FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

"Suspendati-ne, uram ciorile" ?

«12345»
Gaby25.10.2005 03:25

M-am ingrozit cand am vazut la TV aseara cam cum arata sectorul ocupat de galeria stelista, in timpul jocului; parca era carnavalul de la Venetia, asa zburau de toate in toate partile.

 

Cei ce ii apara sau chiar fac parte dintre dobitocii astia care numai imaginea si interesul Stelei nu o au in fata atunci cand devasteaza si scandeaza lozinci rasiste au ca argument "sa vezi ca bataie a fost inainte de meci". Ce are aruncarea de scaune in teren cu conflictul cu jandarmii. Ce are bastonul luat de la jandarm cu "Suspendati-ne, uram ciorile" ? Cum spunea si Sorin, nu iei bataie de la jandarmi daca grupul din care faci parte nu are comportament violent. Ca sunt si victime colaterale, asta e clar, dar asta nu justifica dementa.

 

Chiar sunt curios sa aflu si parerea jucatorilor.

 

La meci a asistat si Bobby Robson, unul dintre cei mai mari antrenori din secolul trecut. Traim intr-o societate de oameni, in care impresiile lasate unor oameni ca Bobby Robson conteaza. Ia sa fi fost uh meci frumos si un spectacol in tribune. Multiplicati toata treaba de 10 ori si veti vedea cum se face imagine in fotbal. Dara sa, cu scaune aruncate, lozinci rasiste, violenta si dementa in general, numai imagine buna nu facem. Iar imaginea aduce bani, fani noi, etc.

 

Dar ce ne pasa noua ? Noi vrem doar sa ne strigam of-urile primitive ...

Ramon Sanchez Pizjuan25.10.2005 03:30
lozinci anti tigani,cand majoritatea de la voi sunt tigani...

 

Gresesti un pic. La Steaua in galerie sunt SI tigani. Putini. La rapid in galerie majoritatea sunt tigani. Nu ca ar fi ceva rau in asta! Sunt de acord ca faptul ca sunteti discriminati datorita etniei voastre nu e corect insa e o problema a societatii, nu e numai la fotbal.

Motanu D25.10.2005 03:36
lozinci anti tigani,cand majoritatea de la voi sunt tigani...

 

Gresesti un pic. La Steaua in galerie sunt SI tigani. Putini. La rapid in galerie majoritatea sunt tigani. Nu ca ar fi ceva rau in asta! Sunt de acord ca faptul ca sunteti discriminati datorita etniei voastre nu e corect insa e o problema a societatii, nu e numai la fotbal.

 

Tziganii sunt blamati peste tot in lume si nu (numai) din motive rasiale, ci mai ales datorita mentalitatii si comportamentului. Nu conteaza culoarea pielii sau alte astfel de criterii, atat timp cat ai un anumit comportament esti considerat tzigan. Asta e imaginea pe care tziganii o au oriunde, iar atat timp cat ei se complac si nu fac nimic pentru a o schimba vor fi tratati ca atare. E intr-adevar o problmea sociala; atat timp cat nu respecti nimic nu poti fi respectat.

Iar daca nu-si schimba, daca nu atitudinea, macar imaginea, tziganii vor fi tratati in continuare la fel. Indiferent ca e vorba de suporteri sau de simplii cetateni.

strezahuzum25.10.2005 04:36
Tziganii sunt blamati peste tot in lume si nu (numai) din motive rasiale, ci mai ales datorita mentalitatii si comportamentului. Nu conteaza culoarea pielii sau alte astfel de criterii, atat timp cat ai un anumit comportament esti considerat tzigan.

 

Foarte corect spus. Nimeni nu are nimic cu tiganii din cauza simplului fapt ca din intamplare au pielea de culoare mai inchisa. Stim cu totii foarte bine cum se comporta tiganul tipic : nesimtit, lasa numai mizerie oriunde se duce, lenes, dispus mai mult sa fure decat sa munceasca, organizat in bande, clanuri de batausi si hoti, etc.

