FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce trebuie sa plece Gigi de la Steaua ?!

«1151617181953»
David13.04.2010 16:26

Ar fi perfect!

Daniel-Ionut13.04.2010 16:31
Baaah, pana si Iancu ne apreciaza. Evident, in mod dezinteresat.

Bah... il aducem p-asta investitor in Ghencea? :D

 

Niciodata! :puke:

Pur si simplu as cioparti la el ca la porc.

Lari13.04.2010 16:32
Prostii nu inteleg un lucru. Steaua nu are cum sa sufere daca becalii e prins cu "valiza".

O retrogradare a Stelei datorita faptelor rusinoase ale unui interlop nu are cum sa afecteze ceea ce inseamna Steaua. Nici macar o zgarietura nu va provoca. Steaua tot Steaua va ramane si nu va fi alta echipa in Romania mai puternica decat ea.

Mai mult, odata cu plecarea jegului, echipa va putea renaste la fel ca celelalte sectii ale CSA-ului si, daca ar urma un traseu asemanator juventusului, ar da mumu tuturor celor care sunt impotriva noastra.

 

Din pacate, din 2003 incoa', IN PERCEPTIA PUBLICA, Steaua inseamna Becali, chestie de care nu avem cum sa ne ferim. Si nu e niciun bai, ca Becali nu e o exceptie in fotbalul romanesc, ci o regula de fier.

 

Ca am avea uriasa sansa a unui nou inceput, da. Iar atunci se vor desparti apele cu adevarat si intre suporteri, fani, simpatizanti sau mai stiu eu. Cateva mii de oameni sunt pregatite oricand sa fie alaturi de Steaua si la greu, n-am nicio emotie.

 

LE: Ia uiti, bah, sondaj: http://stelisti.gsp.ro/stiri/17765/Iancu-d...nem-memoriu.htm :hmmm: Cum, bah? Ca atunci cand am avut noi asa ceva pe site-u' asta, a iesit aiurea... :ce_oameni:

LDS13.04.2010 17:51
Baaah, pana si Iancu ne apreciaza. Evident, in mod dezinteresat.

 

CITAT

"Probabil că domnul Becali crede că propria experiență a fost imbrățisată si de altii. El e impins de la spate de propriul lui interes. Să se facă un sondaj dacă suporterii Stelei vor sau nu ca acest personaj să plece de la echipă", a spus Iancu la Fanatik Show, pe Digisport.

 

Apoi a continuat: "Dacă acesti suporteri minunati vor considera că ar prefera ca Steaua să sufere in urma punerii cazului "Valiza" pe rol, dar asta să insemne să scape de acest personaj, atunci noi vom porni acest demers".

 

Bah... il aducem p-asta investitor in Ghencea? :D

 

Cum spuneam si ieri, acest Marian Iancu incepe sa-mi devina din ce in ce mai simpatic. Astazi chiar mai mult ca ieri ;)

Daniel-Ionut13.04.2010 18:29
LE: Ia uiti, bah, sondaj: http://stelisti.gsp.ro/stiri/17765/Iancu-d...nem-memoriu.htm :hmmm: Cum, bah? Ca atunci cand am avut noi asa ceva pe site-u' asta, a iesit aiurea... :ce_oameni:

 

Se mai desteapta lumea... :)

Mai faceti un sondaj.

Moskopole14.04.2010 07:10

Majearu, unul dintre cei mai iubiti jucatori din marea echipă a Stelei, traieste de pe o zi pe alta intr-o comună de lingă Bucuresti

 

http://www.gsp.ro/gsp-special/superreporta...lta-185586.html

 

Si de asta trebuie sa plece animalul ala diavolesc din clubul Steaua.

 

Majearu are greseala lui. Nu s-a multumit cu un apartament in nu stiu ce cartier, si a cumparat pe nimic (a primit adica), un apartament de lux in centrul Bucurestiului, pe Brezoianu, apartament din care au fost dati afara cu forta propietarii, la instalarea socialismului. Trebuia sa simta ca o sa plateasca intr-o zi pentru asta.

