FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

"Suspendati-ne, uram ciorile" ?

«1235»
Gaby24.10.2005 03:21

8O

 

Nu mai este de gluma deja. Am fost suspendati de LPF, de UEFA, am ajuns sa fim criticati de toata lumea, staff-ul echipei isi fac cruce de ce zice galeria... Fratilor, ce vrem ? Incepe sa mi se faca rusine sa spun ca sunt "suporter al Stelei". Ce suporter e ala care prin actiunile sale face rau echipei ?

 

Singura solutie pe care o vad este o campanie sustinuta pe acest site si pe alte site-uri steliste pentru explicarea in amanuntime a efectelor unor astfel de manifestari idioate, infantile.

 

Cred ca este timpul sa se stranga unii suporteri mai cu cap (sper ca mai sunt si d-astia) si sa punem punct acestor mizerii pe care noi, de fapt, le facem echipei.

 

Astept si alte solutii, comentarii sau completari. Daca se poate, evitati comparatiile (ca galeria rapidului a dres, ca in italia la lazio nu stiu ce mai e, etc. etc.). Tinem cu Steaua pentru ca nu ne putem imagina cum ar fi altfel si gata; nu conteaza celelalte echipe. Deci, va rog, fara comparatii cu altii. 8O

sorin_77724.10.2005 03:37

cred ca e un apel catre nimeni... degeaba mai sunt suporteri destepti cu o educatie aparte in galerie daca cei care conduc acolo nu isi dau seaman nici acum ca Steaua are nevoie de incurajari decat rapid, Dinamo, etc. de injurii... Cel mai elocvent exemplu este meciul cu Lens...

Gaby24.10.2005 03:59

Sorine, ceva nu se leaga, totusi.

Cei ce conduc galeria impun aceasta directie, crezi tu. Dar cel ce conduce galeria este de fapt Mustata. Pai, Mustata, din cate stiu eu, e omul lui Becali ?! Si e clar ca acest tip de manifestari ale galeriei nu sunt bune pentru echipa, deci pentru Becali... care e clar ca nu i-ar spune lui Mustata sa faca astfel de lucruri... iar Mustata nu are atata personalitate sa o faca singur, de capul lui.

 

Mai degraba, cred ca se gasesc cativa nebuni care incep sa debiteze aiurelile astea, si restul galeriei preia instantaneu, din porniri absolut primitive.

 

Ar fi prea simplu sa fie o chestie de lideri de galerie. Sincer, ma indoiesc.

Ultras_Fever24.10.2005 04:09
8O  

 

Nu mai este de gluma deja. Am fost suspendati de LPF, de UEFA, am ajuns sa fim criticati de toata lumea, staff-ul echipei isi fac cruce de ce zice galeria... Fratilor, ce vrem ? Incepe sa mi se faca rusine sa spun ca sunt "suporter al Stelei". Ce suporter e ala care prin actiunile sale face rau echipei ?

 

Singura solutie pe care o vad este o campanie sustinuta pe acest site si pe alte site-uri steliste pentru explicarea in amanuntime a efectelor unor astfel de manifestari idioate, infantile.

 

Cred ca este timpul sa se stranga unii suporteri mai cu cap (sper ca mai sunt si d-astia) si sa punem punct acestor mizerii pe care noi, de fapt, le facem echipei.

 

Astept si alte solutii, comentarii sau completari. Daca se poate, evitati comparatiile (ca galeria rapidului a dres, ca in italia la lazio nu stiu ce mai e, etc. etc.). Tinem cu Steaua pentru ca nu ne putem imagina cum ar fi altfel si gata; nu conteaza celelalte echipe. Deci, va rog, fara comparatii cu altii. 8O

 

Ai fost la meci?? Daca da, de cate ori ai strigat, daca nu, orice comentariu nu-si are rostul!! Ai si tu ceva dreptate in comentariul tau.

sorin_77724.10.2005 04:22
Sorine, ceva nu se leaga, totusi.

