FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galetusa "cronicarului" sportiv

«1151617181929»
forever_STEAUA26.08.2006 05:25
Cei de la gsp il adora acuma pe Carlos, nu stiu cum sa-si ceara scuze fata de el, toti din redactie l-au laudat! Auziti la Buzarin : "Are mai puținã importanțã cã uneori Carlos fumeazã și bea un șpriț. Toți facem asta. Important e cã apãrã extraordinar în Ligã. Iar dacã apãrã, atunci are dreptul sã degajeze în aut cu UTA sau sã bea o sticlã de Vinho Verde. Sã ai poftã, senor Fernandez!"

 

Acum o luna era stire de prima pagina treaba cu bautura si acum nu are importanta!

 

Daca apara bine Carlos in UCL, atunci astia de la gsp sunt in stare sa ii cumpere ei de baut :twisted:

waste26.08.2006 06:37

Banciu ne acuza "voalat" de dopaj in numarul de azi al fituicii sale. E a treia mazgaleala consecutiva anti-Steaua.

 

Oare chiar cumpara cineva acel ziar obscur? Cred ca isi fac banii doar din reclamele de pe site. Practic cand accesez www.spt.ro ii dau lui Banciu de-o bere. Nu voi mai intra de-acum inainte. :)

Motanu D26.08.2006 06:50

Spt trebuie ignorat. Practic are aceeasi influenta asupra opiniei publice ca si comentariile facute la o bere pe teme sportive.

Nu am cumparat niciodata acea publicatie iar pe siteul aferent am intrat de 2 ori pana acum (traiasca adbloker-ul :P )si sincer nu regret ca nu am facut aceste lcruri. Nu merita decat ignoranta.

Cooper26.08.2006 07:56

De ce nu ma mira de faptul ca, nici macar nu au trecut decat cateva zile de la succesul nostru si deja au inceput sicanele din partea milogilor.ro. RUSINE, RUSINE sa va fie, nesimtitilor ! Nici macar nu vreau sa le pun linkul aici, sa nu miroasa urat, dar deja sunt satul pana peste cap de mizeriile lor.

greco26.08.2006 08:20
Sa Pinto, un dobitoc de jucator, ii acuza pe stelistii-minune de dopaj organizat! Ne si arata venele umflate de pe mina lui ca si cum ar fi fost ale noastre. Din fericire, Oli si Meme neaga cu tot sufletul, neaga cu spornicie, neaga de parca dopajul ar fi sinonim cu o excursie RATB in spatiu. Pe undeva ar putea fi suspect, totusi.

 

Prea bine au pregatit ei pe Steaua ca sa nu se gindeasca si la ultima varianta, aceea la care tot sportivul are drept de recurs, magaria aia salvatoare si necesara. Fotbalul profesionist nu-i o lume de chibiti, iar doctorii din ziua de azi stiu mai bine ca oricine cu ce rimeaza performanta. Eu zic ca Sa Pinto s-a dopat cel putin o data in viata si simte jucatorul drogat care alearga linga el. E un simt animalic.

 

Atletii sunt la fel, ciclistii reactioneaza la fel. Sa ne fie clar: daca la altii curatenia seamana cu o boala incurabila, iar invingatorii sunt controlati pozitiv la fiecare succes rasunator, nu trebuie sa credem ca-n fotbal lucrurile stau neaparat altfel si ca aici avem de-a face cu oameni cinstiti. Numai ca interesul forului suprem e ca magia sa mearga mai departe. Nerepertoriata. Nerestrictionata.

 

ASTA scrie Banciu in SPT de azi. Pe scurt, ca stelistii s-au drogat la meciul cu Standard.

Dawson26.08.2006 09:43

Bai, dar homopopogaozarul asta de Banciu chiar nu mai are nici o jena???

Vedeti ce se intampla daca ii lasam sa se manifeste liber si sa organizeze parade? :evil: :evil: :evil:

waste26.08.2006 10:15

Slightly OFF TOPIC:

 

Dawson, te-ai laudat mai demult ca lucrezi in presa :). Confirmi deci in cunostinta de cauza ca dl. Radu Banciu e "minoritar" ?

armanovici26.08.2006 12:27

eu zic ca este "comunitar"...si gaozar!

Dawson26.08.2006 17:05

@waste

Nu m-am laudat!!! Nu este o lauda!

Dar da, pot confirma in virtutea zvonurilor din breasla respectiva si datorita multor detalii comportamentale ale individului in cauza.

