FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Europa League - Editia 2009/2010

«134567»
Alexandru H.28.08.2009 16:04
asa e , dar daca ai observat , Steaua de cate ori a jucat cu echipe mari , care practica un fotbal frumos , a facut fatza .

 

In special cu echipele din Spania , Italia , Anglia , Steaua a jucat mereu frumos . La Madrid , la Lyon , la Londra cu Arsenal , la Fiorentina , La Sevilla si cu Betis si cu FC Sevilla , multe meciuri bune cu echipe mult prea mari pentru fotbalul nostru , dar am obtinut rezultate . Acum cu Fenerbahce de ce nar fi asa ? Pe turci i-am batut mai mereu !! de ce sa nu fie la fel si acum ?

 

Pentru ca Steaua anul asta a pierdut singurul avantaj pe care il avea acum cativa ani: apararea. Goian, Nesu, Radoi, Ogararu... a ajuns Baciu, fosta rezerva de vreme rea, stalp al apararii...

The Game28.08.2009 16:51

Ne calificam alaturi de jegosii de pe Kadikoy(fenerbahce)!Am calculat cat de cat ce rezultate ar trebui sa obtinem si situatia arata astfel:

 

-obligatoriu victorii acasa si in deplasare cu Sheriff Tiraspol

-victorie in Ghencea cu Twente

-egal in Olanda sau acasa cu fenerbahce

 

Daca obtinem aceste rezultate,ne calificam fara probleme!

 

Aaaa...si sa nu uit....Orospu cocugu fenerbahce!

KERATOCONUS28.08.2009 17:15

Din pacate, cred ca vom termina pe locul 3 in grupa. In momentul de fata, Fenerbahce si Twente sunt peste noi din toate punctele de vedere: conducere, echipa si suporteri :(...parerea mea.

DelPiero1028.08.2009 17:43

Nu este o grupa usoara...Fener e principala favorita la calificare,cu noi imediat dupa.Twente va emite si ea pretentii,insa fotbalul olandez de club este in declin,cred ca suntem un pic peste ei in acest moment.Seriff va 'arbitra' lupta celor trei pentru calificare,cine pierde puncte cu moldovenii pierde si calificarea.:)

Astristul28.08.2009 18:00
Din pacate, cred ca vom termina pe locul 3 in grupa. In momentul de fata, Fenerbahce si Twente sunt peste noi din toate punctele de vedere: conducere, echipa si suporteri :( ...parerea mea.

 

 

Eu zic sa nu fim chiar asa de fatalisti, ci optimisti. Ce naiba, sa ajunga iar McLaren sa se distreze pe seama noastra?

Iar in ceea ce-i priveste pe rusii aia de la Sheriff, ca nu pot sa-i numesc tot moldoveni din moment ce scriu in alfabetul chirilic, sunt foarte optimisti, pusi pe fapte mari, dar poate ca ei inca nu realizeaza cu cine joaca ... Totusi sa nu-i subestimam, avand in vedere ca Olympiacos CFP abia le-a dat 3-0 tur-retur, deci n-o sa ne fie usor.

AG28.08.2009 18:25

ne calificam 5 sau 7 puncte

KERATOCONUS28.08.2009 18:35

Eu nu sunt fatalist, ci realist. Daca noi, locul 6 in Liga lu' mitica, ne vom clasa in grupa in fata locului 2 din campionatul Olandei si respectiv 4 din campionatul Turciei, inseamna ca se va crea o noua echipa extraordinara in Ghencea. Insa dupa ce am vazut meciurile Stelei din campionat si preliminariile Europa League...ma cam indoiesc. Dupa parerea mea, Twente si Fenerbahce "porneste" ca favorite. :))

AlleXyS28.08.2009 18:41

vorbesti prostii .....

 

eu am stabilit rezultatele meciurilor :))

 

2 victorii categorice cu Sheriff Traspol

1 victori la Istanbul cu Fenerbahce si un egal acasa

1 victorie acasa cu Twente si o infrangere la ei

 

oricum , daca nu ne calificam , vom fi de tot rasul..... adica nu putem trece de grupele europei league ca echipa cap de serie !!

 

eu unul sun mai optmist , astept calificarea Stelei de pe primul loc in grupa . Daca nu e grupele Champions League , unde ne batyeam pentru locurile 3 -4 , macar in Europa League sa ne batem pentru locurile 1-2

Alexandru H.28.08.2009 18:49
vorbesti prostii .....