 

Dar ciobanul asta blestemat l-a dat afara dela clubul Steaua, la a carui glorie a contribuit, fara niciun scrupul si respect pentru trecut.

 

Nu spun ca trebuie sa sacrificam viitorul, pentru a onora trecutul, tinandu-i pe unii in niste functii, ca mumiile, doar ca sunt fosti-ceva. Dar Majearu chiar avea o dedicatie pentru lucrul cu juniorii, si a fost, in primul rand, un gest contra viitorului Stelei, nu mai vorbesc de trecut.

 

Cand dadea milione pe la escrocii aia din biserici si manastiri, si pe la toti handicapatii pentru operatii, nu putea sa faca un minim gest, si sa-i dea un 100 de mii lui Majearu pentru un ap cu 3 camere, sau o casa pe undeva limitrof?

 

Imi las familia sa moara de foame si frig, si ma duc si dau bani la popi, pentru mantuirea sufletului...

 

Piei, diavole!

ytse jam15.04.2010 17:35

i-auzi ce zice ciobanu prin ziare:

 

"Aceasta suspendare pe care mi-o da nu stiu cine, nu pot sa spun Comisie, aceasta adunatura, o sa o plateasca soacra mea. Ea are pensie mare si a luat si niste bani pentru ca a fost deportata in trecut. A luat vreo 30-40 de mii de euro. O sa imi plateasca amenda, pentru ca eu nu am nicio actiune la clubul Steaua, nu am mai finantat clubul Steaua de aproximativ 3 luni de zile." www.onlinesport.ro

 

si i-auzi ce mai zice ciobanu:

 

De acum incolo, la Steaua nu vor mai exista abonamente, iar biletele vor fi foarte scumpe, ca sa nu mai intre toti derbedeii sa ma injure in casa mea www.9am.ro

 

Deci cand e de luat amenzi si de a fi sanctionat, ciobanul gata... nu mai este el proprietarul. In schimb, atunci cand este injurat si spurcat, o baga p-aia cu "cum sa ma injure toti derbedeii in casa mea?" Pai pana la urma ce sa mai credem, Steaua e casa lui sau nu e casa lui, e proprietatea lui sau nu?

rmcf_skin16.04.2010 02:01

Nu trebuie sa intalegi nimic doar un P.A 5.45 sau un P.S.L ;)

kingkapone18.04.2010 12:20

va zik io tre sa revenim la ideea aia cu "ANGAJAM LUNETIST" :hypocrite:

 

 

 

 

:steagcruce:

 

 

 

banner_pleaca_peluza_sud_steaua_1_.jpg

ytse jam18.04.2010 14:08

bai, deci ciobanul acum spune ca vine la meciuri in calitate de suporter, si in nici un caz in calitate de oficial al clubului. in acte el nu mai figureaza la Steaua, desi el este "creierul" (totusi ma indoiesc de faptul ca acest personaj ar avea asa ceva). in legea data de mitica, se spune ca nu ai voie sa injuri vreun oficial din fotbal. ciobanul nemaifacand parte din nici un club de fotbal, poate fi injurat oricand pe stadion fara a fi suspendati, asa cum si suporterii lui Dinamo sau rapid sunt injurati mai tot timpul de cetatenii din Ghencea.

rmcf_skin18.04.2010 23:28
va zik io tre sa revenim la ideea aia cu "ANGAJAM LUNETIST" :hypocrite:

 

 

 

 

 

:steagcruce:

 

Dp cat dai pt un P.S.L

David22.04.2010 19:49
bai, deci ciobanul acum spune ca vine la meciuri in calitate de suporter, si in nici un caz in calitate de oficial al clubului. in acte el nu mai figureaza la Steaua, desi el este "creierul" (totusi ma indoiesc de faptul ca acest personaj ar avea asa ceva). in legea data de mitica, se spune ca nu ai voie sa injuri vreun oficial din fotbal. ciobanul nemaifacand parte din nici un club de fotbal, poate fi injurat oricand pe stadion fara a fi suspendati, asa cum si suporterii lui Dinamo sau rapid sunt injurati mai tot timpul de cetatenii din Ghencea.

