FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galetusa "cronicarului" sportiv

«14567829»
I.N.Money04.05.2006 15:00

Deci...hai sa o luam usor:

Topescu a fost,este si o sa fie stelist !! El era omul care furniza informatii despre adversarii Stelei in perioada comunista,ajutand de fiecare data acest club al nostru.

Apoi,Topescu este sa zic asa "redactor onorific" al ziarului Prosport,cel care este adevaratul sef acolo fiind Dorin Chiotea.

Daca Cristian Topescu era cu adevarat sef la prosport nu existau asemenea articole ca cel pe care l-am vazut dupa eliminarea cu englezii.

Ionutdal04.05.2006 16:51
Deci...hai sa o luam usor:

Topescu a fost,este si o sa fie stelist !! El era omul care furniza informatii despre adversarii Stelei in perioada comunista,ajutand de fiecare data acest club al nostru.

Apoi,Topescu este sa zic asa "redactor onorific" al ziarului Prosport,cel care este adevaratul sef acolo fiind Dorin Chiotea.

Daca Cristian Topescu era cu adevarat sef la prosport nu existau asemenea articole ca cel pe care l-am vazut dupa eliminarea cu englezii.

 

Sunt deacord cu tine . Oricum un pas mare aceste scuze , eu nu credeam ca o sa vad asa ceva in Romania :http://www.prosport.ro/index.php?c=50&a=106177 ,

***alex***04.05.2006 17:51

Ar fi interesant sa-i dam acum mail lui Chiotea sa vedem oare ce mai spune? Execelent gestul domnului Topescu, dar tot nu o sa le cumpar ziarul.

***alex***08.05.2006 19:04

Este rusinoasa prima pagina din ziarul de maine ProSport. Un nou atac adus clubului Steaua, este incredibil ce poza au putut pune cu Meme dupa ce el a fost suspendat! De ce nu una de la clubul Steaua si aceasta poza? Si in primul rand de unde au facut rost de ea? Cred ca iar ii scriu lui chiotea :evil:

Aici puteti vedea prima pagina: http://www.prosport.ro/index.php?c=405&a=106958

Kristy_Cj09.05.2006 00:09

imi poti da si mie adresa,chiar vreau sa-i scriu si eu si daca poate sa-mi si raspunda

stella09.05.2006 04:03

multi scriu la comanda... cam 70% dintre ei... dar cu fiecare articol pe care il scrie acest lucian lipovan (prosport) imi intareste convingerea ca e cel mai josnic, prost, imbecil samd... nu reusesc sa gasesc un articol in care sa fiu contrazis... propun sa-i dam ca premiu o excursie in irak

Captain RedBlue09.05.2006 05:44

Cu bilet doar dus! :lol:

 

Una calda:

in sfarsit, s-a trezit Topescu...http://www.prosport.ro/index.php?c=50&a=106177

Chiar ma gandeam cand va face acest gest Cristian Topescu?...Era greu de crezut ca un stelist convins ca el, va trece cu vederea acel articol infam...

 

Alta rece:

Este rusinoasa prima pagina din ziarul de maine ProSport. Un nou atac adus clubului Steaua, este incredibil ce poza au putut pune cu Meme dupa ce el a fost suspendat! De ce nu una de la clubul Steaua si aceasta poza? Si in primul rand de unde au facut rost de ea? Cred ca iar ii scriu lui chiotea  :evil:

Aici puteti vedea prima pagina:http://www.prosport.ro/index.php?c=405&a=106958

Incep sa cred, asa cum spunea cineva mai inainte, ca in calitate de director al acestui ziar, Cristian Topescu nu are un cuvant prea greu de spus, iar deciziile le ia cu totul altcineva... Ar trebui sa se retraga si sa nu-si mai lase numele asociat cu aceste gunoaie...

***alex***09.05.2006 07:52
imi poti da si mie adresa,chiar vreau sa-i scriu si eu si daca poate sa-mi si raspunda

 

D***@***

***alex***09.05.2006 08:05

Ani de zile, "Cooperativele" au scufundat fotbalul românesc în mediocritate, l-au scos din Europa, au golit stadioanele. Cu reciprocitãți, sfere de influențã și conducãtori, antrenori și jucãtori formați pentru blaturi. Dupã o vreme, a ieșit din nou soarele și pe strada noastrã. Aranjamentele s-au rãrit, tinerii conducãtori și antrenori au mai schimbat fața urâtã a Diviziei A. Campionatul se joacã pânã în ultima etapã, am ajuns din nou în Europa.

