FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Despre rivalii de moarte.

«1891011»
redandblue20.04.2006 05:09

hai baieti dati fuga la cola si seminte ca diseara joaca fotbalistii adevarati...

trebuie sa va uitati ca sa mai invatati si voi ceva...!!!

antonika20.04.2006 12:55

hai ca ne vedem pe stadion...... unde va fi sabatoare pana dimineata........

 

iar de Pasti cicnim oua ros-albastre...... :lol: :lol:

***alex***22.04.2006 15:08

GOOOOOOOOL CFR! Bine Munti, castiga pentru Steaua!

I.N.Money22.04.2006 15:48

Sa ii primim cum trebuie cand o sa joace cu noi ,pe Dorinel si pe Tudor..merita..

IONUTZ-CIPRIAN22.04.2006 15:53

:evil: >>>J-avrele iar au luat bataie,iar au luat-o pe costum si ei sunt o mare echipa de "sampion leag" :lol: Bravo CLUJULUI pt bucuria produsa!!>>> :twisted:

antonika23.04.2006 19:23

au inceput sa zica javrele acum, ce ziceam noi la inceputul campionatului, ca nu au nici o sansa sa ia campionatul anul asta.... si borcica si netoiu cat de mult le este dor si de cat de mult au nevoie de Ando...... hahaha

I.N.Money24.04.2006 12:21

L-am vazut aseara pe Zicu declarand ca nu merita titlul,ca Steaua este cea mai indreptatita sa devina iar campioana tarii 8O .

Dragi stelisti am trait s-o auzim si pe asta din partea lui Zicu,dupa ce Niculescu a facut si el un oarecare gest destul de interesant! ce urmeaza oare?? Borcea sa sarbatoreasca cu noi in Universitate? :lol:

Motanu D24.04.2006 12:28

Si tziganii ciocneau oua rosii si albastre !!! 8O 8O 8O

E clar, ori a innebunit lupul ori Borcea si Dinu Vama au promis cate un post bun in viitorul guvern PNG ! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

I.N.Money24.04.2006 18:34

M-am abtinut mult timp sa nu postez ceva legat de el crezand ca este inventia mea,dar acest Viorel Moldovan incepe sa sara calul.De cand s-a intors in Divizia A mi-am stricat complet imaginea despre acest individ.Pe langa faptul ca este un jucator fara caracter,care a venit la Poli doar ca sa jaoce dupa ce Servette a fost retrograda si a ramas fara un angajament.Dar cum il vad ca ataca constant Steaua e jenant !!! Suntem acuzati de blaturi de acesta !! Echipa care tine sus numele tarii in fiecare an este acuzata de blaturi si vad ironizata pe la TV.Pacat de el,era un jucator pe care toti il apreciam,insa vad ca la sfarsitul carierei isi da arama pe fata

 

VIOREL Moldovan...ESTI O MIZERIE !!!

david_steaua200624.04.2006 18:52

Ai foarte mare dreptate.E cam nesimtit in ultimul timp.

Pacat ca a facut ceva pt echipa nationala si acum da cu bata in balta.FORZA Steaua :!: :!: :!:

Melku24.04.2006 20:51

"TURCU:....La Dinamo nu mai merge cu antrenorii care folosesc metode învechite. Păi, acum jucătorii stau în cantonament de aproape o lună de zile. Au devenit onanişti! Cantonamentul de la Săftica e plin de reviste porno. Nu mai merge aşa. Fotbalistul trebuie chemat la stadion în ziua jocului." (sursa prosport.ro)

 

Jucatorii echipei canine ridiculizati de un om de-al lor :lol: :lol: :lol: :lol:

Mih25.04.2006 08:39

Daca Dinamo castiga campionatul sezonul asta (castiga la trecut, ca la cum joaca acuma n-au sanse nici la locul 5 si fara blaturi nici la locul 8!) vindea iar jucatori pe banda rulanta si cand vin crizele ii cumpara la loc din Cipru, Asia sau alte locuri cu echipe "de valoare" . :evil: Astia vor rezultate pe loc , schimba antrenori aduc jucatori ca numai asa se poate mentine echipa asta, prin socuri. Si am spus asta in mod obiectiv!

