FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sampdoria - STEAUA 0-0 ideal!

«123457»
SSK31.10.2005 16:09

Si eu vad meciul cu Bistrita mai degraba ca pe un avantaj decat ca pe un impediment. Baietii vor fi in mod sigur foarte motivati, vor dori sa stearga impresia lasata in ultima etapa acasa. Mai ramane sa si poata...

 

Sampdoria este o echipa buna si este in mod cert peste Steaua, dintr-un motiv simplu : italienii poseda "stiinta fotbalului" in cel mai desavarsit grad. Daca nici ei nu o au, n-o mai are nimeni. Tocmai de aceea eu zic ca in fata italienilor (cel putin a unora de prima divizie - oricare) nu putem porni niciodata favoriti. Dar sper intr-o mobilizare exemplara ! Si intr-un 1-1 8)

I.N.Money31.10.2005 16:11

Baietii trebuie sa demostreze ca meciul cu Gloria a fost un simplu accident.E timpul ca sa depasim complexul italian al romanilor...

Bogdan4Steaua31.10.2005 20:16

Toate lucrurile merg prost inaintea acestui meci. Sa speram ca baietii vor da totul pe teren. Eu unul merg pe victoria noastra asa cum am mai spus-o. Sper din tot sufletul sa se intample asa.

Ayrton31.10.2005 20:33

Dupa meciul cu Bistrita si dupa gaselnita ciobanului nu prea mai am sperante ca vom scoate un rezultat bun. Apoi, Lovin a aratat ca nu poate sa faca fata si fara un mijloc puternic si agresiv, care sa faca pressing nu cred ca o sa scoatem nici macar un egal. Totusi speranta moare ultima.

FanSteaua4Life31.10.2005 20:38

Eu am o presimtire...dar nu o spun...dar cu siguranta Steaua va scoate un rezultat bun... 8)

SteauaToronto31.10.2005 23:18

Steaua si Dinamo pe TVR, Rapid pe Antena 1

 

 

Televiziunea nationala a fost blocata de Antena 1 de la a face un alt tur de forta cu transmisiile meciurilor echipelor romanesti din cupele europene. Iata programul televizarilor de pe 3 noiembrie.

 

 

Initial se stabilise ca TVR sa transmita toate cele trei partide, dar luni s-a hotarat ca Antena 1 sa preia Rapidul.

 

Joi, 3 noiembrie

 

Levski Sofia - Dinamo, 19:00, TVR 1

Rapid - Rennes, 20:00, Antena 1

Sampdoria - Steaua 21:45, TVR 1

 

 

 

Onlinesport

alex_lef01.11.2005 06:00
Steaua si Dinamo pe TVR, Rapid pe Antena 1

 

 

Televiziunea nationala a fost blocata de Antena 1 de la a face un alt tur de forta cu transmisiile meciurilor echipelor romanesti din cupele europene. Iata programul televizarilor de pe 3 noiembrie.

 

 

Initial se stabilise ca TVR sa transmita toate cele trei partide, dar luni s-a hotarat ca Antena 1 sa preia Rapidul.

 

Joi, 3 noiembrie

 

Levski Sofia - Dinamo, 19:00, TVR 1

Rapid - Rennes, 20:00, Antena 1

Sampdoria - Steaua 21:45, TVR 1

 

 

 

Onlinesport

e mai bine asa decat sa fiu obligat sa vad pe Dinamo sau rapid cum s-a intamplat atunci cu valerenga cand au transmis meciurile in paralel

Virgil01.11.2005 09:11

Antrenorul echipei Sampdoria Genova, Walter Novellino, consideră că Steaua este cea mai bună echipă din grupa C a Cupei UEFA, dar că ar trebui să se teamă de formația italiană, pe care o va intâlni joi, de la ora 21.45, pe stadionul Luigi Ferraris, informează cotidianul Il Secolo XIX.

 

"Steaua este cea mai bună echipă din grupa noastră, dar ar trebui să se teamă de noi, deoarece trecem printr-un moment fast. Cunosc echipa Steaua, am văzut-o pe casete video", a spus Novellino.

