Din pacate s-a confirmat inca o data ca Banel Nicolita nu poate face fata psihic unui derby. Cu Rosemborg a jucat cum a jucat, cu Dinamo a fost un anonim, iar cu Rapid a dat efectiv cu bata-n balta. Pacat ca Dumitru si Oprita nu sunt pregatiti fizic. Banel are calitati, dar mai are destule de invatat.
Altfel un rezultat echitabil. Ar fi fost rusinos sa castigam la masa verde. La fel de rusinos ca si tigania dintr-o anumita peluza. Rapidistii au avut doua ocazii tot meciul. La fel ca si noi. Si au avut un om in plus si un meci de UEFA mai putin.
