FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Documentare De Vazut Urgent Inainte Sa Devenim Sclavi!

«11213141516»
Adrian12.01.2010 16:18

greenyes

 

baietii aia enumerati de tine fac rap underground? :))

 

poate manele underground :))

 

serios acum, aia nu-s rapperi. Sunt foarte putini rapperi adevarati in Romania. Din cei cunoscuti: Ghetto Dacii, Parazitii, Raku si cam aia care umbla cu ei. Restu' sunt varza din aia comerciala care canta manele americane.

Ronnie12.01.2010 16:35

@greenyes

 

Dan_20 a fost luat la misto din cauza ca aducea argumente doar din articole ale altor oameni, filmulete pe youtube etc. Niciodata nu a formulat un argument exclusiv cu cuvintele lui (scuze de cacofonie).

 

@Adrian

 

Ai ascultat in viata ta o singura melodie de la Cedry2k? Una singura macar. :)

 

Daca tu imi aduci o melodie de la Cedry2k si una de la 50 CENT care sa se asemene eu imi dau ban permanent singur.

Maye12.01.2010 17:15

@greeneyes

 

Ai sesizat tenta lui?Da-mi voie sa iti spun ca nici Cedrea nu e asa pornit ca Dan_20.Si daca e sa stai sa analizezi fiecare conspiratie , iti spun sigur ca innebunesti.

greenyes13.01.2010 17:39

@Ronnie si Maye

 

Sa zicem ca abordarea lui Dan_20 nu a fost cea mai inspirata dar e ca si cum ai citi un articol in care cineva spune numai adevarul despre cancerul care mananca Steaua dar din cauza unei virgule pusa aiurea nu-i mai dai dreptate autorului si incepi sa-l ei la misto.

 

In loc sa vedem in ansamblu ne impiedicam de detalii

de rahat si pierdem tot mesajul!

 

Si uite ca am dat-o si-n hip hop :)

Maye13.01.2010 20:02

Nu e doar atat.

 

Eu chiar nu cred in toate cacaturile de conspiratii.Daca stai sa le analizezi pe toate , ajungi la nebuni.

David23.01.2010 16:23

Greenyes,ai vazut postarile lui in privinta lui MJ sau despre ce ar trebui sa asculte Steaua inainte de meciuri?

fury5*23.01.2010 17:34

Dan este un pasionat si amator de documentare

din fiecare documentar extragi cate ceva care poate fi adevarat sau nu .. asta numai tu sti

oricum adevarul e departe de noi , in viata asta

poti doar sa banuiesti sau sa te uiti la documentare

intra-devar multe documentare sunt facute sa fie vandute cat mai mult si sa isi scoata banii dar totusi nu cred ca e totul o inventie

Robert Aeroth25.04.2010 12:55
Stiam de afisele alea.

 

Se pare ca lumea din America incepe sa se trezeasca. Video-ul ala de pe youtube cu The Obama Deception de Alex Jones are 3 milioane de view-uri majoritatea din America daca te uiti la "Statistics & Data"...

 

La fel de vizionat este si America From Freedom to Fascism de Aaron Russo.

 

Sa speram ca nu este prea tarziu...

 

Uite de ce spun asta:

 

In America vor sa declare legea martiala sub pretextul GRIPEI PORCINE.. Deci dictatura...

Breaking News...Swine flu mass quarantines are to be implemented

http://www.youtube.com/watch?v=tM1wNsrmbaA

 

La finalul filmuletului tipul care l-a facut spune: If you don't wake up and see what's going on, you are dum as shit! It's on Fox news!

 

 

.

 

asta pentru ca a ajuns un negru la putere.

daca in al doilea razboi mondial castigau baietii buni nu se ajungea la lumea asta (sa nu mai spun comunism) vreodata

Azzido26.04.2010 21:52
Nu e doar atat.

