FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«1112113114115»
Kitikru20.02.2013 12:38

 

 

nu se potriveste deloc cu stirea aia Mazare Chimie si Loredana vor sparge topurile :)) a..iurea

Lays01.03.2013 12:34
V3301.03.2013 17:29

 

creTzu, si trupa Ceilalti in general, mi se pare prea putin promovat(a) avand in vedere ce bine suna multe din melodii.

foreverstea18.03.2013 14:55

Din cei care sunt in lista de majoritatea nu am auzit, sau nu au fost bine reprezentati si prea putin promovati sau nu au fost acceptati la radio, oricum si din cei din care nuam auzit, am apucat sa ascult si o melodie de-a lor si mi-au placut cateva, nu toate, poate daca ar fi provomati cum trebuie ar scoate ceva ca lumea pe piata si ar mai ridica Romania mai sus un pic in rap, hip-hop..:)

iNsTiGaToR21.03.2013 17:42
Din cei care sunt in lista de majoritatea nu am auzit, sau nu au fost bine reprezentati si prea putin promovati sau nu au fost acceptati la radio, oricum si din cei din care nuam auzit, am apucat sa ascult si o melodie de-a lor si mi-au placut cateva, nu toate, poate daca ar fi provomati cum trebuie ar scoate ceva ca lumea pe piata si ar mai ridica Romania mai sus un pic in rap, hip-hop..:)

Mi se pare destul de greu ca ascultator de hip-hop sa nu fi auzit de toti din lista aceea.

LanDSharK28.03.2013 02:08

 

Ba a scos Kazi EP-ul. S-a cam terminat șmecheria in hiphop-ul de la noi.

Banita04.04.2013 22:17

Legia

 

 

 

Lech

 

 

 

Widzew

 

 

Polonia Bytom

 

 

Polish fans

 

 

 

 

Lays05.04.2013 19:18

Cheers mate! How popular is rap music over there in Poland?

Banita05.04.2013 22:26

Thanks :) I think that rap is so much popular in Poland because of situation there. We are ex-communist country and after collapse of communism in 1989 there were many problems like unemployement. In 90s unemployement in Poland was over 20%,young people don't have perspectives to have a job and many of them spend times on the streets and combine how to survive. Situation was difficult,many of them start to drink alcohol,steal and deal drugs. Most of them support their local football team and some of them start to train martial arts,so it began their only passions in live. And many young people from streets start to make rap to describe their lives and situation in our country. Of course there are not only "street rap" in Poland,but most texts describes real life there. In last 5 years in Poland appears very many hip-hop artists,most of them promoted by old rappers who are real legends. I think that our scene is still developing and make progress. Now rappers start to be more innovative,not only reproduce schemes from past. So, to sum up I think that we have one of the most interesting rap scene in Europe ;) I suppose that Romanian rap is also on high level,because you are intelligent nation and our countries are very similar. :) Cheers!

cristy.steaua2112.04.2013 21:01

 

puyol12.04.2013 22:51
Ivanski26.04.2013 16:42

 

Basarabia e Romania !

Ronnie27.04.2013 12:26

 

Grasu XXL, asta era TARE FRATE !

 

Banita06.05.2013 21:11

ÅšlĂ…sk

 

 

Lech

 

 

 

!dan29.05.2013 17:25
Ronnie06.06.2013 21:37

Cateva boabe noi care mi-au placut

 

 

 

 

 

blindius07.06.2013 10:06

Stres - O sa vezi feat. DOC si deliric1

 

 

 

E de bine!

blindius26.06.2013 20:22

Parazitii - Ce n-avem acasa

 

Ronnie19.08.2013 09:41

Cele mai bune 7 minute din aceasta dimineata, va recomand!

 

gio_stgloria23.08.2013 19:38

DOC pe fb:

 

'Neata! Am ascultat asta si imi place cum suna. N-am cum sa nu citez totusi unul dintre cele mai tari commenturi de youtube pe care le-am citit in ultima vreme: "Ar fi misto daca ar face si Rihanna o melodie cu Eminem, sa copieze melodia asta, si sa o numeasca LOVE THE WAY YOU LIE. Apoi, ar putea sa ia finalul refrenului cantat de Antonia si sa faca o melodie cu Jay-Z, nu stiu, sa-i zica Umbrella sau ceva de genul."

 

iNsTiGaToR27.08.2013 08:19

Nu prea imi place mie What's Up, dar asta a fost fenomenala , mai ales partea in care ii este smuls microfonu din mana. Cenzura se intoarce.

 

Ronnie27.08.2013 10:06

Uite aici melodia originala.

iNsTiGaToR27.08.2013 11:22

Stiu melodia, daca nu ma insel a mai fost postata aici. Ma refeream strict la partea cu microfonu.

iNsTiGaToR27.08.2013 19:21

Acum pe antena 3 o discutie foarte interesanta despre gestul impardonabil facut de Ce-i Sus.

gio_stgloria27.08.2013 19:45

Apropo de faza asta, pacat ca Liana Stanciu a fost cea care a fost prinsa la mijloc. E o doamna pe care o apreciez.

 

Vaai am mutat si eu acum pe antena 3 , imi vine sa vars, l-au chemat astia pentru lupta lor cu basescu. Ce jeguri de oameni !

«1112113114115»