 

eu am stabilit rezultatele meciurilor :))

 

2 victorii categorice cu Sheriff Traspol

1 victori la Istanbul cu Fenerbahce si un egal acasa

1 victorie acasa cu Twente si o infrangere la ei

 

oricum , daca nu ne calificam , vom fi de tot rasul..... adica nu putem trece de grupele europei league ca echipa cap de serie !!

 

eu unul sun mai optmist , astept calificarea Stelei de pe primul loc in grupa . Daca nu e grupele Champions League , unde ne batyeam pentru locurile 3 -4 , macar in Europa League sa ne batem pentru locurile 1-2

 

Esti obsedat de coeficientii aia... :huh:

Faptul ca suntem cap de serie nu se datoreaza echipei Steaua 2009-2010, ci e rezultatul meciurilor echipelor Steaua 2004-2009. Insa fata de anii trecuti, exista niste diferente:

 

Nu il mai avem pe Goian, dar il avem pe Tudose

Nu il mai avem pe Radoi, dar il avem pe Onicas

Nu il mai avem pe Tiago, dar il avem pe Ionescu etc...

 

Twente, de exemplu, e in urna 3 valorica pentru ca in acei 5 ani a avut rezultate mai degraba modeste in cupele europene. Dar anul trecut, Twente a terminat pe locul 2 in Olanda. Nu ii stiu echipa, dar probabil ca e mai puternica decat ce avea in 2005.

 

Ideea e ca acei coeficienti doar stabilesc componenta grupelor. Atat. Cand se intra pe teren, nu joaca punctele, ci jucatorii; nu castiga capii de serie, ci doar cei care dau cu un gol mai mult decat adversarul.

AlleXyS28.08.2009 18:59

da da , stiu asta cu coeficientii . Dar totusi , trebuie sa ai mai multa incredere in Steaua , chiar daca a plecat aproape toata linia de fund :D Avem atacanti , Stancu , Surdu , Kapetanos , Ochirosii a prins ceva experienta , Nicolita chiar poate urca...si altii . Important e sa marchezi cu un gol mai mult decat adversarul , nu sa primesti maxim un gol pe meci , ca poate iei bataie cu 1-0 pe linie si nu faci nimic asa . Asta am auzit-o la Real Madrid , dar acolo este alta mentalitate , asa suntem noi romanii , mai lenesi , ca daca dadeam tot din noi ajungeam departe . prosti nu suntem , da avem lene mare , vrem banu sa vina de pomana

TiraSheriff28.08.2009 19:07

no bine "frati romani" vad ca nu va temeti de sheriff..

o sa vedeti ce bataie o sa va dea ....

sherifful nu are cum sa piarda de la romani , o sa va batem asa cum i-am batut pe toti fratii vostri dintre prut si nistru

 

AlleXyS28.08.2009 19:12

Cu rusii nu suntem "frati romani" :}P

 

Daca jucam cu Dacia Chisinau , sau cu Zimbru , mai ziceam , dar cu Tiraspolul nu se pune . E duel ruso -roman mai mult , a spus cineva mai sus , aveti scris cihirilic , moldovenii au scris roman . voi nu sunteti romani , ci sovietici , asa ca v-o luati . defapt , si moldoveni daca erati tot bataie mancati :)) Si la Bucuresti si la Tiraspol , o sa cunoasteti cine e Steaua , ca vad ca habar n-aveti de ea

TiraSheriff28.08.2009 19:19

ba "desteptule" Transnistria e mai democrata decit moldova voastra si rumania

aicia se graieste 2 limbi si se scrie in 2 limbi , eu de exemplu sunt vorbitor di romana ( in primu rind) si rusa (2)

da eu stiu ca si voi si fratii nostri comuni dintre nistru si prut iubiti sa va legati de politica , si cu politica ramineti ca la fotbal pierdeti

Alexandru H.28.08.2009 19:22
ba "desteptule" Transnistria e mai democrata decit moldova voastra si rumania

aicia se graieste 2 limbi si se scrie in 2 limbi , eu de exemplu sunt vorbitor di romana ( in primu rind) si rusa (2)

da eu stiu ca si voi si fratii nostri comuni dintre nistru si prut iubiti sa va legati de politica , si cu politica ramineti ca la fotbal pierdeti

 

Nationalist Rumble! :yeahh:

 

Ca sa incerc sa linistesc discutia...

 

Chiar daca e arogant, noul nostru coleg recunoaste ca vorbeste romana, nu moldoveneasca. Mi se pare un lucru de laudat si nu ceva care sa ne determine sa il numim "sovietic". Deci daca e sa ne certam, sa o facem doar pe tema fotbalului...