Jean Pãdureanu aparține perioadei negre, pe care vrem sã o uitãm. A dus pânã aproape de perfecție sistemul aranjamentelor, dacã nu cumva l-a inventat, brevetând practic și reciprocitãțile. Nu vom uita niciodatã asta, la fel cum nici el nu va scãpa vreodatã de "faima" cuceritã de-a lungul anilor. Din noul val face parte, cel puțin teoretic, Mihai Stoica. Un tânãr cu, din nou teoretic, o altã mentalitate, o altã viziune și cu tot viitorul în fațã pentru a contribui la ștergerea definitivã a "erei Pãdureanu".

 

Sã te faci de râs în fața lui Jean Pãdureanu, iatã adevãrata supremã umilințã pentru un om de fotbal

 

Zilele trecute însã ierarhiile au fost date peste cap! ªeful stelist s-a dovedit a fi aceeași Mãrie (a lui nea Jean), dar cu altã pãlãrie... O pãlãrie care sâmbãtã și duminicã a fost chiar mai urâtã. Meme a reușit contraperformanța ca într-un duel cu Jean Pãdureanu opinia publicã sã-i ia apãrarea fostului cooperatist! E trist, domnule Stoica, sã pierzi din imagine într-o confruntare cu omul având cea mai pãtatã imagine pe plaiuri fotbalistice mioritice. Acum nu-ți mai rãmâne decât un lucru de fãcut: ține-te de promisiune și apucã-te de politicã! Acolo e locul aroganților. Al nesimțiților. Al parveniților. Al celor care cred cã toți ceilalți trebuie sã se dea la o parte din calea lor fãrã nicio opoziție. Al celor care își lovesc, la propriu sau la figurat, suporterii. Al celor care cred cã totul li se cuvine de la sine. Al demagogilor. Al celor care se simt jigniți sã fie transportați cu un Oltcit. Al celor care se cred mult mai importanți decât sunt. Al celor care își arogã merite necuvenite. Adicã al dvs., domnule Stoica! (prosport.ro)

 

Astia o cauta cu lumanarea! Poate sa fie dat si in judecata ca la facut nesimtit pe Meme! Apropo, cine e lipovan asta ca nu am auzit de el? :roll:

stella09.05.2006 11:33
Astia o cauta cu lumanarea! Poate sa fie dat si in judecata ca la facut nesimtit pe Meme! Apropo, cine e lipovan asta ca nu am auzit de el? :roll:

 

 

eu am mai vazut cateva articole scrise de el... toate la fel, toate lovesc in Steaua.... am citit vreo 3-4 articole, dar am considerat ca n-are rost sa memorez ce era scris in ele, ci doar sa tin minte personajul ca fiind unul dintre cei pe care pot sa-i acuz ca scriu la comanda

danmlx09.05.2006 11:45

cel care defaimeaza cel mai mult Steaua nu este un gazetar ci Gigi cu MM, un parvenit si un lingau care au pus mana cu japaca pe FC Steaua.

iancu dragosh09.05.2006 14:10

Am mai spus-o pe acest site ziarstii in Romania scriu la comanda si ataca acolo unde sunt platiti sa atace de fiecare data cand au ocazie. problema este ca Gigi si MM ofera intotdeauna aceasta oportunitate mercenarilor de mai sus. Cum eu nu am nici o legatura cu acesti ziaristi nu le acord foarte multa atentie. Insa ceilalti doi sunt conducatorii clubului Steaua si nu pot trece cu vederea deficitul de imagine care-l aduc acestei echipe.

Virgil09.05.2006 16:07

Si totusi atat Gigi cat si MM se bat in stilul lor caracteristic cu mafia din fotbal,cu cei care prin actiunile lor premeditate sau pur si simplu "intamplatoare",impiedica Steaua sa fie acolo unde ii e locul.

E o lupta grea in care e imposibil sa te porti cu manusi.

Sunt bani nenumarati in joc,banii lui Gigi,care nu pot fi risipiti in vânt pentru ca un bandit ca Serea refuza victoria echipei noastre.