Cei ce conduc galeria impun aceasta directie, crezi tu. Dar cel ce conduce galeria este de fapt Mustata. Pai, Mustata, din cate stiu eu, e omul lui Becali ?! Si e clar ca acest tip de manifestari ale galeriei nu sunt bune pentru echipa, deci pentru Becali... ......

 

Totul incepe de la coregrafie... Si cine a facut-o decat Mustata... Sau cel putin a aprobat-o nu?

 

De ce a afisat galeria Stelei semnul batman dar in loc de capul de liliac a pus un cioc de cioara? De aici si scandarile rasiste si injuriile... De ce nu a afisat galeria Stelei o coregrafie de sustinere a favoritilor...??? Ceva legat de traditie si strict legat de Steaua... S-au gasit "destepti" in ale coregrafiilor... Pai coregrafia aia intra sub incidenta legii rasiste... Este o incuajare a rasismului...

 

Eu asta vreau sa subliniez... mustata nici macar nu stie sa faca diferenta intre un mesaj rasist si un altul... deci el practic incurajeaza astfel de strigari si afisari de bannere...

viorel1524.10.2005 05:14

Eu unu nu-l pot suferii pe Mustatza!!!Trebuie sa plece cat mai repede!!!!Insa coregrafia care am facut-o mie mi-a placut super mult!!!!!Frate nu ai ce sa faci daca noi uram tiganii!!!Pur si simplu nu-i suport!!!Asta inseamna ca sunt rasist???Chit ca ne spun aia sa nu mai strigam rasist noi tot o sa-i uram!!si astfel de coregrafii cu jignire asupra adversarului se intalnesc si in italia, in mai multe tzari ale europei!!!

Steaua 4ever!!!SUD 4ever!!!

zarboss24.10.2005 05:24

asta cam asa e...

daca te uiti la echipele de afara .. sa vezi ce mesaje afiseaza la adresa adversarilor.. ai zice ca ar trebui bagati in puscarie

sorin_77724.10.2005 05:29
Eu unu nu-l pot suferii pe Mustatza!!!Trebuie sa plece cat mai repede!!!!Insa coregrafia care am facut-o mie mi-a placut super mult!!!!!Frate nu ai ce sa faci daca noi uram tiganii!!!Pur si simplu nu-i suport!!!Asta inseamna ca sunt rasist???Chit ca ne spun aia sa nu mai strigam rasist noi tot o sa-i uram!!si astfel de coregrafii  cu jignire asupra adversarului se intalnesc si in italia, in mai multe tzari ale europei!!!

Steaua 4ever!!!SUD 4ever!!!

 

Dar totusi ce e mai important? sa bagi banii unei coregrafii in ati jignii adversarul sau in ati sustine echipa? Eu cred ca mai importanta este a doua si nu ai sa ai toata viata ta un argument sa ma faci sa ma razgandesc..

noname24.10.2005 07:33

cine scuipa la t0 ?

UltraSS24.10.2005 07:38

se scupia se injura se arunca cu diverse obiecte pe teren si s-a si aruncat in pahar de cola si o sticala de apa minerala catre banca Stelei si Cristea

noname24.10.2005 07:42

nasol :P... si aia de la tI aruncau cu seminte... in stelistii care strigau forta Steaua langa ei in tribuna

1on24.10.2005 08:02

Partea nasoala e ca asta e printre cele mai misto scandari ale noastre, are ritm si rima, nu e fortata. Si acum trebuie sa rentuntam la ea. Am putea scanda doar melodia, pe la la la.

