FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Politica

«13233343536»
Maye03.03.2010 22:51

Nu aveau specialistii economici potriviti atunci sau pur si simplu consilierii economici nu au observat bine fenomenul. :)

Stanici04.03.2010 07:31
Nu aveau specialistii economici potriviti atunci sau pur si simplu consilierii economici nu au observat bine fenomenul. :)

 

Hai ca deja iti bati joc de inteligenta colegilor tai de forum.

Maye04.03.2010 08:41

Eu nu imi bat joc de nimeni :)

Si cine ma cunoaste poate sesiza mai mult de un lucru in afirmatia mea anterioara.

MoWeed04.03.2010 09:46
Nu aveau specialistii economici potriviti atunci sau pur si simplu consilierii economici nu au observat bine fenomenul. :)

Sper ca erai ironic. Totusi pe forumul asta nu intra manelistu' de la etajul 3 care poate fi pacalit cu o vorba buna,,,

Maye04.03.2010 09:48

Sa stii ca mai intra si ala.

 

Si se vede ca tu ma cunosti cat de cat :)

Marius04.03.2010 09:52
Criza economica globala nu putea sa ocoleasca Romania.

 

da ba, iar polonia e de fapt o colonie pe marte

 

 

Maye04.03.2010 12:39
da ba, iar polonia e de fapt o colonie pe marte

Polonia statea bine din punct de vedere al economiei interne.La modul ca nu exista o dependenta fata de economiile occidentale.

 

Marius04.03.2010 12:51

da ba, polonia nu e de pe Pamant, e o tara de pe Marte si d-aia a fost ocolita de recesiune. nu ca oamenii de acolo sunt chiar specializati in economie, nu ca ei si-au bagat videnii si uderele in puscarie in timp ce noi le dam ministere, nu ca aia chiar fac ceva pentru tara in timp ce ai nostri, cu tovarasu base in frunte fura de rupt, e vorba ca polonezii sunt martieni, d-aia acolo se poate si aici nu.

 

iar prin ce spui aici

 

Eu spun sa te calmezi si sa iti indrepti atentia , ma rog , condeiul sau macar tastatura spre lauda marilor conducatori de stanga care iti intretin tie site-ul si munca.

 

dovedesti ca esti un ******, in primul rand pentru ca aduci in fata o discutie privata, intre noi doi, si in al doilea rand pentru ca si acest lucru privat il denaturezi pentru a-ti servi interesele tael. ti-am spus si pe mess, iti spun si aici, nu-mi fac un titlu de glorie in a apara locul de munca, insa acolo sunt intr-adevar niste oameni pentru care pot sa bag mana in foc oricand ca n-au scris nicicand sub presiuni politice, iar tu nu faci decat sa demonstrezi din nou ca scoala de jeguri a pedeleului iti prieste si ti se potriveste ca o manusa.

 

tot ce a aparut la noi in campania electorala a fost scris sub impulsul emotiilor si trairilor autorilor, si nu sub influenta banilor asa cum afirmi intr-un mod josnic.

 

repet, iti dai arama pe fata, esti un politruc desavarsit si ai un viitor mare in gasca de lachei si liggatori in cur din pedele.

 

sa traiesti bine, noi poate reusim sa emigram.

Maye04.03.2010 13:01

:))

 

Din nou esti amuzant.Nu vad care era discutia din privat pe care am adus-o aici.

Cat despre viitorul meu , sa fie cum spui tu , dar dupa anii astia din politica sunt un om corect si onest si nu am furat nici un cent.In schimb am dat din buzunarul meu ca sa aiba ce sa puna pe masa de Pasti familiile sarace din Sibiu , le-am adus o bucurie copiilor de la casele de copii si multe altele pe care nu are rost sa le enumar aici.Deci da sunt un jeg , hot si cum mai vrei tu.

Si asa cum bagi tu mana in foc pt ai tai , asa bag si eu mana in foc pt ai mei.

 

Economica de piata a Poloniei era stabilia si la intrarea in UE , asta ca sa o stii si tu.

 

 

Si rog alti moderatori sa se sesizeze pentru ca eu nu l-am facut pe Marius nici hot , nici nesimtit si nici macar jeg :)

Marius04.03.2010 13:09

pai nu "vezi" ca esti cam orbit, d-aia nu vezi.

