FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gloria!

«1345»
Joint31.10.2005 04:33

Mesaj catre "adevaratii" din galerie : la Cluj nu va lasati...vedeti ca au culorile alb-visiniu...deci tot un fel de rraped, asa ca...pe ei, dati-le la cap ! Eu oricum va multumesc ca aseara am stat in casa si m-am uitat la abonamentul de peluza, in loc sa fiu acolo, sa-i incurajez pe baieti, sa castige si sa fie acolo unde le este locul. Dar poate e mai bine asa, sa ne-o dea spurcatii prin gura putin, nu?

Poate imi explica si mie cineva ce se intampla cu Oprita...Stiti ceva "picanterii"? Prea s-a dus rau pe copca, desi il tot baga si il tot asteapta sa-si revina. Numai ca se pare ca baiatul nu prea are chef de sprinturi si batai pentru minge.

sorin_77731.10.2005 04:36

Am inteles ca la golul lor Hamu a fost total depasit de situatie... mai ales ca mingea a venit pe coltul sau... la reportajul de la TV am evitat sa ma uit la reusita lor... M-au interesat mai mult declaratiile lui GG care a aratat ca e un mare pacalici....

 

Ce a dus la infrangere dupa parerea mea:

1. lipsa a 2 dintre jucatorii de baza (Banel si Radoi)

2. egalul lui Dinamo cu Jiul

3. neinspiratia lui Oleg de a titulariza pe Simion si Enescu. Adica Gloria vine cu niste no-name de prin C si B si la un meci ca asta nu joaca Simion si Enescu? Nu vad logica lui Protasov!!! Sa ii lasa si pe ei sa confirme... De un lucru eram sigur. Amandoi alergau mai mult decat Oprita si Lovin. CATEGORIC...

4. Lipsa suporterilor (Felicitari ultrasilor!!!). Ghencea este ca un cavou, fara suporteri, un aspect dezolant desprins din filme cu Hichkok.... MM era fericit, nu il mai injura nimeni... :lol:

sorin_77731.10.2005 05:09

Unde sunt ultrasii??? au chefuit prea mult aseara dupa "victoria" noastra si nu pot aparea pe site? sunt obositi de atatea incurajari...

Motanu D31.10.2005 05:12
Unde sunt ultrasii??? au chefuit prea mult aseara dupa "victoria" noastra si nu pot aparea pe site? sunt obositi de atatea incurajari...

 

Ultrasii ?! probabil ca de bucurie au plecat la o vanatoare de ciori... Ca tot le urasc ei atat de mult...

Virgil31.10.2005 06:04

Ar trebui sa privim lucid lucrurile si sa incercam sa intelegem ca nu se poate castiga la infinit.

Daca Protasov a inteles si ne-a facut cunoscute opiniile lui,cred ca ar trebui sa avem incredere in ce spune.

Poate ca esecul a venit ca un dus rece,dar mi-e teama sa nu o tinem tot intr-un dus,pana la revenirea lui Radoi.

Sigur ca se poate vorbi si despre o stare de oboseala.NU,nu fizica,ci mai mult psihica.Jucatorii s-or fi plictisit sa tot castige.Nu radeti.Plictiseala e inevitabila.Te saturi uneori si de bine.E necesar cateodata sa te lovesti de partea de sus a tocului usii pentru a vedea pragul.Probabil ca asa a fost si asta seara.

Sa nu disperam,am pierdut o lupta dar razboiul e lung.

Sa fim sportivi si sa recunoastem ca golul lui Muresan din lovitura libera,a fost supergol.

Sa fim uniti si sa avem incredere in Steaua.Pentru ca avem jucatori buni.

strezahuzum31.10.2005 06:23

Din pacate, de ce iti e frica nu scapi se zice.

In loc sa profitam de semi-esecul lui Dinamo, am dat noi cu bata in balta. :(:(

Meciul de aseara a aratat din pacate din nou fragilitatea de la mijloc, unde Lovin nu a reusit din pacate sa-l inlocuiasca pe Radoi la acelasi nivel. In aparare au existat ezitari repetate, atat Ghionea cat si Goian parand nesiguri in fata unor atacanti modesti ca valoare. Golul primit, la capitolul asta imi pare rau sa o spun, dar eu consider ca Hamutovski are o mare vina aici. Mingea a venit pe coltul aparat de el, cam pe la jumatatea barei. S-a vazut foarte bine pe reluarea din spatele portii cum Vasili s-a miscat mai intai spre dreapta, apoi a dat sa se opreasca... pana sa se hotarasca el mingea era in poarta noastra. In atac, Dica a prins iarasi o zi din aceea cand reuseste sa exaspereze pe absolut toata lumea, ratand singurele 2 ocazii clare pe care le-am avut, o data absolut singur cu portarul a tras peste poarta.

