Este bine ca l-au inclus pe lista de la UEFA si pe tanarul atacant de la Steaua 2, Vlad Rusu. Insa nu-l vad trecut acolo pe Cristian Tanase. ![]()
Este bine ca l-au inclus pe lista de la UEFA si pe tanarul atacant de la Steaua 2, Vlad Rusu. Insa nu-l vad trecut acolo pe Cristian Tanase. ![]()
Este bine ca l-au inclus pe lista de la UEFA si pe tanarul atacant de la Steaua 2, Vlad Rusu. Insa nu-l vad trecut acolo pe Cristian Tanase.![]()
Din moment ce nu au semnat inca acel contract, era imposibil sa fie trecut acolo... probabil va intra in echipa pentru grupele Europa League
Pai lista asta pentru ce e?
Si de ce mai apare Goe?
Pai lista asta pentru ce e?Si de ce mai apare Goe?
E o lista trimisa la UEFA inainte de cele doua transferuri.
Si este doar pentru play-off-ul Europa League... atunci cand vom ajunge in grupe vom trimite o noua lista de jucatori...
Din moment ce nu au semnat inca acel contract, era imposibil sa fie trecut acolo... probabil va intra in echipa pentru grupele Europa League
Eu stiam ca Tanase a semnat deja contractul cu Steaua pe o perioada de 5 ani. Chiar ieri l-am auzit pe Argaseala spunand ca azi o sa trimita prima transa de bani catre clubul FC Arges. Oricum, pe amatorii de la St.Patrick's ii vom elimina si fara Cristian Tanase.
Astia cine mai sunt ? echipe de genu nentori , elfi , lalele etc pacat ca noi nu suntem dinam0.
3(4)-0 , 0-2
Ajungem in grupe sigur si sper sa dam si acolo peste echipe din astea
Astia cine mai sunt ? echipe de genu nentori , elfi , lalele etc pacat ca noi nu suntem dinam0.3(4)-0 , 0-2
Ajungem in grupe sigur si sper sa dam si acolo peste echipe din astea
cum adica pacat ca nu suntem Dinamo ? Bine ca nu suntem ca Dinamo ai vrut sa zici
( eu scriu cu d mic si mi se editeaza automat Dinamo cu D mare
)
Astia-s mai praf decat Motherwell,asa ca nu-mi fac probleme ca nu o sa ii batem si in "Templu" si in Irlanda si mergem fara emotii in grupe.
Asa-i,in mod normal ar trebui sa trecem fara probleme de irlandezi.
cum adica pacat ca nu suntem Dinamo ? Bine ca nu suntem ca Dinamo ai vrut sa zici( eu scriu cu d mic si mi se editeaza automat Dinamo cu D mare
)
nu stiu. eu cred ca a vrut sa zica ca pacat pentru ei.
2-0-tur.
Sa nu ne grabim, anul trecut au ajuns pana in primul tur al Cupei UEFA, acolo au fost eliminati greu de Hertha Berlin 2-0 in Germania, iar Irlanda a fost 0-0, dar irlandezii au ratat mult de tot, cam in stilul ratarilor lui Motherwell in prima repriza.
Pe langa asta, anul trecut au eliminat si pe Elfsborg. Daca nu mergem "ca in vacanta", ne calificam fara probleme.
Cicã ambele meciuri vor fi date de
digisport
. Iar returul se va suprapune în cea mai mare parte cu meciul CFR-ului.
Agitație mare pentru Steaua, Dinamo și CFR în ultimele zile, cluburile fiind vizitate de reprezentanții UEFA, care au verificat condițiile de gãzduire a meciurilor.
Ieri, cele trei cluburi și-au stabilit și cumpãrãtorii în ceea ce privește drepturile TV pentru urmãtorul tur preliminar din Europa League. Astfel, DigiSport a plãtit pentru cele douã meciuri ale Stelei cu St. Patrick 220.000 de euro, cel din Ghencea costând puțin peste 100.000. Antena 1 a cumpãrat ?dubla? lui Dinamo cu Slovan pentru jumãtate din sumã, puțin peste 100.000 de euro. ?Dubla? CFR-ului cu Sarajevo s-a vândut în total cu aproximativ 80.000 de euro. Meciul din deplasare este așteptat sã ajungã pe Antena 1, iar cel de acasã a fost cedat tot cãtre Digi. Noul canal de sport al RCS are însã o problemã pentru ziua respectivã, UEFA anunțând meciul CFR - Sarajevo la 21:15, suprapunându-se astfel cu meciul Stelei contra irlandezilor, care este la 21:45.
Sumele plãtite pentru aceste meciuri sunt considerate de specialiști drept supraevaluate, televiziunile asumându-și astfel pierderi considerabile. De exemplu, un meci ca Steaua - Ujpest a vândut publicitate de numai 38.000 de euro, în timp ce drepturile TV costã mai mult decât dublu.
Prosport
Meciurile dintre Fulgerul Bragadiru și Stuttgart le dã TVR-ul. Play-off-ul UCL intrã la pachet cu grupele în ceea ce privește televizarea și sponsorizarea (ca și Supercupa Europei).
batem fara probleme cu 3-0
.. eu zic ca is prea slabi astia pentru noi ...
fularultras
forzateaua ![]()
optimismul asta...
pisamas pe digi sportu lor X(. In fiecare zi in fotbalu asta de rahat primesti o noua " super " veste
pisamas pe digi sportu lor X(. In fiecare zi in fotbalu asta de rahat primesti o noua " super " veste
UIta-te pe net si gata.
Iti dai seama ca asta o sa fac, ca alta varianta n-am, dar totusi una e sa vezi un meci pe net si alta e la TV...
Eu n-am nici ghesepe si nici diji.Si m-am obisnuit.Te obisnuiesti si tu.
a intrat mafia si in TV...
Eu zic ca trecem de astia chiar daca poate s-ar putea sa fie mai greu. Ma gandesc totusi ce o sa facem mai tarziu pentru ca vor fi echipe mai bune , iar cu Ciobanu' care strica toata echipa chiar n-avem sanse sa ajungem cat mai departe.. pacat de jucatori si suporterii care in fiecare an isi pun sperante in echipa asta.. Lupta Steaua!!
Adversara Stelei in playoff-ul Europa League n-a reusit sa castige confruntarea cu divizionara secunda Monaghan, in optimile de finala ale Cupei Irlandei. Managerul lui Saint's Patricks, Jeff Kenna, a trimis in teren urmatorul "11": Rogers - Gavin, Harris, Partridge, Stevens - Guy, Dempsey, Lynch, O' Connor - Quigley, Fitzpatrick.
Meciul dintre cele doua echipe se va rejuca luni. pe terenul lui Saint Patrick's, iar invingatoarea se va califica in sferturile de finala ale Cupei Irlandei.
sursa: NewsIn
Meciul dintre cele doua echipe se va rejuca luni.
Asta e o veste buna pentru noi...
daca ne impunem categoric, in resturul din irlanda as vrea sa vad un 4-3-3 ,
tatarusanu
golansky Ghionea rada ninu
sekely tanase toja
Stancu Kapetanos surdu
Zapata in poarta!Macar in meciurile astea! ![]()
doamne fereste