 

Tehnicianul italian a afirmat că Steaua dispune de jucători valoroși. "Au multe individualități, spre exemplu numărul 10, Dică, apoi cei doi mijlocași laterali, Nicoliță și Boștină. Știu că au pierdut acasă cu Gloria Bistrița, dar vom avea un meci greu joi", a comentat Novellino.

 

Walter Novellino a menționat că meciul cu Steaua este foarte important pentru formația sa. "Românii ne pot crea probleme, ținând cont de experiența lor internațională, pe care noi nu o avem. Ne confruntăm cu probleme când jucăm din trei in trei zile, este un lucru nou pentru noi, ne modifică metodele de antrenament, dar trebuie să ne adaptăm cât mai repede posibil", a adăugat antrenorul echipei Sampdoria.

 

Novellino a declarat că el și jucătorii săi sunt concentrați pentru această partidă. "Mai am timp la dispoziție să mă gândesc ce formulă de echipă voi folosi. Cred că Sala este recuperabil și sper să am vești bune și in privința lui Falcone", a spus Novellino.

gsp/01.10

SteauaToronto01.11.2005 18:15
Antrenorul echipei Sampdoria Genova, Walter Novellino, consideră că Steaua este cea mai bună echipă din grupa C a Cupei UEFA, dar că ar trebui să se teamă de formația italiană, pe care o va intâlni joi, de la ora 21.45, pe stadionul Luigi Ferraris, informează cotidianul Il Secolo XIX.

 

"Steaua este cea mai bună echipă din grupa noastră, dar ar trebui să se teamă de noi, deoarece trecem printr-un moment fast. Cunosc echipa Steaua, am văzut-o pe casete video", a spus Novellino.

 

Tehnicianul italian a afirmat că Steaua dispune de jucători valoroși. "Au multe individualități, spre exemplu numărul 10, Dică, apoi cei doi mijlocași laterali, Nicoliță și Boștină. Știu că au pierdut acasă cu Gloria Bistrița, dar vom avea un meci greu joi", a comentat Novellino.

 

Walter Novellino a menționat că meciul cu Steaua este foarte important pentru formația sa. "Românii ne pot crea probleme, ținând cont de experiența lor internațională, pe care noi nu o avem. Ne confruntăm cu probleme când jucăm din trei in trei zile, este un lucru nou pentru noi, ne modifică metodele de antrenament, dar trebuie să ne adaptăm cât mai repede posibil", a adăugat antrenorul echipei Sampdoria.

 

Novellino a declarat că el și jucătorii săi sunt concentrați pentru această partidă. "Mai am timp la dispoziție să mă gândesc ce formulă de echipă voi folosi. Cred că Sala este recuperabil și sper să am vești bune și in privința lui Falcone", a spus Novellino.  

gsp/01.10

 

 

La video news www.fcsteaua.ro este declaratia antrenorului italienilor! :)

Virgil01.11.2005 19:51

Steaua pleaca astazi, la ora 14.30, la Genova, unde joi noapte va sustine in compania formatiei Sampdoria al doilea meci din grupa C de calificare a Cupei UEFA. Oleg Protasov deplaseaza in Italia un lot de 20 de jucatori printre care s-ar putea numara si capitanul ros-albastrilor, Mirel Radoi, desi acesta a fost accidentat in partida cu Rapid si este indisponibil trei saptamani. Stelistii au efectuat mai multe sedinte de pregatire, ultima fiind programata miercuri dimineata, inaintea decolarii de pe aeroportul Baneasa.

Staff-ul gruparii si conducerea tehnica s-au ocupat, in ultimele zile, in special, de refacerea moralului jucatorilor, afectat dupa infrangerea suferita in fata Gloriei. Surse din anturajul echipei sustin ca trupa lui Protasov a trecut peste socul meciului cu Bistrita, considera rezultatul un accident si este decisa sa se intoarca din Italia cel putin cu un punct.