 

 

Sa nu facem din infrangerea asta un capat de lume. NU e cazul. Nu exista echipa pe lumea asta care sa castige absolut toate meciurile, nici chiar Chelsea, Barcelona sau Real Madrid. De altfel, poate ca nu strica un mic dus rece inaintea partidei cu italienii. Bineinteles ca javrutele vor jubila cateva zile, "ziaristii" de la GSP vor incepe sa "descopere" ca am ratat nu stiu cate obiective. Eu zic sa nu dam prea mare atentie, si sa continuam sa traim alaturi de echipa noastra !!

Bogdan4Steaua31.10.2005 08:42

S-a cam ajuns la offtopic. Am pierdut un meci, asta este situatia; mai sunt meciuri destule in campionat, putem recupera cele doua puncte si am demonstrat din nou ca nu facem blaturi si nici nu suntem impinsi de la spate de arbitri. Decat sa fi pierdut cu Dinamo sau cu Rapid, mai bine cu Gloria Bistrita.

zarboss31.10.2005 09:12

si asta e adevarat.. dar cred ca si cu gloria ... nu trebuia sa pierdem.. si un egal era rusinos .. dar infrangere...asta e.. au primit o palma jucatorii.. poate s-au trezit

zarboss31.10.2005 09:13

meciul asta a trecut si nici nu ne aduce amintiri prea placute... asa ca propun ca acest topic sa fie inchis

Joint31.10.2005 10:37

Mai soricarule, de ce tot dai tarcoale tu pe aici? Nu mai e nimic de ros pe la voi? Noi iti putem da, dar in particular. Dupa ce ati pus fotbalul romanesc pe butuci prin practicile voastre infecte, nu stiu cum mai aveti tupeul sa deschideti...boturile. Un exemplu : ia spune-ne tu, "specialistule", de ce s-a desfiintat Gheata de Aur? V-a luat toata Europa la ochi. Asa ca botu mic si ...reiau : MORI JAVRA !

Nero31.10.2005 11:07

Pacat ca am pierdut ocazia sa revenim pe locul nostru, dar asta e fotbalul, capul sus si ... urmatorul !

 

Vecinii nostri fac pe eroii acum, dupa ce am pierdut noi meciul, citez din gsp:

 

Dinamo a renunțat la contestația impotriva Jiului

FC Dinamo a anunțat astăzi prin Consiliul Acționarilor și prin președintele executiv Ioan Becali că a renunțat la constestarea jucătorului Ciprian Petre de la Jiul Petroșani. În lupta pentru obiectivele propuse, Dinamo nu are nevoie să profite de greșelile altor cluburi. Dinamo va juca toate meciurile numai pe teren, iar ceea ce contează este doar rezultatul de la finalul jocului. Asta nu inseamnă că litigiul dintre cluburile Jiul Petroșani și Juventus București nu trebuie rezolvat de forurile conducătoare ale fotbalului românesc, LPF și FRF. Pe această cale le urăm succes celor de la Jiul in lupta pentru evitarea retrogradării și sperăm să fim tratați cu același respect pe care-l avem față de adversarele noastre in campionatul intern, anunță gruparea dinamovistă pe site-ul oficial.

 

Altfel, toate bune, daca am fi batut, ar fi tinut contestatia, sunt convins.

FanSteaua4Life31.10.2005 11:10

S-a repetat meciul cu Iasiul de anul trecut, ce sa facem acuma??? inghitim in sec si mergem mai departe...Steaua Bucuresti ce mult te iubim, la bine, la rau, Steaua e clubul meu tot mereu...

zarboss31.10.2005 12:16

hai ca si-au data seama si conducatorii lui Dinamo.. cat sunt de penibili... si au renuntat la contestatie

zarboss31.10.2005 12:18

cat despre noi... se pare ca un necaz nu vine niciodata singur.. dupa bomba de aseara 0-1 cu Bistrita...iata ca azi...Jiji ne mai da o bomba

Virgil31.10.2005 13:08

Nu au renuntat la contestatia impotriva Jiului pentru ca sunt ei buni la inima,ci pentru ca li s-a spus ca nu ar fi avut castig de cauza.