Mi se pare corect!

eduardbarascu23.04.2010 17:45

Nu da SERIOS ce facem cu asa om?

yulyan8925.04.2010 00:26

incredibil.....acum sunt absolut sigur ca fecali a mituit cu bani grei judecatorii ca sa-l elibereze....asta e un interlop in adevaratul sens al cuvantului...trebuie cu orice pret sa scapam de infectul asta.... azi toata lumea la meci sa luptam pentru Steaua !

 

Dosarul ****** - sechestrarea. Stenogramele unor convorbiri care dovedesc declaratiile mincinoase ale unor hoti

 

 

Procesul in care Gigi ****** si locotenentii sai sunt judecati, la Înalta Curte de Casatie si Justitie, pentru sechestrare, a luat o nouă turnura cand, la termenul din 7 aprilie, doi dintre cei patru indivizi care i-ar fi furat masina (judecati in altă cauza pentru furt) si-au schimbat declaratiile. Ei au spus ca din moment ce nu le mai este frică de atacatori, au avut curajul să-și schimbe declaratia. Astfel, cei doi au venit in fata magistratilor si au sustinut că s-au facut presiuni asupra lor, fiind chiar amenintati cu inchisoarea, in cazul in care nu spun lucruri negative despre Gigi ******.

 

Procurorul de sedință s-a ridicat si s-a autosesizat in cazul celor doi de favorizarea infractorului si declaratie mincinoasa Ca atare, cei doi presupusi hoti ai masinii lui ****** vor fi cercetati sub acest aspect. Un singur hot Tinel Nicolae, a sustinut in continuare că a fost batut, insă sustine că bataia nu i-a fost aplicată de catre garzile de corp ale lui ******, ci de alte personaje din barul din Pipera.

 

Procurorii, in incercarea de a dovedi ca de fapt, cei doi presupusi hoti mint, au prezentat drept probe in instanță niste convorbiri telefonice.

 

Iată mai jos stenogramele convorbirilor interceptate de procurori.

 

 

 

 

- Dumitrascu Nicolae: Macedon unde este?

 

- Vandana: Acasa

 

- Dumitrascu Nicolae: Vorbeste cu el si spune-i că am vorbit cu romanul, mă auzi? Maine-dimineață cand vor veni aici să meargă la el la alalat pentru că am rezolvat treaba cu romanul si in functie de ceea ce vor declara romanii, să le dea banii acolo, după ce vor declara.

 

 

 

- Nicolae Dumitrascu: Mă Davide, ascultă-mă cu atentie, hai să spunem adevarul. Eu, cand am trecut ca să merg la Gigi, am vazut masina lui oprită pe dreapta. Atunci, l-am anuntat că e masina lui si a venit si a luat-o. Ascultă-mă ce-ți spun cu atentie.

 

- David Stan: Asa

 

- Nicolae Dumitrascu: Eu, cand am venit si te-am gasit pe tine si pe aia, tu ai vrut să mergi cu mine la Gigi ca să-i demonstrezi că nu ai furat masina.

 

- David Stan: Da, si?

 

- Nicolae Dumitrascu: Eu tot la fel. Am mers cu tine spre Gigi să-i spui treaba asta cu Romulus si cu Mihai, cu masina mergand spre el, ai vazut masina pe dreapta. Uite, masina lui Gigi! Am ajuns acolo, la Gigi, i-am spus că masina e pe dreapta, eu am plecat acasa ei te-au tinut acolo. Eu nu am nici o legatura David.

 

- David Stan: Dar nu m-a tinut nimeni.

 

- Nicolae Dumitrascu: Știu... frate-miu, dacă nu te-a tinut nimeni, maine o să chem avocatul să-i spui vorbele astea.

 

 

 

- Dumitrascu Nicolae: Am vorbit acum cu romanul, maine imi trebuie avocat... Dai 200 de euro la orice avocat, ma că vreau maine să pun pe presedinte să-l interogheze pe David. Ei spun că nu eu i-am luat, că ei s-au dus de bună voie cu mine, fară să-i bat, fară să le fac ceva.

