FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galetusa "cronicarului" sportiv

«1192021222329»
SSK26.07.2007 19:23

Titlu pe situl de sport al Gazetei Sporturilor: Andreea Spataru il insala pe Ion Boschet!

fansteaua4628.07.2007 16:54

gresit , asta e SPORT national

Recoba28.07.2007 20:55

si ceva mai jos...printre bateriile duracell si uleiul de motor texaco...se anuta noua editie de...divizia sexy...

amarel29.07.2007 10:21
si ceva mai jos...printre bateriile duracell si uleiul de motor texaco...se anuta noua editie de...divizia sexy...

asta-i cronicarul sportiv din ziua de azi,.....care prezinta divizia sexy....., o adevarata realizare,....macar de-ar castiga fetele alea ceva bani,....eu am impresia ca mai mult profita de naivitatea lor, si dorinta de a deveni cat-de cat celebre !!!

steaua_gloria29.07.2007 11:57

Toti ziaristii ne urasc si ne vorbesc de urat datorita iesirilor lui Jiji.

Recoba29.07.2007 19:56

tocmai...nu ne urasc...provoaca...ca iesirile lui Becali se vand...

IONUTZ-CIPRIAN30.07.2007 08:29

Pai daca nu-l ai pr Jiji la TV,aia nu mai este stire din sport,ca doar oamenii nu se uita la un infumurat ca BORCICA sau o zgarca ca Copos!!Jiji poate fii considerat unn "one man show!!|" :laugh: :biggrin: !!De ce toate stirile incep cu Jiji sau cu Steaua!!

predatorpulse730.07.2007 09:01

Apropo de presa noastra de cacao,ce ziceti de titlul celor de la prostsport,"victorie cu Steaua 2",in legatura cu meciul de la buzau? Sau panaramele de la fanatik,care ne informeaza ca incidentele de la buzau au fost cauzate de un suporter stelist care a ajuns in galeria dinamovista. Oare imbecilii astia nu s-au gandit ca ala era un fan buzoian avand in vedere ca au aceleasi culori ca noi?

Eu ma tot intreb de ce moralistii astia din presa sar cu fundul in sus cand sunt violente in fotbal cand ei o promoveaza zilnic creand disensiuni intre diferite tabere cu intrebari idioate de genul "ala a zis despre tine bla bla,tu ce zici despre el?" and so on.

Eu nu inteleg ce au cu noi,adica sunt unele ziare care ne injura indirect aproape zilnic,cum ar fi prosport sau evz,doar gsp si-a mai revizuit atitudinea si nici aia destul. S-a gresit grav in toate meciurile echipelor bucurestene dar numai in cazul Stelei s-a sarit in sus cum ca arbitrul coltescu ne-a impins spre victorie intr-un meci in care raportul ocaziilor a fost de vreo 7-1.

rapid a dat cel putin un gol cu ajutorul arbitrilor dar n-am vazut tam-tam-ul asta la televizor,au zis sa nu se ia de ei ca ei sunt echipa mai amarata cica. Ieri la Buzau,la 1-0 pentru gloria,Cristea ii aplica o lovitura in partile moi unui adversar iar arbitrul nu da nici macar galben intr-o faza in care se impunea rosu. Acelasi Cristea peste vreo 10 min a dat golul egalizator,deci eu pot sa speculez ca arbitrul a influentat rezultatul,pentru ca Dinamo ramanea din min 30 in 10 oameni. Poate si Dinamo si rapid ar fi batut fara acele greseli in favoarea lor dar de ce presa nu le scoate in evidenta? Cum sa nu ti se faca scarba cand pe toate posturile TV moderatorii lauda prestatia arbitrului de la buzau,cand a gresit cel putin la fel de mult ca ceilalti de la partidele bucurestenilor? Cum sa nu ti se faca scarba cand pinalti se ia de Gica Hagi ca cica Steaua a castigat cu arbitrii? I-a tras-o Gica cand i-a spus ca echipa lui a ajuns o singura data la poarta,i-a cam inchis gura umflatului.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

bodanelu30.07.2007 17:18

nu mai vazusem o stire din sport de vreo 3 luni, si am zis sa dau si eu drumu la TV si sa le vad pe cele din seara asta.

