FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor , Editia 2009-2010

«127282930»
sabin130729.04.2010 20:03

Finala sper s-o castige echipa care va juca fotbal, nu mizeria adusa la nivel de arta (?) de cocalarul frustrat Jose Mourinho.

Recunosc ca m-am ofticat din cauza ca fotbalul a pierdut in fata anti-fotbalului. :D

MoWeed30.04.2010 08:01

Postarile off-topic au fost mutate intr-un topic special la "Discutii libere"

Lari20.05.2010 22:20

"Gazzetta dello Sport" a facut o analogie in timp intre traseul Italiei spre titlul mondial din 1982 si actualul parcurs al milanezilor in Liga descoperind argumentele pro-Inter.

 

1. Debut alb. Primul meci in grupă: Italia - Polonia 0-0, Inter - Barcelona 0-0.

2. Locul 2. Italia a facut 3 remize in grupa Inter a pornit la fel, cu Barcelona, Rubin si Dinamo Kiev, ambele calificindu-se chinuit de pe locul 2.

3. Silenzio stampa. La fel ca trupa lui Bearzot, după prima fază jucatorii lui Mourinho au decis să nu mai discute cu presa.

4. Momentul psihologic. Italia bate Argentina cu 2-1, acelasi scor ca in Inter - Chelsea.

5. Au scos campioana. 3-2 e scorul general al semifinalei cu Barcelona, Inter eliminind detinatoarea Ligii. Și rezultatul cu care Italia a invins Brazilia, după ce batuse si campioana entitre Argentina.

6. Dublu obstacol. În semifinale Italia a reintilnit Polonia, adversara din grupe (2-0). La fel i s-a intimplat lui Inter cu Barca, jucind mai bine față de primul duel acasă si cîștigind tot la două goluri diferență (3-1).

7. Aceleasi stadioane. Italia si Inter s-au calificat in finală pe "Camp Nou", iar titlul l-au cîștigat pe "Bernabeu".

8. Aceeasi "dublă" . În 1982, Italia avea două titluri mondiale, cucerite in 1934 si 1938. Inter a triumfat tot in editii consecutive: 1964 si 1965.

9. Aceeasi pauza Italia asteaptă 44 de ani pentru al treilea trofeu, Inter a ajuns la 45!

10. Nemti in finala În 1982, Italia a depășit RFG, acum Inter va da piept cu Bayern.

TURKU21.05.2010 11:00

Cred ca Bayern va castiga UCL o sa fie un meci frumos cu peste 3 goluri

iNsTiGaToR22.05.2010 21:05
"Gazzetta dello Sport" a facut o analogie in timp intre traseul Italiei spre titlul mondial din 1982 si actualul parcurs al milanezilor in Liga descoperind argumentele pro-Inter.

 

1. Debut alb. Primul meci in grupă: Italia - Polonia 0-0, Inter - Barcelona 0-0.

2. Locul 2. Italia a facut 3 remize in grupa Inter a pornit la fel, cu Barcelona, Rubin si Dinamo Kiev, ambele calificindu-se chinuit de pe locul 2.

3. Silenzio stampa. La fel ca trupa lui Bearzot, după prima fază jucatorii lui Mourinho au decis să nu mai discute cu presa.

4. Momentul psihologic. Italia bate Argentina cu 2-1, acelasi scor ca in Inter - Chelsea.

5. Au scos campioana. 3-2 e scorul general al semifinalei cu Barcelona, Inter eliminind detinatoarea Ligii. Și rezultatul cu care Italia a invins Brazilia, după ce batuse si campioana entitre Argentina.

6. Dublu obstacol. În semifinale Italia a reintilnit Polonia, adversara din grupe (2-0). La fel i s-a intimplat lui Inter cu Barca, jucind mai bine față de primul duel acasă si cîștigind tot la două goluri diferență (3-1).

