FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SECHESTRU PE AVEREA LUI BECALI!!!

«12345»
florinel8504.11.2005 07:27

"Vreau să asigur suporterii Stelei că nu doresc să distrug acest club, cel mai galonat din România, cum nu doresc să distrug nici un club de fotbal din România. Singurul meu scop este acela de a recupera banii care i se cuvin statului

Sebastian Bodu, președinte ANAF

 

 

s-a trezit prostu` satului sa recupereze banii statului... Asta serios ca si`ar merita o bataie buna :)) Daca nu se liniste si are de gand cineva sa organizeze asa ceva...contati si pe mine :D Abia astept sa`i rup **** >:))

iancu dragosh04.11.2005 07:37

Informatie pentru domnul Bodu.

Datoriile fratilor Micula

 

EUROPEAN DRINKS SA - 2.902.603.895.000 lei

 

RIENI DRINKS SA - 1.485.738.123.000 lei

 

EUROPEAN FOOD SA - 5.468.397.612.000 lei

 

TRANSILVANIA GENERAL IMPORT-EXPORT SRL - 2.879.169.405.000 lei

 

TONICAL TRADING SRL - 61.454.138.000 lei

 

SCANDIC DISTILLERIES SA - 1.185.865.879.000 lei

 

CLAS MEDIA SRL - 34.142.140.000 lei

 

STARMILL SRL - 599.588.004.000 lei

 

MULTIPACK SRL - 577.957.361.000 lei

 

TURIST CENTER SRL - 25.431.021.000 lei

 

ABC PLUS MEDIA - 537.670.095.000 lei

 

CASA DE EDITURA SI PRESA EURO MEDIA SA - 32.993.597.000 lei

 

BRAMETCHIM SA - 150.382.746.000 lei

 

CARMETCHIM SA - 2.845.190.000 lei

 

ORIGINAL PROD - 725.484.073.000 lei

 

COMCEREAL SA Arad - 45.524.958.000 lei

 

FACOS SA SUCEAVA - 67.069.096.000 lei

 

TRANSILVANIA TOUR SA - 161.212.700.000 lei

 

IZVORUL MINUNILOR STANA DE VALE SA - 6.476.879.000 lei

 

CVADRIGA 001 SRL - 7.343.381.000 lei

 

COMALIMENT SA 3.230.637.000 lei

 

Calculatorul sta sa se blocheze: 16.960.580.930.000 lei! Iar suma in euro este la fel de impresionanta: 477 de milioane de euro.

 

Sursa www. newscafe.ro

Bogdan4Steaua04.11.2005 08:00

Hehe, stii cum e...unii sunt mai speciali. Doar nu degeaba trustul carbogazos al fratilor Micula are o droaie de televiziuni printre care una de stiri(N24) care lauda constant actuala putere. Prietenii stiu de ce. :wink:

 

Am sa il cred pe Bodu atunci cand ii voi vedea cu sechestru pe avere si pe fratii Micula(si nu sunt singurii).

Virgil04.11.2005 08:25

Sunt si la AFC Steaua datorii in jur de 400 de miliarde ROL.

Fara discutie ca nu Gigi Becali se face vinovat.In aceasta afacere el e tzapul(sîc!) ispasitor.

Sigur ca e foarte comod pentru ANAF sa nu cerceteze cine se face vinovat de acest dezastru financiar ci sa-l incrimineze pe Gigi,care e bogat si are de unde sa-i ia.

Nu zic ca Gigi nu are partea lui devina in acest scandal.

FanSteaua4Life04.11.2005 08:31

Sper sa se termine tambalaul asta si Gigi sa plateasca si sa avem liniste...

iancu dragosh04.11.2005 08:51

Virgil stii ca aici nu sunt de acord cu tine.Eu am vrut sa arat modul in care autoritatile statului aleg sa-si faca datoria, insa asta nu scuza cu nimic atitudinea lui Gigi fata de Steaua. El nu este un tap ispasitor, ci ia venit randul sa plateasca o parte (cea mai mare) din costul achizitionarii clubului Steaua. Nu cred ca este numeni care sa nu isi dea seama ca fara aceste datorii la buget, Gigi ar fi tebuit sa scoata mult mai multi bani din buzunar ca sa preia clubul.

Ceea ce am vrut sa arat prin postul despre fratii Micul este ca timpul lui Gigi sa plateasca nu ar fi trebuit sa vina acum, ci mai tarziu. Insa datoria ii apartine si el trebuie sa o plateasca.

Virgil04.11.2005 09:04

Deci avem puncte de vedere contradictorii.Foarte bine.Vrei sa le analizam si sa ajungem la o singura concluzie ?

Eu pot admite ca tu ai dreptate in ceea ce ai spus,iar tu invers.Rezultatul ar fi ca am avea amandoi dreptate,fiecare din alt punct de vedere.

Bogdan4Steaua04.11.2005 09:19

Decizia privitoare la sechestrul pe averea lui Becali se va lua luni. Odata ce vom afla aceasta decizie se vor lamuri unele lucruri. Daca sechestrul va fi ridicat, lucrurile s-ar putea sa se rezolve, Becali nemaiputand invoca faptul ca ii este amenintata familia.