 

Sunt aceste lucruri caracteristice acestei etnii ? Nu. Nu cred ca exista vreo gena in sangele unui tigan care il face sa se comporte asa cum se comporta. Pe de o parte un anumit nivel de prejudecati, pe de alta parte dezinteres din partea rromilor fac sa se perpetueze situatia. Exista bineinteles nesimtiti, hoti, etc si in randul altor etnii. Dar in randul tiganilor procentul este incredibil de mare ( daca tin bine minte romii din niste comune aveau cam 40%-50% infractori, multi recidivisti ).

Nero25.10.2005 04:41

Pana una-alta, asta am vrut, asta am avut ! :(

 

Steaua va juca fara spectatori urmatoarele 2 meciuri din Ghencea. TOT INAINTE, TINETI-O TOT ASA MAI BAIETI... HAI, HAI !

Virgil25.10.2005 04:48

Concluzie :

Din cele citite mai sus consider ca decizia comisiei de disciplina a FRF este frectie la un picior de lemn.

Urmatoarele 4 meciuri intre Steaua si Rapid ar fi trebuit sa se joace cu portile inchise.Cate doua de fiecare.

Ganditi putin.

In urma unei astfel de masuri,macar in cele patru meciuri intoleranta si violenta intre suporterii nostri si ai lor ar fi O (zero).

Dar eu cred ca mult timp in continuarea acestor meciuri.

Unde nu-i cap vai de picioare !

Pentru ca sunt convins ca la meciul retur dintre noi si ei,va fi la fel.

 

P.S. Asta e Jandarmeria/"apara" democratia...

 

Organizarea meciului de catre clubul Rapid,sub orice critica.Copos lasa-te !

 

Si inca un lucru.De cate ori s-a jucat cu portile inchise pe vremea lui Jean Pavel ? A venit vremea schimbarii fratilor...Inspre Mustata si ai lui adie vant cu aroma de liberare.

Gica Chioru25.10.2005 04:56
Nota generala a comentariilor de pana acum tine sa indice o atitudine care desi nu imi apartine imi provoaca rusine.Se pare ca multi prefera sa uite ca nu exista echipe puternice cu adversari slabi, si ca nu iti poti da masura valorii pana cand nu te-ai confruntat cu cineva care sa iti fie pe masura.Traiesc cu impresia ca legatura dintre ce se intampla pe teren si reactiile UNORA din tribune este franta de un văl de fantezii bolnave.UNII se vad purificatori etnici, viseaza la pogromuri in urma carora sa ramana stadioane unde romani bravi si viteji sa urmareasca meciuri in care echipe albe se bat cu echipe la fel de albe sprijinite de galerii tot albe.Comentarii gen 'tiganii din 41' sunt penibile prin reductionismul absurd pe care il practica-e cam mult spus ca zona crangasi sau giulesti ar fi ghetouri absolute in vreme ce pantelimon sau colentina ar fi aproape primaverii- cred ca e mai rezonabil sa constatam ca de fapt din 10 cetateni romani 1 e tigan ,2 sunt unguri si restul suntem noi.Iar de aici trebuie ca ,proportional vorbind,cel putin 70% din toata mizeria asta prevalenta -de la scaunele taiate din trenuri si pana la gropi, de la scaunele volante de pe stadion pana la neamurile proaste care dau ture cu geamurile jos si muzica tare, de la stalpii si peretii jegosi la rata de infectie cu tuberculoza- tot vina noastra este.