I.N.Money24.10.2005 08:04

Nu este normal...dar cand ii vezi in halul asta pe ei normal ca te iei de rasa lor ...

iL Napoletano24.10.2005 09:30

bai hai sa fim seriosi...dc o luam cu moralisme ieftine acum...pana anul trecut toti strigau de ciori si de tigani.Nici pe cei de la LPF nu ii durea in cot ce se striga pe stadioane sau mesajele care si le adresau galeriile...De ce nu s-a intervenit atunci cand cainii strihau Ciorex go ale ale ale...dc nu se facea nimic atunci cand se intra cu ciori infipte in bete pe stadioane??Deci hai sa nu mai fim penibili si sa ne duelam in moralisme...cred ca fiecare dintre noi(chiar daca o zice pe fata sau o tine ascuns in adancul inimii)are ura pe rapidisti.Cat despre injuriile adresate lor...cred ca si le-au meritat mai tot timpul!

sorin_77724.10.2005 10:38

Eu incerc sa va inteleg dar pana la un punct... Ce castiga clubul Steaua daca x,y si z striga cuvinte cu trimitere rasiala (nu conteaza ca asa l-i se spune sau ca asa sunt ei cunoscuti in lumea fotbalistica)???

 

Si eu le port pica dar imi ascund pe cat posibil sentimentul...

Altfel o sa ajung sa vad un meci cu Steaua in Ghencea o data la 2-3 luni datorita suspendarilor... Si veti vedea ca astazi se hotaraste ca Steaua si rapid sa joace cu portile inchise cel putin 2 etape in cazul cel mai bun... De amenzi nu mai vorbesc... Asa ca voi toti astia care spuneti ca si ei au scuipat si au aruncat cu diverse obiecte... vreti sa fiti de aceeasi teapa ca si ei? Sau vreti sa aratati diferenta... Atitudinea omului si caracterul lui in fata acelorasi situatii fac diferentele...

 

DEGEABA NE SIMTIM BINE DACA II FACEM CIORI, TIGANI, ETC... DACA PRIN ASTA ARATAM CA SUNTEM EXACT CA EI.

IL_Diablo24.10.2005 10:54

Sorin 777 , ca moderator iti inteleg perfect punctul de vedere. Dar vreau sa iti spun ceva. Eu stau in Ghencea. De fiecare data cand vin dinspre Herastrau vin cu 41. Mi se face scarba. E plin de tigani, borfasi si nespalati. Imediat ce tramvaiul trece de Crangasi Giulesti e o mare usurare pentru mine. Coboara toti, lumea se schimba. Se duc mirosurile, se duc injuraturile, coboara tigania. Dar poate ca s-a intrecut limita aseara. Nu ne plac tiganii, dar iubim Steaua. Iar acum duminica nu vom putea merge la meci probabil. Sa ii batem in afara stadionului pana ii albim. Dar sa nu mai afectam Steaua, sa nu mai fie terenul suspendat. Noi pierdem.

sorin_77724.10.2005 11:11

in afara Stadionului faci ce vrei... ii bati, ii nimicesti... dar la Stadion daca nu esti civilizat clubul pierde... si apoi si noi suporterii ca nu o sa mai vedem meciuri decat o data la 2-3 luni...

nu mai o luati cu 41!!! sau incercati sa fiti indiferenti, vedeti prin ei, faceti abstractii!!!

 

PS: probabil ca vor fi mai multe duminici fara meci vazut in Ghencea... :cry: :cry: :cry:

sorin_77724.10.2005 11:16

"Secretarul general al FC Rapid, Constantin Zotta, a declarat agentiei MEDIAFAX, că niciodată o galerie a unei echipe oaspete nu a facut pagube atat de mari pe stadionul Giulesti-Valentin Stanescu precum cele produse, duminica de suporterii echipei Steaua." conform GSP...

 

Si acum sa ne mandrim nu?

 

pai cum sa ne mandrim? daca suntem mai rau decat ei? suntem o rusine!!! nici un pic de educatie...

 

la varsta asta educatia si-o face fiecare atunci cand stie ca va ajunge pe stadion... Si parca spuneau la TV ca in galeria Stelei au fost cooptati numai oameni care au o varsta si care sunt bine facuti (cat de prost sa fi sa nu intelegi de ce ?!?!?! ) fara copii, fara femei... Asta este Steaua?!?!? o adunatura de golani?

rza_greu24.10.2005 11:38

aia de la tvr oricum sunt niste dobitoci si am vazut cel putin 6-7 fete numai in zona in care am stat eu(in peluza spre tribII)

sorin_77724.10.2005 11:41
aia de la tvr oricum sunt niste dobitoci si am vazut cel putin 6-7 fete numai in zona in care am stat eu(in peluza spre tribII)

 

or fi ei dobitoci dar si asa lumea isi face o impresie gresita despre galeria Stelei... macar sa fie gresita, dar ma indoiesc!