 

Iata ce am "ginit" pe un sait de rahat:

Actualizat: Duminica, 27 August 2006, 02:10:00

Curca le descurca

 

Steaua a invins Farul la pas, sambata seara, in etapa 5 a Ligii I. Curca a fost eroul partidei. Negativ pentru Farul, pozitiv pentru Steaua. El a primit trei goluri perfect parabile. Farul nu a emis nici o pretentie in atac, orbita de melodia Ligii Campionilor cantata din tribunele Stadionului National, venita sa bifeze un meci la care putea obtine o infrangere la masa verde cu 3-0, decat sa se faca de ras.

 

Liga 1: Clasament etapa 5 |  Program |  Rezultate

Echipe: Totul despre cluburile din 2006/2007

Forum: Fotbal intern - toate subiectele |  Etapa 5 |  Suporter

CONCURS: Pronosticuri Liga I 2006/2007

 

Iata clasamentul actualizat al Ligii I dupa meciul Steaua - Farul 3-0.

 

Steaua a deschis scorul in minutul 20. Un superb voleu trimis de Nicolita din afara careului a trecut prin toata apararea Farului si apoi de Curca, in drumul spre gol. Curca se afla pe directia mingii, dar a sarit stangaci pe sub balon.  

 

Un plonjon penibil pentru un portar care se afla in carti la Steaua. Ori Curca a fost in aceasta seara intr-o lipsa totala de forma, ori se gandea la ale lui.  

 

A fost prima faza de poarta a Stelei, din care elevii lui Olaroiu au si marcat, aratandu-si eficienta.  

 

Showul lui Curca a continuat. Spre finalul primei reprize, Oprita a trimis o lovitura de cap, iar mingea se duce destul de lent exact pe directia portarului Farului.

 

"Surprins", din motive numai de el cunoscute, Curca nu a incercat sa prinda mingea, asa cum era natural. Cu mainile flexate in fata corpului, Curca a boxat stangaci, iar mingea a intrat pur si simplu in poarta deviata de pumnii "goal-keeperului" constantean.  

 

Mai ca la fiecare gol pe jucatorii stelisti i-a bufnit rasul, iar altii se uitau in pamant, mustacind de teatrul lui Curca.  

 

Repriza a doua a inceput tot cu Curca in prim plan. Un sut al lui Bostina de la mare distanta a fost repins de portarul Farului cu pieptul. Probabil a incercat sa bage mingea in poarta si altfel decat cu pumnii, asa cum facuse anterior. De data aceasta, insa, mingea a sarit ca din coltul mesei in afara careului.

 

Steaua si-a vazut de treaba si a marcat pentru un 3-0 linistitor. Oprita a reusit dubla in repriza secunda, printr-un sut violent de la 8 metri. Mingea s-a dus tot pe partea lui Curca, dar si de data aceasta plonjonul acestuia a fost degeaba.  

 

Un meci mediocru facut de Steaua, ca unul de recuperare dupa cel cu Standard, dar castigat lejer pe spatele apatiei Farului si a gafelor de copil mic ale lui George Curca.  

 

Desi Florentin Chiforeanu a spus inainte de meci ca Farul se va bate pentru victorie, in afara de un prim sfert de ora cu joc ofensiv al oaspetilor, totul a fost stins.

 

Predictia facuta sambata, inainte de partida, de Valeriu Argaseala a fost corecta: Steaua a castigat fara probleme si si-a impus valoarea.

 

Onlinesport

 

Am pus tot articolul ca sa nu va dau linkul catre jegul respectiv.

I.N.Money28.08.2006 09:59

Aseara in timpul emisiunii "Fanatik",marele maestru ziarist si betiv,Razvan Boanchis,s-a gasit sa critice Steaua,atat generatia care a adus Cupa Campionilor la Bucuresti,cat si echipa de acum despre care a declarat ca a fost ajutata de cei de la Liga in meciul cu Vaslui.

La un moment dat vazand ca nimeni nu il opreste pe acest individsa vorbeasca prostii,a intrat in direct prin telefon nimeni altul decat Fiara noastra,Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color],urmat apoi de Cosmin Olaroiu.

Dupa confruntarea cu cei doi,ziaristul de casa al familiei Lucescu,Boanchis a tacut primind practic o palma din partea celor doi Stelisti. 8)

Phire28.08.2006 19:51

Da, am vazut.

 

S-a facut mic de tot ratatul, cand a intrat Oli pe fir :lol: :lol:

Ce mizerii de oameni...astia cica-s jurnalisti?! :roll:

Iar Laca e un mare caracter -daca mai era nevoie s-o dovedeasca-.Cata rabdare a putut sa aiba cu ala...

Rossoblu28.08.2006 20:15

poate transcrie cineva dialogul lu boanchis cu Oli? pls

gone29.08.2006 04:16

Ratatul asta ce o fi? Raidist, dinamovist sau dinamopidist?

