FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Újpest - Steaua 1-2 (0-0)

«1234512»
axl20.07.2009 17:36
teribilismul inconstient de a vedea fraze indecente expuse in public, cam ca la inscriptiile/desenele anonime si scabroase din budele publice sau de pe zidurile disponibile pentru mazgaleli.

Acum vreo 7 ani am vazut o fetita grasuta, cu codite si ochelari, de vreo 9 ani, stergand furioasa de pe usa unui garaj expresia "Violeta se fu.te". Mi-am inchipuit ca o cheama Violeta.

Si-acum mai rad cand imi aduc aminte.

SteauA-fan20.07.2009 18:24

e cam dur banneru ala da sa nu uitam cum strigau ei prin gara, daca UEFA va lua masuri contra Stelei ar trebui si contra ungurilor, ei au instigat la violenta cand strigau "tiganii, tiganii" .

:steagcruce: steagro :steag_cruce_invers:

Virgil20.07.2009 18:27
Azt a szart a piszkos magyar.Forza Steaua! fular-campionii

 

Nem szép mit mondjak.

 

D4v1dstelist20.07.2009 18:55

Cand joaca Motherwell?

Ronnie20.07.2009 19:04

Cu cine? Formuleaza complet o intrebare daca vrei sa primesti raspunsuri fara sa cauti pe google.

Maye20.07.2009 20:26

Daca te referi la meciul cu Flamurtari , atunci Motherwell joaca joi.

ady_ultras20.07.2009 20:32

ce aveti ma nene va coborati la nivelul lor incat traduceti ?sa vorbeasca in romana da-i in slbz

brasov2620.07.2009 20:49

Pînã acum s-a vândut 2639 de bilete :hmmm: :hmmm:

ady_ultras20.07.2009 22:23

se vand toate stai fara griji

andyro20.07.2009 22:37

Mie mesajul bannerului mi se pare mult mai putin jignitor decat alte actiuni ale prietenilor de peste (inca) granita, cum ar fi scandarile repetate de cyganok, cyganok sau afisarea ostentativa a dezideratului aberant cunoscut sub numele de "Ungaria mare". Este un banc (pe care intamplator il stiam), la fel cum exista si alte zeci de bancuri despre scotieni, evrei, unguri, samd.

 

Nu vad de ce nu consideram o ofensa mult mai mare afisarea unui steag care ponegreste jertfa a (zeci de) mii de soldati romani pentru reintregirea tarii, care le pateaza amintirea si care ne pateaza noua istoria, ca neam romanesc.

 

Nu o sa iti fac acum o introducere in "teoria mesajelor", scopul acestora sau modul in care sunt gandite, dar intamplator lucrurile astea se intampla pe un stadion pe care una din scandarile preferate si preluate de tot stadionul este aceea care foloseste acelasi limbaj "sub nivelul baietasilor de cartier", si anume "M... Dinamo". Si macar daca ar fi un exemplu singular, dar scandarile preferate atat la noi, cat si pe alte stadioane din tari pe care ne place sa le consideram mai civilizate includ injuraturi sau gesturi obscene. Asta e, poate suntem noi mai primitivi, nu ne intalnim prieteneste la un joc de sah prin care sa ne dovedim superioritatea intelectuala.

Stanici20.07.2009 23:13

Ai dreptate, ma, eu zic sa fim cat mai civilizati, de fapt, sa tinem asa mult la civilizatie incat sa ne pisam pe ea de constiinta nationala, astfel incat sa trecem cu vederea steagul cu ungaria mare, eventual sa facem referendum, sa le-o si oferim. Vorba ta, sa ne pisam pe mortii nostri ca sa dam noi dovada de civilizatie, sa ajungem si noi ca ei, cu casute frumoase, gazon in curte si pastrama sub bancheta masinii. 'tu-i in gat, la fel ca tiganii sunt, neam de migratori, facuti sa faca rau celorlalti, atat (vezi conflictele pe care le au cu toti vecinii lor, in afara de austriecii care i-au folosit ca pe carne de tun).

 

Bleah, scarbelor care vreti pace, atata vreme cat aia au venit afisand un steag de acel gen la noi in tara, nu aveti dreptul de a ii judeca pe aia care au reactionat un pic, asa.

Korado20.07.2009 23:39

Scuze ca intervin referitor la acest meci.Mie scarba de acei copii care au venit la Bucuresti cu steagurile atarnate de tren cum ca Transilvania le apartine! EI saracii nu stiu cum sa mai puna si ei mana pe o bucata de pamant,daca era sa le apartina ne cucereau si stapaneau asa se invarte lumea daca ei nu au fost in stare sa stapaneasca ( stapaneste romanul acuma bucuros):).Dar ce-a mai mare problema este in domeniul stragarilor"tiganii"( la urma urmei se vede ca ei nu conosc nimic despre romani )

Virgil21.07.2009 05:36
Ai dreptate, ma, eu zic sa fim cat mai civilizati, de fapt, sa tinem asa mult la civilizatie incat sa ne pisam pe ea de constiinta nationala, astfel incat sa trecem cu vederea steagul cu ungaria mare, eventual sa facem referendum, sa le-o si oferim. Vorba ta, sa ne pisam pe mortii nostri ca sa dam noi dovada de civilizatie, sa ajungem si noi ca ei, cu casute frumoase, gazon in curte si pastrama sub bancheta masinii. 'tu-i in gat, la fel ca tiganii sunt, neam de migratori, facuti sa faca rau celorlalti, atat (vezi conflictele pe care le au cu toti vecinii lor, in afara de austriecii care i-au folosit ca pe carne de tun).