 

Edit: cu toata ardoarea nationalista, nu pot sa nu recunosc ca Sheriff Tiraspol e la ani-lumina fata de celelalte echipe din Moldova, atat la infrastructura cat si la calitatea jocului. Ca totul s-a facut in cadrul marelui Trust Smirnov, e alta poveste ;)

bodrumdan_barkahan28.08.2009 19:30
vorbesti prostii .....

 

eu am stabilit rezultatele meciurilor :))

 

2 victorii categorice cu Sheriff Traspol

1 victori la Istanbul cu Fenerbahce si un egal acasa

1 victorie acasa cu Twente si o infrangere la ei

 

oricum , daca nu ne calificam , vom fi de tot rasul..... adica nu putem trece de grupele europei league ca echipa cap de serie !!

 

eu unul sun mai optmist , astept calificarea Stelei de pe primul loc in grupa . Daca nu e grupele Champions League , unde ne batyeam pentru locurile 3 -4 , macar in Europa League sa ne batem pentru locurile 1-2

frate eu sa ıti zic acuma fara gluma parerea mea.este greu sa batei la istanbul pe fener sincer..mias dorii dar nu cred.nici chealsea,nici inter nu a reusit sa ia egal ın istanbul.ın Bucuresti puteti sai bateti.dar ın istanbul nu cred.este greu si un egal.fener joaca bine acasa.de olandezi nu am nici o ideee.dar pe moldoveni bateti si acasa si afara.sper sa va calificati ınpreuna cu fener.

KERATOCONUS28.08.2009 19:39

@TiraSheriff

 

Va batem tur-retur. O sa va scoatem fotbalul din cap. :bananadance:

 

Haide Zimbru Chisinau! steagro

_yang28.08.2009 19:40
ba "desteptule" Transnistria e mai democrata decit moldova voastra si rumania

aicia se graieste 2 limbi si se scrie in 2 limbi , eu de exemplu sunt vorbitor di romana ( in primu rind) si rusa (2)

da eu stiu ca si voi si fratii nostri comuni dintre nistru si prut iubiti sa va legati de politica , si cu politica ramineti ca la fotbal pierdeti

 

Fratii nostri comuni nu exista... Romania e de la Nistru pana la Tisa.

 

@bodrumdan_barkahan

 

Tii cu Fener in cupele europene...?

TiraSheriff28.08.2009 19:42

daca sincer?! FAVORITI SUNT SHERIFF SI FENER. -asta spun experti adevarati

Sheriff are :

una din cele mai bune baze sportive din lume ( printre prim 5)

jucatori buni; multi fani; buget destul de bun; si cel mai important DORINTA MARE DE GOLRIE.

Steaua: un stadion de 2 lei , suporteri debili , un patron timpit ( nu o dat inca un interview normal ca sa nu sa laude singur pe dinsu ) si in ultimu timp Steaua joaca dea-p*la.

HA HAAAA "zimbru chisinau " nu ma fa sa rad ... urasc echipa asta dece? ptru ca e rasul fotbalului din moldova

o echipa mai dea P*la n-am vazut in viata mea ....

Bogdan4Steaua28.08.2009 19:49

Coboara cu picioarele pe pamant.

 

Sheriff poate sa aiba cea mai tare baza din lume, buget atragator, suporteri patimasi, pentru ca tot o echipa de doi lei ramane. Nu compara cele doua echipe pentru ca te faci de ras...

 

Din moment ce petarda Cocis a facut legea la voi, deci si in campionatul Moldovei, valoarea voastra tinde spre zero.

 

Din pacate nu veti simti in Ghencea freamatul tribunelor, dar o lectie de fotbal tot veti lua, si in tur si in retur.

 

Optimistul din mine spune:

 

6 puncte cu Sheriff

4 puncte cu Twente

3 puncte cu Fener

 

Total: 13 puncte

 

Jumatatea pesimista:

6 puncte cu Sheriff

2 puncte cu Twente

1 punct cu Fener

 

Total: 9 puncte

Alexandru H.28.08.2009 19:49
daca sincer?! FAVORITI SUNT SHERIFF SI FENER. -asta spun experti adevarati

Sheriff are :

una din cele mai bune baze sportive din lume ( printre prim 5)

jucatori buni; multi fani; buget destul de bun; si cel mai important DORINTA MARE DE GOLRIE.

