nu se potriveste deloc cu stirea aia Mazare Chimie si Loredana vor sparge topurile
a..iurea
nu se potriveste deloc cu stirea aia Mazare Chimie si Loredana vor sparge topurile
a..iurea
creTzu, si trupa Ceilalti in general, mi se pare prea putin promovat(a) avand in vedere ce bine suna multe din melodii.
Din cei care sunt in lista de majoritatea nu am auzit, sau nu au fost bine reprezentati si prea putin promovati sau nu au fost acceptati la radio, oricum si din cei din care nuam auzit, am apucat sa ascult si o melodie de-a lor si mi-au placut cateva, nu toate, poate daca ar fi provomati cum trebuie ar scoate ceva ca lumea pe piata si ar mai ridica Romania mai sus un pic in rap, hip-hop..![]()
Din cei care sunt in lista de majoritatea nu am auzit, sau nu au fost bine reprezentati si prea putin promovati sau nu au fost acceptati la radio, oricum si din cei din care nuam auzit, am apucat sa ascult si o melodie de-a lor si mi-au placut cateva, nu toate, poate daca ar fi provomati cum trebuie ar scoate ceva ca lumea pe piata si ar mai ridica Romania mai sus un pic in rap, hip-hop..![]()
Mi se pare destul de greu ca ascultator de hip-hop sa nu fi auzit de toti din lista aceea.
Ba a scos Kazi EP-ul. S-a cam terminat șmecheria in hiphop-ul de la noi.
Legia
Lech
Widzew
Polonia Bytom
Polish fans
Cheers mate! How popular is rap music over there in Poland?
Thanks
I think that rap is so much popular in Poland because of situation there. We are ex-communist country and after collapse of communism in 1989 there were many problems like unemployement. In 90s unemployement in Poland was over 20%,young people don't have perspectives to have a job and many of them spend times on the streets and combine how to survive. Situation was difficult,many of them start to drink alcohol,steal and deal drugs. Most of them support their local football team and some of them start to train martial arts,so it began their only passions in live. And many young people from streets start to make rap to describe their lives and situation in our country. Of course there are not only "street rap" in Poland,but most texts describes real life there. In last 5 years in Poland appears very many hip-hop artists,most of them promoted by old rappers who are real legends. I think that our scene is still developing and make progress. Now rappers start to be more innovative,not only reproduce schemes from past. So, to sum up I think that we have one of the most interesting rap scene in Europe
I suppose that Romanian rap is also on high level,because you are intelligent nation and our countries are very similar.
Cheers!
Basarabia e Romania !
Grasu XXL, asta era TARE FRATE !
ÅšlĂ…sk
Lech
Cateva boabe noi care mi-au placut
Stres - O sa vezi feat. DOC si deliric1
E de bine!
Parazitii - Ce n-avem acasa
Cele mai bune 7 minute din aceasta dimineata, va recomand!
DOC pe fb:
'Neata! Am ascultat asta si imi place cum suna. N-am cum sa nu citez totusi unul dintre cele mai tari commenturi de youtube pe care le-am citit in ultima vreme: "Ar fi misto daca ar face si Rihanna o melodie cu Eminem, sa copieze melodia asta, si sa o numeasca LOVE THE WAY YOU LIE. Apoi, ar putea sa ia finalul refrenului cantat de Antonia si sa faca o melodie cu Jay-Z, nu stiu, sa-i zica Umbrella sau ceva de genul."
Nu prea imi place mie What's Up, dar asta a fost fenomenala , mai ales partea in care ii este smuls microfonu din mana. Cenzura se intoarce.
Uite aici melodia originala.
Stiu melodia, daca nu ma insel a mai fost postata aici. Ma refeream strict la partea cu microfonu.
Acum pe antena 3 o discutie foarte interesanta despre gestul impardonabil facut de Ce-i Sus.
Apropo de faza asta, pacat ca Liana Stanciu a fost cea care a fost prinsa la mijloc. E o doamna pe care o apreciez.
Vaai am mutat si eu acum pe antena 3 , imi vine sa vars, l-au chemat astia pentru lupta lor cu basescu. Ce jeguri de oameni !