FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gloria!

«12345»
Bogdan4Steaua26.10.2005 19:09

Importante sunt cele trei puncte. Daca reusim sa facem si golaveraj cu atat mai bine.

FanSteaua4Life26.10.2005 19:13

Sper sa batem la scor mare pentru a avea moral bun joia viitoare cu Sampdoria...

Bogdan4Steaua26.10.2005 19:17

Acum e pe B1TV Juventus-Sampdoria. Am urmarit meciul si se poate spune ca Sampdoria este o echipa de batut. Sper sa facem un joc bun acolo. O victorie acolo ne-ar oferi o optiune serioasa catre sefia grupei.

strezahuzum27.10.2005 09:46
Am urmarit meciul si se poate spune ca Sampdoria este o echipa de batut.

 

Sa te auda Dumnezeu... si gaspadin Protasov. :wink:

 

Dar nu fii asa zgarcit. Mai scrie si tu niste detalii pentru oamenii care n-au prins meciul : de ce crezi ca sunt de batut ? Apararea e varza ? Mijlocul e slab ? Jucatorii par iesiti din forma ?

 

Nu de alta, dar s-a zis acelasi lucru despre Parma anul trecut si ne-au batut ei pana la urma :roll: :roll:

Mereu a fost greu cu italienii ... preferam o echipa engleza.

Bogdan4Steaua27.10.2005 10:44

Sa luam pe rand cele trei compartimente:

 

 

1. Atacul: mi s-a parut destul de slab, nu prea au avut faze periculoase(aici o mare contributie o are si defensiva lui Juve)

2. Linia de mijloc: jucatorii din linia mediana au gresit de cateva ori, Juve ajungand destul de usor la poarta adversa si din cauza acestor erori

3. Defensiva: destul de usor de depasit prin combinatii rapide; eu unul as insista pe flancuri, in special cel drept pe directia de atac(cel care l-a tinut pe Mutu poate fi depasit). Per total au luat 15 goluri in 9 etape, adica o medie de 1.6 goluri pe meci.

Virgil27.10.2005 11:34
...

 

 

Per total au luat 15 goluri in 9 etape, adica o medie de 1.6 goluri pe meci.

 

Da,dar au si marcat 17 goluri.O medie de 1,88 pe meci.

Pe teren propriu au doua victorii,un egal si o infrangere.

In deplasare au doua victorii si trei infrangeri.

 

In ultimele doua aparitii pe teren propriu,au incasat-o de la Chievo cu 2 - 1/25.09,si au facut meci egal cu Siena,3 - 3/23.10.

 

Momentan se afla pe locul 9 din 20 de echipe.

Duminica 30.10,inainte cu 4 zile de meciul cu Steaua,va juca impotriva lui Internazionale.

Teoctist27.10.2005 12:58

Chiar daca vor lipsi Radoi si Banel,banuiesc ca Steaua isi va face jocul bun cu care ne-a obisnuit in ultima vreme.

Pentru Radoi il vad ca inlocuitor pe Lovin,iar pentru Banel acord credit lui Oprita,care poate la pauza va fi inlocuit cu Dumitru.

Prevad o victorie a capitalistilor,adica a noastra,a echipei din capitala.

Scor minim : 3 - 0.Goluri : Dica,Iacob,Bostina.

 

 

Forza

Galagie27.10.2005 13:09

pe astia trebuie sa-i batem rau singurul profesionist si serios din echipa e antrenorul, dar totusi nu merita sa fie in A

ADRIAN PACURAR27.10.2005 13:50

Teoretic un meci pe care l-am castiga fara probleme ,dar vom vedea.

zarboss27.10.2005 16:48

trebuie sa-i batem....nu ne permitem nici un pas gresit .. mai ales ca jucam acasa

Motanu D27.10.2005 17:24

Trebuie NEAPARAT sa-i batem. Dinamo joaca cu un satelit si are si un talhar pe post de arbitru. O sa-i bata fara probleme iar dupa meci cei de la Jiul vor sarbatorii in discoteca primirea primei de infrangere de la Netoiu...

Repet, sper sa-i batem la 7-8 goluri diferenta. Si sa le dea si Vasili gol... din actiune. Astia au facut ani buni de ras fotbalul si ar merita sa retrogradeze.

zarboss27.10.2005 17:25

chiar ca merita sa retrogradeze

steaua_forewer27.10.2005 18:03

am si eu o intrebare : vom putea vedea meciu pe un ecran gigant ??? stie cineva ceva ?