pe langa subiectul bataia de la buzau ce mai vad eu: la toate postrurile TV (Pro TV, antena1, tvr1) Dinamo a jucat cu Steaua 2, gloria buzau.

apoi, bataia de acolo a fost inceputa de un stelist.

si, cea mai tare stire din sport, Simona Patruleasa a ajuns direct din studioul antena 1 pe platoul de filmare al unul film regizat de sergiu nicolaescu. Am inchis TV-ul si am plecat :)

Stryker30.07.2007 17:40

Eu sunt curios sa vad daca Dinamo va primi vreo suspendare pentru incidentele de la Buzau...

DanStan30.07.2007 19:18

Nu va primi pentru ca erau in legitima aparare. Vroia 'stelistul' ala sa le-o traga la toti. S-au aparat, saracii, ca stiau si ei ce dotari periculoase au stelistii.

axl2330.07.2007 21:44

Dati repede pe Sport.ro! Se lafaie una goala in bazin!

stelistu2531.07.2007 09:06

Nicoleta Macarencu, suportera Stelei în Divizia Sexy își pune silicoane de 10.000 de euro

 

 

ALTA STIRE LEGATA DE SPORT MARCA gsp.ro

predatorpulse731.07.2007 09:33

Intru eu azi dimineata pe site-urile asa zis sportive si peste tot vad acelasi titlu "Dinamo bate Steaua",si imediat ma gandesc la comparatia aia imbecila a ziaristilor cum ca Buzau e Steaua 2 si astfel Dinamo a batut pe Steaua. Dar nu,era de fapt o stire cum ca dinamu a batut pe Steaua in ceea ce priveste audientele TV,meciul de la buzau avand 340.000 iar noi 297.000. De fapt chiar e o stire importanta,cred ca e pentru prima oare de muuuuulta vreme cand ne-au batut la audienta dar am o veste proasta pentru ei si pentru ziaristii de cacao care dau aceste titluri:multi dintre cei cei s-au uitat la meciul pechinezilor au fost stelisti pentru ca vroiau sa vada ce vraji mai face Borcea si cum se misca o contracandidata la titlu,iar acelasi lucru se va intampla si la meciul clujului.

Poate ca sunt paranoic,dar este oare ok sa dai stirea cu aceasta tenta "Dinamo bate Steaua" in ziua in care Steaua isi incepe parcursul european? Nu stiu,ma intreb si eu...

Extraordinara stire domne....

FORZA Steaua!!

Intotdeauna superiori.

danimarcu31.07.2007 16:35

@predatorpulse7 -aceleasi intrebari ma macina si pe mine, cred ca toti se iau de Steaua pentru ca aduce cea mai multa audienta!Eu nu ma prea mai uit la nimic,doar din cand in cand ,pentru ca sunt scarbit...

Cel putin stirile din sport de la Pro TV parca sunt o mistocareala continua!Mi-e sila sa ma mai uit la ei!

c.ronaldo1731.07.2007 16:38

As fi vrut sa gasesc macar o stire despre golul marcat din offside de Lubjinkovic (Vaslui) din aceasta etapa sau despre intrarea criminala a lui Ad.Cristea(Dinamo).

 

Am gasit vreo 5 cu marea, magnifica si senzationala greseala a tusierului din meciul Steaua-Cheahlaul.

 

Later Edit: Si intentionata!!!

JDERUL31.07.2007 17:34

@

Predatorpulse

O stire tendentzioasa,ca de altfel atatea altele.Dar oare cei care citesc si cred aceste ,,stiri" nu-si pun intrebarea :-Ce canale TV.au transmis cele doua meciuri?

De aici diferentza de audientza !

cristian8606.08.2007 22:37
Toti ziaristii ne urasc si ne vorbesc de urat datorita iesirilor lui Jiji.

 

Pentru ziaristii sportivi (si nu numai) din Romania, numai "respect". Ce poti sa ceri la niste frustrati sau oligofreni ca sa nu ii numesc si mai frumos?

