertha Berlin - Alemannia Aachen :
Nu e rea nemtoaica ![]()
A controlat-o sa vada daca mai are cartonasele! ![]()
Meci pentru Euro 2012 : Armenia - Slovacia 3-1 ![]()
Japonia - Argentina 1-0 LOL! I-a batut Japonia!
Surprize,surprize continua : Luxemburg-Belarus 0-0 , Serbia-Estonia 1-3 !!!
Mainz - Hamburg 0-1 , prima infrangere pentru echipa-surpriza din Bundesliga in sezonul actual.
Derbyul Olandei
PSV Eindhoven 10 - 0 Feyenoord Rotterdam
Cateva lucruri ce mi-au sarit in ochi in timp ce cotrobaiam prin lumea pariurilor:
Au promovat cu numarul maxim de victorii posibile si mai au 3 victorii in cupa, deci in total 30 de victorii consecutive:
Inca un meci si sunt campioni neinvinsi. La polul opus doar o victorie pentru ultima clasata:
Campionii egalurilor:
Ce meciuri astazi,7 noiembrie 2010 :
Lazio-Roma,Liverpool-Chelsea,CFR Cluj-Dinamo,Real Madrid-Atletico Madrid,P.S.G.-Marseille ![]()
Ce meciuri astazi,7 noiembrie 2010 :Lazio-Roma,Liverpool-Chelsea,CFR Cluj-Dinamo,Real Madrid-Atletico Madrid,P.S.G.-Marseille
3 derbyuri si 3 meciuri normale.
3 derbyuri si 3 meciuri normale.
Iti dai seama. Din 5 meciuri 3 sunt derbyuri si 3 normale
)
Eram dupa 3 zile de baute ma (intreaba-l pe ceprean).
Oricum unul e si derby si meci normal ![]()
27' Evian Thonon Gaillar 2 - 0 Marseille
France Cup.
In Serie A, Palermo - Udinese 0-7 !!! Golurile au fost date de doi jucatori,Alexis Sanchez-4 si Di Natale -3 !
Un gol tare din Franta:
Rogerio Ceni,portarul lui Sao Paulo,a ajuns la 100 de goluri inscrise in cariera!Parca 56 din lovituri libere si 44 din penalty.
Cati atacanti nu ajung la cifra asta...De exemplu,Burdujan! ![]()
Pai si eu ce dracului spun, Adriane? Iar scrii mult si prost, fara sa citesti de fapt ce ti-am zis?
Am spus ca echipele mari au oameni de gabarit la mijloc, unde mama naibii am precizat ca ei n-ar fi ajutati de oameni tehnici pe langa ei?
Si Barcelona, si Arsenal joaca cu cate 2 distrugatori la mijloc care insa au si ei un aport minim la faza de atac. Am spus eu undeva sa jucam cu Gardos, Iliev si Galamaz mijlocasi centrali?! Am vorbit strict ca ne trebuie cel putin un om de gabarit la mijloc. Strict asta!
Repet, daca ai numai jucatori de 1.6m la mijloc meciul este deja pierdut.
@jcd
Aceiasi chestie.
Diferenta e ca aia nu sunt obsedati sa foloseasca doar jucatori de gabarit. Ei cauta jucatori completi. Dar, daca nu au, nu e problema.
Cand a castigat CL, inter juca cu 3 mijlocasi centrali: Sneijder, Stankovic, Cambiaso. Care din astia e tancul? Probabil Sneijder,nu?
Acum, daca mai imi arati si care e al doilea distrugator folosit de Barcelona la mijloc, eu chiar nu mai zic nimic.
Cica "au si ei un aport minim in faza de atac". Tu reinventezi fotbalul
.
De aia a castigat Busquets premiul de cel mai bun tanar jucator acum cativa ani, ca a avut un aport minim in faza de atac ![]()
Dar hai sa nu mai vorbim in termeni de football manager.
Mai bine zi-mi care sunt mijlocasii aia defensivi de gabarit pe care ii foloseste Manchester Unitez. Ca eu stiu ca in lotul lor e doar un inchizator: Hargreaves. Si ala e cam rupt tot timpul.
@Adrian
1. Cambiasso si Motta sunt mijlocasi defensivi care au un aport minim pe faza defensiva.
2. Carrick, Fletcher, Hargreaves, Gibson.. daca-i pui pe Marinescu, Radut sau Bicfalvi pe langa astia iti vei da seama ca sunt niste sfrijiti. Jucaotri de gabarit nu inseamna doar mijlocasi defensivi.
3. Bousquets nu a luat niciodata trofeul de cel mai bun tanar jucator, Golden Boy.
Jucatori de gabarit nu inseamna doar oameni de peste 1.9m. Mascherano la 1.75 e un jucator foarte masiv si puternic, genul de distrugator la mijlocul terenului. Nigel De Jong la 1.72 dupa parerea mea este printre cei mai buni mijlocasi din lume. E foarte dificil pentru adversari sa treaca de el. Chiar daca ei sunt jucatori mici tehnica la lipseste in comparatie cu mijlocasii de creatie. Avand un o inaltime mai mica ei compenseaza prin greutate si musculatura.
PS: Daca scrii din nou tampenii, extragi altceva decat mesajul meu si intelegi prostii mai bine nu-mi mai raspunde.
Finala WC fotbal feminin, Japonia - SUA, 2 - 2 in minutul 119. Un meci de vreo 8 ori mai interesant decat ce-am vazut in seara asta la Piatra Neamt, pe Eurosport.
La penalty-uri sper sa castige japonezele.
Superb meci ! Superb !
Japonia - SUA
2 - 2
3 - 1
Japonia, noua campioana mondiala!
Si ca tot suntem in acest registru, Brazilia si Paraguay se afla foarte aproape de loviturile de departajare in sferturile Copei America.
Incredibil !
Paraguayenii s-au calificat in semifinale, invingand cu 2-0 la penaltyuri. De notat ca brazilienii au ratat toate cele 4 penaltyuri de care au beneficiat!
Nu e de mirare ca s-a intamplat asa...Europenii cu marile lor echipe de club infecte au distrus fotbalul sud-american.