grzelak? mai bine Ochirosii...
Sa se auda-n toata tara/**** Poli Timisoara
Din partea mea sa joace si Zapata acolo atata timp cat o sa batem.Oricum Ochi a fost pamant cu Bistrita,macar Grzelak a mai miscat ceva.
grzelak? mai bine Ochirosii...
Sa se auda-n toata tara/**** Poli Timisoara
Din partea mea sa joace si Zapata acolo atata timp cat o sa batem.Oricum Ochi a fost pamant cu Bistrita,macar Grzelak a mai miscat ceva.
meciu nu e duminca de la 22:00?!
meciu nu e duminica de la 22:00?!
Da. Mai precis de la 21:45.
Eu nu inteleg de ce nu se televizeaza meciul asta pe A1? E mai important Iasi-dinam0 decat asta?![]()
Pt ca la ora respectiva sunt ocupati aia de la A1 sa arda tichetele de la eurobingo
Corect. Uitasem. Pai puteau sa programeze meciurile invers.
sincer merg pe un meci de egalitate!
daca batem plecam cu un moral bun spre istanbul!
doamne ajuta! ![]()
Sincer, nu credeam ca o sa o zic... dar... sper la o noua infrangere pe drumul catre castigarea razboiului.
Da, e greu de crezut ca asta vrem in momentul de fata. Dar altfel nu se poate...
Stoichita a si declarat ca n-a fost un obiectiv castigarea cupei Romaniei, si ca pe ei ii intereseaza competitiile unde ies banii... dar pentru noi, ei ce fac? Noua nu ne revin banii castigati de ei, noi avem parte doar de bucurie la victorie si dreptul de a ne mandrii ca suntem stelisti.
Ne-au luat si dreptul asta, isi bat joc de noi si de echipa.
De ce ne-am dori sa castige echipa satanei, Fc Steaua, echipa unui singur om in momentul de fata... ? Va e mila de buzunarul lui Becali?
Ne-a patat istoria si a corupt-o. Pana nu scapam de el, ar trebui sa renuntam la orice fel de incurajare si sustinere, si continuate protestele pana cand satana va parasi echipa.
pierdem sigur Gigi LASA NEEEE si piedem si cu turci si demisia
Sincer, nu credeam ca o sa o zic... dar... sper la o noua infrangere pe drumul catre castigarea razboiului.
De ce nu intelegi ca Gigi nu pleaca nici daca retrogradeaza? De ce nu intelegi ca infrangerile nu-l dau afara pe Becali din Ghencea? Angajarea unui lunetist ar fi singura solutie ![]()
Gogomănia maxima
Când a plecat de la Craiova, Nețoiu a lăsat in urmă o bombă atomică. Nu numai prima echipă a fost rasă de pe fața stadionului Ion Oblemenco. Două generații de juniori au fost racolate și ele. A fost ca in Australia cu aborigenii. După toate acestea, să-l contactezi pe Nețoiu pentru o nouă echipă la Craiova este o dovadă de cinism din partea lui Solomon. Nu și maxim, pentru că acesta ii aparține lui Mititelu. Nu poți să iei Universitatea și să o trimiți in pribegie de parcă ar fi o echipă obscură din Bragadiru. Fulgerului ii stă cum ii stă intr-o căruță cu coviltir care o ia incet spre Timișoara. Dar Universitatea, cu domiciliu la Craiova și viză de flotant la Severin, nu e bună nici măcar de un banc cu olteni. Mititelu șantajează astfel contribuabilul craiovean. O echipă care strânge pe stadion 3.000 de spectatori trebuie să fie susținută prin bani publici, in opinia lui Mititelu, și de alți 297.000 de craioveni care au alte priorități din moment ce nu dau pe la meciuri. Dacă totuși niște spitale, drumuri, școli, biblioteci, lucrări de salubrizare or fi mai importante decât salariul unui Costea? Sigur că stadionul, proprietate publică, trebuie să fie intreținut de primărie. Dar atât. Altfel am avea parte de incă un patron alimentat cu bani publici, cum este Mititelu de la Bragadiru.
Așa cum Hagi s-a retras când n-a mai putut marca de la 30 de metri, Ienei când n-a mai putut ține in frâu o echipă, Crăciunescu când n-a mai putut alerga, așa și Mititelu ar trebui să se oprească dacă a ajuns la limită. Dacă totuși ține să ia rata de Severin, să evite să treacă pe lângă statuia lui Oblemenco. S-ar putea să-l inghită istoria.