Bodanel17.08.2007 17:44

Primul articol de bine despre Radoi dupa multaaaaaaaaaaaaaa vreme in carpeta sporturilor:

 

 

Mirel Rãdoi și coșul de gunoi

 

Se spune despre el cã e fițos, cã face legea în vestiar sau cã a schimbat antrenori la Steaua. Dacã primele douã variante pot fi catalogate drept zvonuri, cea de-a treia reprezintã o realitate: în 7 ani petrecuți în Ghencea, Mirel Rãdoi a "schimbat" 6 antrenori. Însã nu pentru cã așa a vrut, ci pentru cã așa a fost sã fie. Tehnicienii vin și pleacã.

 

Cu ceva timp în urmã, întrebat fiind într-o emisiune despre prima lui zi la Steaua, Mirel Rãdoi a rãspuns: "A fost un șoc în sensul pozitiv. M-am trezit în vestiar cu Baciu, Miu, Belodedici, jucãtori pe care îi vedeam la televizor. Parcã era un vis." Asearã, o altã emisiune, aceeași întrebare și implicit, același rãspuns. Cu o completare însã: "Cînd am venit la Steaua am stat lîngã coșul de gunoi".

 

Iatã cum, ceea ce pentru un "fițos" ca Rãdoi pare doar o banalã amintire, pentru steliști poate înseamna ceva mai mult. Cãpitanul lor nu uitã de unde a plecat, deși anii trec și banii se înmulțesc. Nu-i amuzant? Un simplu coș de gunoi…

 

 

Autor : Daniel Sendre

JDERUL17.08.2007 17:54

Sunt sigur ca,daca emisiunea nu era in direct nu se mai difuza.Radoi trebuia sa ramana cu imaginea falsa fabricata de ei.Sau...cine stie ?Poate ca,vazand atata inversunare la mai totzi ,,presarii"nu mai am incredere in niciunul.

Mirel avea nevoie de aceasta emisiune pentru cei care nu-l cunosteau !

Caracterul oamenilor puternici se vede cel mai bine atunci cand au bani ! Bunul simtz te nasti si mori cu el.

strezahuzum29.08.2007 19:47

Uitati-va pe Telesport, Buzarin sufera rau de tot dupa calificare :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Nu mai crapa fierea odata in tine ofticatule ? Scuteste-ne, ca in afara de ciuda, ura si invidie nu iese nimic din tine.

c.ronaldo1729.08.2007 19:56

Ce frumos. Aseara am stat pana la ora 2 numai cu esecul lui Dinamo-Lazio pe Telesport, iar acum, emisiunea a tinut doar 30 de minute.

-=Danny=-29.08.2007 20:20

Pai prostii aia , se asteptau ca Dinamo sa castige ...... si a fost o .... o drama ca si-au dat cu stangu in dreptu ..... dar pe cand Steaua , la Steaua se astepta sa castige , si nu a facut nimeni caz , doar daca pierdea ..... Apropo .... site cineva de ce nu au mai facut aia dedinainte emisiunea la special ???

amarel29.08.2007 21:40
Ce frumos. Aseara am stat pana la ora 2 numai cu esecul lui Dinamo-Lazio pe Telesport, iar acum, emisiunea a tinut doar 30 de minute.

Trebuie sa te obisnuiesti ca sunt mai multi dinamovisti la pro-TV si nu numai !!!!!

Si apoi, asta-i comportamentul tipic romanesc,despre ceva de rau, de 2 bani vorbim o saptamana, despre ceva reusit......neinteresant ...priveste pro-TV --stirile de la ora 5 sunt cea maqi buna dovada!!!!!

danimarcu16.09.2007 14:08

Desi intru foarte rar pe site-urile sportivo-erotice,am citit putin azi gsp-ul,si m-am scarbit repede:doar articole incitatoare,ba ca Rada spunea nu stiu ce acum un an,ba ca Badoi nu a vrut la Steaua,ba ca galeria rrapidului le arata mereu stelistilor ca ei iubesc culorile,iar stelistii doar victoria,samd.

Urasc gsp-ul, sper sa dea faliment! :angry:

Cred ca era mai bine sa raman in pauza aia prelungita in care nu am mai intrat deloc pe site-urile astea pornografice...

Si sper sa luam cele trei puncte diseara,sa moara toti gsp-istii de ciuda!

«1192021222329»