 

1. am discutat, de mai multe ori daca imi aduc aminte, despre faptul ca pesedeul ar "sponsoriza" anumiti colegi de-ai mei iar eu ti-am de mai multe ori ca, oricat de incredibil ti s-ar parea, exista oameni in tara asta, si inca multi, profund nemultumiti de tovarasul base si de aceea dstinsul conducator era criticat, vehement si pe buna dreptate, de colegii mei. ti-am mai spus si ai vazut si tu ca articole poate mai critice existau si la adresa pedeleului insa tu, indobitocit cum esti, nu "vezi" decat ce-ti spun aia de la partid.

 

2. "anii astia de politica" sunt o expresie amuzanta venind de la tine, impartitul pliantelor portocalii in Sibiu nu se pune ca activitate politica. acum iti faci doar antrenamentul si dupa cum se vede il faci foarte bine. iar faptul ca pedele a dat 3 portocale si 2 eugenii copiilor fara parinti de sarbatori, dar "uita" cu desavarsire ce e aia asistenta sociala pentru ei in restul anului, nu face decat sa probeze pentru a cata oara ipocrizia din acest partid de bulangii.

 

3. baga ma mana in foc pentru "ai tai", vezi ca videanu, casuneanu, udrea, mircisor basescu, cocos si restul sunt extraordinar de onesti si i-ai impresionat cu aceasta dovada de atasament.

Lari04.03.2010 13:09

Pentru baietii cu Polonia: cred ca nu stiti prea bine detalii legate de modul cum si-au construit aia economia in ultimii 10 ani. Stiti voi ce injuraturi si-au luat aia de la BNR-u' lor ca nu au permis niciun fel de speculatii financiare (pe bursa, cu terenuri etc)? Stiti cand de greu era sa iei un imprumut la ei, cand, la noi, leasingul era o chestie mai comuna ca Loganul?

 

Nu stiu cum unii nu inteleg ca toti sunt o apa si-un pamant in politica romaneasca...

Fane04.03.2010 13:09

Sa fie pace pe pamant.

E mai bine asa ?

Marius04.03.2010 13:16

lasa Fane asta deschis, de ce sa-l inchidem? daca am sarit calul e foarte corect sa fiu sanctionat, niciodata n-am pretins altceva, insa nu pot permite cuiva sa ma trateze ca un imbecil.

 

@ lari

 

stim destul de bine, insa poate tu ai uitat cum acu' un an tovarasu' ne asigura ca aceasta criza o sa ocoleasca Romania, ca la noi o sa fie lapte si miere, iar acum vine unu' ca maye care imi scrie "zambind" ca "vai, a gresit se nenea traian". pai cum plm sa nu reactionezi la un asemenea tupeu ordinar?

MoWeed04.03.2010 13:19

Bah, ori va potoliti ori sterg topicul si nu mai poate sa-l redeschida nici Marius.

Bogdan04.03.2010 13:19

Eu zic sa va potoliti. Discutati fara jigniri.

Mariuse, din cate stiu eu chiar postasei un topic pe la discutii ros-albastre. Sti ce scria la pct 1?

 

1. Nu folosi vreun cuvant jignitor, nici nu fa vreo nedrepatate vreunei persoane. [Homer citat de Marcus Aurelius]

sabin130704.03.2010 13:20

@Maye

 

N-o lua in nume de rau, dar tu cand spui ca o economie europeana se poate sustrage globalizarii, ca se poate izola de criza economica mondiala, dovedesti ca n-ai habar despre ce vorbesti (adicatelea despre economie). Esti amuzant si penibil in acelasi timp cand sustii cu atata vehementa astfel de aberatii.

Ca s-o stii si tu, majoritatea economiilor central europene erau stabile la intrarea in UE.

 

Aha, deci pana la urma faci parte din pdl, si ai interesele tale personale sa sustii aceasta sleahta. Prost sunt eu care credeam ca ¨dezbat¨ subiectul cu o persoana la fel de dezinteresata si de apolitica, cum sunt eu, si care incercam sa gasesc logica judecatii tale. Acum se explica totul.

Ti-e asa de greu sa crezi ca sunt oameni scarbiti de mizeria asta incat sa nu traga cu niciun bordel de asta politic?

 

M-ai dezamagit total. :)

Maye04.03.2010 13:21
pai nu "vezi" ca esti cam orbit, d-aia nu vezi.

 

1. am discutat, de mai multe ori daca imi aduc aminte, despre faptul ca pesedeul ar "sponsoriza" anumiti colegi de-ai mei iar eu ti-am de mai multe ori ca, oricat de incredibil ti s-ar parea, exista oameni in tara asta, si inca multi, profund nemultumiti de tovarasul base si de aceea dstinsul conducator era criticat, vehement si pe buna dreptate, de colegii mei. ti-am mai spus si ai vazut si tu ca articole poate mai critice existau si la adresa pedeleului insa tu, indobitocit cum esti, nu "vezi" decat ce-ti spun aia de la partid.