Sursa: Mihai Mironică (Blogurile ProSport)
N-are legatura cu Steaua, dar mi-a placut ironia fina despre Bragadiru, fulgere, coviltire si alte detalii manjite ilegal in alb-violet! ![]()
La cat de praf suntem ar fi chiar culmea sa obtinem ceva de la acest meci.
cine imi spune si mie cum se face deplasarea....cateva detalii va rog! ![]()
La cat de praf suntem ar fi chiar culmea sa obtinem ceva de la acest meci.
NU mai fi ma asa pesimist ![]()
cine imi spune si mie cum se face deplasarea....cateva detalii va rog!![]()
Nimeni.
cine imi spune si mie cum se face deplasarea....cateva detalii va rog!![]()
Duminica.Aeroport Otopeni. ora 7:10.. ![]()
Care va duceti cu trenul, va zic ca nu aveti nici o sansa cu trenul de la ora 6:45, nu va lasa sa urcati, asa a fost si cu Iasi . ![]()
De ce nu intelegi ca Gigi nu pleaca nici daca retrogradeaza? De ce nu intelegi ca infrangerile nu-l dau afara pe Becali din Ghencea? Angajarea unui lunetist ar fi singura solutie![]()
Tu chiar nu intelegi ca rezultatele proaste nu-i vor mai aduce bani lui Becali? Tu nu intelegi ca o posibila retrogradare l-ar distruge pe Becali?
Sa vedem ce efecte va avea o retrogradare aspupra lui Becali:
Daca pe el il intereseaza banii si imaginea, probabil va vinde echipa inainte sa-i scada valoare foarte mult si se va duce probabil la Dinamo pentru imagine. El e atat de prost incat sa ajunga asa, dar norocul lui e ca pe langa el sunt oameni platiti bine pentru a-i da sfaturi.
Ramanand ON-topic, cred ca ne-o luam cu 1 0.
Cum ma sa dai p Antena 1, Iasi - Dinamo si AEK - Steaua sa dai p digisport ![]()
Pe Antena1 se da meciul spurcatilor pentru ca de la 22:00 e porcaria aia infecta de Bingo si logic ca oamenii nu aveau cum sa scoata concursul din program atata timp cat scot o gramada de bani din chestia asta.
On-topic: Ne bate fulgerul....
LA MU.IE Gigi Becali!!
Da,dar puteau sa-l puna la alta ora,nu cand e bingo ala.....Cica e si Tanase in lot,poate iar il forteaza aiurea.Mi-e ca pierdem,sper, totusi,poate la un egal.
Brigada spaniola la meciul de la Timisoara:
Fernando Vitienes la centru, asistat la cele doua linii de Victoriano Casado si Manuel Cimiano. Al patrulea arbitru, Ovidiu Hategan.
De remarcat ca in presa spaniola s-a scris ca Vitienes e unul dintre cei mai slabi arbitri iberici. In plus e suspendat in aceasta perioada pentru flagrante greseli de arbitraj. Asadar sa ne asteptam la surprize neplacute.
Astia parca au facut etapa trecuta praf meciul Gjon-Real Madrid.
Tu chiar nu intelegi ca rezultatele proaste nu-i vor mai aduce bani lui Becali? Tu nu intelegi ca o posibila retrogradare l-ar distruge pe Becali?
Sa vedem ce efecte va avea o retrogradare aspupra lui Becali:
- Mai putine meciuri televizate, mai putin interes pentru public. Asta inseamna mai putini bani.
- Zero sponsori, adica mai putini bani.
- Adio competitii europene. Nu mai castiga bani.
- Adio bani scosi pe bietele vandute suporterilor de rezultat.
- Nu vor mai vinde asa multe articole vestimentare sau accesorii, deci vor scoate mai putini bani.
- Mai putine aparitii in mass media, imaginea lui se va degrada si lumea il va uita.
Daca pe el il intereseaza banii si imaginea, probabil va vinde echipa inainte sa-i scada valoare foarte mult si se va duce probabil la Dinamo pentru imagine. El e atat de prost incat sa ajunga asa, dar norocul lui e ca pe langa el sunt oameni platiti bine pentru a-i da sfaturi.
Ramanand ON-topic, cred ca ne-o luam cu 1 0.
Tu chiar ai suporta asemenea umilinta? Ne-ar badjocori dinamuiisti pe la toate colturile.Ar ramane javrele singura echipa care nu a retrogradat niciodata.Baga-ti mintile in cap si nu mai lua in calcul niciodata varianta asta.