 

Bleah, scarbelor care vreti pace, atata vreme cat aia au venit afisand un steag de acel gen la noi in tara, nu aveti dreptul de a ii judeca pe aia care au reactionat un pic, asa.

 

De acord cu Stanici. Si cu Andyro. Din pacate Mdionis, pe care il apreciez, a judecat de aceasta data ca un moghior. Mi se par deplasate amenintarile cu moartea si insistenta cu care sunt repetate in presa lor. Nu e motiv de suparare acel banner. E un raspuns la acel "tiganii, tiganii" al lor. E o jignire imensa si ei cunosc foarte bine efectul ei. Daca ar fi sa judecam dupa atitudine, ei sunt tigani, pentru ca una-doua recurg la amenintari cu moartea. Doamne fereste sa se intample ceva rau suporterilor nostri la Budapesta.

 

@ axl

Amuzanta anecdota ta, dar ce o fi fost in sufletul bietei fete?

 

Virgil21.07.2009 06:08

Fanii stelisti au fost interzisi pe site-ul oficial al Ujpest Budapesta.

Confruntarea dintre Steaua si Ujpest Budapesta a inceput deja cu batalia dintre suporteri. Fanii stelisti au invadat forumul site-ului oficial al gruparii din Budapesta cu urari "de bine" la adresa rivalilor din Panonia. Exasperati, moderatorii maghiari au apelat la prietenii care cunosc romana pentru a posta un mesaj in care le-au spus ros-albastrilor ca sunt interzisi acolo. De partea cealalta, ungurii au cautat forumul de pe site-ul oficial al Stelei, dar nu l-au gasit, pentru ca... nu exista... :)) ))

 

http://www.ujpestfc.hu

 

Am incercat sa intru pe site-ul lor si din pacate am fost intampinat cu acest mesaj:

 

ADATBÁZIS KAPCSOLÓDÁSI HIBA! Adica Interfețe DATE Eroare!

Virgil21.07.2009 06:58

Arbitrul meciului va fi Andre Marriner, din Anglia. E posibil sa se indoaie in favoarea budapestanilor stiind ca acolo antreneaza un britanic de-al lui?

 

Marriner va fi ajutat la cele douã linii de David Richardson și Richard West, în timp ce Anthony Taylor va fi rezervã.

 

Delegat UEFA a fost desemnat slovenul Tugomir Frajm, iar observator de arbitri va fi elvețianul Francesco Bianchi.

 

dudu_specialistu21.07.2009 07:00
Fanii stelisti au fost interzisi pe site-ul oficial al Ujpest Budapesta.

Confruntarea dintre Steaua si Ujpest Budapesta a inceput deja cu batalia dintre suporteri. Fanii stelisti au invadat forumul site-ului oficial al gruparii din Budapesta cu urari "de bine" la adresa rivalilor din Panonia. Exasperati, moderatorii maghiari au apelat la prietenii care cunosc romana pentru a posta un mesaj in care le-au spus ros-albastrilor ca sunt interzisi acolo. De partea cealalta, ungurii au cautat forumul de pe site-ul oficial al Stelei, dar nu l-au gasit, pentru ca... nu exista... :)) ))

 

http://www.ujpestfc.hu

 

Am incercat sa intru pe site-ul lor si din pacate am fost intampinat cu acest mesaj:

 

ADATBÁZIS KAPCSOLÓDÁSI HIBA! Adica Interfețe DATE Eroare!

 

se poate intra fara probleme.

ady_ultras21.07.2009 07:03

dap, si eu am intrat, :-??

Virgil21.07.2009 08:16

Am intrat si eu. Asta e link-ul spre forumul lor: http://forum.ujpestfc.hu/index.php

D4v1dstelist21.07.2009 08:26

De ce mama naibii ii bagam in seama.Astea is doar frustrari de-a lor.In primul rand nu pot opri Steaua.Iar faza cu Ardealul,ma abtin...

Maye21.07.2009 08:37

Le mai zic o data:Daca vor Ardealul ... sa vina sa-l ia! :naughty:

Sa vedem atunci cat de viteji sunt!

D4v1dstelist21.07.2009 09:00

Tu mai stai putin,ca aici eu sunt in prima linie.Nici 30 KM pana la granita.

red&blue_boy21.07.2009 09:24

Sper sa-i batem si la Budapesta,sa ne scapam de ei.Mai scuteasca-ne cu Ardealul,care e pamant romanesc.

Florin Forever Steaua21.07.2009 09:38
:oleole::hai_steaua::steag_cruce_invers: fratilor sa mergem la budapesta sai rupem ii macelarim acolo.oastea romana!!! PE eI baietii
andyro21.07.2009 09:55
:oleole::hai_steaua::steag_cruce_invers: fratilor sa mergem la budapesta sai rupem ii macelarim acolo.oastea romana!!! PE eI baietii

 

Asta in timp ce tu stai in fata televizorului cu o bere in mana ? :drunk:

 

0ec08b509467.jpg

mark8721.07.2009 10:38

Cineva vine cu trenul la Budapesta?

Bucuresti Nord 23:48 - Budapesta Keleti 15:07

Stadion este de 28 de minute cu autobuzul (20 Express)

 

 

«1234512»