cand incepe campionatu pe 13 sau pe 20?!astept raspuns...
cand incepe campionatu pe 13 sau pe 20?!astept raspuns...
grozav.inca un transfer marca mache si ai lui:bulbazar diarra
Bulbazar era ala din Pokemon de cand eram eu mic ![]()
Ar fi o idee sa ne bagam si pe croatul ala pe care il vrea Dinamo care joaca la Karsluhe...da nu cred ca o sa ii placa lu jijjel ca a facut sex la mijlocu terenului ![]()
Si o sa ceara probabil numarul 69. Dar ar fi o idee buna, il punem sa-l "marcheze" pe b@nel.
Ma-m informat un pic in forumul echipei de la care vine Bobacar Diarra si tot ce am gasit este :
ca acest jucator e talentat dar sta cam prost zu conditia fizica si e foarte lenes ( poate si din causa lipsei de motivatie) si de acea nu mai e asa agreat la echipa lui de club
M-am informat un pic in forumul echipei de la care vine Bobacar Diarra si tot ce am gasit este :ca acest jucator e talentat dar sta cam prost zu conditia fizica si e foarte lenes...
Pai e numai bun pentru Steaua,mai ales daca accepta si 10000 pe luna...La cate zvonuri au fost referitoare la aducerea unui fundas central,azi unul,maine altul,chiar cred ca pana la urma n-o sa mai aduca Jiji pe nimeni...O sa ne spuna ca lotul e puternic etc...
Parpas , Jelev si acum asta.Pentru mine nu am transferat nimic bun cu adevarat , sa zicem ca e ceva de Jelev
Nici Jelev nu joaca mare lucru...Ce-am ajuns,altadata aveam cea mai puternica linie de fundasi centrali,acum o sa tremuram la fiecare atac al adversarilor...
Asta-i viata! Daca jyjy si-a pus ambitia sa il vanda pe Ghionea pentru 100.000 de euro si pe Rada, vom suferi. Oricum nu se putea cladi un cuplu solid de fundasi in 2-3 saptamani de pregatire.
Oricum nu se putea cladi un cuplu solid de fundasi in 2-3 saptamani de pregatire.
Cam asa e.E o regula nescrisa,ca nu e indicat sa schimbi fundasii centrali titulari in acelasi sezon.Si in vara nu e indicat,dar sa-i schimbi in pauza de iarna.....
Oricum la noi profesionalismul a disparut dupa 2003..
Presa zice ca bubacar asta n-a ramas ca nu i-a placut lui Stoichita, eu zic ca nu prea i-a placut ciobanului salariul cerut.
Vaslui a dat lovitura: A luat un brazilian care a jucat la Juve si Sporting, cu 2 selectii la nationala!
oare de ce a venit la Vaslui ,pentru ca porumboiu da banu ?
Cum ai ghicit ? ![]()
Cum ai ghicit ?![]()
Mah ai inebunit? cum sa dea banii? adica ce vrei sa spui? ca Jiji nu baga bani? s-a dus la Vaslui pt ca porumboiu le da pasari de la crescatorie ![]()
Are multe pasarici sa le dea ![]()
Ar fi niste transferuri de nota 10. Sunt jucatori tineri. Nu inteleg de ce Steaua aduce toate ciurucurile de afara cand la noi in tara sunt atatia jucatori buni, si tineri, cu potential, ROMANI. In stilu asta... o ia la vale si nationala... daca pe tineri nu-i promoveaza nimeni... de unde sa selectioneze si Razvan si viitorii selectioneri? asa-i romanu... n-are rabdare... Oricum nu stiu ce echipa are degand Becali sa faca cu jucatori de 100 - 200 de mii .... probabil vrea sa castige Champions League...
Diarra pune tunurile pe Stoichita
"Eu am ajuns acolo la ora doua noaptea, iar a doua zi am jucat. Înainte de meci am discutat doar cu Eric (n.r. - Bicfalvi), colegul meu de camera, cu capitanul (n.r. - Petre Marin) si cu portarul (n.r. - Zapata). Cu antrenorul n-am comunicat decat foarte putin. Am simtit o oarecare raceala din partea lui... Nu stiu de ce m-a mai chemat. Nu m-am simtit refuzat, colegii m-au felicitat, iar Cristian Ianu, colegul meu de la FC Lucerna, mi-a spus ca fanii stelisti au avut numai reactii de apreciere pe internet. Cu exceptia presedintelui, toti au fost necomunicativi, chiar reci cu mine, de parca ma autoinvitasem acolo", a spus Boubacar Diarra pentru EVZ
"I-am zis lui Mihai Stoichita ca nu e rau baiatul. Mi-a placut cat timp a jucat, a facut deposedari bune si are viteza multumitoare pentru un fundas", a comentat Andone.
M U I E CONDUCEREA !
Muye Stoichita si mai ales conducerii...ne dam a fi club profesionist dar nu suntem nici la nivelul de club profesionist de Europa de Est da sa mai avem pretentii sa fim numiti club profesionist in Europa.
Ultima zi inaintea startului de retur, ultimul transfer pentru Steaua! "Vineri vine la Bucuresti si fundasul ala inalt, Tall. Am rezolvat să-l aducem imprumut pină-n vara cu optiune de cumparare", a zis Gigi Becali aseară la sport.ro. "Ne costă acum 70.000, iar la vară incă 130.000 de euro", a completat apoi la GSP TV.
Stoperul senegalez a fost cerut cu insistență de Stoichiță si s-au purtat mai multe runde de negocieri cu APOP, clubul la care e legitimat fotbalistul in virstă de 25 de ani. Aseara stelistii au redeschis discutiile si au ajuns la un acord cu gruparea din Insula Afroditei. Tall, care masoară 1,90 metri, va fi cel mai inalt stoper din lotul roș-albastrilor.
Jurnalist cipriot
"Tall are un joc aerian foarte sigur si deposedează excelent in situatii de unu la unu. Este puternic si marchează multe goluri cu capul"
7 extracomunitari are Steaua in lot: Zapata, Toja, fratii Karamian, Emeghara, Pepe Moreno si Tall. Conform regulamentului, doar 5 dintre ei pot juca in acelasi timp.
gsp
Acum cu fundasul "ala inalt" sigur suntem campioni.Multumim Jiji !!!Si ganditi-va,nu e nici gratis,a dat pe el 70000 euro !!!
Oau....cate zerouri.Multumin tovarase George pt onoarea de a avea jucatori de 200 000 euro din campionatul Ciprului.
Sunt sigur ca vom face furori cu acest fundas , urmasul lui Kolo Toure ce stiti voi fotbal ca georgica ![]()
Acum cu fundasul "ala inalt" sigur suntem campioni.Multumim Jiji !!!Si ganditi-va,nu e nici gratis,a dat pe el 70000 euro !!!
Mai degraba cam pioni. ![]()
7 extracomunitari are Steaua in lot: Zapata, Toja, fratii Karamian, Emeghara, Pepe Moreno si Tall. Conform regulamentului, doar 5 dintre ei pot juca in acelasi timp.
Ar trebui facute demersurile ca armenii si Emeghara sa primeasca cetatenie. Sunt de ceva timp in Romania.
Dar la ce profesionalism e la club, Tall si Karamianul mai slab vor sta in tribune tot returul...
Nu crezi ca e in stare Gigi sa-l scoata pe Zapata?Vrea sa-si scaota banul dint Tatarusanu.