7. Aceleasi stadioane. Italia si Inter s-au calificat in finală pe "Camp Nou", iar titlul l-au cîștigat pe "Bernabeu".

8. Aceeasi "dublă" . În 1982, Italia avea două titluri mondiale, cucerite in 1934 si 1938. Inter a triumfat tot in editii consecutive: 1964 si 1965.

9. Aceeasi pauza Italia asteaptă 44 de ani pentru al treilea trofeu, Inter a ajuns la 45!

10. Nemti in finala În 1982, Italia a depășit RFG, acum Inter va da piept cu Bayern.

 

Prea multe asemanari :))

 

Mai ales dupa ce Inter a castigat

 

gio_stgloria22.05.2010 21:18

The special one..Diego Milito. Daca ai un asemenea jucator in atac cum sa nu castigi tot ?

Maye22.05.2010 21:59

Blitzkrieg

MoWeed22.05.2010 22:02

A castigat echipa care a meritat cel mai mult. S-a vazut sezonul asta ce antrenor e Mourinho

red&blue_boy22.05.2010 22:42

A castigat in primul rand pragmatismul lui Mourinho.Plus ca a pregatit tactic foarte bine meciul.Degeaba a avut Bayern posesia,au gresit mult la finalizare si in aparare.Super golul doi marcat de Milito...Ma bucur pentu Zanetti,isi incununeaza o cariera remarcabila!

Ramane de vazut ce va face Mourinho,pleaca,ramane...

Maye22.05.2010 23:43

Peste ani o sa ramana doar asta :

 

 

0L2UALUR--610x460.jpg

 

Si asta :

 

0L2UB8HR--610x460.jpg

danimarcu23.05.2010 07:31
A castigat echipa care a meritat cel mai mult. S-a vazut sezonul asta ce antrenor e Mourinho

Si s-a mai dovedit inca o data ca il muce debiteaza numai tampenii.Meciul a fost frumos.

Nu mi-a placut jocul retur impotriva Barcelonei,dar Mourinho stia ca numai jucand asa se pot califica.

Inter a meritat sa castige Liga Campionilor,iar Mourinho este un antrenor dat dracului.Cred ca ar fi in stare sa faca performante si cu o echipa din divizia B...

Ma bucur pt Chivu,este cel mai valoros si cel mai serios din actuala generatie de fotbalisti romani.

MoWeed23.05.2010 08:48
Si s-a mai dovedit inca o data ca il muce debiteaza numai tampenii.Meciul a fost frumos.

Nu mi-a placut jocul retur impotriva Barcelonei,dar Mourinho stia ca numai jucand asa se pot califica.

Inter a meritat sa castige Liga Campionilor,iar Mourinho este un antrenor dat dracului.Cred ca ar fi in stare sa faca performante si cu o echipa din divizia B...

Ma bucur pt Chivu,este cel mai valoros si cel mai serios din actuala generatie de fotbalisti romani.

Sa-l aduca ne-a Gigi la Steaua. Sa faca performante la Buzau :steag_sah_mic:

 

 

Pai impotriva Barcelonei pe Camp Nou nu poti rezista decat daca te aperi. Nu a fost frumos, nu a fost placut ochiului, dar e singurul mod de a-i opri pe catalani la momentul actual

sabin130723.05.2010 08:54

Daca e dupa pragmatism atunci da, a meritat Inter. Daca e dupa frumusetea jocului practicat atunci n-au meritat nici Inter si nici Bayern. :)

 

Ca sa fiu carcotas si acum, as fi curios sa vad ce performante ar face Mourinho la o echipa unde spectatorii nu pot fi de acord cu o aparare pe 16 metri 70 de minute pe meci. Nu-i pot fi contestate calitatile de tehnician si psiholog. Insa la un antrenor apreciez si eleganta si discretia, modul in care ii lasa pe jucatori sa ramana actorii principali, capitole la care portughezul sta foarte prost.