 

Steaua mincinoasa

29 August 2006

Matei Udrea  

 

 

Acoperita de calificarea in Liga Campionilor si protejata de LPF, conducerea din Ghencea e pe cale sa organizeze o noua Cooperativa.

 

 

 

 

 

Comportamentul rusinos al constantenilor in meciul de campionat disputat sambata, cu Steaua, pare sa arate ca Liga I se indreapta, cu pasi tot mai repezi, spre o revenire la epoca blaturilor.  

 

Aparute inca din sezonul trecut, semnalele au devenit tot mai evidente pe parcursul primelor etape din noul campionat largit nejustificat la 18 echipe.

 

Tentatia de a rezolva meciurile altfel decat pe teren e sporita de miza finala: castigatoarea titlului va juca direct in grupele Ligii Campionilor, ceea ce garanteaza amortizarea "investitiilor" si chiar un profit de cateva milioane de euro.  

 

Oastea lui Gigi

 

Dupa cinci runde din Liga I, principala constatare ar fi ca "stafeta" suspiciunilor a fost predata de dinamovisti stelistilor. Daca, pana de curand, "cainii rosii" si-au atras oprobriul unanim al publicului si renumele de "regi" ai meciurilor strategice, acest titlu le-a fost uzurpat, dupa toate semnele, de Steaua, incepand din returul trecut.

 

La adapostul calificarii in grupele Ligii Campionilor, conducatorii din Ghencea par dispusi sa-si ia toate masurile de prevedere. Meciul cu Farul este deja al doilea dubios disputat in primele cinci etape de Steaua, dupa cel castigat cu UTA (coincidenta, tot cu 3-0), in etapa a treia.  

 

Iar experienta sezonului trecut prevesteste evenimente "interesante" si la alte jocuri, precum cele cu  Vaslui, Pandurii si Otelul.  

Blatul a fost acuzat si de patronul constantenilor, Gheorghe Bosanceanu.  

 

"Ar trebui sa le scot dintii din gura! Imi venea sa intru in pamant de rusine. Jucatorii mei s-au dat la o parte. Voi lua niste decizii pe masura rusinii traite", a acuzat magnatul de pe litoral.  

 

Cei vizati de Bosanceanu sunt, in principal, Curca, Gurita si Apostol. Amenzile preconizate de patron se ridica, dupa unele informatii, la 50.000 de dolari.

 

Dinamovistilor le plac "balerinii"

 

Multi ani in inferioritate fata de principalii rivali de la Dinamo, Steaua pare acum in pole-position. "Ros-albii" se axeaza pe "corpul de balet" al arbitrilor si, deocamdata, au renuntat sa umble la jucatorii adversi.

 

Ei au insa in spate o potentiala Cooperativa, prin conexiunile de care dispun la Unirea Urziceni, Poli Iasi si Jiul Petrosani. Nu e de neglijat nici potentialul in domeniu al lui Cristi Borcea si aportul "exilatului" Gigi Netoiu. Iar reactivarea masinariei infernale pare a nu fi decat o chestiune de timp.

 

Cea de-a treia forta, Rapid, ar putea pierde cursa "subteranelor" in cazul plecarii lui Dinu Gheorghe "Vama" din fruntea clubului.    

bodanelu29.08.2006 08:08

si pe la ce fituica scrie?

waste29.08.2006 08:24

udrea mazgaleste la cartianu, la evenimentu zilei.

 

boanchis e o zdreanta, nu stiu cum pot sa aiba "succes" in Romania astfel de nulitati.

iL Napoletano29.08.2006 11:12

Probabil intr-o zi va fi calcat de o masina neagra! :wink:

alex_Ra229.08.2006 12:16

Am vazut si eu fanatikul de duminica. Derbedeul de boanchis(sau cum dreq il cheama) se ia de Steaua la fiecare aparitie. Acuma parca a intrecut masura. Cunoscuta fiind prietenia lui cu fam Lucescu gunoiul asta a atacat Steaua numai asa din ura, fara argumente.

 

Cea mai mare magarie a fost aceea ca nu intelege si ca nu i se pare normal ca Steaua are suporteri in orasele din tara care au echipe in Liga 1. Un idiot acest imbecil. Desigur s-a mai luat si de Steaua dinainte de 89 si nu numai.

 

Mi-a placut modul in care [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] i-a dat replica si cum a aparat Steaua, dovedind inca o data ,daca mai are nevoie, ca Steaua este singura echipa din viata lui. Si Oli l-a pus la punct pe golanul asta. Pacat ca echipa asta minunata nu e lasat in pace si e atacata in continuu de niste derbedei nesimtiti(din categorie mai face parte si Razvan, maftei dar si restul grupului)

***alex***29.08.2006 15:45
Probabil intr-o zi va fi calcat de o masina neagra! :wink:

 

Ai relatii cu Mafia in Italia? 8) :lol:

flo220329.08.2006 16:57
Ai relatii cu Mafia in Italia?