Ce a facut sambata Serea la Bistrita a fost jaf pe fata,iar jaful se pedepseste de Codul Penal.

iancu dragosh10.05.2006 06:00

Nu o sa fiu niciodata de acord cu sintagma "scopul scuza mijloacele". Mai ales o echipa cu traditia si palmaresul Stelei at trebui sa stie ca fara discutie un titlu castigat este mai putin important decat mentinerea unei anumite imagini si reputatii.

 

Chiar daca as tolera metodele folosite de cei doi oricum rezultatul tinde spre zero. Caini latra caravana trece, acest proverb sintetizeaza cel mai bine eficienta actiunilor lui Gigi si MM. de ani de zile suntem echipa care se bucura de cele mai slabe arbitraje, comisiile federale si cele de la Liga pronuntandu0-se de nenumarate ori intr-un mod aberant impotriva Stelei. Ca sa nu mai spun ca in aceste conditii este o adevarat performanta negativa sa ai si o presa proasta. Echipele defavorizate de forurile fotbalistice in asemenea hal se bucura in general de simpatie si sustinere in randul presei ceea ce nu este cazul nostru.

 

 

ps. Cu ce difera Gigi fata de Iancu in declaratiile acestora?

Iancu "Steaua 86 erste o rusine" somn usor Ienei

Gigi [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] este un papagal

Virgil10.05.2006 06:07
ps. Cu ce difera Gigi fata de Iancu in declaratiile acestora?

Iancu "Steaua 86 erste o rusine" somn usor Ienei

Gigi [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] este un papagal

 

Diferenta intre Gigi si Iancu de Timisoara e ca

Gigi nu a spus niciodata ca Timisoara '89 a fost o rusine.

 

 

In privinta restului postului iti apreciez opinia,o respect,ea tinde a fi adevarata,spre 70%.

Remarc si o tenta de aversiune in expunerea ta,fata de cei doi capi ai lumii... ros-albastre.

I.N.Money10.05.2006 11:49

Incep sa cred ca acest Iancu,la fel ca si Borcea,a plans de ciuda cand Steaua a castigat cel mai important trofeu al echipelor de club...

Cred ca faptul ca a copilarit in Giulesti il face sa gandeasca asa.. :roll:

antonika10.05.2006 11:50

si pare ca a copilarit in jiulesti!! pe acolo sub pod cu drogatii

Bogdan4Steaua10.05.2006 15:57

Vad ca Prosport a pornit o campanie fara precedent impotriva lui Mihai Stoica. Mi-a placut totusi articolul din Onlinesport:

 

"Diversiunea lui Padureanu, perfuziile de blat ale LPF

 

Jean Padureanu defileaza de doua zile pe toate posturile de televiziune spunand ca a facut blaturi, iar Liga Profesionista de Fotbal nu reactioneaza in nici un fel. In schimb, Mihai Stoica a fost aprig sanctionat, la indemnurile Lordului. De ce se judeca intr-un singur sens? De ce dinozaurii de la putere nu cedeaza? MM a gresit pentru ca a produs un scandal imens la Bistrita. O atitudine calma, urmata de critici publice la adresa meciului l-ar fi daramat acum serios pe Padureanu, care nu s-ar mai fi putut razbuna asa cum o face acum, aruncand pisica in curtea Stelei...

 

Jean Padureanu continua sa faca parada cu faptul ca a facut blaturi si ca acum "nu mai exista oameni de onoare" pentru asa ceva.

 

Ce face LPF? Absolut nimic. In schimb, tupeul lui Mihai Stoica de a-l fi atacat pe Lordul Jean a fost aspru pedepsit.

 

Nu il aparam pe Mihai Stoica. Comportamentul sau a declansat o suspendare meritata, desi nu sunt clare lucurile si partile sustin lucruri contradictorii despre desfasurarea evenimentelor de la Bistrita.

 

Insa, primul care ar trebui dat afara in suturi este Jean Padureanu. Se stie ce a facut nea Jean. Este o enciclopedie de smecherii.

 

Si Dumitru Dragomir stie ce a facut nea Jean. Au facut impreuna in vremurile in care se umbla cu furatul caciulii. Acum in 2006, macar pentru a salva aparentele, seful Ligii ar trebui sa ii zica Lordului sa ia o pauza. Daca nu poate face asta, ar trebui sa plece chiar el.