SteauaToronto27.10.2005 22:17

Meciul Steaua-Gloria va fi transmis de fcsteaua.ro prin live text + video instant la fel ca Poli Iasi-Steaua! Voi incerca sa pun golurile si la Video News! Forza Steaua!

mountytoma28.10.2005 04:04
Teoretic un meci pe care l-am castiga fara probleme ,dar vom vedea.

Practic meciul incepe de la 0-0 insa, si trebuie sa dam cel putin un gol mai mult decat ei. Eu nu vad decat doua variante posibile:

1. O glorie rea de tot, mai ceva ca rapidul in giulesti, care va da la oase pentru ca a vazut ca rapidului i-a iesit pasenta, si atunci vom avea un meci de cosmar

2. O glorie linistita si blazata, care stie ca nu are de ce sa se agite ca oricum si-o ia!

Partea buna, singura!, la varianta 1, este ca i-ar mentine in priza pe baieti, care trebuie sa mentina ritmul performantei in care au intrat.

Partea buna la varianta a doua este ca nu am mai avea alti accidentati!

Frumos ar fi sa vem parte de ceea ce e bun la ambele variante!

sorin_77728.10.2005 04:16
.... Voi incerca sa pun golurile si la Video News! Forza Steaua!

 

eeee, asta dorim cu totii, daca s-ar putea ar fi SUPER cool!!!

strezahuzum28.10.2005 04:40

Cu gloria ( nu e nici o greseala, nu merita astia sa scrii Gloria ) ar trebui sa castigam fara probleme. De altfel, subscriu la parerea altor stelisti ca aceasta echipa a facut destul rau prin Divizia A si nu le-ar strica un sejur de cativa ani prin B. Sa se lecuiasca de obiceiurile proaste !!

 

Meciul ar trebui sa arate cam la fel cu partidele cu Otelul sau Farul : 4-0, fara emotii, cu Steaua avand controlul permanent asupra jocului.

 

Oricum, cred ca majoritatea dintre noi se gandesc mai mult la meciul cu Sampdoria, care zic eu, este mult mai important decat o etapa oarecare de campionat.

sorin_77728.10.2005 06:10

Ce ziceti daca in locul lui Radoi nu ar juca Lovin si s-ar incepe cu Andrei Enescu !!!! (Mai este oare in lotul Stelei?)... Credeti ca ar risca foarte mult Protasov?

 

Nu uitati ca nici Banel nu va fi in teren, Oprita sau Florentin Dumitru? pe care il vedeti mai bine?

sorin_77728.10.2005 06:38

Potrivit GSP:

 

Augustus Constantin la meciul de duminica...

 

"Steaua Bucuresti - Gloria Bistrita - ora 20:30, Telesport

Arbitri: Augustus Constantin - Eduard Dumitrescu, Claudiu Tripa

Observatori: Dumitru Mihalache, Nicolae Grigorescu."

Joint28.10.2005 07:01

In mod normal e meci de 1 solist, numai ca probabil baietii se vor menaja cat de cat. Daca se mai accidenteaza inca unul, e nasoala treaba la Genova. As vrea sa vad un 3-0 si la sfarsit sa nu avem nici un indisponibil. Si daca facem un egal cu Samp...sa inceapa fiesta !!!!!

I.N.Money28.10.2005 07:01

Gloria Bistrita e o echipa care a facut multe meciuri "frumoase" in anii precedenti....trebuie calcati in picioare pentru ca sunt o pata neagra in istoria fotbalului romanesc :lol:

jaap28.10.2005 07:57

Enescu a jucat titular in toate meciurile selectionatei U 19 din Turcia deci ar putea fi o varianta; si eu mi-as dori ca Protasov sa acorde mai multe incredere tinerilor: Tudose, Filip, Enescu, Litu, Simion, Ochirosii, etc

I.N.Money28.10.2005 10:27

L-am vazut si eu odata pe Enescu asta si are o clarviziune a jocului de invidiat....daia poarta si nr 8 pe tricou la Steaua...

FanSteaua4Life28.10.2005 10:34

De acord cu voi aicia...

sorin_77728.10.2005 11:17

Nu l-am adus in discutie pe Enescu la intamplare ci pur si simplu ca acest baiat merita sa joace la Steaua... Este un jucator cu un talent fantastic care daca nu e calit din timp se stinge devreme... Protasov trebuie sa ii dea o sansa... O merita... Sa nu uitam ca Hagi a debutat la 18 ani in Nationala... la Oslo in '83... Nu zic ca poate fi Hagi, zic doar ca un talent se intretine si se dezvolta cu jocuri de la varsta frageda... Cu Gloria ar avea o sansa imensa sa intre macar pe parcurs pentru ca avem doi titulari la mijloc care vor lipsi...

«12345»