FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - St. Patrick's Athletic 3-0 (0-0)

«123457»
4_ever_steaua17.08.2009 07:59

Sper sa nu se duca jucatorii nostri "de clasa" acolo cu gandul ca se califica...

Virgil17.08.2009 12:06

Irlandezii se tem de Steaua: "Sper sa nu fie in cea mai buna zi"

 

Cel mai periculos jucator al lui Saint Patrick's, Declan O'Brien, isi doreste ca Steaua sa prinda o zi proasta in meciul din play-off-ul pentru calificarea in grupele Europa League, care se va disputa joi.

 

"Krylia Sovetov era o echipa foarte buna, poate una dintre cele mai bune din Europa. Avea cativa internationali rusi si evoluau intr-un campionat puternic. Au fost doua jocuri incredibile care au programat un joc minunat cu Steaua. Sper sa avem o zi buna si ei sa nu fie in cea mai buna zi", a spus O'Brien.

 

Atacantul Declan O'Brien a fost declarat recent jucatorul lunii in Irlanda, pentru evolutiile bune pe care le-a avut pentru Saint Patrick's.

 

sursa: Onlinesport

D4v1dstelist17.08.2009 14:50

Tare-mi ca o sa prindem o zi proasta.

David_Steaua200717.08.2009 18:25

Cine prinde vreun link, ceva ,in care sa vada meciul, sa nu ezite sa-l posteze si aici!!

Mersi!!

 

Daca nu-i batem macar la 2 diferenta,se intrezareste un sezon sumbru :(

Forza Steaua!!

_yang17.08.2009 18:31
Adversara Stelei in playoff-ul Europa League n-a reusit sa castige confruntarea cu divizionara secunda , Monaghan in optimile de finala ale Cupei Irlandei.

Meciul dintre cele doua echipe se va rejuca luni. pe terenul lui Saint Patrick's, iar invingatoarea se va califica in sferturile de finala ale Cupei Irlandei.

 

sursa: NewsIn

 

Ca de obicei presa din Romania e penibila, nu ca fotbalul ar fi mai presus, si de joia viitoare o sa se confirme acest lucru...

La ce ma refer mai exact: meciul dintre St. Patrick's Athletic si Monaghan nu se rejoaca luni(adica azi) ci pe 7 septembrie(tot intr-o luni).

 

 

Declan O'Brien

 

"Krylia Sovetov era o echipa foarte buna, poate una dintre cele mai bune din Europa.

 

Asta pe ce lume traieste...?

 

KERATOCONUS17.08.2009 23:39

Tanase debuteaza cu St.Patrick's!

 

Bergodi a cerut conducerii ca mijlocasul sa fie inclus in lotul pentru "dubla" cu irlandezii. Tanase i-a luat locul lui Toja, accidentat.

 

Asteptarea suporterilor Stelei in privinta lui Cristi Tanase se apropie de sfarsit. Sefii echipei trimisesera deja la UEFA lista cu fotbalistii care vor avea drept de joc in meciurile cu St.Patrick's, iar Tanase nu aparea in lot, dar Bergodi a intervenit si i-a cerut lui Argaseala sa-l includa si pe pitestean.

 

Va juca dar nu va fi titular.

 

Cum lista poate fi modificata pana maine, Steaua va reface astazi tabelul initial: il va scoate pe Toja si-l va introduce pe Tanase. Accidentarea columbianului e mai grava decat se anticipa, el va mai sta departe de gazon inca aproape o luna, asadar prezenta lui pe lista UEFA pentru "dubla" din play-off devenise inutila.

 

In plus, Bergodi il va integra pentru a-l putea arunca in lupta si impotriva lui Dinamo, pe 30 august, cand are in plan sa-l foloseasca macar o repriza.

 

Ultimul meci acum 69 de zile.

 

Marea problema a lui Tanase e faptul ca a trecut destul de mult timp de cand el a evoluat ultima oara intr-un meci oficial. A facut-o in ultima etapa a campionatului trecut, pe 10 iunie, in meciul Arges - Dinamo 5 - 2, atunci cand s-a si accidentat la coapsa, in minutul 33.

 

10 zile au trecut de cand Tanase a efectuat primul antrenament sub comanda lui Ionel Colonel, preparatorul fizic al Stelei.

 

4 jucatori sunt accidentati si nu vor evolua in play-off-ul Europa League: Toja, Bicfalvi, Emeghara si Ov.Petre.