 

dam si noi cat avem :wink:

iL Napoletano29.08.2006 18:11

Lucrurile astea nu se discuta pe forum.Poate e fraierul pe net si citeste.E mai palpitant sa stea in impas si sa se uite mereu in spate cand merge pe strada :lol:

Bogdan4Steaua30.08.2006 16:30
EXCLUSIV: Cyril Thereau COSTA UN MILION DE EURO!

Fotbalistul transferat de Steaua de la gruparea belgiana Charleroi urmeaza sa semneze un contract pe patru sezoane cu campioana Romaniei.

Sport Total a aflat de la surse apropiate conducerii clubului belgian Charleroi ca Steaua urmeaza sa plateasca un milion de euro pentru atacantul francez Cyril Thereau. Virful transferat de Steaua cistiga in acest moment 200.000 de euro pe luna, suma care nu include primele si alte bonificatii, si ar putea primi la Bucuresti aproximativ 300.000 de euro pe luna.  

 

Sursele indicate sustin ca transferul este privit la Charleroi ca pe o afacere foarte buna, tinind cont ca gruparea belgiana l-a cumparat in aceasta vara de la Angers. Thereau a inscris de trei ori in cele patru etape in care a jucat in campionatul belgian.  

 

Desi Charleroi inca intirzie sa confirme oficial tranzactia, agentul jucatorului va fi prezent miine in Bucuresti pentru incheierea afacerii.

 

Foarte bine pregatiti baietii de la SPT, nu am ce zice. Asadar, in opinia lor, salariul anual este de 3.6 mil euro. Sa ii credem? :roll:

steaua*forever31.08.2006 04:19

SPT?? :lol: Nu sunt ei cei care-i atribuiau epitete lui Radoi? E clar ca sunt profesionisti! :lol:

 

FORZA Steaua!

Bogdan4Steaua31.08.2006 06:35

Alt exemplu de profesionalism desavarsit:

 

Site-ul Onlinesport de marti, 29 august:

 

"Mihai Stoica s-a aflat in aceste zile in Belgia, pentru a discuta cu clubul Charleroi transferul a doi jucatori. Numai ca negocierile au cazut, dupa tratative care au inceput de duminica seara.

 

Jucatorii in cauza, Fabien Camus si Cyril Théreau au decis sa ramana la Charleroi si sa continue sezonul 2006/2007 in Belgia.

 

Fanii lui Charleroi vad cu ochi buni decizia celor doi de a nu pleca, in tentativa clubului de a prinde cupele europene. "

 

Acelasi site, joi, 31 august:

 

"Thereau a treia fisa

 

Desi au fost refuzati de doi jucatori de la Charleroi, in cele din urma un al treilea, Thereau, a acceptat sa joace in Liga Campionilor. "

 

Exista doua posibilitati: fie Charleroi avea doi jucatori cu acelasi nume, fie cei de acolo au anumite dificultati in a-si exercita meseria de ziarist profesionist.

 

Eu zic ca e valabila a doua varianta. :wink:

I.N.Money31.08.2006 08:25

http://www.sporting-charleroi.be/code/fr/joue.asp

Daca ne uitam aici obervam cat talent au in a vorbi prostii cei de la onlinesport. :D

DanStan31.08.2006 16:35

O noua tampenie Onlinesporc :

 

Steaua vrea sa bata recordul mondial la transferuri intr-un interval de 24 de ore. Nedorit de Rapid, Steaua a intrat pe fir pentru transferul lui Stelian Stancu de la Sportul!

 

Gigi Becali a facut joi o oferta de 500.000 de euro pentru Stelian Stancu.

Vasile Siman urmeaza sa dea joi un raspuns, daca este de acord cu suma de transfer sau nu.

Stancu era dorit la pachet de Rapid, alaturi de Mazilu si Lazar, insa miercuri George Copos a declarat ca nu il mai doreste pe Stancu decat imprumut pentru 1 an de zile, varianta neagreata de Siman.

 

Deci Stancu e 'nedorit de Rapid' care totusi il 'doreste imprumut pe un an de zile'. Logic, domne !

 

Interesant e ca transferandu-i pe cei 3 Rapid ar fi 'batut recordul mondial' (vorba vine). Dar atunci cred ca onlinesporcarii ar fi uitat de formularile mistocaresti si ar fi oracait 3 zile non-stop despre genialul transfer reusit de Raped.

«1151617181929»