Dupa cum zicea Cornel Dinu: marian rada are port ilegal de creier! :lol:
Dupa cum zicea Cornel Dinu: marian rada are port ilegal de creier! :lol:
Asa a zis Cornelus Dinu ? Pai sa stii ca are dreptate.
Eu nu inteleg cum poate sa intre atata prostie intr-un cap atat de mic. ![]()
Conducatori de la Dinamo platesc amenzile ultrasilor!
"Sunt unii membri ai galeriei care au fost ajutati de conducere! In momentul in care suporterilor li se da amenda iar unii dintre conducatori le-o plateste, nu mi se pare normal!" Afirmatia a fost facuta de Gigi Netoiu in cadrul emisiunii "Om la om". Netoiu i-a desfiintat pe suporteri, acuzandu-i de faptul ca Dinamo a platit daunele cauzate de ultrasi in deplasari si care s-au ridicat la 600 de milioane de lei!
Gigi Netoiu a vorbit despre ultimele incidente care au avut loc chiar in parcarea clubului. Mai multi suporteri au aruncat cu vopsea peste masinile lui Barcauan si Niculescu, dar inca nu s-au gasit vinovatii. S-a depus insa plangere la politie si se spera sa fie gasiti faptasii. "Sa distrugi masina unui jucator e un act de huliganism! Avem o firma de paza care va raspunde. Nimeni nu a vazut nimic dar avem totusi niste martori. Dar in momentul in care suporterii sunt amendati iar unii dintre conducatori le achita amenzile, nu mi se pare normal. Nu poti scoate suporterii din peisaj, dar nu poti trece nici peste aceste acte de huliganism!"
Doamne ce sclavi... Le mai plateste cateva amenzi si gata, se impaca ![]()
Asa a zis Cornelus Dinu ? Pai sa stii ca are dreptate.Eu nu inteleg cum poate sa intre atata prostie intr-un cap atat de mic.
A zis mai demult... pe vremea cand era Procesul Etapei daca nu ma insel... tin minte ca au izbucnit toti in ras in studio ![]()
Da,imi amintesc.A fost un duel cat se poate de reusit intre cei doi.Si eu m-am amuzat copios.
Expresia folosita de Dinu,si implicit formularea corecta era:"Rada se face vinovat de port ilegal de creier"!
"Ienei, somn ușor!"
Radu Bichiș
Dupã ce a declarat la "Recursul etapei" cã Steaua '86 reprezintã o rușine, pentru cã a obținut performanțe cu ajutorul familiei Ceaușescu, patronul Marian Iancu și-a continuat și ieri tirada, luîndu-l în colimator pe fostul antrenor al roș-albaștrilor, Emeric Ienei.
Într-un comunicat, pe site-ul oficial al clubului, Iancu l-a desființat pe cel care a stat pe banca "militarilor" la Sevilla. "Implicarea politicã a Partidului Comunist în susținerea clubului Steaua la acea datã este ceea ce diminueazã considerabil posibilitatea de a ne bucura de acea performanțã, fãrã a ne fi rușine cînd o sãrbãtorim. Pe Emeric Ienei îl vom putea digera cînd, fãrã acel suport politic, ne va demonstra calitãțile sale de mare antrenor. Pînã atunci, somn ușor, vise plãcute! Cam atît a rãmas", a afirmat Iancu.
Ienei a rãmas interzis la declarațiile lui Iancu. "Cine e Marian Iancu?! De cît timp e în fotbal, încît sã se dea un mare specialist?! E o persoanã neglijabilã și l-aș întreba ce a adus el României? Am cîștigat de 4 ori campionatul, de 5 ori Cupa, cum poate el sã afirme așa ceva?! Am luat o Cupã și dupã Revoluție. Dar, ca sã-i ofer un exemplu, o sã vã spun ce știau japonezii cînd am jucat Cupa Intercontinentalã la Tokyo despre România: Nãstase, Nadia și Steaua! Ienei cu bãieții lui au adus prestigiu țãrii, nu Iancu", a rãbufnit Ienei.
10 mai 2006
Sursa: GSP.ro
Inca un individ care se face vinovat de port ilegal de creier !
Frustrarea se pare ca are doua epicentre in Romania: Giulesti si Timisoara !
Expresia folosita de Dinu,si implicit formularea corecta era:"Rada se face vinovat de port ilegal de creier"!
Spusa in stilul lui de procuror : rece(fara sentiment),sec,cu ochii privind in gol,ca o concluzie definitiva si irevocabila... :lol:
este de asteptat ca unul dintre cei mai mari infractori din Romania post-decembrista sa faca astfel de declaratii pentru a fi adoptat de publiul timisorean( foarte usor de cumparat de altfel) si de aceea nu am de gand sa reactionez foarte vehement.