 

sursa:gsp

SzabiStelistu18.08.2009 09:21

se pare ca Dayro e in Bucuresti...mie mi-ar placea daca s-ar intoarce...cred ca Bergodi ar putea scoate maximum din Dayro...daca e adevarat ca te-ai intors atunci bine ai revenit Dayro!.

Virgil18.08.2009 09:29

Da-l in **** ma-si. A facut atatea fite... E adevarat ca si Lacatus si-a batut joc de el. N-a stiut cum sa-l foloseasca. Da-mi mie acum ingrediente necesare pentru un pranz pentru 6 persoane. Iti spun de pe acum ca va iesi un rahat. Pentru ca nu sunt de meserie. Asa si cu Lacatus. Bine ai venit Dayro! N-ai nicio sansa cu imputitul ala de cioban. ASta e soarta ta.

 

LE Servus Szabi! :beer2:

David18.08.2009 09:51

Cred ca iti multumeste pentru incurajari.:P

Virgil18.08.2009 10:01

De parca nu l-ai cunoaste pe mister Ciobi. Daca a fost el in stare sa ceara despagubiri de 2 milioane si 50% din salariu... E un... om imposibil.

spliffman18.08.2009 12:58

hi guys irish Steaua fan here i will be at the game in dublin and will be going in the away end with you, me in my Steaua jersey and my brother in his Romania jersey with nicollita on the back, hope you are ok with this.

 

Forza Steaua fularsteaua2

David18.08.2009 13:23
and my brother in his Romania jersey with nicollita on the back, hope you are ok with this.

 

 

What do you all guys have with Nicolita?

lbj18.08.2009 14:07
Cine prinde vreun link, ceva ,in care sa vada meciul, sa nu ezite sa-l posteze si aici!!

Mersi!!

 

Daca nu-i batem macar la 2 diferenta,se intrezareste un sezon sumbru :(

Forza Steaua!!

David, meciul il poti urmari prin linkul de pe prima pagina a site-ului care te va duce catre un site TV online. Bafta

spliffman18.08.2009 14:12

lol he likes him because in the computer game pro evo a few years ago if you bought him for your team he grew up to be a world class player!!!:)) !

 

My jersey always had Radoi on it but next time i mabey will have Stancu i think

bodanelu18.08.2009 14:17

@spliffman you can buy a t-shirt from the on-line store

 

http://magazin.steauafc.com/en/eur/

spliffman18.08.2009 15:24
@spliffman you can buy a t-shirt from the on-line store

 

http://magazin.steauafc.com/en/eur/

 

I have ordered the new shirt already!!!!! we have supported Steaua for mabey 6 years now!

Guardian18.08.2009 17:07

Cristian Tanase in locul lui Toja in Europa League , columbianul a inceput sa se miste bine.. de ce tocmai pe el ?

David18.08.2009 17:22

Datorita unor porcarii.Ca sa avem lot numai de romani!

Maye18.08.2009 17:39
Cristian Tanase in locul lui Toja in Europa League , columbianul a inceput sa se miste bine.. de ce tocmai pe el ?

E lista doar pentru dubla intalnire cu St. Patrick`s Athletic.In aceasta dubla Toja nu poate evolua din cauza accidentarii.Mai mult ca sigur va fi trecut pe lista pentru grupe , in cazul unei calificari.

David_Steaua200718.08.2009 17:52
David, meciul il poti urmari prin linkul de pe prima pagina a site-ului care te va duce catre un site TV online. Bafta

 

 

Mersi, sa traiesti!! :steag_cruce_invers:

cristy9619.08.2009 06:38
3-1 sau 3-2 asa cred :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campioniifular-campionii
vlad19.08.2009 09:12

Fara spectatori este un meci trist. E ca nunta fara lautari sau puscaria fara Becali. Trist.

Cristiano Ronaldo 919.08.2009 11:07

:oleole:

fularsteaua2:alcoholic::hai_steaua:forzateaua

 

3-0

Andrei-Cristian19.08.2009 11:08

2-0

Kapetanos

P.Marin

:bananadance:

 

f*m-as pe digisportu' lor

 

:steag_cruce_invers:

Virgil19.08.2009 13:06

Celor care nu vor putea urmari meciul pe TV, le sugerez sa aleaga din urmatoarea pagina unul din cele trei site-uri care ne vin in ajutor:

 

http://www.fcsteaua.ro/Steaua-St-Patricks-TV-live.html

«123457»