FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SECHESTRU PE AVEREA LUI BECALI!!!

«12345»
FanSteaua4Life18.10.2005 12:37
"Finantatorul Stealei, Ciobanul, a declarat: "M-a bucurat si m-a impresionat solidaritatea jucatorilor insă voi merge la stadion si le voi spune că solidaritatea inseamnă luptă pe teren pentru Steaua, pentru Ciobanul si pentru Romania. Nu sintem lasi, ci razboinici. Razboiul lor e in iarba Să invingă joi, asta e rasplata pe care o vreau. O parte din jucatori a fost la mine acasă spunindu-mi de Dorinta lor de a nu juca joi, in semn de solidaritate cu mine. Însă in primul rand nu e corect față de suporteri, pentru că razboaiele mele le duc eu si justitia va hotarî cine are dreptate. Meseria lor e să joace"."

 

"Becali a mai spus: "Am fost la Ministerul Finantelor, la cabinetul ministrului, unde am fost primit foarte frumos. Apoi am fost la ANAF si am inregistrat niste cereri la care vreau un raspuns. Îi cer domnului presedinte Bodu să mi se comunice o decizie in baza careia să mi se spună pentru ce sunt dator, de ce sunt dator, iar dacă sunt, să-mi spună suma. Apoi, in baza codului de procedură fiscala să se pună o garantie bancara o Poliță imobiliară sau bilet la ordin pentru suma de 7 milioane de euro sau cit insumează datoria. Să mi se ridice sechestrul, iar dacă judecatorul va spune că datoria e a mea, atunci se va executa garantia bancara banii din contul meu si voi plati"."

 

 

 

Sursa: GSP

 

 Nu stiu ce a patit Gigi in ultimul timp, dar mai nou nu imi mai e atat de antipatic. Bine....nici simpatic nu imi e.  :D

Se vede ca s-a schimbat...sa vedem insa daca e permanent sau temporar...

Virgil18.10.2005 13:22

Nevoile,greutatile,grijile,il schimba pe orice om.

In privinta sentimentelor lui Bogdan,cred ca e mai degraba mila amestecata cu teama ca problemele lui Becali ar dauna clubului.

sorin_77718.10.2005 14:42

nevoile schimba omul in cadrul situatiei dar nu si caracterul lui... Probabil aparitiile lui vor fi din ce in ce mai temperate pentru ca eu cred ca cineva ii da sfaturi bune... Ar fi bine sa asculte si sa faca ce ii spune aceea persoana de langa el, pentru ca a inceput deja sa cada la sufletul oamenilor... Am vorbit cu persoane care il contestau la fiecare secunda dar parca astazi toti erau PRO Gigi... si erau chiar mahniti pe decizia lui Bodu...

zarboss19.10.2005 05:09

poate se invata minte si Jiji sa nu mai dea din clanta pe la toate emisiunile pe unde apare....

strezahuzum19.10.2005 07:04

Pana la urma Gigi a renuntat... :o

Deci daca se vrea, se poate. Stiti ceva ? Eu cred ca e mai bine asa. Cu maraieli, cu injuraturi, cu strigate, Gigi va plati pana la urma. Si FC Steaua va ramane fara datorii.

 

Asa trebuie sa fie un club. Fara datorii, fara obligatii. Cand nu ai datorii, nu poate nimeni sa vina sa-ti bata cu pumnul in masa. Esti liber sa procedezi cum te taie capul.

 

PS: Astept totusi ca domnul Bodu si ANAF sa aplice aceleasi masuri si la Dinamo, Rapid, National si FC Ciorogarla, nu conteaza. Cine are datorii, sa plateasca. Daca s-a putut pune sechestru pe averea lui Gigi inseamna ca se poate pune sechestru si pe averea lui Giovani Becali, Borcea, Netoiu, Gino Iorgulescu, etc.

sorin_77719.10.2005 07:17

lasa ca pe Dinamo pune Bodu mana si ii ia la socoteli... dar ce face cu Copos la rapid? este a 6-a in lista lui si dinu vama o tot da ca nu are datorii cu clubul... Pune sechestru pe averea lui Copos? daca pune atunci ma duc la Gigi la birou si il rog sa se duca sa dea mana cu Bodu. Sigur m-ar ascula si ar face asa... :)