 

Eu chiar nu cred in toate cacaturile de conspiratii.Daca stai sa le analizezi pe toate , ajungi la nebuni.

dar daca iti spun ca in Romania exista o conspiratie menita sa distruga galeriile de fotbal, asta crezi ?

sau si asta e o aberatie ?

aa, si asta nu am vazut-o intr-un documentar. o simt de fiecare data cand merg la un meci de fotbal...

Maye26.04.2010 21:56

Nu e conspiratie deloc asta cu distrusul galeriilor.La cat e de evident lucrul asta...

clausblaus26.04.2010 22:18
dar daca iti spun ca in Romania exista o conspiratie menita sa distruga galeriile de fotbal, asta crezi ?

sau si asta e o aberatie ?

aa, si asta nu am vazut-o intr-un documentar. o simt de fiecare data cand merg la un meci de fotbal...

 

Mai degraba exista o (mare) conspiratie menita sa distruga fotbalul romanesc,in favoarea locurilor"accesibile"" pentru banii alocati respectivelor locuri.

Si asta nu este un documentar,ci o realitate!

Azzido27.04.2010 18:23
Nu e conspiratie deloc asta cu distrusul galeriilor.La cat e de evident lucrul asta...

nu conteaza cat de evident este sau nu, tot conspiratie ramane.

CONSPIRÁȚIE, conspirații, s.f. Uneltire secretă și ilegală indreptată impotriva (conducătorilor) statului sau a ordinii publice; complot; conjurație

 

Maye27.04.2010 18:26

Pai tocmai , o fi conspiratie , dar e o conspiratie care e al naibii de evidenta.

 

Dar cand vorbim despre conspiratii generalizate care , sa fiu al dracului , daca sunt asa evidente , deja vorbim la alt nivel :)

pcsbb03.07.2010 18:01

Conspiratii sau adevaruri, dar totusi :

 

Gigi Becali, nas la cea mai tare nunta a masonilor din Romania!

 

Becali a descalecat dintr-o limuzina pentru care a platit 600 de Euro. Si-a asortat orhideea din piept la buchetul sotiei. A fost insotit de doua dintre cele 3 fiice.Cununia a avut loc la Peris, unde Becali a fost pazit de Fachirul din Peris, personajul devenit celebru la galele de skandenberg.

Becali a fost asteptat de fani vopsiti pe fata in culorile Stelei.Gigi va fi distrat de bufoni la petrecerea cu tematica regala de la Snagov. S-a incalzit cu sampanie inca de la biserica.

Becali a dat si peste un dinamovist la nunta - fostul premier Nastase.(cavaler de Malta de grad 33).

:shutup2:

Daniel-Ionut04.07.2010 08:13

Dupa 2012, vine un nou episod... 2013.

 

 

Oficialii de la NASA au avertizat că Pamantul va fi lovit in 2013 de explozii solare devastatoare din cauză că Soarele va ajunge la maximul puterii sale.

 

Acest lucru va cauza dezastre de nivel energetic, in cel mai bun caz posibil, in intreaga lume. Astfel, satelitii artificiali nu vor mai functiona, zborurile vor fi intrerupte, generatoarele de curent se vor supraincalzi si intreaga lume ar puta ramane in bezna În aceeasi avertizare, potrivit The Telegraph, oficialii de la NASA au spus că o super furtună solară poate cauza consecinte catastrofice pentru oameni dacă nu vor fi pregatiti.

 

Comparativ, frutuna solara de natură magnetica ar putea lovi brusc, ca un fulger, dezafectand orice aparat care foloseste curent electric. Astfel, securitatea natională a țărilor ar putea fi compromisă pe o perioadă nedeterminată de timp, intrucat sistemele de aparare militară si bancară nu vor functiona.

 

"Știm că se apropie dar nu stim cat de rau va fi. Caile de comunicatii rpin satelit vor cadea, traficul aerian va fi afectat, sistemul bancar de altfel, computerele noastre si ele, tot ce este electronic va fi afectat. Multe zone vor ramane fară curent electric" a declarat potrivit sursei citate, directorul de la Diviza pentru Studiul Soarelui de la NASA, Dr. Richard Fisher.