Sincer sper sa nu se califice Dinamo in UEFA sezonul viitor, ca nu cred ca o sa aibe rezultate bune. Si nu spun asta doar ca sunt stelist. :P Spun asta ca in sezonul asta ne-a secat mai mult de puncte pentru coeficient pt ca punctele unei tari se impart la numarul de echipe participante in competitie. :evil:

estephany28.04.2006 16:16

fiti si voi atenti cat de idioti pot fi unii.citate din dinamoprostia

O sa ne veselim pina cind hingherii Domnului vor reveni cu aroganta specifica disperatului, cu piciorul mai scurt, pe caldarimul atit de framintat de rotile tramvaiului 41.

Acum sunt contopit intre sentimente contradictorii: justitie, nedreptate, comic, aroganta timpa, vulg, manele, Scooter-Maria, tarani, tragedie, crucifix-uri, Radoi, oi, oi, oi,oi..

Steaua nu este acum decit o echipa de repetenti. De sportivi ratati! De aroganti fara cauza si substanta. Dumnezeu nu se uita la fotbal. Dar loveste exact acolo unde trebuie!

Steaua nu a primit numai o palma, ci a primit o palitura de maciuca! Exact acolo unde se astepta mai putin. In orgoliul ei nemasurat si timpesc, sters in 45 de minute de furie englezeasca. Perfida! Romanii au jucat un fotbal comic, urit, rau, stupid, plin de arogante sportive, cum ar spune Gigi Becali. Aplauzele triumfatoare ale englezilor cuceritori, din final, au desavirsit realmente un cutremur petrecut pe Riverside. Steaua s-a dezintegrat pur si simplu!

Steaua a primit ce-a meritat

Vrem sa urlam de fericire ca s-au topit, ca prin minune, pina la ultima, arogantele inutile ale servitorilor din acea mass-media ce se lasa mult prea usor dominata de maretia cacarezelor de oaie. Pentru asta spunem cu respect: Thank you Boro ! Forever we will love you !

spanzurati-va cu lesele dresatilor.

va roade invidia ca stiti bine ca nu veti ajunge niciodata aici.

silviudeep29.04.2006 18:52

"Dinamo va ocupa la sfarsitul campionatului LOCUL 1 ... pacat ca ' va trebui sa lupte sa urce iar in Divizia A" mai nous asta umbla pe mess. Cata dreptate cate dreptate!!! Hai Sportu!!!!

Steaua champions again!!!!

armanovici30.04.2006 22:12

Dinamoviștii au luat foc la finalul meciului, acuzînd arbitrajul. "V-ați bãtut joc de noi!", a strigat Cristi Munteanu cãtre arbitri, iar Pulhac a continuat: "Nici la Piatra Neamț pe vremuri nu era hoție ca a voastrã". La tribuna oficialã, Florian Bușcã era nervos: "O sã ajungem sã boicotãm campionatul! Ce poate sã pãțeascã Augustus, cînd tatãl lui e șeful CCA?!".

 

Cel mai virulent a fost Cristi Borcea: "E jaf la drumul mare! Arbitrii ne-au furat 3 puncte, Dinamo e urmãritã. Arbitrajul a fost premeditat împotriva noastrã. Sînt curios dacã se vor lua mãsuri împotriva lui Augustus. Dacã nu-l vor suspenda pînã la finalul campionatului, voi face revoluție în arbitraj. O sã-i decapitez pe arbitri!". ªeful CCA, Gheorghe Constantin, care este și tatãl lui Augustus, a declarat ieri: "Cred cã au fost declarații la nervi. Eu n-am vãzut meciul, însã din ce mi s-a spus, Dinamo nu are dreptate. A fost henț la golul doi al Sportului, dar de aici și pînã la a spune cã e ceva premeditat împotriva echipei Dinamo, e cale lungã".

 

Ce imputã Dinamo:

- henț la Mazilu înaintea celui de-al doilea gol

- un penalty neacordat la Florentin Petre în prima reprizã și un altul neacordat în partea a doua la Zicu

- ofsaid inexistent la Claudiu Niculescu la scorul de 4-5

- maniera generalã de arbitraj a lui Augustus Constantin și a asistentului Vidan

 

Daca cineva ar trebui sa nu comenteze arbitrajele,acela cu siguranta ar fi un oficial al lui Dinamo.

 

Astia chiar nu au nici o limita!

Motanu D30.04.2006 22:18

Pai nu e normal?! Dupa ce arbitrii trag de atata amar de vreme cu tine cand nu o fac ti se pare ca nu e normal. Augustus Constantin a facut greseli. Dar de ambele parti.

