FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Europa League - Editia 2009/2010

«1567»
mountytoma01.12.2009 09:31

prestatia Stelei de anul asta, la fel ca si prestatiile din CL in ultimii ani, sunt cam jenante.

 

sincer, ma bucur enorm de succesele Unirii Urziceni, Sper sa bata la stuttgart, sa ajunga la 11 puncte in grupele ligii. sa nu se mai laude in veci (sau in WC) Gigi ca el a dus Steaua trei ani in grupele ligii! bravo Dan Petrescu, bravo Meme, bravo bucsaru! ati dat peste bot intregii suflari fotbalistice din Romania si pentru asta aveti stima mea pentru totdeauna!

 

Steaua cred ca va pierde atat cu sheriff cat si cu twente. valoarea lui Stoichita imi da sperante ca avem toate sansele pentru asa ceva. in plus, ar fi si pe sufletul lui Gigi. merita din plin.

red&blue_boy01.12.2009 11:09

De doi bani au mai ramas sansele Stelei pentru mai departe.Sa fim seriosi...Nu cred ca vom bate nici la Tiraspol.Si oricum Twente va bate pe Fener...Dar s-asa pe noi nu ne intereseaza Europa league,nu-i asa Jiji si Stoichita?Da,frumos ce-a facut Urziceni,poate sa nu piarda la Stuttgart si sa mearga in primavara UCL.Dar pe mine prea putin ma incalzeste asta...

gio_stgloria01.12.2009 11:11

eu cred ca twente nu bate, ci face egal.

mountytoma04.12.2009 07:44

dupa acelasi numar de jocuri, Dinamo are un numar de puncte dublu fata de noi in aceeasi competitie, Unirea Urziceni are 8 puncte in Champions League (adica mai mult decat a strans Steaua in 18 meciuri in acceeasi competitie).

 

ciobane, prostul universului, e acum pe intelesul tau ca Steaua nu poate face performanta cu tine, ci doar se poate umple de rusine?

red&blue_boy04.12.2009 09:21

Lasa ca si Dinamo cati ani n-a facut cine stie ce puncte...Trista e comparatia cu Urziceni,in Liga,unde noi n-am mai batut pe nimeni de la Kiev.Si mai ales n-am mai batut pe nimeni acasa in grupe,de atata vreme.Si nici acum in Europa League sa n-avem nici o victorie acasa in grupe...Doar Jiji nu vede cat am ajuns de penibili,datorita lui...

KERATOCONUS16.12.2009 22:33

Grupa D

 

Hertha Berlin - Sporting Lisabona 1 - 0

Heerenveen - Ventspils 5 - 0

 

Clasament final grupa D:

 

1. Sporting Lisabona 11 puncte

2. Hertha Berlin 10 puncte

3. Heerenveen 8 puncte

4. Ventspils 3 puncte

 

Grupa E

 

CSKA Sofia - AS Roma 0 - 3

Basel - Fulham 2 - 3

 

Clasament final grupa E:

 

1. AS Roma 13 puncte

2. Fulham 11 puncte

3. Basel 9 puncte

4. CSKA Sofia 1 punct

 

Grupa F

 

Panathinaikos Atena - Dinamo Bucuresti 3 - 0

Sturm Graz - Galatasaray Istambul 1 - 0

 

Clasament final grupa F:

 

1. Galatasaray Istambul 13 puncte

2. Panathinaikos Atena 12 puncte

3. Dinamo Bucuresti 6 puncte

4. Sturm Graz 4 puncte

 

Grupa J

 

Club Brugge - Toulouse 1 - 0

Partizan Belgrad - Shakhtar Donetsk 1 - 0

 

Clasament final grupa J:

1. Shakhtar Donetsk 13 puncte

2. Club Brugge 11 puncte

3. Toulouse 7 puncte

4. Partizan Belgrad 3 puncte

 

Grupa K

Sparta Praga - FC Kopenhaga 0 - 3

CFR Cluj - PSV Eindhoven 0 - 2

 

Clasament final grupa K:

1. PSV Eindhoven 14 puncte

2. FC Kopenhaga 10 puncte

3. Sparta Praga 7 puncte

4. CFR Cluj 3 puncte

 

