presimt ca tot P Marin va fi de de baza!
presimt ca tot P Marin va fi de de baza!
cel mai bun transfer ar fi sa plece ciobanul din Templu
sa zicem ca pleaca ciobanu'
cine vine ? om serios asa cum vrem..
nu stiu cati sunt dispusi sa investeasca in Romania , in fotbal , pe timp de criza si nu numai.
Sper din tot sufletul sa se gaseasca o solutie dar nu stiu de ce am un pesimism in privinta asta.
Dar de ce un singur om, domnisoara? Cu cat sunt mai multi, cu atat mai bine! Daca innebuneste unul, mai raman cativa sanatosi.
Becali n-a mai investit niciun leu in Steaua de 2 ani, doar a supt fiecare leu castigat. Tot ce a facut in ultimii 2 ani, a fost sa plateasca salariile mici ale jucatorilor, si sa puna bani in valiza pentru meciuri aranjate. In rest, NIMIC.
fie ca o veni cristiano Ronaldo , roberto Carlos , fernando torres , etc situatia actuala a clubului nu se schimba!
fie ca luam titlul , Champions League , europa league situatia nu se schimba!
Cert este ca ciobanu va incerca sa faca niste transferuri sa inchida gura celor care zic ca Steaua nu merge bine (cel putin daca as fi eu asa as face , as transfera niste jucatori capabili care sa imbunatateasca jocu ca aparent suporterii sa nu mai aibe nimic de obiectat , dar ce nu intelege el si multa lume este ca pentru suporterii adevarati modalitatea in care castigi conteaza!,blazonul conteaza!, valoriile contaza!)
Deci orice transfer care va fi facut , va fi facut degeaba deoarece situatia de la club nu se schimba, atata timp cat ciobanu va fii la Steaua NU SE VA FACE PERFORMANTA SI NU SE VA EXCELA IN NICI UN FEL!
Ciobane te vrem mort/falimentat/plecat! ALEGE!.
sa zicem ca pleaca ciobanu'cine vine ? om serios asa cum vrem..
nu stiu cati sunt dispusi sa investeasca in Romania , in fotbal , pe timp de criza si nu numai.
Atunci sa stam cu Jiji in continuare si sa ne plangem de mila,sa ajungem tot mai rau...Ce sa zic,o sa se gaseasca cineva pana la urma,doar sa plece ciobanul...
Asa e...multi oameni cu bani ar investi la Steaua daca ar putea.Atat timp cat oierul este insa aici nu se poate face nimic.
sa zicem ca pleaca ciobanu'cine vine ? om serios asa cum vrem..
nu stiu cati sunt dispusi sa investeasca in Romania , in fotbal , pe timp de criza si nu numai.
Sper din tot sufletul sa se gaseasca o solutie dar nu stiu de ce am un pesimism in privinta asta.
Din surse cat se poate de sigure iti spun ca exista oameni care ar investi in Steaua daca Becali ar vrea cu adevarat sa vanda. De ce nu apar la scena deschisa? Pai gandeste-te la ce a patit Ilie Nastase iarna trecuta. Si, retine, vorbim de Ilie Nastase!!!
Dati-mi repede 50 milioane € sa cumpar clubul.Promit ca neam de becaliot nu se apropie mai putin de 500 de metri de stadion.
Costea e mult prea umflat de presa,iar Mititelu a fumat iarba de cere o gramada de bani pe el.Mult peste preturile obisnuite pt Liga 1.
Pe Costea il vand in cativa ani intr-un campionat puternic din lume...Qatar sau Arabia Saudita ![]()
sper sa vina unu gen kone de la chefere
sper sa vina unu gen kone de la chefere
cefere-u` a facut o super afacere cu Kone.A dat 600.000 pe el si e mai bun decat majoritatea atacantilor din campionat.Unu ca el la un pret ca asta nu stiu daca mai gasesti acum.
cefere-u` a facut o super afacere cu Kone.A dat 600.000 pe el si e mai bun decat majoritatea atacantilor din campionat.Unu ca el la un pret ca asta nu stiu daca mai gasesti acum.
Pe Kapetanos s-a dat 0 si e cu mult peste Kone.