Si in Italia daca arbitrul nu trage cu Juve se supara Moggi...

I.N.Money01.05.2006 00:04

Ne-a fost dat sa traim si pe asta...Dinamo sa contesteze arbitrajul :lol: ,asta e a 8 a minune a lumii :lol:

armanovici08.05.2006 17:10

Despre Dinamo,Rapid,Iancu,Borcea si alte oratanii,desfaurati-va aici,dar in limita decentei.

iancu dragosh08.05.2006 20:30

Intrebare: De ce Gabi Balint ramane la Timisoara dupa afirmatiile lui Iancu?. Cum poate unul dintre eroiii de la Sevilla sa fie salariatul celui care a catalogat aceea echipa magica drept o rusine?

 

daca nici decarul nostru de atunci nu are nici o reactie ce sa ma astept de la restul lumii sportive. Asa suntem noi romanii, ne doare mai tare succesul vecinului decat insuccesul nostru.

bodanelu08.05.2006 21:08

Pai Iancu ii plateste salariul!

antonika09.05.2006 05:57

belint se poate duce la multe echipe bunicele din A, nu stiu de ce a ramas la Poli..... mai ales dupa ce a zis grasu.

I.N.Money09.05.2006 15:27

Rada: "Steaua este, probabil, echipa cu cele mai multe obiective ratate într-un an"

 

 

"Steaua este, probabil, echipa cu cele mai multe obiective ratate într-un an", a declarat antrenorul giuleștean Marian Rada pe siteul oficial al clubului.

 

"A ieșit și din Liga Campionilor, și din Cupa României, și din Cupa UEFA, dupã ce n-a reușit sã cîștige în fața noastrã, a ratat și Supercupa României, dar și Supercupa Europei, de care începuserã deja sã vorbeascã dupã primul meci cu Middlesbrough"

 

"Ar trebui ca Steaua sã joace ca Luceafãrul, pe vremuri, doar ca sã aibã meciuri în picioare, pentru cã titlul trebuie deja decernat, an de an, Stelei, cã așa vrea Vlad Þepeș, ex-Mihai Viteazu, ex-Rãzboinicul luminii."

 

Cata frustrare pe asta,un rrom cu 4 clase isi da cu parerea despre cel mai important club din tara,comenteaza aiurea prin ziare cat de suparat e el ca echipa lui a fost scoasa de CEA MAI IMPORTANTA ECHIPA DIN EUROPA DE EST !!! :roll:

Tine-o tot asa Rada,esti din ce in ce mai amuzant ..

forever_STEAUA09.05.2006 15:45

Ceea ce inca nu a aflat individul respectiv este ca Steaua si-a propus doua obiective: accederea in grupele UCL /depasirea performantei europene de anul trecut si CAMPIONATUL!

 

Si din cate vad doar un obiectiv nu a fost indeplinit pana in momentul de fata.

 

Si daca pentru crrrrapid obiective sunt cupa si Supercupa Romaniei... cred ca nu mai are rost sa comentam. :lol: :lol: :lol:

Bogdan4Steaua09.05.2006 15:48

Si el si-a ratat cele doua obiective in viata: sa fie politicos si sa nu vorbeasca inainte de a gandi(daca e capabil de un astfel de efort).

George Stan09.05.2006 16:14

A mai spus ceva Rada asta. E asa dragutz cand isi manifesta frustrarea, ca-ti vine sa-l mananci cu pene cu tot, nu alta.

A zis ceva de genul "Steaua ne-a scos din UEFA doar datorita regulamentului".

Pai da mai nataraule, negru de ghiulesti. In general asa merge in lumea civilizata, pe regulamente. Noi stim ca la jermania nu se tine cont de nimic cand pleci cu bemveul, insa asa e in in lumea civilizata a fotbalului, in care din fericire, echipa rapEd(cum striga fratii corsicani) are acces destul de rar.

 

Imbecilul notoriu se referea, evident, la faptul ca Steaua a eliminat rapedul pe criteriul golului marcat in deplasare, uitand geniul visiniu ca daca nu ar fi existat aceasta regula, rapedu (haide haide) nu ar fi ajuns sa intalneasca Steaua ci ar fi fost eliminata de Hamburg :)

«1891011»