Grupa L

Nacional - Austria Viena 5 - 1

Athletic Bilbao - Werder Bremen 0 - 3

 

Clasament final grupa L:

1. Werder Bremen 16 puncte

2. Athletic Bilbao 10 puncte

3. Nacional 5 puncte

4. Austria Viena 2 puncte

KERATOCONUS17.12.2009 23:13

Grupa A

 

Ajax - Anderlecht 1 - 3

Dinamo Zagreb - FC Timisoara 1 - 2

 

Clasament final grupa A:

 

1. Anderlecht 11 puncte

2. Ajax 11 puncte

3. Dinamo Zagreb 6 puncte

4. FC Timisoara 5 puncte

 

Grupa B

Lille - Slavia Praga 3 - 1

Genoa - Valencia 1 - 2

 

Clasament final grupa B:

1. Valencia 12 puncte

2. Lille 10 puncte

3. Genoa 7 puncte

4. Slavia Praga 3 puncte

 

Grupa C

Hapoel Tel-Aviv - Hamburger SV 1 - 0

Rapid Viena - Celtic Glasgow 3 - 3

 

Clasament final grupa C:

1. Hapoel Tel-Aviv 12 puncte

2. Hamburger SV 10 puncte

3. Celtic Glasgow 6 puncte

4. Rapid Viena 5 puncte

 

Grupa G

Lazio - Levski 0 - 1

Villarreal - Salzburg 0 - 1

 

Clasament final grupa G:

1. Salzburg 18 puncte

2. Villarreal 9 puncte

3. Lazio 6 puncte

4. Levski 3 puncte

 

Grupa H

Steaua Bucuresti - Twente Enschede 1 - 1

Fenerbahce Istanbul - Sheriff Tiraspol 1 - 0

 

Clasament final grupa H:

1. Fenerbahce Istanbul 15 puncte

2. Twente Enschede 8 puncte

3. Sheriff Tiraspol 5 puncte

4. Steaua Bucuresti 4 puncte

 

Grupa I

Everton - BATE Borisov 0 - 1

Benfica - AEK Atena 2 - 1

 

Clasament final grupa I:

1. Benfica 15 puncte

2. Everton 9 puncte

3. BATE Borisov 7 puncte

4. AEK Atena 4 puncte

red&blue_boy17.12.2009 23:30

Ce chestie,sa castige Hapoel Tel-Aviv grupa...Iar noi pe ultimul loc...Ce surprize,sa bata Levski la Lazio si Bate la Everton...Dar cel mai mult m-a surprins Salzburg,singura echipa cu punctaj maxim.Si nu credeam ca au sanse prea mari cu Lazio sau Villarreal...

razvan2819.12.2009 00:54

Salzburg cam pleca ca cenusereasa grupei si iata ca a fost cea mai mare surpriza , singura cu maxim de puncte....bravo lor

dragos_ghinea19.12.2009 11:11

Red Bull Salzburg si-a creeat o echipa foarte puternica. Iarna trecuta parca s-au distrat putin si ne-au dat vreo 3 intr-un amical. Ei domina campionatul austriac si banii patronilor si-au spus cuvantul.

Din cate stiu si acolo au suporterii ceva probleme cu actionarii. Este efectul fotbalului modern, patronii schimbanda-i numele echipei din Casino in numele sponsorului. Foarte urat.

razvan2819.12.2009 12:09

Echipa se numea inainte Casino Salzburg ??

Maye19.12.2009 12:22

Prima denumire a fost SV Austria Salzburg , a urmat SV Casino Salzburg si pe urma SV Wüstenrot Salzburg.

Denumirea comuna a ramas insa SV Austria Salzburg.

Dar din aprilie 2005 , si-a schimbat din nou denumirea in Red Bull Salzburg ca urmare a cumpararii clubului de catre gigantul austriac Red Bull.

MoWeed19.12.2009 12:47

Cel mai graitor exemplu pentru cat de comercial a devenit fotbalul. Aia si-au bagat p**a in istoria unuia din cele mai importante cluburi din Austria doar pentru bani...

Maye19.12.2009 13:00

Inca un exemplu de ce se merita Protestul impotriva fotbalului modern!

Maye19.12.2009 13:09

Austria Salzburg apare ca exemplu al globalizarii fotbalului in clipul de mai jos.

 

«1567»