Pe Kapetanos s-a dat 0 si e cu mult peste Kone.
Kape e atacant de gura portii.N-are viteza si tehnica lui Kone.
Da Adi , dar Kapetanos nu e asa vedeta cum e Kone.
Daca esti familist in fotbalul romanesc , esti 0.
Kape e atacant de gura portii.N-are viteza si tehnica lui Kone.
Daca si Kone are viteza si tehnica, atunci Surdu, Stancu sau Dayro ce au?
Oricum,Kone mi se pare mai bun decat Kape.
Pe Dayro l-as vrea cam out ![]()
Daca vorbiti de Yousuffe Kone de la CFR atunci da, ala poate fi numit un atacant complet (nu ca Torres, Rooney sau Ibra... dar de-ajuns pentru Romania).
Daca vorbiti de Yousuffe Kone de la CFR atunci da, ala poate fi numit un atacant complet (nu ca Torres, Rooney sau Ibra... dar de-ajuns pentru Romania).
Despre el e vorba.Kone de la CFR.
O sa vina Mara.
Oricum,Kone mi se pare mai bun decat Kape.Pe Dayro l-as vrea cam out
Evident ca ti se pare. Ca doar presa il vede pe kone drept cel mai bun din tara. Si daca il vede presa, de ce nu l-ar vedea si cititorii?
Dar daca analizam obiectiv si ne uitam la statistici, vedem simplu ca grecul e cu mult mai eficient decat ivorianul si la pase de gol si la goluri.
Si nu gresiti sa credeti ca cei doi nu sunt de acelasi profil. In nici un caz Kone nu e de acelasi profil ca Dayro. E un atacant masiv care are viteza mai buna ca a lui Kapetanos(nefiind la fel de mare ca si grecul) dar nu la fel de buna ca a unor jucatori de viteza ca Surdu sau Dayro.
La explozie, Kapetanos sta mult mai bine decat Kone. Si la explozie si la ganditul fazelor. Grecul intra mult mai bine in combinatii, apara mai bine mingea si da drumul mai precis. Uitati-va daca nu credeti.
Kone a fost titular tot sezonul trecut si nu a dat la fel de multe goluri sau pase de gol ca si Kapetanos.
Cat despre Dayro, e o mare pierdere. Voi iarasi il vedeti prin ochii presei: petrecaret, cocalar, etc. Dar aceiasi oameni care zic ca el trebuie sa plece zic si ca Adrian Cristea ar fi bun de Steaua. Ori Adrian Cristea e mult mai petrecaret/cocalar decat columbianul.
Dayro are 5 meciuri in acest sezon si 2 goluri. Fiind de 3 ori decisiv. Asta inseamna puncte aduse de el. Nu a jucat pentru ca e sclav Stoichita si prost de bubuie. O sa va para rau dupa ce pleaca. Veti vedea.
de ce trebuie sa vina Mara la Steaua avem jucatori cu 10 clase peste el gen onicas si ionescu nu va bateti joc de fani
Asa sunt nou si ... nu conteaza. Vin cu o propunere pentru domn Becali:
- Zoran Rendulic de la Grenoble Foot 38 valoreaza aproximativ 300.000 de euro este jucator de picior drept are 25 de ani si este fundas central asa cum vrea ala de sus !
defapt 2 :
-Federico Macheda de la echipa de rezerve al lui Manchester United valoreaza aproximativ 2.000.000 de euro este jucator ambidextru are 17 ani si este atacant.
Pe amandoi iam urmarit in 5 meciuri fiecare si mi-au placut foarte mult.
![]()
![]()
![]()
![]()
Ma sparg de ras. De aia sunt impotriva unor astfel e topice. Aici vin toti managerii si posteaza transferurile pe care le fac ei in fiecare seara ![]()
Pai ba, daca nu il luam pe Macheda, suntem 0!!!
Ala sigur vine la Steaua. Se vede clar pe fata lui ca vrea si sunt sigur ca Manchester o sa ii dea drumul. Poate ne fac si o reducere. Sau poate il luam la schimb cu Dayro Moreno sau Nicolita ![]()
Sa speram ca domnul Becali va vedea si ii va lua.