Ca Manchester-Liverpool e o rivalitate feroce,greu de stavilit si controlat e una.1000 de scaune rupte din 20.000 e alta.Pastrand proportiile ar trebui ca 3000 de scaune de pe Old Trafford sau Anfield sa fie rupte la fiecare intalnire.Insa nu cred ca s-ar gasi cineva atat de dement acolo incat sa recurga la o asemenea manifestare rudimentara.Nu am mila pentru un individ care rupe scaunul,darmite il mai si arunca.Un comentariu atroce mi se pare si acesta 'In primul rand as propune ca cei ce n-ati fost la stadion sa nu ii mai judecati pe cei care au fost. Daca voiati un anume comportament din partea stelistilor prezenti la stadion puteati foarte bine sa mergeti la meci si sa va comportati voi cum vreti'.Adica cu alte cuvinte pentru ca eu n-am aruncat cu scaunul nu am dreptul sa ma pronunt in privinta celui care a facut-o.Dar asta suspenda aproape integral orice fel de judecata vis-a-vis de ce e permis si ce nu,legea prevede o 'judecata' si judecatorul se pronunta in privinta infractorului chiar daca nu a comis si el o fapta identica.Daca nu ai 'voie' sa contesti o atare atitudine ,pentru ce mai exista forum daca nu sa incurajeze formularea unor opinii diferite in public pentru ca mai multe puncte de vedere sa fie expuse si dezbatute?Iar studiile si nivelul intelectual al suporterilor nu au cum sa aiba ceva in comun cu felul in care aleg sa asiste la meci:exista mii de stadioane in lume unde nu numai doctori si savanti asista la meciuri zi de zi si unde lumea se abtine de la astfel de porniri primare nu doar pentru ca exista masuri punitive-jandarmi,suspendari etc- ci si pentru ca poate,POATE !,mai vrei sa mai vezi un meci din nou,sau mai vrei ca si altcineva sa se bucure unde te-ai bucurat tu.Sigur ca daca te doare in fund de ceilalti,sau daca crezi ca programe de purificare etnica sunt solutia esti liber sa te destrabalezi cum vrei,<<dupa mine potopul>> si asa mai departe.Concluzii:cei care scandeaza moarte ciorilor si alte asemenea aberatii sunt inconstienti,dar nu fac rau in mod special pentru ca au totusi dreptul la o parere si chiar daca parerea lor lezeaza pe altii nu e corect sa li se restranga dreptul de a o exprima.Daca un jucator este huiduit pentru ca faulteaza,sau pentru ca rateaza,sau pentru ca este negru ofensa este aceeasi si nu cred ca exista cineva in toate mintile care sa se gandeasca ca ar putea fi interzis sau blamat.In spatele unei multimi iti poti ascunde lasitatea si poti jigni persoane pe care 1-1 nu le-ai jigni.Cei care arunca cu scaune sunt egal inconstienti si de doua ori vinovati insa,nu doar pentru ca sunt responsabili de un act reprobabil,ci si pentru ca actul lor nu are consecinte tranzitorii,ca in cazul huiduitului.Cineva trbeuie sa insurubeze din nou acele scaune,sa le plateasca.Si e clar ca nu va fi vorba de bestiile sub-umane care le-au smuls.Ci vor fi tot oameni responsabili care fac ceva cu folos.Daca a fi suporter inseamna sa te comporti in halul asta si nimic mai mult,trebuie ca e o rusine sa fi considerat suporterul Stelei.

Inaltator, patetic, spiritual, dar deloc la obiect. Problema "peluzelor" noastre nu se rezuma la atitudini sau manifestari obscene, rasiste sau huliganice.

S-ar putea, foarte usor, da o explicatie exemplificand intreaga societate, de la aruncatul hartiilor pe jos la rahatii de caine nelipsiti de pe trotuarele noastre si pana la manifestarile insipide, jalnice, din politica romaneasca. Este prea simplu! Prea usor. Este politica oului de strut.

Cu alte cuvinte, nu putem masura un suporter "adevarat" prin numarul scaunelor distruse. Pe de alta parte, fiecare dintre noi avem tarele si subiectivismele noastre si de unde stim noi cu exactitate unde se ascunde raul? Poate ca raul cel mare se ascunde in suporterul de pe fotoliu, din fata televizorului, suporter ce in mintea lui a "casapit" nu un scaun sau doua ci o intreaga tribuna. Poate ca raul cel mare exista in incompetenta celor care ne conduc, indiferent de nivelul sau domeniul in care activeaza, poate ca raul cel mare se afla in interpretarea patetic-intelectualista a unor evenimente pe care nu le putem intelege...

sorin_77725.10.2005 05:11
... A venit vremea schimbarii fratilor...Inspre Mustata si ai lui adie vant cu aroma de liberare.