 

Pe moment, judecata LPF are o singura masura.

 

Stoica este demonizat din povesti (vezi expresia "sa te vad mort" sau bataia cu seful jandarmilor din Bistrita care sunt acredeitate de Padureanu, dar negate de Steaua). In schimb Jean Padureanu braveaza pe fata despre blaturi la televizor si nimeni nu face nimic.

 

Stoica este mai tanar si mai are totusi o sansa in fotbal. In ciuda trecutului tumultos, nu este nici macar pe un sfert vopsit cat Padureanu...

 

Un lucru trebuie spus: ceea ce pateste acum Stoica este pentru ca s-a opus sistemului. Nu a fost suspendat pentru ca s-a certat cu jandarmii, nu se afla in pericol de a fi interzis pe stadioane pentru ca vrut sa intre peste arbitri. Ci numai pentru ca a avut curajul sa il infrunte pe Jean Padureanu asa cum, cel putin pana acum, nu a facut-o nimeni. Nimeni nu i-a spus lui Padureanu "noapte buna" si ca e vremea sa plece.

 

Jean Padureanu nu mai are nici o sansa, ci sta numai pe perfuzia blaturilor care se paseaza de la unul la altul, intre dinozaurii Diviziei A. Cand oare va veni meteoritul care sa duca la extinctia dinozaurilor?

 

Razbunarea lui Padureanu este acum crunta. MM a gresit prin atitudine si i-a dat Lordului sansa sa mature cu el pe jos.

 

MM ar fi fost mult mai inteligent daca ar fi stat in banca lui dupa meciul de la Bistrita, ar fi revenit calm cu echipa la Bucuresti, fara scandal si pumni in geam, pentru ca apoi sa iasa la acest atac.

 

Nimeni nu ar fi putut sa ii faca nimic, iar toate tunurile ar fi fost acum pe Padureanu, un produs comunist, fara replica, fara demnitate, fara orizonturi... "

 

Sursa: Onlinesport(Sorin Spin)

Teoctist10.05.2006 16:02

Scuze dar aceasta stire este gresit plasata la "Galetusa cronicarului sportiv".Este o stire de bine pentru Steaua si ar trebui comentata la locul potrivit.La "Stirile zilei" de exemplu. :wink:

Bogdan4Steaua10.05.2006 16:04

Ai oarecum dreptate, dar am pus aceasta stire aici pentru a putea sa facem mai bine diferenta intre un articol impartial(cu acuze in dreptul lui Meme - nimeni nu zice ca e perfect) spre deosebire de mizeriile din Prosport.

I.N.Money15.05.2006 10:35

Presa romana este pur si simplu m-i-z-e-r-a-b-i-l-a !!!

Aseara in timpul conferintei de presa, un jurnalist,de la unul din ziarele sportive ale tarii,ii spune lui Dorinel ca tot meciul acesta a fost huiduit si apostrofat de fanii Stelei !!!

Este incredibil asa ceva,noroc ca Dorinel l-a corectat,neuitand cum a fost primit la incalzire.

Virgil15.05.2006 11:23

De ce generalizezi ? :lol:

Presa nu inseamna un singur mizerabil ?

Motanu D15.05.2006 11:40

Ai dreptate Virgil !

Presa nu inseamna un singur mizerabil. Ci o adunatura de mizerabili !

Virgil15.05.2006 11:44

Pai asa ziceam si eu.Mizerabili...unii mai putin,altii mai mult,altii pe de-a intregul.Dar esenta e una singura : mizerabili.In felul de a scrie si de a suci lucrurile asa cum doresc,pentru ca fituica pe care o servesc sa fie cat mai atractiva.

Sau pur si simplu din "patriotism",sau poate din pizma pentru o anumita echipa,conducator sau jucator,pentru palmaresul lor si cine mai stie ce motiv.

I.N.Money15.05.2006 14:12

Dar faza de aseara a fost prea de tot.Numai un om fara minte poate sa ii zica asa ceva.Presa din Romania a decazut,a decazut total,a disparut de mult timp obiectivismul jurnalistului roman.

Maine,poimaine citim in presa ca [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] este ironizat de fanii Stelei sau mai stiu eu ce prostie.

«14567829»