Virgil19.10.2005 07:49

..."Insa cel mai grav fapt petrecut la emisiunea "Nasul" mi s-a parut aroganta cu care un slujbas al statului, care poate nu-si intelege rolul de servitor al cetateanului si se considera un fel de porumbel al pacii in chiloti de sport, si-a permis sa ameninte cu moartea. A spus despre cei care nu-l vor lasa in pace ca o sa-si primeasca "un glont in cocoasa. Si nu de cauciuc!". Poate nu va vine sa credeti, dar acest neica nimeni, coborat din negura culturala a discotecilor, la care s-a laudat ca a fost DJ in studentie, incapabil (din multe puncte de vedere) sa calculeze o amarata de TVA, ameninta ca impusca oameni. El sau bodyguarzii lui. Sincer sa fiu, nu il cred in stare de nimic. Doar sa execute niste ordine politice venite de la papusarii lui. In rest, ii sfatuiesc pe milioanele de suporteri ai Stelei sa nu ii strige binecunoscutele sloganuri de pe stadioane, pentru ca s-ar putea sa-i placa."

Sursa:Gardianul/19.10.05/"Bodu,porumbelul pacii in chiloti de sport,ameninta cu moartea !"/Gabriel G.Stanescu

________________

 

Bine zis. :lol:

FanSteaua4Life19.10.2005 08:09

Scurt si la subiect... :wink:

I.N.Money19.10.2005 09:09
lasa ca pe Dinamo pune Bodu mana si ii ia la socoteli... dar ce face cu Copos la rapid? este a 6-a in lista lui si dinu vama o tot da ca nu are datorii cu clubul... Pune sechestru pe averea lui Copos? daca pune atunci ma duc la Gigi la birou si il rog sa se duca sa dea mana cu Bodu. Sigur m-ar ascula si ar face asa... :)

Nu face ala asa ceva...Copos e vicepremier...cu astia mai mari nu se pune....macar sa se puna si cu Giovanii Badaranii :lol:

sorin_77719.10.2005 10:31

de la Mihai_Neb

 

Voi nu vedeti ca toata tara asta este plina de prosti si handicapati mintali ca Bodu asta, Domnul Ciobanul are dreptate, sal dea in judecat Ciobanul pe cheliosul asta nerorocit, este o rusina pentru tara pentru fotbalul romanesc acest Bodu.  

Che pot sa va zic voi nu la-ti vazut la emisiunea aia dupe B1 cat de handicapat este, frate asta nici la sierturi nu stie sa se lege, orchium noua tuturor Stelistilor si A acestui club Steaua Care este cel mai Iubit club din Romania nu are ce sa ne fac, cu ata mai putin domnului Ciobanul. o sa vada el pe draqu ca de data asta a incurcat-o sa pus cu cine nu trebuie Ciobanul o sal invete minte pe cheliosul asta handicapat mintal, Ciobanul nu uita Toti supporteri Stelei Sunt Cu Tine Pana La Moarte Fal praf Gigi, Domnul Ciobanul este un Adevarat conducator atat de Fotbal cat si in politica.  

Forzza Steaua Campioana ai Fost Campioana Vei Ramane  

(By Mihai_Neb)  

Daka asa avea putere si foarte multi bani eu singur ma duceam si ma bateam cu imbecilul asta virar masa a dreaqu de chelios Handicapat.  

 

HAI Ciobanul ARATELE TOTUROR HOTILOR DIN DARA ASTA CA NU FAC EI CE VOR DIN TARA ASTA SI DIN FOTBALUL ROMANESC<<<< HAI Steaua >>>> <<<< HAI Ciobanul >>>>

 

Si te rog nu instiga la violenta.. chiar si verbala... ti-am sters ceva din ce ai spus dar data viitoare nu te mai iert... Acum e primul tau mesaj si nu vreau sa crezi ca aici umbla politia si jandarmeria... :D

Nero19.10.2005 11:56

Avocatul finantatorului stelist Ciobanul, Radu Enache, a declarat astazi că latifundiarul din Pipera a repurtat la Registrul Comertului o victorie impotriva ANAF. ANAF a vrut să intervină in incercarea disperată de a opri cesiunea de actiuni, iar judecatorul a decis că ANAF nu avea ce cauta acolo, in această tranzactie. Cesiunea de actiuni s-a petrecut la Camera de Comert iar judecatorul a declarat că este «inadmisibil» a pune sub sechestru actiunile Stelei, a declarat Enache la Total Sport FM.