 

Virgil si eu incerc sa subliniez acest lucru... Poate ca este nevoie de un lider adevarat care sa uneasca toate grupurile intr-unul singur... Am stat si eu in Peluza Nord cat timp am fost la facultate si pe vremea aceea era Jean Pavel... Am intrat de multe ori cu galeria si vreau sa zic ca nu au existat astfel de manifestari. Ne mai alerga jandarmeria cu caii dar era ceva normal deja. Pana la urma intram la meci si ne vedeam de scandari si incurajari.. Inainte de aceasta intamplare de la rapid in topul manifestarilor huliganice erau cainii cu incendierea scaunelor de la noi... Sunt sigur ca multi va aduceti aminte de acel eveniment... Acum suntem si aici pe primul loc... Vedeti sa nu va scape alt clasament al rautatilor in care sa fiti pe primul loc dragi "ultrasi"...

greco25.10.2005 05:23
Am stat si eu in Peluza Nord cat timp am fost la facultate si pe vremea aceea era Jean Pavel... Am intrat de multe ori cu galeria si vreau sa zic ca nu au existat astfel de manifestari.

 

Si ghici cine a stat la dreapta lui Mustata duminica ?

Ramon Sanchez Pizjuan25.10.2005 05:25
ncendierea scaunelor de la noi...

 

Sorine, daca ala a fost o chestie huliganica atunci inseamna ca si prabusirea de la Balotesti a fost. O torta cazuta pe un scaun nu inseamna huliganism. Nu a fost vina lor, desi ei acum se mandresc, in prostia lor, cu asta.

A nu se intelege ca sunt de acord cu huliganismul.

A... ca mai rupi un scaun de nervi.. se mai intampla, desi e bine sa se evite, insa daca il arunci spre teren esti cu adevarat batut in cap. Poti sa omori lejer pe cineva cu un scaun aruncat. Cei ce arunca nu gandesc absolut deloc, ei cred ca e o simpla joaca. Pana o muri cineva...

Ramon Sanchez Pizjuan25.10.2005 05:26
Am stat si eu in Peluza Nord cat timp am fost la facultate si pe vremea aceea era Jean Pavel... Am intrat de multe ori cu galeria si vreau sa zic ca nu au existat astfel de manifestari.

 

Si ghici cine a stat la dreapta lui Mustata duminica ?

 

Dar nu tot meciul :)

Oricum. Interesant de urmarit.

sorin_77725.10.2005 05:30
Si ghici cine a stat la dreapta lui Mustata duminica ?

 

pai de la a sta la dreapta lui si pana la a fi el iarasi liderul e cale lunga... ramane de vazut asa cum zice si Ramon... :wink:

sorin_77725.10.2005 05:32
....O torta cazuta pe un scaun nu inseamna huliganism. Nu a fost vina lor, desi ei acum se mandresc, in prostia lor, cu asta......

 

Este probabil si asta un adevar, intradevar cine isi da foc la capita de fan cand e in varful ei? :lol: :lol: :lol:

 

PS: eu sunt foarte suparat ca mai am de vazut doar doua meciuri in Ghencea in acest an: cu halmstad si cu Vaslui... parca nici nu am simtit toamna fotbalistica... Poate pune GG un ecran urias undeva ca tot este dat de Telesport, canalul ascuns tuturor iubitorilor de sport din Bucuresti...

sorin_77725.10.2005 06:12

sursa OnlineSPORT:

 

Modelul englez: huliganii nu misca

 

Marea Britanie a pus la punct unul dintre cele mai eficiente sisteme pentru depistarea si pedepsirea huliganilor.

 

 

Pentru identificarea lor, fiecare stadion este dotat cu camere video care supravegheaza tribunele si intrarile, imaginile fiind urmarite permanent de fortele de ordine. Agentii de securitate care se amesteca printre suporteri sunt si ei dotati cu camere video de mana, pentru a-i filma pe cei care produc incidente.

