FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Europa League - Editia 2009/2010

«1237»
SteauaToronto28.06.2009 16:07

Discutii despre Europa League - editia 2009/2010 pe acest topic

Robinson Rufay Zapata28.06.2009 16:14

Sa nu fie un topic cam scurt. Dupa Ujpest , cred ca vom iesi din Europa League. Nu vad cum sa facem treaba cu acest lot , daca acesti jucatori vor juca ca in sezonul trecut.

red&blue_boy29.06.2009 05:38

Sper sa nu fie asa.Dar asa-i,cu ce lot avem,vad ca nu facem nici un transfer.Totusi,sper sa trecem de Ujpest,sper sa ajungem barem in grupe.

mihaita1329.06.2009 15:24

poate nu o sa fie asa :) ... sper sa ne ducem in grupe ! asa mai ia si Gigi niste bani:))

daca nu vin 2-3 jucatori 90% nu ne ducem in grupe !

Robert Stelistul09.07.2009 11:18

va zic sigur ca Steaua o sa bata in Ghencea cu 3-1 si la budapesta cu 2-0

dangeor09.07.2009 11:39

Sursa?

Maye09.07.2009 12:12

Asa a visat.

Robinson Rufay Zapata09.07.2009 12:14
va zic sigur ca Steaua o sa bata in Ghencea cu 3-1 si la budapesta cu 2-0

 

 

Eu zic un 4-0 la noi si un 2-2 in Ungaria. Alte pronosticuri?

KERATOCONUS09.07.2009 12:24
va zic sigur ca Steaua o sa bata in Ghencea cu 3-1 si la budapesta cu 2-0

 

Dupa parerea mea, nu vom primi gol acasa. In tur Steaua - Ujpest 3 - 0, iar in retur Ujpest - Steaua 1 - 2. forzateaua

fredysteaua09.07.2009 12:27

dupa parerea mea le rupem capu :)

gio_stgloria09.07.2009 12:37

Steaua - Ujpest 3-1 la general.

Robert Stelistul09.07.2009 15:26

:steag_cruce_invers: asa o sa fie cum va zic eu o sa vedeti

 

 

 

:steag_sah_mic:fular-campionii

D4v1dstelist09.07.2009 19:37

Va fi 2-2 acasa,dupa ce am condus si 0-0 in Budapesta.

Catalyn0709.07.2009 20:28

1-0 si 1-1 la ei

Robert Stelistul10.07.2009 11:46

BA voi nu ati vazut ca Pandurii a BATUTO CU 3-1 PE UJPEST?????????????? PAI NOI SUNTEM MAI BUNI DECAT Pandurii ASA CA LA RUPEP GATU CA LA PORUMBEI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii

178.jpg

Daniel-Ionut10.07.2009 11:50
BA voi nu ati vazut ca Pandurii a BATUTO CU 3-1 PE UJPEST?????????????? PAI NOI SUNTEM MAI BUNI DECAT Pandurii ASA CA LA RUPEP GATU CA LA PORUMBEI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii

 

Da BAAAA!!! :D:w00t::))

Sa nu exageram!

Niciodata nu poti sa compari un amical cu un meci oficial de Europa League... + ca ungurii au jucat cu un om mai putin... da' da-i Cezarului ce-i al Cezarului... bravo Pandurilor... parca il vad in seara asta pe Maruta... cu Pandurii lui... sa ia Steaua exemplu de la Pandurii etc etc :)

_yang10.07.2009 13:32
parca il vad in seara asta pe Maruta... cu Pandurii lui... sa ia Steaua exemplu de la Pandurii etc etc :)

 

Pai daca te uiti la Maruta cum drak sa nu fii nevoit sa-i suporti aberatiile...

 

 

On: Steaua-Ujpest 4-0

Ujpest-Steaua 0-3

 

D4v1dstelist10.07.2009 13:36

Bine mah,dar in retur am pierdut cu Pandurii. :thumbdown:

redondo10.07.2009 14:24
Va fi 2-2 acasa,dupa ce am condus si 0-0 in Budapesta.