 

"Jurista ANAF a cerut să fie acceptate in dosar mai multe documente (procese-verbale privind individualizarea creanței și documente fiscale), tocmai pentru a dovedi că "exista pericolul ca viitorul debitor Gigi Becali să fi putut să-și ascundă averea".

 

Instanța a respins ca nefondate aceste probe, astfel că va fi nevoită să se pronunțe asupra oportunității de a ridica sechestrul pe avere in lipsa unor documente fiscale complete."

 

Sursa:GSP

zarboss04.11.2005 12:27

daca si-ar tine gura si tarnul asta al nostru .. cred ca i-ar mai potoli si pe astia cu datoriile astea ale noastre .. prin ceea ce face ii intarata mai tare

Virgil04.11.2005 13:49
   

 "Jurista ANAF a cerut să fie acceptate in dosar mai multe documente (procese-verbale privind individualizarea creanței și documente fiscale), tocmai pentru a dovedi că "exista pericolul ca viitorul debitor Gigi Becali să fi putut să-și ascundă averea".

 

Instanța a respins ca nefondate aceste probe, astfel că va fi nevoită să se pronunțe asupra oportunității de a ridica sechestrul pe avere in lipsa unor documente fiscale complete."

 

 Sursa:GSP

 

E foarte posibil ca actiunea introdusa de Gigi Becali impotriva masurii de instituire a sechestrului pe averea sa sa fie admisa.

Dupa care va continua circul la instantele superioare.

zarboss04.11.2005 16:54

ce mai ... cred ca va deveni erou national.. si pe urma presedinte :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

montreal04.11.2005 17:08

La Balaceanca

sorin_77704.11.2005 17:28

Ma sa vezi de nu iese Ciobanu basma curata... abia astept ziua de luni...

zarboss05.11.2005 17:46

nu ar fi de mirare.... cine stie ce combinatii are ciobanul.. dar nu ar trebui sa o traga pe Steaua prin noroiul asta

I.N.Money06.11.2005 08:18

Din pacate momentan pentru binele Stelei ar fi indicat sa iasa Gigi din beleaua cu Bodu.

Virgil07.11.2005 09:08

7 noiembrie 2005.Judecatoria sectorului 3 Bucuresti,a admis ridicarea sechestrului pus pe averea lui Gigi Becali.

Ambele parti pot ataca hotararea,la instanta superioara in termenul prevazut de lege.

ADRIAN PACURAR07.11.2005 09:20

Aici se va transforma in lupta dintre soareci si pisica , mai grav e ca suferim noi si inca nu stiu exact ce se intampla cu clubul...Clipe grave pentru mine ca si suporter , momentele in care un anumit 'patron" s-a sters dintr-o miscare cu istoria la dos ...

sorin_77707.11.2005 15:49
Ma sa vezi de nu iese Ciobanu basma curata... abia astept ziua de luni...

 

incepe sa apara zambetul pe fata ciobanului... Nu tin cu Gigi dar l-as strange de gat pe nenorocitu de Bodu... El vrea sa incaseze niste datorii ale societatilor la stat creeate printr-o grila de impozitare uriasa si fara sa existe o lege a sportului... Mama lor de nenorociti...

reddog07.11.2005 18:21

Pai momentan a castigat. Nu aveti nu stiu ce motive de preocupare. Cu toate astea, trebuie sa recunosc ca ati trecut prin clipe grele. Chestia e ca inca nu cred ca s-a terminat.

Cred ca Bodu nu se lasa pana nu mai face ceva...Si uite asa se va taragana chestia tot anul.

Bogdan4Steaua07.11.2005 21:28

Problema este departe de a fi rezolvata. Tot acest tam-tam face rau Stelei.

reddog08.11.2005 14:51

Sincer cred ca nu se va intampla nimic intr-un final. Se face mare taraboi dar pana la urma se va solutiona. Nu cred ca Becali vrea sa-si ridice toti stelistii in cap.

Motanu D08.11.2005 14:53
Sincer cred ca nu se va intampla nimic intr-un final. Se face mare taraboi dar pana la urma se va solutiona. Nu cred ca Becali vrea sa-si ridice toti stelistii in cap.

Poate ca nu vrea, dar reuseste de minune !!!

reddog08.11.2005 14:56

Vei vedea ca intr-un final se va aplana totul. Veti ramane ce ati fost si pana acum. Eu nu cred in chestia asta cu Steaua Crestina. E doar pentru publicitate.

zarboss08.11.2005 17:48

si eu sunt de aceeasi parere .. ii place ciobanului sa fie in gura lumii.. sa apara pe la TV...ce e rau ca face de ras echipa in europa....

reddog11.11.2005 15:05

Nu cred ca Europa va judeca pentru Jiji. Conteaza rezultatele, iar voi v-ati descurcat pana acum in UEFA si ati iesit nepatati pana acum..

«12345»