 

Autorii actelor huliganice sunt deferiti justitiei, imediat dupa identificare. Celor care sunt considerati drept huligani foarte periculosi in urma faptelor comise li se interzice accesul pe stadioane si iesirea din tara in perioada unor turnee finale.

 

Huliganii se afla sub supravegherea unui ofiter, fiind obligati sa se prezinte la comisariatul de care apartin inainte de meciuri.

 

La Cupa Mondiala Germania 2006, aproximativ 5.000 de suporteri englezi nu vor putea parasi Marea Britanie, fiind dati in consemn la frontiere. Totodata, ei trebuie sa inmaneze pasapoartele autoritatilor, care le vor pastra pe durata turneului final.

 

la noi cand vor aparea astfel de initiative ale autoritatilor?

cristianotopeanu25.10.2005 08:16

Nu cred ca e inspirat sondajul prezent pe aceasta pagina. E posibil ca multi sa afirme ca aceasta atitudine "ne reprezinta", ca urmare a unei copilarii de moment (un click de mouse "inocent") si atunci sa fie oare valabila aceasta opinie pentru majoritatea stelistilor ? Deja sunt mai multi cei care afirma ca "da, este o atitudine de suporter al Stelei". Eu nu cred ca ei chiar gandesc asta, dar sondajul are n caracter ... pueril. Si raspunsul este pe masura.

Ultras_Fever25.10.2005 09:42
Am stat si eu in Peluza Nord cat timp am fost la facultate si pe vremea aceea era Jean Pavel... Am intrat de multe ori cu galeria si vreau sa zic ca nu au existat astfel de manifestari.

 

Daca tu spui ca pe vremea lu Jean nu se intamplau incidente nu ramane sa-ti zic decat ca esti un SOBOLAN DE CALCULATOR. Majoritatea mesajelor tale sunt aberante. Nu stiu cat ai stat tu in facultate in NORD da din comentariile tale se vede cum meci de meci stai acasa in fata TV-ului si intri imediat aici pe forum si incepi sa postezi TOPICURI de ce, cum si ce au facut suporterii Stelei in giulesti!! Mai bine mai mergi si tu in deplasari, scuza-ma mai bine ai mai veni si tu la meciuri in Ghencea!!

sorin_77725.10.2005 10:00

daca esti asa de mare si de intelept spunand ca mesajele mele sunt aberante, spune tu ultrasule, adu-mi tu aminte cand se aruncau cu scaune pe gazon pe Ghencea sau in giulesti, sau in groapa cand era Jean Pavel lider...!!!!! Sau esti fratele mai mic al lui Mustata si vrei sa ii iei partea?... Cred ca asta esti...

 

Si mai usor cu jignirile ca eu nu te-am atacat absolut deloc... De aia se intampla atatea lucruri in peluze ca e plina de baieti buni ca tine... :lol: :lol: :lol: esti patetic...

Virgil25.10.2005 10:09
...esti patetic...

 

PATÉTIC, -Ă', patetici, -ce, adj. 1. Plin de patos, care emotioneaza impresioneaza induiosează; plin de emfaza de afectare. 2. (Despre nervi) Care inervează muschii oblici ai ochiului. " Din fr. pathétique, germ. pathetich.

Trimis de cata, 22/11/2002. Sursa: DEX '98

8)

sorin_77725.10.2005 10:16
...esti patetic...

 

PATÉTIC, -Ă', patetici, -ce, adj. 1. Plin de patos, care emotioneaza impresioneaza induiosează; plin de emfaza de afectare. 2. (Despre nervi) Care inervează muschii oblici ai ochiului. " Din fr. pathétique, germ. pathetich.