Ronnie23.05.2010 09:15

S-a vazut clar ca Bayern e una din cele mai slabe echipe care au ajuns in finala UCL din ultimii ani. Inter nu a avut nicio emotie.

Daniel-Ionut23.05.2010 09:17

Eh... nu esti chiar atat de slaba cand treci de Manchester :rolleyes:

danimarcu23.05.2010 09:37
Sa-l aduca ne-a Gigi la Steaua. Sa faca performante la Buzau :steag_sah_mic:

 

Nu se incadreaza in pretentiile ciobanului:i-ar lua fata lui Gigi la popularitate... ;)

Ca altfel l-ar aduce ne-a Gigi,nu se uita la bani cand e vorba de Steaua...

gio_stgloria23.05.2010 09:53
S-a vazut clar ca Bayern e una din cele mai slabe echipe care au ajuns in finala UCL din ultimii ani. Inter nu a avut nicio emotie.

slaba data dracu , deaia a umilit-o pe Manchester :))

Kellerman23.05.2010 10:01

Pai ce, Manchester e echipa? a fost echipa sezonul asta? Bayern e slaba, Manchester e FOARTE slaba. Inter a dominat cap-coada toti adversarii pe care i-a avut.

Maye23.05.2010 10:15

Pai si Liverpool ce a fost?Daca Bayern a fost slaba si United Foarte Slaba.

Daniel-Ionut23.05.2010 10:17

Si mai slaba.

Maye23.05.2010 10:18
Inter a dominat cap-coada toti adversarii pe care i-a avut.

Al dracului dominare.

Kellerman23.05.2010 10:25
Pai si Liverpool ce a fost?Daca Bayern a fost slaba si United Foarte Slaba.

 

 

Am zis ceva de Liverpool? am vorbit strict de United.

andrei_ionete23.05.2010 10:27
A castigat in primul rand pragmatismul lui Mourinho.Plus ca a pregatit tactic foarte bine meciul.Degeaba a avut Bayern posesia,au gresit mult la finalizare si in aparare.Super golul doi marcat de Milito...Ma bucur pentu Zanetti,isi incununeaza o cariera remarcabila!

Ramane de vazut ce va face Mourinho,pleaca,ramane...

Interviu dat la o televiziune germana dupa finala:

Reporter: A fost acesta ultimul dumneavoastră meci pe banca Interului?

JM: Da.

Reporter: Unde plecati? La Real?

JM: Da.

Reporter: E deja totul clar?

JM: Da.

Astristul23.05.2010 10:50

Inter a castigat pe merit trofeul UCL sezonul asta, fiind singura echipa Italiana care a reusit TRIPLA. Nu pot decat sa-i felicit pe ei si pe fanii lor!

Respect Inter!

FORZA LAZIO !!!

red&blue_boy23.05.2010 13:22
Ca sa fiu carcotas si acum, as fi curios sa vad ce performante ar face Mourinho la o echipa unde spectatorii nu pot fi de acord cu o aparare pe 16 metri 70 de minute pe meci. Nu-i pot fi contestate calitatile de tehnician si psiholog. Insa la un antrenor apreciez si eleganta si discretia, modul in care ii lasa pe jucatori sa ramana actorii principali, capitole la care portughezul sta foarte prost.

 

Pai daca merge la Real,nu cred ca aici i-ar fi de ajuns doar jocul la rezultat,bazat pe aparare.La Real e nevoie de mai mult...Si eu apreciez un antrenor care nu iese prea mult in evidenta in afara terenului,prin declaratii etc...

 

 

Interviu dat la o televiziune germana dupa finala:

Reporter: A fost acesta ultimul dumneavoastră meci pe banca Interului?

JM: Da.

Reporter: Unde plecati? La Real?

JM: Da.

Reporter: E deja totul clar?

JM: Da.

 

 

Tot ce-i posibil...Cum mai ziceam,nu prea mai are ce demonstra la Inter,a castigat totul,iar sa reuseasca si la Real e o provocare mare...

«127282930»