Brazilia 94:
Taffarel - 5 ani in Brazilia, din 90 a jucat in Europa.
Jorginho - 7 ani in Brazilia, din 89 a jucat in Europa.
Ricardo Rocha - 6 ani in Brazilia, din 88 in Europa.
Ronaldao - doar in Brazilia
Mauro Silva - 4 ani in Brazilia, din 92 in Europa.
Branco - 6 ani in Brazilia, din 86 in Europa.
Bebeto - 9 ani in Brazilia, din 92 in Europa.
Dunga - 7 ani in Brazilia, din 88 in Europa.
Zinho - Brazilia
Rai - 9 ani in Brazilia, din 93 in Europa.
Romario - 3 ani in Brazilia, din 88 in Europa.
Zetti - Brazilia
Aldair - 4 ani in Brazilia, din 89 in Europa
Cafu - Brazilia
Marcio Santos - 5 ani in Brazilia, din 92 in Europa
Leonardo - 4 ani in Brazilia, din 91 in Europa
Mazinho - 7 ani in Brazilia, din 90 in Europa
Paulo Sergio - 5 ani in Brazilia, din 93 in Europa
Muller - 3 ani Brazilia, din 88 in Europa pana in 91 apoi iar Brazilia
Ronaldo - tocmai debutase in Brazilia, avea un an la profesionisti.
Viola - brazilia
Gilmar - Brazilia
Am pus doar pana in 94.
Acum ca majoritatea aveau cel putin 3 ani in Europa, ce mai ai de spus?
In 2002 echipele europene erau slabite, numai Anglia putea avea pretentii
Is this guy for real?!
Daca de exemplu Real Madrid de astazi o pui in anii 70 80 ar castiga fara probleme toate competitiile.
Ar fi castigat pe dracu.
La ce echipa avea Steaua in anii 70... si aia nu au prea castigat nimic.
Ajax-ul lui Cruyff facea pipi pe Realul de azi. Si aia era o echipa formata din olandezi, nu mercenari.
Gand in gand cu Ronnie... pe o scara de la 1 la 10 sa zicem ca atunci castigatoarele erau de 6-8, celelalte de 4-5....acum castigatoarele sunt de 9-10, celelalte de 2-3... ca echipa obisnuita din est (CSKA Moscova sa zicem) era mai usor sa bati atuunci echipe de 6-8 decat acum de 9-10 pentru a castiga trofeul.
Bah redondo, tu stii ce e aia matematica? Stii ce e aia medie ponderata? Pai fa, bah, media ponderata a acestor echipe si stabileste tu nivelul.
Acum sunt 3-4 echipe de 9-10 si restu de 2-3.
Asta inseamna 4*10 + 3*20 = 100
Inainte aveai 20 echipe de 6-8. 20*6(ca sa nu pun 8)=120
Care-i mai mare?
Si asta cu 6-8 e parerea voastra. Pentru ca eu vad Steaua 89 la fel de buna ca echipele din top de azi. La fel si Milanul din 89, la fel Ajax-ul din anii 70 sau Anderlechtul din anii 80.