Aseara,la emisiunea "min.91" a dinamovistului Vlad Enachescu,situatia a fost lamurita de un membru al comisiei care urma sa judece contestatia.Acesta a lasat sa se inteleaga clar ca jucatorul folosit de Jiul nu a fost cerut inapoi de CS Otopeni,ci s-a solicitat recuperarea sumei datorate.

 

Hai sa fim seriosi,dadea Dinamo cu piciorul la 2 puncte ? Hahahahahahaha...

Bodanel31.10.2005 13:34
Mai soricarule, de ce tot dai tarcoale tu pe aici? Nu mai e nimic de ros pe la voi? Noi iti putem da, dar in particular. Dupa ce ati pus fotbalul romanesc pe butuci prin practicile voastre infecte, nu stiu cum mai aveti tupeul sa deschideti...boturile. Un exemplu : ia spune-ne tu, "specialistule", de ce s-a desfiintat Gheata de Aur? V-a luat toata Europa la ochi. Asa ca botu mic si ...reiau : MORI JAVRA !

 

 

Zii ca zici bine. Cateii jubileaza acumca si anul' trecut dupa meciul cu Poli Iasi dar la sfarsit tot noi o sa jubilam.

sorin_77731.10.2005 15:44
hai ca si-au data seama si conducatorii lui Dinamo.. cat sunt de penibili... si au renuntat la contestatie

 

la renuntare a contribuit si infrangerea noastra... Nu mai sunt asa de sigur ca ei renuntau daca noi castigam in fata gloriei...

SSK31.10.2005 15:54

Cred ca nu ar trebui sa luam foc pentru acest rezultat, chiar daca el este rusinos. Mai degraba ar trebui sa ne gandim ca echipa mai are cand si cand sincope, asa cum este normal la orice echipe. In fond, ce va asteptati, sa castigam campionatul fara infrangere, ca in anii 80 ? Evident ca vom mai si pierde meciuri, si este destul de probabil ca atunci cand le vom pierde o vom face pentru ca jucatorii nu vor juca la adevarata lor valoare (pentru ca nu exista echipa romaneasca care sa ne bata intr-o zi in care ai nostri dau tot ce pot). Asadar, ca sa ma exprim citand un clasic in viata, "care-i problema" ?... Am pierdut un meci, posibil sa mai pierdem si altele. Sigur, nu zic sa fim fericiti, dar nici sa dramatizam. Daca batem la Cluj, totul se sterge cu buretele.

 

Sau la Genova. :)

 

P.S. Cu aceasta ocazie, poate ca un mic "proces de constiinta" al "ultrasilor" nostri "uratori de ciori" nu ar strica :oops:

Motanu D31.10.2005 16:13

Meciul asta a fost blat. 100%.

I.N.Money31.10.2005 16:13

Ceea ce e urat este felul cum au jucat "corectii" de la Bistrita cu noi si cum au jucat cu Dinamo...nu stiu de ce dar am eu un feeling ca i-au bataie duminica pe teren propriu cu rapid... :?:

Virgil31.10.2005 17:19

Si eu am acelasi feeling,dar mai stii ?

reddog07.11.2005 17:34
Ceea ce e urat este felul cum au jucat "corectii" de la Bistrita cu noi si cum au jucat cu Dinamo...nu stiu de ce dar am eu un feeling ca i-au bataie duminica pe teren propriu cu rapid... :?:

 

Ce mai vreti sa insinuati acum? Din cate imi amintesc au condus minute bune si in meciul cu noi, ne-am cam chinuit sa castigam . La un moment dat ma multumeam chiar si cu egalul...

Dar de victoria obtinuta in extremis cu Rapidul ce mai spuneti? Haideti sa fim seriosi, au jucat atenti cu voi si au profitat de momentele voastre de proasta inspiratie si de totala delasare. Unde mai pui ca ati jucat si fara suporteri, care isi au si ei un anumit aport in a "impinge" o echipa spre un joc mai bun si, implicit, victorie...

«1345»