FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2009-2010

«167891034»
Maye20.12.2009 20:50
Si Zoran Rendulic, il cumpara nea Jiji degeaba? :(

Rezerva lui Macheda...pardon..Huntelaar :D

David20.12.2009 20:55

Nu mai vine Beckam pe post de portar ofensiv central dreapta? :no:

BAF-kimi20.12.2009 20:56

Ciica e fundas central Rendulic ala, dar ii pune sageata si urca pana in atac, ca la football manager 2008. :D

 

Rendulic

|

|

|

|

|

V

AliN4u20.12.2009 20:58
Cu tactica asta iti iei bataie si la football manager, dar in realitate :)) )

 

aici ai dreptate , nu am nicio treaba cu jocu' ala :))

Maye20.12.2009 21:00
aici ai dreptate , nu am nicio treaba cu jocu' ala :))

Ne-am dat cu totii seama de asta.

Vlad Bogdan20.12.2009 22:12

Dayro a plecat de la Steaua.

 

 

:)

KERATOCONUS20.12.2009 22:20
Dayro a plecat de la Steaua.

 

 

:)

 

E pe bune, sau e caterinca? La ce echipa? Da si tu mai multe detalii.

strezahuzum21.12.2009 08:00

Mai baieti, va agitati degeaba. Uite aici formula castigatoare :

 

----------------- Zapata ---------------

Banel Rada Banel Banel

 

Banel Banel Banel Banel

 

Tanase

 

Kapetanos

 

Cu mentiunea ca lemn-Tanase poate juca pe orice post ocupat de Banelinho. E singurul jucator de la noi caruia i se permite asa ceva.

CiprianPH21.12.2009 08:04
Mai baieti, va agitati degeaba. Uite aici formula castigatoare :

 

----------------- Zapata ---------------

Banel Rada Banel Banel

 

Banel Banel Banel Banel

 

Tanase

 

Kapetanos

 

Cu mentiunea ca lemn-Tanase poate juca pe orice post ocupat de Banelinho. E singurul jucator de la noi caruia i se permite asa ceva.

 

Gresit...

Banel il va scoate din poarta pe Zapata pana la retur, iar Tanase il va trimite pe Tatarusanu la echipa a II-a ;)

Maye21.12.2009 08:08

Atentie nea Gigi!!!

Bayern Munchen il lasa sa plece liber pe Toni.

Taica , e mai bun ca Ririskov , bulgarul ala de 2 lei.

Vorbeste si cu tetea Limbi , sa vezi ca e de acord cu noi , fanii adevarati.

Citeste forumul , ca nu e instrumentul Satanei si o sa vezi ca iti facem propuneri bune.

Ia-l pe Toni maestre!!!!

CiprianPH21.12.2009 08:20
Atentie nea Gigi!!!

Bayern Munchen il lasa sa plece liber pe Toni.

Taica , e mai bun ca Ririskov , bulgarul ala de 2 lei.

Vorbeste si cu tetea Limbi , sa vezi ca e de acord cu noi , fanii adevarati.

Citeste forumul , ca nu e instrumentul Satanei si o sa vezi ca iti facem propuneri bune.

Ia-l pe Toni maestre!!!!

 

Nu-i bun Toni pentru Gigi...

- cere prima de instalare

- cere salariu mare

- da goluri

- se da cu gel

- ii plac femeile

- e fan inrait chianti

- nu-i place branza de oaie

....si as putea continua...mai bine il ia pe Roberto Baggio...tot liber de contract, tot italian, tot fiu de oier :))

Free_Steaua21.12.2009 10:22
Mai baieti, va agitati degeaba. Uite aici formula castigatoare :

 

----------------- Zapata ---------------

Banel Rada Banel Banel

 

Banel Banel Banel Banel

 

Tanase

 

Kapetanos

 

Cu mentiunea ca lemn-Tanase poate juca pe orice post ocupat de Banelinho. E singurul jucator de la noi caruia i se permite asa ceva.

 

Degeaba facem misto de Tanase, el nu s-a antrenat in vara si asta se vede mult in jocul lui. O sa-l vedem din iarna ce va juca, deocamdata nu poate mai mult. iar Banel..cum joaca el dezordonat asa totusi este unul din cei mai buni jucatori ai echipei,alearga mereu in defensiva,mai da cate o pasa de gol, mai baga mingea in poarta din greseala nu este super jucator dar nici prost nu e

Daniel-Ionut21.12.2009 10:23
Banel..cum joaca el dezordonat asa totusi este unul din cei mai buni jucatori ai echipei,alearga mereu in defensiva,mai da cate o pasa de gol, mai baga mingea in poarta din greseala nu este super jucator dar nici prost nu e

 

In sfarsit unu care gandeste... :thumbsup:

Nu o juca el mereu bine, dar este util pe multe posturi... nu se poate ridica la valoarea lui Szekely sau Tanase, dar este un jucator destul de bun... cu putin antrenament pe faza defensiva la plasament si alte alea, eu l'as reprofila ca fundas dreapta.

alexfiara9721.12.2009 10:57

Pai zicea pretenu` nostru jijel k il aduce pe Bilasco d l Urziceni...

red&blue_boy21.12.2009 11:03
Pai zicea pretenu` nostru jijel k il aduce pe Bilasco d l Urziceni...

