Pentru ce poate fi apreciat Oleg:
-in primul rand pentru ca a imprimat un joc ofensiv echipei, ce imi aduce aminte de SuperSteaua anilor 86-89;
-pentru ca este un antrenor calm, echilibrat, cerebral, o caracteristica a marilor antrenori...sunt increzator ca in timp, dupa ce va castiga mai multa experienta va deveni un bun antrenor;
Ce i se poate reprosa:
-lipsa unei comunicari directe cu jucatorii, din cauza necunoasterii limbii romane...un mare dezavantaj, deoarece nu-si poate expune direct, nealterat de catre un traducator, ideile tactice, cerintele asupra jucatorilor;
-lipsa de experienta caracteristica unui antrenor cu o cariera mai indelungata...exprimata prin schimbari neinspirate, meciuri ratate la limita, imposibilitatea ``citirii`` psihicului unor jucatori care au nevoie de un ajutor in acest sens.
Pe ansamblu insa, cred ca aducerea lui Oleg ca antrenor a fost o mutare inspirata si ca rezultatele nu vor intarzia sa apara.