Steaua si-a asigurat la Genova cazarea la hotelul "President" si are in aceasta seara prevazut un antrenament, de la ora 21 (ora locala, 20 la noi), pe stadionul Sampdoriei, care va gazdui partida de joi noapte.

Sursa:"Romania Libera"/02 noiembrie

Gaby02.11.2005 04:02

Fara emblema, palmares si trofee ...

Pai, atunci, inseamna ca meciul cu Sampdoria va fi al unor angajati ai lui Becali care nu mai reprezinta mai nimic pentru mine. Steaua pe care o iubesc a fost depusa gaj la Bodu.

 

Nu fac parte din ultras. Nu sunt violent. Singura forma concreta de protest pe care o pot avea va fi aceea ca nu voi urmari meciul. Stiu ca va fi inutil. Ratingurile se fac prin sondarea unui esantion care exista, nu se modifica, etc, iar eu nu sunt prins acolo, deci nu voi influenta rating-ul meciului. Si totusi, aleg sa fac asta.

 

Mai pot fi si altii ca mine ?

sorin_77702.11.2005 05:44

Protasov se pare ca are mari probleme cu linia de mijloc... Lovin la dezamagit in ultimul meci cu gloria, Fl. Dumitru nu este jucator cu profil defensiv... cam greu... Eu as merge pe mana lui Dumitru in start... Poate pica un gol in poarta italienilor si apoi as face o schimbare pentru a tine de rezultat introducandu-l pe Lovin....

Virgil02.11.2005 08:37
... Eu as merge pe mana lui Dumitru in start...

 

Eu as merge pe piciorul lui Dumitru... :)

As avea si eu o propunere.Petre Marin fundas,iar Nesu avansat in linia de mijloc.Ceva in genul asta :

Hamutovski - Ogararu,Goian,Ghionea,P.Marin - Nicolita,Paraschiv,Nesu,Bostina - Dica,Iacob.

Gaby02.11.2005 08:46
Petre Marin fundas,iar Nesu avansat in linia de mijloc.Ceva in genul asta :

Hamutovski - Ogararu,Goian,Ghionea,P.Marin - Nicolita,Paraschiv,Nesu,Bostina - Dica,Iacob.

 

Cam ca la meciul cu Rosenborg, nu ? :lol: Cand si-a luat-o Protasov de la toata lumea, dupa meci ... :lol: :lol: :lol:

Virgil02.11.2005 08:50

Echipa a jucat extraordinar atunci,GHINIONUL a fost mare.

Gaby02.11.2005 08:57

Prima repriza am fost cam varza, totusi ...

Dar sa uitam acel meci ! E dus ...

 

PS: Nu se mai pot scrie topic-uri noi. Daca vreun moderator vede asta:

 

As fi vrut sa propun:

 

Titlu: "Nu ma voi uita la meciul (cui?!) cu Sampdoria"

 

Text: "Fara emblema, palmares si trofee ...

Pai, atunci, inseamna ca meciul cu Sampdoria va fi al unor angajati ai lui Becali care nu mai reprezinta mai nimic pentru mine. Steaua pe care o iubesc a fost depusa gaj la Bodu.

 

Nu fac parte din ultras. Nu sunt violent. Singura forma concreta de protest pe care o pot avea va fi aceea ca nu voi urmari meciul. Stiu ca va fi inutil. Ratingurile se fac prin sondarea unui esantion care exista, nu se modifica, etc, iar eu nu sunt prins acolo, deci nu voi influenta rating-ul meciului. Si totusi, imi vine sa aleg sa fac asta. Ar fi modul meu de a protesta

 

Mai gandesc si altii ca mine ?"

 

Multumesc anticipat.

Virgil02.11.2005 09:04

Eu ma voi uita.

Chiar daca nu ne vor mai reprezenta,sunt jucatori care joaca sub culorile noastre,care le-au aparat,care s-au daruit pentru ele.

Ar fi un gest de insensibilitate fata de ei.