 

Sursa: www.gsp.ro

 

Bun, si acum... sa asteptam victoria cu Lens :)

montreal19.10.2005 13:14

Onlinesport: Un alt sechestru: Ioan Niculaie!

 

Fiscul a pus sechestru miercuri pe averea unui alt presedinte de club: Ioan Niculaie de la FC Brasov.

 

FC Brasov are o datorie de 188 de miliarde de lei vechi.

 

Pentru neplata datoriilor, ca si in cazul Stelei si al lui Ciobanul, s-a pus sechestru pe averea patronului Ioan Niculaie.

 

Sandu:

Din pacate, unii dintre oamenii de afaceri, patroni de cluburi, si-au spus că dacă merge să nu platesti la timp, va merge asa la nesfirsit.

Virgil19.10.2005 13:22

Nu sunt surprins.Ar fi fost bine daca ai fi dat si sursa informatiei.

I.N.Money19.10.2005 14:33
Nu sunt surprins.Ar fi fost bine daca ai fi dat si sursa informatiei.

Au zis si la Stiri la Pro TV

FanSteaua4Life19.10.2005 18:15

sa speram ca va continua la toate cluburile daca tot s-a inceput...

Virgil20.10.2005 02:42
Onlinesport: Un alt sechestru: Ioan Niculaie!

 

Fiscul a pus sechestru miercuri pe averea unui alt presedinte de club: Ioan Niculaie de la FC Brasov.

 

b]

 

Da.Si stii ce a replicat Ion Niculaie ? Ca astazi va rezolva problema cu avocatii sai.

zarboss20.10.2005 15:41

poate rezolva si Becali cu avocatii lui....

sorin_77721.10.2005 03:24

s-au mai linistit apele, Becali a spus ca ipotecheaza un teren de cateva hectare care sa acopere datoria... Si-a schimbat atitudinea fata de Bodu pe care l-a catalogat drept gagicar :lol: nu homosexual... A dat astfel mana cu el :lol: ... Am prezis ca are iz de caterinca toata treaba asta... Vedeti in topic in paginile anterioare mesajul meu...

Virgil21.10.2005 04:14

Parerea mea e ca Bodu a fost foarte abil.

A spus ca a pus sechestru pe toata averea lui Gigi, si l-a obligat mental sa se vada intr-o singura zi deposedat de tot ce agonisise cu sudoare si sange intr-o viata de om.

Sarac,fara bodyguarzi,fara Maybach,fara casa,fara pamanturi.Fara prieteni.

Asta l-a inebunit.Se si vedea stand intr-un apartament cu familia.Inspirat de vorbele cu care a incercat sa-l impace una dintre fetitele sale.

A facut tot ce era omeneste posibil.S-a luptat ca un leu paraleu.Si a ajuns la pace cu Bodu in urmatoarele conditii.

Sa delimiteze impreuna cu Fiscul un teren care sa valoreze cel putin 11 milioane de euro la pretul de pornire intr-o eventuala licitatie.Pe care sa se puna sechestru.Restul averii ramanand neafectata.

In urma unei astfel de conditii,Gigi a batut palma si a rasuflat fericit.

 

Victoria pare sa fie a lui Gigi,dar de fapt e a lui Bodu.

Pentru ca Gigi s-a impacat cu ideea ca trebuie sa plateasca daca instanta va considera ca Fiscul are dreptate.

Bodu a ramas pana una-alta cu sechestru asigurator pe cele 11 milioane de Euro.Ceea ce si-a propus de altfel.

Si a facut si liniste.

Acum se asteapta decizia Instantei.

Daca cineva crede ca aceasta decizie ii va fi favorabila lui Gigi se inseala.