 

 

E doar o fantezie de-a lui Jiji...Ca multe altele...

Bombonel9421.12.2009 11:09

daca ar veni Radoi iar la Steaua ar fii cel mai bn:>

iar a dat gool pttr arabi:-?si un gol frumos;-?de la 20 de metri

Stryker21.12.2009 11:13
Dayro a plecat de la Steaua.

 

 

:)

 

 

A plecat in vacanta in Columbia ...

 

Ar fi o tampenie sa-l dea la ce lot avem acum , mai bine il da pe Surdu , dar mai greu sa si primeasca 500 e mii pe el ...

strezahuzum21.12.2009 12:10
Degeaba facem misto de Tanase, el nu s-a antrenat in vara si asta se vede mult in jocul lui. O sa-l vedem din iarna ce va juca, deocamdata nu poate mai mult.

 

:D Acelasi refren ca la Dayro, Surdu, Stancu si alti zeci de jucatori umflati. Vesnic au scuza gata pentru prestatiile penibile : ba sunt obositi, ba sunt in urma cu pregatirea fizica (la capitolul asta suntem campioni, nu-mi amintesc vreun jucator transferat de Steaua care sa intre direct pe teren si sa rupa gura targului, toti sunt "in urma"), ba nu s-au antrenat, ba luna nu era in ascensiunea lui venus, etc, etc.

 

Lemn-Tanase a jucat berechet si de fapt baiatul e chiar in grafic. In sezonul trecut a dat doua goluri amarate, acum are un gol in tur. Poate-poate, daca e in forma, mai da unul.

 

iar Banel..cum joaca el dezordonat asa totusi este unul din cei mai buni jucatori ai echipei,alearga mereu in defensiva,mai da cate o pasa de gol, mai baga mingea in poarta din greseala nu este super jucator dar nici prost nu e

 

Daca il comparam cu chibitii de forum, poate. La procentajul pase/centrari reusite, cred ca majoritatea l-ar putea egala pe tigan in orice zi ; doar la efort fizic seamana a jucator profesionist. Daca il compari cu jucatori adevarati, e sub penibil.

andra170621.12.2009 12:58

adevarul ca Becali e as in tepe primite

ori e prost informat ori se grabeste sa transfere un jucator la prima scanteie

a jucat 2 meciuri bune si gata,,.. poate a fost doar un pai pe foc in rest e praf

n-avem de unde sa stim .. in cazul lui tanase inca mai asteptam

clar este ca surdu, Dayro, bibiskov, si multi altii ce au fost si inca mai sunt ... au "confirmat" :))

godsaveultras21.12.2009 13:11

@ andra nu uita de modul in care evolua surdu pe vremea lui bergodi...chiar discutam cu cativa baieti dupa schimbarea acestuia ca se va "strica" in era limbistului! si asa a fost ...

m4r14n21.12.2009 14:25

Chiar acum e mare sedinta la palat intre Fecali si Limbi si se stabileste lista de transferuri si bugetul, adica 1000 de euro 

 

 pentru biletele de avion cu care vor veni jucatorii liber de contract  :gathering: (al 3lea e Panduru)

 

 

Daniel-Ionut21.12.2009 15:29

Pe ce post joaca Mara? mijlocas stanga sau dreapta? :hmmm:

tzunelustelistu21.12.2009 18:01

---------------------- Zapata -------------------

 

-------------Rada------------------Galamaz------

--Emeghara -----------------------------Nesu---

------------------Dica------Lazar------------

Dayro ----------------------------------Roman

------------Gigel Bucur -----------------

---------------------- Kapetanos -----------------

 

Antrenor Emeric Jenei

Director executiv Mihai Stoica

Patron io

Daniel-Ionut21.12.2009 18:08

Slabuta echipa... :)

tzunelustelistu21.12.2009 18:17
Slabuta echipa... :)

 

 

atunci

 

------------------P.Cech-----------------

----------Terry---------------Puyol------

Daniel Alves----------------------P.Evra--

------------Lampard-----Xavi------------

----Pato------------------------Iniesta---

------------------------Messi------------

------------David Villa--------------------

«167891034»