 

2. "anii astia de politica" sunt o expresie amuzanta venind de la tine, impartitul pliantelor portocalii in Sibiu nu se pune ca activitate politica. acum iti faci doar antrenamentul si dupa cum se vede il faci foarte bine. iar faptul ca pedele a dat 3 portocale si 2 eugenii copiilor fara parinti de sarbatori, dar "uita" cu desavarsire ce e aia asistenta sociala pentru ei in restul anului, nu face decat sa probeze pentru a cata oara ipocrizia din acest partid de bulangii.

 

3. baga ma mana in foc pentru "ai tai", vezi ca videanu, casuneanu, udrea, mircisor basescu, cocos si restul sunt extraordinar de onesti si i-ai impresionat cu aceasta dovada de atasament.

 

1.Atata timp cat 90 % din articole sunt pentru a-l blama pe omul Basescu si nu pe politicianul Basescu , atunci am si un niste motive de dubii.

Politic nu aveti cu ce sa il atacati.Nu aveti!Doar cu supozitii si teorii!Atat!

Eu vad ce trebuie sa vad , ca nu termin degeaba scoala aia de politica.

2.Nu m-am rezumat la "impartit pliante" draga Marius.Am infiintat o organizatie de tineret pe care o conduc si in care am 100 % incredere , pentru ca e munca mea si e rasplatita in fiecare zi in care mi se raspunde cu un zambet pe fata in oras.

Nu tine de "3 portocale si 2 eugenii" ci sunt vizite foarte dese la casele de copii si cel putin la nivel de Sibiu nu vei gasi conditii proaste la nivelul Caselor de Copii.Si nu o facem pentru bani si voturi , pentru ca sunt irelevante in anii astia.

3.EU bag mana in foc pentru cei pe care ii cunoscu si care fac politica cu mine si care imi sunt ai mei colegi.Nu imi doresc sa dovedesc atasament pentru nimeni.

 

Si te rog sa incetezi cu jignirile , pentru ca si mie mi-ar fi foarte usor sa iti raspunf la jignire cu jignire , dar vreau sa demonstrez inca o data (vad ca Adi nu a reusit) din ce aluat esti facut si faptul ca nu poti accepta un adevar.

 

P.S. Daca iti aduci aminte , in toate discutiile noastre , nu a fost nici macar o clipa in care sa neg ca si acest partid are uscaciunile lui.(Asta e si pt Lari)

sabin130704.03.2010 13:24

3.EU bag mana in foc pentru cei pe care ii cunoscu si care fac politica cu mine si care imi sunt ai mei colegi.

:)))))

Esti incredibil. Pai colegi iti sunt toti, incepand cu basescu si terminand cu ultimul impartitor de pliante. Da´ ce, esti caracatita, sa-ti poti permite sa te lipsesti de vreo mana?

pcr (psd) e subiect incheiat de mult.

Maye04.03.2010 13:26
@Maye

 

N-o lua in nume de rau, dar tu cand spui ca o economie europeana se poate sustrage globalizarii, ca se poate izola de criza economica mondiala, dovedesti ca n-ai habar despre ce vorbesti (adicatelea despre economie). Esti amuzant si penibil in acelasi timp cand sustii cu atata vehementa astfel de aberatii.

Ca s-o stii si tu, majoritatea economiilor central europene erau stabile la intrarea in UE.

Nu ai inteles ce am spus.

Compara nivelul investitiilor straine directe in Polonia la momentul aderarii cu cele din Romania.

Uita-te mai sus sa vezi ca am sustinut si eu ca ecomiile erau stabile la momentul aderarii , dar ma rog , probabil esti si tu "orbit".

 

Aha, deci pana la urma faci parte din pdl, si ai interesele tale personale sa sustii aceasta sleahta. Prost sunt eu care credeam ca ¨dezbat¨ subiectul cu o persoana la fel de dezinteresata si de apolitica, cum sunt eu, si care incercam sa gasesc logica judecatii tale. Acum se explica totul.

Ti-e asa de greu sa crezi ca sunt oameni scarbiti de mizeria asta incat sa nu traga cu niciun bordel de asta politic?

 

Da , fac parte din PD-L si nu am niciun motiv pentru care sa regret asta. E decizia mea si ma mandresc cu ea.

Nu imi e greu sa cred ca lumea e scarbita de politica , pentru ca lumea e scarbita de viata.Ar fi perfect daca am sta in pat tolaniti si ne-ar veni banul.