Daca ii va fi totusi favorabila,Gigi va fi pe drept cuvant Razboinicul luminii.

Bodu a actionat ca un om inteligent si a impacat intr-un final si varza si capra.

Si pe Gigi,si Fiscul.

latifundiarul30.10.2005 10:08

a castigat Becali :D

 

http://www.latifundiarul.com :P

zarboss30.10.2005 13:33

dupa cum ziceam

1184451929d09ea5662fa_427_580_.jpg

1184451929d09ea5662fa_427_580_.jpg

stephen01.11.2005 06:15
Stimata Doamna economist, nu inteleg cum chiar dumneavoastra va revoltati ca un evazionist este tras la raspundere...

Chiar daca il cheama Gigi Becali, tot evazionist este !!!

Iar banii pe care trebuie sa-i plateasca ar putea ajuta Invatamantul sau alt Minister care are nevoie de bani.

Este drept oare ca un evazionist care sfideaza nu numai Legea ci insasi poporul Roman sa nu fie tras la raspundere ???

Masina super-scumpa si-a luat dar obligatiile catre stat nu vrea sa le plateasca... Pai este corect ???

 

Oare crezi ca Becali era ciuperca cea mai mare si ea trebuia taiata? crezi ca evazionisti mult mai puternici ca vantu sau fratii Paunescu nu ar fi meritat acest lucru mai intai? Si inca o chestie foarte importanta: Aceea datorie este o evaziune fiscala nu a lui Gigi, ci a fratilor Paunescu si dateaza din 2002... Este adevarat ca Gigi a preluat datoria dar tu nu ai dovezi ca el este evazionist fiscal... Asa ca ciocu mic si joc de glezne...

 

Pai nu Gigi Becali a spus ca in loc sa le dea salarii jucatorilor prefera sa le dea prime "in mana" ??? deci nu pe stat de plata care se impoziteaza ??? Nu Gigi Becali a afirmat ca acum nu le da salarii ci le face donatii jucatorilor ???? Asta cum se numeste ??? Nu cumva EVAZIUNE FISCALA ???

 

Nu intelege gresit !!! Nu am nimic cu Gigi Becali, nu-l cunosc personal, nu ne-am calcat pe bataturi reciproc... dar daca ar plati banii care trebuie sa-i plateasca la fisc, i-ar ajuta pe profesori sau medicina...

 

NU este Gigi Becali singurul evazionist si nici cel mai mare, dar pe acest site despre el se vorbeste si de aceea am abordat subiectul... hai sa nu ne uitam in gradina altuia... daca are datorii la fisc terebuie sa le plateasca !!!

 

L-am auzit pe Gigi Becali astazi de dimineata la radio ca va pregateste o "schimbare" ... vrea sa puna pe pieptul jucatorilor o alta emblema a Stelei, o stea in opt colturi (Steaua Masonica !!!) ... care va fi si noua emblema a echipei...

 

Cat despre invitatia pe care mi-ai facut-o, citez : "Asa ca ciocu mic si joc de glezne...", am senzatia ca nu prea esti convins nici tu de ce mi-ai scris si incerci sa ma pui la punct cu expresii de doi bani... eu nu te-am jignit si nici nu am intentia sa o fac, dar trebuie sa-ti spun ca "ceea ce spunem ne reprezinta"...

 

Nu-l plange tu pe Gigi Becali, pentru ca el nu da nici o ceapa degerata pe tine...

 

Repet si sustin : Daca are de platit, sa plateasca !

Virgil02.11.2005 09:10

Desi Gigi a facut acel gest de delimitare de vechea societate,sechestrul pe averea sa continua sa existe.

zarboss02.11.2005 18:18

pai e si normal.. ca tot el trebuie sa faca plata catre stat.. ce tu sau eu daca ne mutam in alta parte ..nu trebuie sa platim toate facturile la vechiul apartament???????

Virgil04.11.2005 05:43

Astazi 04/11/05 se va da o hotarare judecatoareasca privind retragerea sau mentinerea sechestrului pe averea lui Gigi Becali.

Asteptam cu interes si emotie. :?

«12345»