Trimis de cata, 22/11/2002. Sursa: DEX '98

8)

 

Chiar asta am vrut sa zic... "mi-a umplut sufletul" cu postarile lui... Atat s-a laudat cu ce a facut galeria Stelei incat nu pot sa spun ca "m-a emotionat" .. nu degeaba m-am amuzat inainte: :lol: :lol: :lol:

poli_forever25.10.2005 10:29

Am fost la meciul cu Lens si nu mi-a parut rau!Atmosfera fantastica ,incurajari agresive si continue,super!Va ajuta si stadionul pentru ca tribunele sunt foarte aproape de gazon.Cred ca e cea mai tare atmosfera de pe stadioanele noastre.Spun asta ,mai ales pentru ca am stat la peluza 1.Am un singura remarca oarecum negativa :langa mustata al vostru a fost tot meciul un "hipopotam" care gesticula total aiurea si avea iesiri de ospiciu si nu de stat in fata galeriei,ca sa nu mai zic ca nu avea nimic cu Steaua pe el,fular macar.(daca gresesc si e un personaj "important"pentru voi ,scuze..desi nu prea parea!)

Vreau sa ma refer si la meciul cu rapid (nu sunt printre cei care s-au"infratit"cu astia si consider ca este o tampenie!):cu riscul de deranja pe unii ipocriti-civilizati ,eu spun ca a fost o demonstratie de forta a galeriei Stelei(nu si partea cu wc-urile si peretii)care in ultima vreme a fost perceputa din exterior ca fiind o adunatura de pustani inofensivi.

Ati aratat ca nu e asa ,iar strigarea asta"suspendati-ne ,uram ciorile"e absolut geniala!!!

Cei pe care i-am jenat prin ceea ce am spus sa incerce sa renunte la ipocrizie!

Gaby25.10.2005 10:47
Nu cred ca e inspirat sondajul prezent pe aceasta pagina. E posibil ca multi sa afirme ca aceasta atitudine "ne reprezinta", ca urmare a unei copilarii de moment (un click de mouse "inocent") si atunci sa fie oare valabila aceasta opinie pentru majoritatea stelistilor ? Deja sunt mai multi cei care afirma ca "da, este o atitudine de suporter al Stelei". Eu nu cred ca ei chiar gandesc asta, dar sondajul are n caracter ... pueril. Si raspunsul este pe masura.

 

Pai, sondajul este pueril ? Sau raspunsurile sunt date la modul copilaros ?

 

Sondajul este foarte clar. Un adevarat suporter al Stelei poate striga pe un stadion "Suspendati-ne, uram ciorile" ?

 

Ce, am ajuns sa ne fie frica de realitatea faptului ca sezonul acesta, spre deosebire de multe altele, publicul este sub echipa ? Uite, asta imi da ideea altui topic ... :wink:

 

In final:

 

SUPÓRTER, suporteri, s.m. Sustinator, simpatizant al unui sportiv sau al unei echipe sportive. " Din engl., fr. supporter.

Trimis de claudia, 28/07/2004. Sursa: DEX '98

 

Ce sustinator al echipei arunca cu scaune dupa arbitru ? :lol: :lol: :lol:

sorin_77725.10.2005 10:52

o fi scris si aiurea pana acum la viata lui dar pe asta a zis-o mai bine ca oricand (dedicatie pentru un ultras adevarat, Ultras_Fever):

 

 

Catalin Tolontan

GSP

 

 

"Ha ha

 

 

 

I

Galeria Stelei: "Ce cioroi, ce cioroi, cei mai negri din peluză sinteti voi!"

Galeria Rapidului: "Sclavii lui Gigi, voi sinteti sclavii lui Gigi!"

Presedintele: "Ha ha"

 

II

Steaua: "Am avut si vom avea mereu boală pe tigani!"

Rapid: "**** lu' Steaua!"

Presedintele: "Ha ha"

 

III

Steaua: "Suspendati-ne, urim ciorile!"

Rapid: "Madalin Voicu e stelist!"

Presedintele: "Ha ha"

 

IV

Traian Basescu a venit să urmarească un meci de fotbal. Și a asistat la cea mai mare descarcare de ură vazută vreodată in sportul nostru, pe teren si in tribune. Timp de aproape un an n-a miscat un deget ca să schimbe ceva in sport si in fotbal.