 

 

 

- Dumitrascu Nicolae: Maine la suprema Va veni Gigi. Vin ăștia. Vino si tu pentru că am rezolvat treaba. Dacă va da David o declaratia de aia, nu voi mai avea nici o problema

 

- Vadar: Zau, si tu ce crezi?

 

- Dumitrascu Nicolae: Mi-o va da.

 

 

 

- Dumitrascu: Și va trebui să vorbim maine să vedem cum facem si, in momentul in care tu ai declarat ceea ce trebuie să declari acolo, iți angajează avocat.

 

- Dumitrascu: Pai, dacă noi spunem adevarul, cum s-a intamplat, că tu nu ai furat masina si eu nu te-am sechestrat, nu este obligatoriu că am dreptate.

 

 

 

- Dumitrascu: Și atunci, in momentul in care tu declarai adevarul că ai fost fortat de nu stiu cine, că ai facut ce ai facut ca să zici treaba asta, nu adevarul?

 

- Stan: Pai, să zică si el (n.r. Gigi ******) cine i-a furat masina.

 

- Dumitrascu: Mai, baiatule, nu el trebuie să zica eu. Eu trebuie să spun, nu el pentru că el nu are nici o legatura Nu el a gasit masina, eu am gasit-o.

 

- Stan: Da.

 

 

 

- Dumitrascu: El nu are nici o legatura el (n.r. Gigi ******) s-a pomenit la bar cu noi că ai vrut tu să vii să-i spui că nu ai furat masina.

 

- Stan: Aha.

 

- Dumitrascu: Și atunci cand tu i-ai zis că nu tu ai furat masina, ti-a dat bani să pleci acasa că nu te-a...

florinell27.04.2010 07:38

Gigi trebuie sa plece pentru ca nu este omul potrivit sa conduca un club de talia Stelei.Acest club are nevoie de un om educat.Nu poti conduce un lincoln cu cizmele de grajd si sa cari gunoiu si brinza cu el.Ori Gigi asta face: S-a trezit la volanul unei limuzine pe care o conduce prin gropi, o repara cu ranga, practic o aduce pe butuci. :steag_sah_mic:

punkeru27.04.2010 20:20

deci, nea' Jiji a devenit cunoscut dupa ce a venit la Steaua , Becali nu doreste nimic altceva decat sa fie in centru atentiei!...Cand a venit la Steaua nu cred ca avea nici jumatate din suma care o are acum in cont!...a vandut : Radoi, Goian, Ghionea, si pot continua, sa nu-l uitam pe Neaga si Dica(acum un tradator probabil)....ma rog, ideea e ca a castigat o gramada de bani datorita Stelei si nu a investit mai nimci, a luat numai jucatori gratis, mai mult cred ca a dat pentru scouteri sa se duca sa caute :)...a jignit blazonul Stelei, a jignit legendele steliste...si-a batut joc de suporteri si pot continua la nesfarsit dar nu mai am idei in momentul de fata, ideile vin pe parcurs :)....nu stiu care e cea mai buna idee ca sa il facem sa plece, dar ideea cu retrogradarea nu este buna deloc...nici asa nu ar pleca :(...oricum, nu-l poti convinge sa plece facand rau Stelei...el face oricum rau Stelei, de ce sa facem si noi ....putem spera ca va muri, sau ca va pleca singur la un moment dat ...desi sunt slabe sanse, alta solutie nu mai este....moarte clanului Becali so forzza Steaua !

crx27.04.2010 21:05

cred ca toti am ajuns la concluzia ca gibonu trebuie sa plece... intrebarea ar fii CE AR trebui SA FACEM?

 

eu cred ca e momentul sa tragem linie, sa vedem unde s-a gresit, apoi sa vindecam odata pentru totdeauna Steaua, de acest cancer.

danimarcu27.04.2010 21:21

"De Ce Trebuie Sa Plece Gigi Din Ghencea?!"

 

Ca sa moara Toronto de ciuda! :bananadance:

florinell28.04.2010 15:27

O Idee extrema ar fi atacarea lui , inclusiv cu oua si cu rosii stricate

 

cititi analiza facuta lui Gigi de gsp: FALIMENT GARANTAT!!!