 

M-ai dezamagit total. :)

 

Iti trece daca vrei..daca nu :)

 

 

3.EU bag mana in foc pentru cei pe care ii cunoscu si care fac politica cu mine si care imi sunt ai mei colegi.

:)))))

Esti incredibil. Pai colegi iti sunt toti, incepand cu basescu si terminand cu ultimul impartitor de pliante. Da´ ce, esti caracatita, sa-ti poti permite sa te lipsesti de vreo mana?

pcr (psd) e subiect incheiat de mult.

Tu iar intelegi ce vrei.

Probabil daca o sa mai citesti inca o data ce am scris , intelegi substratul.

Lari04.03.2010 13:28
@ lari

stim destul de bine, insa poate tu ai uitat cum acu' un an tovarasu' ne asigura ca aceasta criza o sa ocoleasca Romania, ca la noi o sa fie lapte si miere, iar acum vine unu' ca maye care imi scrie "zambind" ca "vai, a gresit se nenea traian". pai cum plm sa nu reactionezi la un asemenea tupeu ordinar?

 

Pai tampit a fost si consilierii aluia, si Treinel, si aia care l-au crezut. In aceeasi masura! Personal, cand am vazut ca problema din SUA a luat amploare, in toamna lui 2008, mi-am securizat cat am putut de bine situatia financiara.

 

Ce dracu', bah? La atatia ani de la pasiunea aia dementa pentru politica din anii '90, voi inca va conduceti vietile dupa ce spun jegurile alea ordinare? Nici voi nu sunteti in regula, mie imi e clar!

 

Mai lasati naibii Realitatea, Antenele si Mircea Badea, ca-s o groaza de alte chestii pe lumea asta mult mai interesante.

 

 

 

Maye04.03.2010 13:30
Mai lasati naibii Realitatea, Antenele si Mircea Badea, ca-s o groaza de alte chestii pe lumea asta mult mai interesante.

Unii traiesc din astea.Mi-ar fi placut sa traiesc si eu din chestiile astea :)

MoWeed04.03.2010 13:30

@Maye

 

Daca sunt atat de buni pedeleii, de ce vor sa ajute udmr-u in proiectul ala cu autonomia culturala, bagandu-si astfel organul reproducator in sacrificiul a milioane de romani in primul razboi mondial?

Sau aliantele politice primeaza in fata interesului national?

 

 

A nu se intelege ca am ceva cu pedeleii, eu consider ca absolut toate partidele politice mari din Romania sunt Grupuri Infractionale Organizate

blindica04.03.2010 13:33

Maye,ce sistem politic se regaseste in Romania?

sabin130704.03.2010 13:34

Maye, eu sunt scarbit, nu sunt orbit. Sunt scarbit de faptul ca minoritatea se suspune majoritatii, de faptul ca ar trebui sustinere externa pentru a se incerca vreo schimbare in tara asta, scarbit de faptul ca in prezent contextul politic si economic mondial nu permite schimbari majore, sunt scarbit de multe. Lamaia pentru mine este aliment vital.

Daca tu prin faptul ca te arunci cu capul inainte in mocirla asta puturoasa, identificandu-te cu ea, demonstrezi ca iti pasa si deci faci ceva, din dnou demonstrezi destule.

Nivelul investitiilor in Romania este care este tot multumita clasei politice romanesti, cu totul.

 

Hai ca trebuie sa plec acum, si nici chef sa-mi bat capul nu prea mai am.

 

Vedem in 2014 cum o sa le iei apararea (dupa cum ramasese cateva pagini in urma), probabil cu aceeasi abilitate caracteristica hienelor politice de la noi. Asta daca nu cumva te adaptezi si te upgradezi si tu si deja vei fi sarit in barca de pe valul cel mare.

Maye04.03.2010 13:35
@Maye

 

Daca sunt atat de buni pedeleii, de ce vor sa ajute udmr-u in proiectul ala cu autonomia culturala, bagandu-si astfel organul reproducator in sacrificiul a milioane de romani in primul razboi mondial?

 

 

A nu se intelege ca am ceva cu pedeleii, eu consider ca absolut toate partidele politice mari din Romania sunt Grupuri Infractionale Organizate

Nu e autonimie culturala ci mai mult o dezvoltare a culturii maghiare , fara ca a nostra cultura sa dispara din zona aia , atat cat mai e.

 

Maye,ce sistem politic se regaseste in Romania?

Romania e republica semi-prezidentiala.

de ce?

«13233343536»