 

Iar acum, presedintele Romaniei a simtit pe propria piele cit de departe au ajuns intoleranta si violenta. Cind se strigă provocator lozinci rasiste, orice om civilizat se simte agresat. Presedintele a continuat să hahaiască in tribuna oficiala desi era clar că nu mai e risul lui!

 

Pină la raportul de tara am avut parte de raportul de stadion. Și l-am picat.

 

25 octombrie 2005"

poli_forever25.10.2005 10:57
Am fost la meciul cu Lens si nu mi-a parut rau!Atmosfera fantastica ,incurajari agresive si continue,super!Va ajuta si stadionul pentru ca tribunele sunt foarte aproape de gazon.Cred ca e cea mai tare atmosfera de pe stadioanele noastre.Spun asta ,mai ales pentru ca am stat la peluza 1.Am un singura remarca oarecum negativa :langa mustata al vostru a fost tot meciul un "hipopotam" care gesticula total aiurea si avea iesiri de ospiciu si nu de stat in fata galeriei,ca sa nu mai zic ca nu avea nimic cu Steaua pe el,fular macar.(daca gresesc si e un personaj "important"pentru voi ,scuze..desi nu prea parea!)

Vreau sa ma refer si la meciul cu rapid (nu sunt printre cei care s-au"infratit"cu astia si consider ca este o tampenie!):cu riscul de deranja pe unii ipocriti-civilizati ,eu spun ca a fost o demonstratie de forta a galeriei Stelei(nu si partea cu wc-urile si peretii)care in ultima vreme a fost perceputa din exterior ca fiind o adunatura de pustani inofensivi.

Ati aratat ca nu e asa ,iar strigarea asta"suspendati-ne ,uram ciorile"e absolut geniala!!!

Cei pe care i-am jenat prin ceea ce am spus sa incerce sa renunte la ipocrizie!

 

Nu vreau sa spun ca o galerie puternica trebuie sa produca pagube-stricaciunile alea pe ziduri au fost deplasate! Dar de ce sa fie perceputa galeria voastra ca una de copii care se bat intre ei cand altii le dau foc la peluza(ceea ce au facut javrele in Ghencea mai demult ,nu?)

inca o data ,cei care se simt lezati de aceasta perspectiva probabil ca au terminat facultatea...cu mai mult timp in urma :D

Gaby25.10.2005 11:00
Nu vreau sa spun ca o galerie puternica trebuie sa produca pagube-stricaciunile alea pe ziduri au fost deplasate! Dar de ce sa fie perceputa galeria voastra ca una de copii care se bat intre ei cand altii le dau foc la peluza(ceea ce au facut javrele in Ghencea mai demult ,nu?)

inca o data ,cei care se simt lezati de aceasta perspectiva probabil ca au terminat facultatea...cu mai mult timp in urma :D

 

Nici eu nu vreau sa spun ca tu pari un copil care se viseaza vreun Mustata de galerie :lol: :wink:

Virgil25.10.2005 11:02
...eu spun ca a fost o demonstratie de forta a galeriei Stelei(nu si partea cu wc-urile si peretii)care in ultima vreme a fost perceputa din exterior ca fiind o adunatura de pustani inofensivi.

Ati aratat ca nu e asa ,iar strigarea asta"suspendati-ne ,uram ciorile"e absolut geniala!!!

Cei pe care i-am jenat prin ceea ce am spus sa incerce sa renunte la ipocrizie!

 

O remarca absolut geniala.

Pentru a ne fixa punctul de vedere aveam nevoie si de parerea unor neutri.

Si mie mi-a placut,dar mi-a fost teama de urmari.Si dupa cum bine se stie,de ce ti-e teama/de aia nu scapi.

Nu am scapat.

Sau am scapat cu doua etape fara spectatori.

Insuportabil !

Blestemata sa fie aceasta grupare de coposi,lucesti,dinesti,radesti,corsicani,etc.

«12345»