 

claudiu_bv01.05.2010 00:27

am citit si eu mesajele fanilor Stelei postate pe acest forum,majoritatea impotriva lui Becali si as vrea sa-mi exprim si eu parerea,sper sa nu supar pe nimeni.Eu cred ca fiecare om are calitati si defecte si,daca e sa analizam atent ce a facut Becali pt Steaua si chiar pt fotbalul romanesc ar trebui sa fim mai indulgenti cu el,uitati-va la Dinamo si la rapid,unde sunt echipele lor in clasament si ce le ofera conducatorii lor suporterilor.Steaua,de cand e Becali a participat in Champions League,a eliminat rapidul din UEFA si in decursul anilor a demonstrat ca este cea mai tare.In momentul de fata are inca sanse de a ajunge din nou in Liga cu toate ca CFR Cluj e ajutata de arbitrii si are parte de meciuri cu echipe ca alba iulia si eu cred ca daca exista pe Ghencea atmosfera din anii trecuti din partea suporterilor,acum clasamentul ar fi aratat altfel.Parerea mea este ca Becali a gresit mult fata de suporterii Stelei dar nu cred ca nu iubeste aceasta echipa,intr-adevar este om de afaceri se gandeste si la bani dar comparati-l cu G.Copos,da,nu este un geniu dar este un om bun in general,ganditi-va cati oameni a ajutat,chiar daca asta nu are nici o legatura cu fotbalul,da,sufera de megalomanie dar asta e mentalitatea celor care vor sa fie in varf in orice competitie si in viata in general,uitati-va la mourinho.Deci parerea mea este ca ar trebui sa sustinem Steaua si sa-l luam pe Becali asa cum este pt ca daca pleaca s-ar putea sa avem parte de altii mult mai rai ca el.Eu am 34ani,sunt suporter Steaua din 1985 si imi pare rau ca nu mai e aceeasi atmosfera pe Ghencea ca in anii trecuti cand trecea cateodata un campionat intreg fara ca echipa noastra sa piarda un meci,sper inca odata sa nu supar pe nimeni dar pt asta sunt vinovati si suporterii in proportie de cel putin 50%....HAI Steaua,CAMPIONII DIN Ghencea

 

 

Fan FC Steaua03.05.2010 06:29
Eu cred ca fiecare om are calitati

Numeste o calitate a ciobanului.

daca e sa analizam atent ce a facut Becali pt Steaua si chiar pt fotbalul romanesc ar trebui sa fim mai indulgenti cu el,uitati-va la Dinamo si la rapid,unde sunt echipele lor in clasament si ce le ofera conducatorii lor suporterilor

Echipele lor au fost mereu pe acele locuri!

Ce a facut Becali pentru Steaua sau pentru fotbal?

Conducatorii celorlalte echipe respecta suporterii! Nu ii interzic, nu interzic bannere, steaguri, nu trimit paznicii sa-i bata..etc.

Steaua,de cand e Becali a participat in Champions League,a eliminat rapidul din UEFA si in decursul anilor a demonstrat ca este cea mai tare

Sigur te uiti la fotbal si tii cu Steaua de cand e Becali la echipa! Documenteaza-te despre istoria Stelei si obiectivele ei de alta data, printre care si cupa Romaniei, la care Becali a renuntat acum 10 ani pentru ca nu aduce bani.

Si totusi, de ce zici ca e asa tare? Hai sa numim niste performante facute de Becali cu Steaua, ia fii atent:

 

2 puncte in ultimele 2 sezoane de Champions League! (Unirea Urziceni parca a facut 11 puncte din prima participare)

23 de meciuri fara victorie in grupe in cupele europene!

2 umilinte cu ultimele clasate in 13 meciuri! (1 - 3 cu Ceahlaul si 2 - 1 cu alba iulia)

Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti 2-0,

Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti 5-1,

CFR Cluj e ajutata de arbitrii

Ai dovezi? Ce zici de scandalul valiza de la Steaua? Si de bricheta? Si de alte scandaluri si blaturi facute de Becali? Sau ale noastre nu sunt blaturi ca Steaua are voie!?

daca exista pe Ghencea atmosfera din anii trecuti din partea suporterilor,acum clasamentul ar fi aratat altfel

Nu vei mai vedea asa ceva pana nu va pleca ciobanul. Pentru ce sa fie acolo? Pentru Fc Steaua? Pentru echipa familiei Becali? A zis ca Steaua e a lui, face ce vrea, si noi suntem doar niste huligani, drogati, betivi etc... Incurajeaza-i tu echipa ciobanului.

