Cel mai usor ar fi sa nu mai postezi despre subiecte la care nu te pricepi. Pentru un om care nu il prindea la televizor in meciuri oficiale, ai prea multe certitudini despre viata lui privata.
Cel mai usor ar fi sa nu mai postezi despre subiecte la care nu te pricepi. Pentru un om care nu il prindea la televizor in meciuri oficiale, ai prea multe certitudini despre viata lui privata.
Bine ca l-ai prins tu, mah.
Adica faptul ca X l-a vazut la televizor in meciuri oficiale pe un fotbalist este conditie obligatorie si suficienta pentru ca X sa emita in mod legitim pareri despre viata persoanala a fotbalistului cu pricina?
Altfel, nu cred ca sunt printre noi multi biografi experti ai lui Maradona. Ne mai dam si noi cu parerea dupa surse mai mult sau mai putin credibile, influentati de impresii personale. Si nu, nu sunt avocatul nimanui. ![]()
Tot aici sunteti? Nu v-ati plictisit de azi dimineata? E vara, relaxati-va, mai iesiti la o bere...
Am zis ca lua cocaina si ca, pentru ca lua cocaina, baga si alte substante care sa il ajute la sport. De ce? Pentru ca acel drog, cocaina, ii facea probleme in viata sportiva.
Alta sursa in afara celor pur speculative ai? Nu ca ai dedus tu asta din faptul ca ii afecta viata sportiva. Vreo dovada certa?
Daca lua si droguri si medicamente care sa-i imbunatateasca viata sportiva, nu ar fi aparut asta pe testul anti-dopping care a dus la prima lui suspendare?Ar fi iesit pozitiv atat la cocaina, cat si la efedrina. Mai ales ca testul a fost intr-o perioada in care se afla in diverse competitii, deci exact acea perioada in care ar fi trebuit sa ia medicamentele. Sau atunci era una din zilele in care tragea doar linii, nu lua si medicamente?
Pai, bai, Caline, eu ce dracu te tot intreb de 32875293875293 de ore incoace? De ce naiba avea nevoie de penisul ala fals daca era curat?
Uita-te mai sus ca am si scris de asta. Fix asta te-am intrebat. Nu pricepi ca asa pacalea el testele?
Jees louise! Parca vorbesc cu peretii. Tu te uiti macar la ce scriu eu sau alegi doar ce iti convine?
Ca l-au prins doar cu cocaina si doar cu efedrina, asta-i fix 0. Din cate stiu eu, cocaina iasa din organism in 24 de ore. Poate ma insel. Sa ma corecteze cine se pricepe. Putea oricand sa aibe orice droguri in organism dar sa pacaleasca testele cu puta falsa. Si, pana la urma, se stie doar de cocaina pentru ca ala e cel mai tare drog. Stii tu cu siguranta care au fost rezultatele acelor teste?
Eu nu mai vreau altceva de la voi decat sa imi spuneti cum putea un drogat sa faca performanta in sport desi consuma droguri destul de des.
Eu nu mai vreau altceva de la voi decat sa imi spuneti cum putea un drogat sa faca performanta in sport desi consuma droguri destul de des.
Maradona s-a dopat cu buna stiinta, dar asta nu inseamna ca nu a fost cel mai mare fotbalist din toate timpurile. Faptul ca restul fotbalistilor mari nu au fost prinsi (asa cum nici in ziua de azi nu sunt prinsi), nu inseamna ca nu s-au dopat si ei. Este exact ca in atletism, ciclism, inot si chiar tenis, unde oamenii aia nu se bat in performante sportive, ci in rezista corpului uman la substante interzise. Maradona a fost cel mai bun, deoarece a venit cu lucruri inedite pentru fotbal, si putem spune ca omul asta chiar a revolutionat acest joc.
Cruyff a jucat doar o finala de cupa mondiala (cea din '74), dar chiar si asa a fost unul din marii fotbalisti ai lumii. Personal, mai mult decat toti, mi-a placut de Bergkamp, dar avand in vedere ca nu are nici un trofeu international, nu pot sa il pun pe aceeasi treapta cu Maradona.
Ohooo,Bergkamp,din ce generatie de fotbalisti a facut parte omul acesta,Dumnezeule!
Tin minte ca un gol de-al lui era intr-un filmulet la FIFA 2006, daca nu ma insel. ![]()
3 rezultate surprinzatoare din 3 amicale jucate astazi.