Steaua: un stadion de 2 lei , suporteri debili , un patron timpit ( nu o dat inca un interview normal ca sa nu sa laude singur pe dinsu ) si in ultimu timp Steaua joaca dea-p*la.

HA HAAAA "zimbru chisinau " nu ma fa sa rad ... urasc echipa asta dece? ptru ca e rasul fotbalului din moldova

o echipa mai dea P*la n-am vazut in viata mea ....

 

Cred ca vorbesc in numele tuturor cand iti spun sa nu te iei de patronul nostru... :boxing: Injura suporterii, stadionul, echipa insa nea Gigi e sfant pentru tine, capisci?

 

:crazy:

MoWeed28.08.2009 19:49
ba "desteptule" Transnistria e mai democrata decit moldova voastra si rumania

Ha ha ha ha ha ha ha

 

Asta este, de departe, cea mai mare tampenie care am auzit-o astazi. "Statul" politienesc Transnistria? Acolo unde, daca zici ceva rau de stat, sunt sanse sa dispari cu totul? Acolo unde fratii nostri romani sunt persecutati?

 

 

Apropo, continua cu mistourile la adresa romanilor(aici ii includ si pe moldoveni, ei sunt tot romani), Romaniei(nu rumania) sau la adresa suporterilor stelisti si o sa vorbesti numai cu prietenii tai rusi...

bodrumdan_barkahan28.08.2009 20:06
Fratii nostri comuni nu exista... Romania e de la Nistru pana la Tisa.

 

@bodrumdan_barkahan

 

Tii cu Fener in cupele europene...?

eu tin cu TURCİA :) dar cu voi inima si sufletul sa taiat ın doi.v-am zis dela ınceput sper sa va calificati impreuna.dar beșiktaș sai ia draci.sa primeasca 10 goluri de data asta dela man.united.ca se cred prea mari ca au luat si cupa si championatul.care ıl ia odata la 6 ani:D

bodrumdan_barkahan28.08.2009 20:10
daca sincer?! FAVORITI SUNT SHERIFF SI FENER. -asta spun experti adevarati

Sheriff are :

una din cele mai bune baze sportive din lume ( printre prim 5)

jucatori buni; multi fani; buget destul de bun; si cel mai important DORINTA MARE DE GOLRIE.

Steaua: un stadion de 2 lei , suporteri debili , un patron timpit ( nu o dat inca un interview normal ca sa nu sa laude singur pe dinsu ) si in ultimu timp Steaua joaca dea-p*la.

HA HAAAA "zimbru chisinau " nu ma fa sa rad ... urasc echipa asta dece? ptru ca e rasul fotbalului din moldova

o echipa mai dea P*la n-am vazut in viata mea ....

ba tu esti dobitoc ori te faci ca esti nebun?tu ai incredere sa luati macar un egal ın grupa asta?nici un punct nu o sa luati si o sa va faceti de ras.o sa fiti rasul lumii si echipa de averaj ın grupa.

The Game28.08.2009 20:20
daca sincer?! FAVORITI SUNT SHERIFF SI FENER. -asta spun experti adevarati

Sheriff are :

una din cele mai bune baze sportive din lume ( printre prim 5)

jucatori buni; multi fani; buget destul de bun; si cel mai important DORINTA MARE DE GOLRIE.

Steaua: un stadion de 2 lei , suporteri debili , un patron timpit ( nu o dat inca un interview normal ca sa nu sa laude singur pe dinsu ) si in ultimu timp Steaua joaca dea-p*la.

HA HAAAA "zimbru chisinau " nu ma fa sa rad ... urasc echipa asta dece? ptru ca e rasul fotbalului din moldova

o echipa mai dea P*la n-am vazut in viata mea ....

 

Pui de rusnac infect,mars inapoi si pupa-l in pu.la pe smirnov si pe toti comunisti aia imputiti,voi aveti gura lipita de fundurile lui medvedev si putin ca daca va lasa aia din mana muriti de foame....

TiraSheriff28.08.2009 20:37

Da... :)

atunci cind cineva injura ,vorbeste necivilizat si jugneste ma face ca sa cred ca e tigan needucat ...

si inca dupa asta va suparati cind europa zice ca sunteti tigani needucati...

vom face 100 de puncte sau unu sau 0 , asta e sport . ;)

 

p.s nu sunt comunist; il urasc pe smirnov; (asa cum il uraste toata transnistria) iubesc sheriful , urasc FC tiraspol, dacia, zimbru; urasc Steaua !

SUCCES SI NE VEDEM IN TIRASPOL !

«134567»