Parerea mea este ca Becali a gresit mult fata de suporterii Stelei dar nu cred ca nu iubeste aceasta echipa,intr-adevar este om de afaceri se gandeste si la bani dar comparati-l cu G.Copos

Pe langa faptul ca a declarat de multe ori ca NU e stelist si ca Steaua e doar o afacere din care isi scoate banii, mai grav e ca a batjocurit, jignit, calcat in picioare absolut tot legat de Steaua: Emblema, Culori, Nume, Glorii, Traditii, Suporteri.... A purtat fularul lu Dinamo si fularul lui rapid la gat, a zis ca putem sa-i dam foc emblemei dar sa nu il injuram pe el..etc... Si ne doare in cur de Copos si Borcea.

ganditi-va cati oameni a ajutat,chiar daca asta nu are nici o legatura cu fotbalul,da,sufera de megalomanie dar asta e mentalitatea celor care vor sa fie in varf in orice competitie si in viata in general,uitati-va la mourinho

Si daca e "om bun ca ajuta oamenii cu nevoi" inseamna ca are voie sa-si bata joc de Steaua? Si vadim a ajutat! Si spre deosebire de Becali, vadim n-a santajat pe nimeni pt terenuri, n-a amenintat pe nimeni pentru terenuri..etc.. Becali intai fura apoi da si la biserici sa-l ierte Dumnezeu, si plateste presa ca sa-l laude. Din nou, ne doare-n cur si de murinio sau cum il cheama.

Deci parerea mea este ca ar trebui sa sustinem Steaua si sa-l luam pe Becali asa cum este pt ca daca pleaca s-ar putea sa avem parte de altii mult mai rai ca el

Mergi si sustine echipa! Nu ti-a interzis nimeni (sau e posibil sa te fi interzis Becali). Noi vrem Steaua asa cum a fost odata, si sa fie si curata! Mai rau decat cu Becali nu se poate, deja si-a batut joc de absolut tot legat de Steaua. Iar la fotbal n-am stat niciodata in istorie atat de prost.

sunt vinovati si suporterii in proportie de cel putin 50%

Suporterii au cumparat jucatorii? Suporterii s-au interzis singuri? Suporterii schimba antrenorii ca pe chiloti? Suporterii au dat afara toti scouterii, suporterii au vandut jucatorii de valoare? Ce vina au ei ca viseaza Steaua de alta data si lupta pentru a mai vedea Steaua la fel ca atunci? Suporterii au jucat pe teren? Suporterii ii duc in club pe jucatori inainte de meciuri? Suporterii sunt actionarii Stelei?

 

Apropo, tu visezi la campionat cand pe noi ne bat echipele din Liga a 2-a? Ai ceva la cap, cred ca sindromul becalian. Mergi la un consult la psihiatru, ca psihologul e neputincios.

Lari07.05.2010 17:25

Ce inseamna 7 mai pentru Jeg:

 

Numarul unu din Ghencea, cum ii place să fie numit după ce a cedat rudelor actiunile detinute la FC Steaua, Gigi Becali, nu pune mare preț pe câștigarea Cupei Campionilor Europeni in 1986, dar ia foc si joacă in picioare ziarele care scriu despre "foamea patronului stelist".

 

24 de ani, atat a trecut de la performanta Stelei din 1986. Vreo mirare că fostul patron si actualul suporter Gigi Becali nu stie ce sarbatoresc suporterii pe 7 mai?

 

"Cum am trait? Eu mai stiu cum am trait? M-am bucurat tare...am plans de bucurie. Ha ha Nu mai tin minte. Nici nu mă interesa fotbalul pe vremea aia. Dar am vazut atatea reluari incat mi se pare că l-am vazut. Dar nu cred că l-am vazut. Pai cine a marcat. Lacatuș si cine? (n.r. e ajutat de un ziarist) Și Balint. Asta stiu, că dă toată ziua la televizor, că altfel nu stiam", recunoaste senin fostul patron, actual suporter al Stelei.