FT Panathinaikos 3 - 2 Inter Milan
FT Hamburger SV 2 - 1 Chelsea
FT Borussia Dortmund 3 - 1 Manchester C.
Daca la Internazionale Milano se poate vorbi de schimbarea antrenorului,reacomodare cu o noua viziune,la Manchester City de o eterna lipsa de omogenitate (parerea mea),atunci cred ca londonezii de la Chelsea cam au niste probleme interne,ca parca au pierdut si un amical cu scorul de 5-1,in fata unei echipe din ligile inferioare.
(cred ca e topicul adecvat pentru acest mic comentariu)
Pe Chelsea i-a batut parca si Eintracht Frankfurt acum cateva zile,2-1.
Cu tot cu schimbarile de anul asta, Inter a spulberat pe M.C. 3-0. Sac.
Meci oficial,prima Liga olandeza.
88' Sparta Rotterdam [12 - 1] FC Omniworld
Gazdele au un jucator care a marcat de 7 ori.Voskamp.
Mai mereu campionatul din Olanda produce golgeteri de carton din cauza defensivelor slabe. Imi aduc aminte de ala de la Heerenveen care a dat 40 de goluri intr-un sezon si in Anglia a fost ghem la Middlesbrough.
Da,Alfonso Alves ala...Acum parca e prin Qatar...
Meci oficial,prima Liga olandeza.
88' Sparta Rotterdam [12 - 1] FC Omniworld
Gazdele au un jucator care a marcat de 7 ori.Voskamp.
Meci din Liga secunda olandeza.
Sparta Rotterdam vs Almere City.
Numa bine!
Mai mereu campionatul din Olanda produce golgeteri de carton din cauza defensivelor slabe. Imi aduc aminte de ala de la Heerenveen care a dat 40 de goluri intr-un sezon si in Anglia a fost ghem la Middlesbrough.
Cred ca l-am putea baga si pe Huntelaar in aceasta categorie.
Meci din Liga secunda olandeza.
Sparta Rotterdam vs Almere City.
Numa bine!
Pai,ma,m-a indus in eroare faptul ca scria Jupiler League pe livescore.com,am uitat ca este EREDIVISIE.
Si aseara,cand am preluat eu rezultatul,echipa oaspete era denumita chiar cum am scris, se vede ca e copy/paste
.
Holland - Jupiler League August 20
FTVeendam1 - 4Go Ahead Eagles
FTCambuur Leeuwarden2 - 1Emmen
FTFC Volendam1 - 0FC Dordrecht
FTFortuna Sittard0 - 4FC Den Bosch
FTHelmond Sport1 - 0AGOVV Apeldorn
FTRBC Roosendaal1 - 2FC Eindhoven
FTRKC Waalwijk3 - 0Telstar Ijmuiden
FTSparta Rotterdam12 - 1Almere City FC
Nu te criticam , stai linistit, te completam! ![]()
"Potrivit publicatiei Il Sole 24 Ore, echivalentul italian al lui Financial Times, pierderile combinate ale Interului in "era Massimo Moratti" au fost de 1,15 miliarde euro, din care 730 de milioane au fost acoperite din buzunarul generos al patronului! "
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campi...de-euro-7093268
un patron pe care il respect, cu totul ca este de la o "rivala" ![]()
Forza Roma
"Potrivit publicatiei Il Sole 24 Ore, echivalentul italian al lui Financial Times, pierderile combinate ale Interului in "era Massimo Moratti" au fost de 1,15 miliarde euro, din care 730 de milioane au fost acoperite din buzunarul generos al patronului! "
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campi...de-euro-7093268
un patron pe care il respect, cu totul ca este de la o "rivala"
Forza Roma
De acord Moratti este patronul de club ideal. Patron-suporter 8->
Fsv Mainz 05,liderul surprinzator din Bundesliga,a invins ieri si la Bayern,2-1!Si au 6 victorii in 6 etape!Cine stie cat-i tine.
Ce goluri au dat ieri,inclusiv autogolul lor fiind spectaculos! ![]()
http://www.youtube.com/watch?v=OplbbwWxvys
p.s. De ce e inchis topicul cu Bayern?
p.s. De ce e inchis topicul cu Bayern?
Ca ne-au batut tur retur.
Ca ne-au batut tur retur.
Aham,ok... ![]()
Pai atunci sa inchidem si pe cel cu Real!Si posibil si pe cel cu Liverpool! ![]()