Insa cum ar trebui sa reactionam la fraza "[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] este un papagal", spusa de actualul patron al Stelei?
rahatul de Iancu si-a permis sa se ia de singurul domn din fotbalul romanesc:Ienei!!
tre' sa fii extrem de cretin sa-ti debitezi ineptiile vis-a-vis de Ienei!esti de internare,iancule,si ia-ti si rahatul ala de echipa autointitulata Poli Timisoara,fostul fulgerul bragadiru si rocar berceni!
iar idiotul de Becali,care si-a permis sa-i zica lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color],papagal:bai,saracie,m-am saturat de tine,de MM si de atirnache pe care-i tii linga tine!ai depasit limita,idiotule!
rahatul de Iancu si-a permis sa se ia de singurul domn din fotbalul romanesc:Ienei!!tre' sa fii extrem de cretin sa-ti debitezi ineptiile vis-a-vis de Ienei!esti de internare,iancule,si ia-ti si rahatul ala de echipa autointitulata Poli Timisoara,fostul fulgerul bragadiru si rocar berceni!
iar idiotul de Becali,care si-a permis sa-i zica lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color],papagal:bai,saracie,m-am saturat de tine,de MM si de atirnache pe care-i tii linga tine!ai depasit limita,idiotule!
Daca te-ai saturat poti sa tii cu alta echipa....prea mult a interpretat presa faza aia
[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]h era papagal in meseria aia nu facea nik!
Aia e o aberatie sa faca iar scandal,JJ a zis clar: "Orice papagal poate sa fie presedinte !!" nu a zis "[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] e un papagal" dar astia inteleg doar ce vor ei..
Au fost rastalmacite declaratiile lui Gigi. Plecarea lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] a venit dupa ce a citit un articol din presa. Acesta este un exemplu de nocivitate a presei.
Dinu Gheorghe crede ca Steaua a creat un precedent periculos cu arbitrii
Presedintele FC Rapid, Dinu Gheorghe, considera ca nu este normal ca s-a creat un precedent periculos prin faptul ca arbitrii care au gresit impotriva Stelei platesc scump.
"S-a creat un precedent periculos prin faptul ca cine a gresit impotriva Stelei, cu voie sau fara voie, va plati scump si nu e normal. Noi incercam sa ne pastram echilibrul, dar sa vedem cit vom mai rezista, pentru ca au aparut niste atacuri directe care nu fac altceva decit sa provoace si sa distraga atentia de la ce se intimpla de fapt, de la alte aspecte care nu au legatura cu campionatul", a precizat Dinu Gheorghe.
sursa: spt
Asta ii culmea. Cred ca nu ii intre la cap. Ce vroia sa facem? Sa mergem cu flori la serica si la comisii sa nu il suspende? Sa ii dam o prima pentru ca ne-a furat? Era normal ca dupa etapa trecuta sa riscam sa dam de serica in ultima etapa?
E usor sa vorbesti cand nu se fac greselile respective impotriva ta...
I-al pe marrrrrian rrrrada de mana si luati-va o camera la Spitalul 9. Dar nu cred ca va pot primi nici aia....
Sa ii fi furat pe ei flagrant in doua-trei meciuri si sa vezi cum faceau un scandal monstru.
Ultima bomba:
Comisia de Disciplină a decis, astăzi, în urma analizării incidentelor de la partida Steaua-Rapid (0-2), sancţionarea clubului nostru cu avertisment şi amendă de 1500 de euro.
În timpul partidei, fanii au aruncat o torţă care a ajuns între fanii Stelei de la tribuna 0, însă nu a rănit pe nimeni, motiv pentru care şi sancţiunea Comisei a fost mai blîndă.
"Am analizat situaţia unor obiecte aruncate de suporterii rapidişti, care nu au rãnit pe nimeni. Ca sã nu se spunã cã influenţãm sfârşitul de campionat, acordãm clubului Rapid un ultim avertisment pentru conduita unora dintre spectatori şi o penalitate financiarã de 1500 de euro", a explicat preşedintele Comisiei, Doru Viorel Ursu.
Cazul Steaua-Rapid nu a fost aminat de dragul aminarii. Pentru a nu exista discutii am solicitat completarea probelor si abia ieri (n.r. - miercuri) a fost indentificat suporterul rapidist care a aruncat torta. Este un element singular si nu ne aflam in stare de recidiva de scandari, ci pe obiecte aruncate care nu au ranit pe nimeni.
sursa:gsp+spt
Cred ca nu a mai ramas nimic de spus...
Singular zici?
Ar trebui ca toti rapidistii sa ii sarute picioarele lui Banel, pentru gestul facut in meciul tur al sfertului de Cupa UEFA...
PS: asa prevenim noi, romanii, violenta de pe stadioane...
74' Suporterii rapidisti il injura, din nou, pe capitanul Stelei, Mirel Radoi
sursa gsp... :evil:
***roxifoxi***
Si masuri nu se iau ?. Oare de ce ??? Copos stie ... , La judecata pt torta aruncata in meciul cu Steaua au luat doar amenda si erau si recidivisti . Halal comisie la LPF . Halal Dragomireeee . Rusineee