 

cel putin imaginea asta e plina de fete NU?!?!? :lol:

Este una, parca se vede un cercel dar daca nici aia nu e???.... :lol: :lol: de copii nu mai vorbesc

montreal24.10.2005 11:52

Sigur Steaua va avea stadionul suspendat

va fi un lucru rau pentru echipa,

cred ca acesti asa zisi fani fac numai rau echipei, se gandesc doar la ei si nu la Steaua.

De fapt nu iubesc echipa, nu-i vor binele.

Nu sunt fani Stelei,

sunt doar indivizi care vin sa se refuleze la stadion, sa-si verse nervi, sa faca spume, sunt asa zisi fani "stelisti" " dinamovisti" sau " rapidisti", etc..

Toti sunt absolut la fel, frustrati si nervosi.

Daca se va continua asa si nu se vor lua masuri drastice, suntem doar la un mic pas de Heysel.

 

Acel baner cu "Uram .. , suspendati-ne!!

a fost SINUCIDERE curata. Asa ceva nu se tolereaza.

Ultras_Fever24.10.2005 12:14
Coregrafia a fost geniala :twisted: ...imi vine greu sa cred ca a gandit-o mustata:)...dar oricum i-am facut in derby-uri anul asta si pe ei si pe catei....coregrafie nu insemna ''Forza Steaua!'' insemna sa gasesti un mesaj de intimidare cat mai subtil si asta s-a reusit..galeria a a fost de nota 10!....am stat la tribuna 0 si la oficiala aseara si pot spune ca da!..m-am convins -rapid giulesti colonia ciorilor din Bucuresti- nu e posibil sa scuipi sa injuri de la oficiala!o cer..si o cer de mult..nu sunt rasist dar tiganii chiar o merita TOTI!..deci SUSPENDATI-ne URAM CIORILE!

 

poate iti dai seama ca mustata nu sta sa se gandeasca la coregrafii. apropo si cu faza lu il napoletano cu ciorix go si altele, LPF nici acum nu-i intereseaza prea mult dar cum suntem condusi de FIFA si UEFA ei reactioneaza!!

Virgil24.10.2005 13:32

Divizia A/Sanctiuni/19:18

Steaua si Rapid, două etape de suspendare fiecare

 

Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) a analizat astazi, in regim de urgență, incidentele de la ultimul meci al etapei a X-a a Divizie A, Rapid " Steaua, scor 0-0. Comisia a decis ca cele două echipe să joace urmatoarele două meciuri de pe teren propriu cu portile inchise. Astfel, partidele Steaua " Gloria Bistrita (30 octombrie) si Steaua " Sportul (20 noiembrie), respectiv Rapid " CFR Cluj (19 noiembrie) si Rapid " Jiul Petrosani (04 decembrie) se vor juca cu "usile inchise".

Sursa:proSPORT.

___________

Comisia de disciplina a fost foarte prompta si a decis cele de mai sus.Astfel dorinta celor care scandau lozinca "Supendati-ne/uram ciorile" a fost indeplinita.

Nu-mi amintesc ca Dinamo sa fi primit vreo sanctiune,dupa evenimentele grave petrecute in timpul meciului cu CFR Cluj.

Motanu D24.10.2005 13:38
Nu-mi amintesc ca Dinamo sa fi primit vreo sanctiune,dupa evenimentele grave petrecute in timpul meciului cu CFR Cluj.

 

Care evenimente ? Alea nu exista decat in mintea stelistilor. Si in plus cum sa se ia ei de Dinamo ? Vrei sa-si piarda ciolanul ?

ADRIAN PACURAR24.10.2005 13:44

Gata doua etape pe liber! :(

«1235»