Pana cand situatia juridica nu va fi foarta clara,adica pana cand se va spune oficial ca aceasta echipa nu mai e Steaua,voi continua sa tin cu ea.

I.N.Money02.11.2005 09:29

6 noiembrie 1985...Steaua-Honved 4-1 !!!! priviti la ce s-a ajuns dupa 20 de ani....Nici nu dorim sa mai vedem Steaua pe teren..pacat,... :cry:

Virgil02.11.2005 09:38

Am stat fix in Peluza Nord atunci.Nu era locul galeriei acolo.Mama,ce sut formidabil din coltul careului de 16 m a prins Barbulescu la unul din goluri.

Imi amintesc si golul cu capul,al lui Piturca,primul al meciului,venit foarte rapid in poarta ungurilor.In poarta din fata peluzei Sud.

Stadionul era full.In jur de 30.000 de mii de oameni.

Gaby02.11.2005 09:53
6 noiembrie 1985...Steaua-Honved 4-1 !!!! priviti la ce s-a ajuns dupa 20 de ani....Nici nu dorim sa mai vedem Steaua pe teren..pacat,... :cry:

 

Tocmai ... ca nu e vorba de Steaua pe teren ... ci de oamenii lui Becali. Citat dintr-unul dintre ei: "Eu am incredere in ceea ce face domnul Gigi Becali.".

 

Ati auzit cum se va chema Steaua ? "Steaua Romaniei" ce idiotenie ! ! bleaaah ! Idiotul habar n-are ca asta e si nume de medalie si nici nu cred ca ai voie sa folosesti asa ceva.

 

Ii doresc o "Stea a Romaniei" in grad de sapa de lemn !

Ramon Sanchez Pizjuan02.11.2005 11:53

Joi seara, toati ochii vor fi atintiti pe 'Luigi Ferraris'. Sampdoria simte din nou aerul european. In Marassi se prezinta romanii de la Steaua Bucuresti, echipa cu mare blazon european ce va trebui intampinata ca motivatie sporita.

Evident, echipa lui Walter Alfredo Novellino va intra pe teren decisa sa faca un joc bun si chiar sa castige, stiut fiind faptul ca in aceasta competitie este extrem de important sa pasesti cu dreptul.

Dupa frumosul test de sambata contra Interului lui Roberto Mancini, pentru Flachi si compania un nou examen dificil se prefigureaza.

 

http://www.sampdoria.it/mostranews.asp?id_news=17347

ulivius02.11.2005 13:24

Steaua nu este a liu Gigi Becali sau a lui Paunescu. Steaua este a noastra, a suporterilor. Iubirea noastra pentru culori nu se poate cesiona. Jucatorii sunt baietii nostri. Normal ca-i voi sustine joi, ma voi uita si voi fi alaturi de ei.

 

Nimeni nu-mi poate fura Steluta mea din inima mea.

 

PS: Sa-l bage pe Enescu.

sorin_77702.11.2005 15:25
...Petre Marin fundas,iar Nesu avansat in linia de mijloc.Ceva in genul asta :

Hamutovski - Ogararu,Goian,Ghionea,P.Marin - Nicolita,Paraschiv,Nesu,Bostina - Dica,Iacob.

 

Iar incepe sa urle ciobanu daca il vede pe Nesu la mijloc...... Nu e o idee rea, dar imi este teama de P.Marin... Atat...

sorin_77702.11.2005 15:39
PS: Sa-l bage pe Enescu.

 

Nu l-a bagat Protasov cu Bistrita, nu vad de ce l-ar baga acum.. In nici un caz... Cred ca prefera sa intre el.... :lol:

Ramon Sanchez Pizjuan02.11.2005 15:44

Protasov nu prea face mutari spectaculoase. In general echipa lui apare in presa cu 3 zile inainte. Nu stiu daca e bine sau e rau. A indraznit odata o chestie cu Nesu si Marin, a iesit prost si toti l-au pus la zid.

Protasov nu e Zenga care avea surprize de genul "Ciocoiu titular cu Besiktas" de ramasese jumatate de stadion socata.

«123457»