 

În timpul furtunii solare, temperatura Soarelui va depăși 5.500 de grade Celsius.

Maye04.07.2010 09:55

Excelent.

 

Acum sa investesti in panouri solare.

Imi pun si eu pe bloc unul.

Marius04.07.2010 12:28
Legat de subiectul creatiei umane imi amintesc de un articol citit prin 2001-2002 in care Sanctitatea Sa Papa Ioan Paul al-II-lea vorbeste despre....teoria darwinista.

 

http://www.hol.com/~mikesch/darwin.htm

 

 

Ideea este in felul urmator: teoria biblică si cea a evolutiei sunt acelasi lucru. depinde doar de interpretare. In Biblie scrie ca Dumnezeu l-a facut pe om din lut (adică pamant), iar in teoria lui Darwin se spune ca organismele vii s-au nascut din supa primitiva (adică tot pamant).

 

Ideea regretatului Papa este ca poate in negrua timpului si datorita traducerilor s-a pierdut sensul genezei din Biblie. Adica scrie ca Dumnezeu a creat lumea in 6 zile si in a7a s-a odihnit. Dar nu scrie ce durata avea o zi....adica o zi = 24 de ore este de fapt o creatie a omului. Poate o zi a lui Dumnezeu are ...10.000 de ani sa presupunem si cele 6 zile de creatie sunt atunci 60.000 ani. E greu de crezut ca Dumnezeu l-a scos din joben pe Adam. Trebuie sa fi existat o succesiune de evenimente pt ca Adam sa apara pe pamant.

 

Adica ma gandesc ca Dumnezeu, Alfa si Omega, Inceputul si Sfarsitul nu se comporta ca un magician de mana a doua angajat la McDonalds.

 

+1 :thumbsup:

Daniel-Ionut04.07.2010 21:28
Excelent.

 

Acum sa investesti in panouri solare.

Imi pun si eu pe bloc unul.

 

Ba trebuie sa recunosc ca, cateodata ai niste idei geniale :D

Ma uimesti!

Maye04.07.2010 22:32
Ba trebuie sa recunosc ca, cateodata ai niste idei geniale :D

Ma uimesti!

Ca uneori.

Daniel-Ionut05.07.2010 08:18
Ca uneori.

 

Daca nu puneam virgula mai ziceam...

axl05.07.2010 13:31
Excelent.

 

Acum sa investesti in panouri solare.

Imi pun si eu pe bloc unul.

Mult succes. Numai ca ar trebui sa stii ca panourile solare functioneaza pe baza de lumina, nu caldura.

Daniel-Ionut05.07.2010 14:21
Mult succes. Numai ca ar trebui sa stii ca panourile solare functioneaza pe baza de lumina, nu caldura.

 

Pai daca va fi caldura solara, automat va fi si lumina solara.

Maye05.07.2010 14:24
Mult succes. Numai ca ar trebui sa stii ca panourile solare functioneaza pe baza de lumina, nu caldura.

Lumina, lumina. E cam logica treaba.

Interesant ca si in zona Sibiului sunt. :)

axl05.07.2010 14:33
Interesant ca si in zona Sibiului sunt. :)

Sunt, pentru ca functioneaza cu lumina, nu cu caldura. Functioneaza si iarna, chiar si cand e innorat, desi la capacitate redusa.

In cazul de explozii solare lumina ramane constanta, caldura creste. La Sibiu exista mai multe deoarece prin zona aia e singura firma din Romania care face treaba de calitate in domeniul asta. Si sibienii (unii) intotdeauna au fost mai mult nemti decat romani.

valentin2day05.07.2010 17:19

daca suprafata soarelei are o temperatura mai mare inseamna ca elibereaza mai multa energie in toate lungimile de unda inclusiv in lumina vizibila, plus ca temperatura da nuanta de culoare, de ex un corp cu peste 5500k da o nuanta alb-albastra, adica maximul de energie spectrala e in acea lungime de unda

«11213141516»