 

E mirat de ce a primit un teanc de ziare.

 

"De ce mi-o fi trimis asta mie ziarele astea? Ia să vedem..."

 

Și incepe să citeasca bolborosind soptit literele, ceea ce-i face pe cameramani să se apropie atat de mult incat parcă ar fi vrut să surprindă balbaielile din gandurile sale. "Ia! Foamea patronului?", se miră adunandu-se nori negri in curtea din Aleea Alexandru. Furtuna se porneste. Din trei-patru miscari rapide, care l-ar fi facut inviduios si pe Bruce Lee, rupe ziarul si-l aruncă pe jos. Apoi porneste un joc dracesc de picioare, asemanator celor machedonesti. Doar acordurile din "Sirma granzulea" lipseau. Dacă foamea de performanță e mai usor de suportat, aia de bani este extrem de dureroasa

 

Apoi a venit din nou cer senin. Cand va repeta Steaua performanta din 1986? "În doi-trei ani, abia acum punem bazele".

 

Mediafax

schnel12716.05.2010 22:37
Ce inseamna 7 mai pentru Jeg:

 

Numarul unu din Ghencea, cum ii place să fie numit după ce a cedat rudelor actiunile detinute la FC Steaua, Gigi Becali, nu pune mare preț pe câștigarea Cupei Campionilor Europeni in 1986, dar ia foc si joacă in picioare ziarele care scriu despre "foamea patronului stelist".

 

24 de ani, atat a trecut de la performanta Stelei din 1986. Vreo mirare că fostul patron si actualul suporter Gigi Becali nu stie ce sarbatoresc suporterii pe 7 mai?

 

"Cum am trait? Eu mai stiu cum am trait? M-am bucurat tare...am plans de bucurie. Ha ha Nu mai tin minte. Nici nu mă interesa fotbalul pe vremea aia. Dar am vazut atatea reluari incat mi se pare că l-am vazut. Dar nu cred că l-am vazut. Pai cine a marcat. Lacatuș si cine? (n.r. e ajutat de un ziarist) Și Balint. Asta stiu, că dă toată ziua la televizor, că altfel nu stiam", recunoaste senin fostul patron, actual suporter al Stelei.

 

E mirat de ce a primit un teanc de ziare.

 

"De ce mi-o fi trimis asta mie ziarele astea? Ia să vedem..."

 

Și incepe să citeasca bolborosind soptit literele, ceea ce-i face pe cameramani să se apropie atat de mult incat parcă ar fi vrut să surprindă balbaielile din gandurile sale. "Ia! Foamea patronului?", se miră adunandu-se nori negri in curtea din Aleea Alexandru. Furtuna se porneste. Din trei-patru miscari rapide, care l-ar fi facut inviduios si pe Bruce Lee, rupe ziarul si-l aruncă pe jos. Apoi porneste un joc dracesc de picioare, asemanator celor machedonesti. Doar acordurile din "Sirma granzulea" lipseau. Dacă foamea de performanță e mai usor de suportat, aia de bani este extrem de dureroasa

 

Apoi a venit din nou cer senin. Cand va repeta Steaua performanta din 1986? "În doi-trei ani, abia acum punem bazele".

 

Mediafax

Simplu. Bine, inteleg daca unii dintre voi credeti ca e om bun. Poate ca aveti dreptate ca nu il stiu ca persoana dar nu are ce cauta la fotbal ca nu se pricepe. Si ne strica ca suporteri si ca o echipa.

godsaveultras16.05.2010 22:49

@fan FC Steaua

 

esti un nebun!te chinui aiurea sa explici unele lucruri normale.lasa-i in slbz sa isi duca viata la complexitate maxima ca isi merita soarta!

funkySs.17.05.2010 17:17

frateee... daca incetati cu injuriile asupra ciobanului totul cred ca se va linisti !!! HAI SA FACEM TOTUL CA LA Steaua granollers ! handball ! lalalallalalalalala

«1151617181953»