Glumesti? Ai grija ca se califica ei in situatia asta.

leandros10.07.2009 21:55

Cunosc echipa Ujpestului, si nu cred ca vor fi probleme cu ei. Acum cativa ani au fost eliminati de o echipa din Feroe parca (sau Liechtenstein). de atunci s-au intarit, au terminat pe 2 campionatul, au un stadion cochet, dar jucatorii sunt sub valoarea Stelei.

 

Totusi, daca se va juca la nivelul cu care s-a jucat in meciul cu Buzau, calificarea se poate pierde, dar nu cred ca jucatorii nu vor fi concentrati. Nici Bergodi nu va lasa acest lucru.

gby1018.07.2009 09:42

Dupa meciul cu Ujpest...Mai ales in a doua repriza...dupa ce am vazut determinarea jucatorilor si bucuria jocului (parerea mea) cred ca vor ajunge destul de departe in Europa League...Daca vor avea bucuria sa joace...si cred ca o vor avea pentru ca Bergodi e un antrenor bun si se va ocupa de asta...cred ca vor ajunge in Sferturi...Poate si mai departe

 

Oricum ...ForZZa Steaua heee ForZZa Steaua hee :steag_cruce_invers:fular-campionii

Robert Stelistul18.07.2009 19:22

BRAVO Steaua AI BATUT CU 2-0 SI IN RETUR O SA BATI CU 3-0

FOOOOOOOOOOOOOORTZA STEAAAAAAAAAAAAUA

 

Mafios_X18.07.2009 20:28

o sa o bati cu 3-0 :)) ?

sau cu 0-3 ?

se joaca la ei :D:P

Oricum

Forza Steaua , la cat mai multe goluri :P

razvan2818.07.2009 21:27

Sigur ne vom califica.Suntem peste Ujpest si Flamurtari sau Motherwell ca valoare , nu putem pierde cu asemenea echipe.

In grupe vine insa greul caci se va juca ca in UCL cu grupe de 4 echipe

AlleXyS19.07.2009 08:34

Am batut cu 2-0 acasa , asta fiind primul meci oficial !! In deplasare o sa fie al 2lea , dar a fost de ajuns ca sa vada jocul ungurilor alora ratati si sa poata sa bata si in retur !! Ar fi frumos , si asa si trebuie , Steaua a adus mai mult de 60% din coeficientul Romaniei in ultimii 5 ani si trebuie sa-si apere acest blazon !! Unul din scorurile astea o sa iasa sigur , va zic eu fular-campionii Ujpest - Steaua 0-1 , 0-2 , 1-2 sau 1-3

 

 

Ieri ma uitam si eu pe youtube la Banel de la Mondenii :))) apoi am vazut alta secventa " Gol Banel " . Era jocul lui superb cu Betis Sevilla !!!

Apoi am zis : sa mai vad odata meciurile alea , ca nu stiu cand o sa mai apuc asa ceva de la vreo echipa din Romania !!

Grupele UEFA unde spulbera pe lens cu 4-0 , batea pe Besiktas cu 2-1 si facea 0-0 la Sampdoria si la Hertha Berlin au demonstrat ca Steaua e o echipa de top !! Nu numai atat , dar si in fazele eliminatorii 3-1 la Heerenveen , tot asa printr-un joc superb , o relaxare acasa cand am luat bataie cu 1-0 , dar mai ales jocul detur de la Betis unde am facut legea, scor de neprezentare 3-0 !!! Apoi dubla cu Rapid , n-am avut nici un moment de indoiala ca nu ne vom califica , deoarece juca foarte bine !! Insa , dupa asta , cosmarul care a trezit Romania la realitate : Middlesbrough !! Cah ce ciuda am pe echipa asta , ce as vrea sa ne intalnim iar cu ei , sa-i frigem !! Era finala noastra cu Sevilla . Intr-o repriza ei ne-au furat-o X( ce facusem intr-un meci si prima repriza la ei cand am arata fotbal de finala de Champions League s-a dus pe apa sambetei !! Si daca imi aduc bine aminte din cauza lu Dica s-a intamplat tot !!! Terminatu ala si-a luat un cartonas galben si a inceput sa planga , era terminat , dupa el a tras toata echipa in jos !! II era ciuda ca din cauzsa acelui cartonas n-o sa joace el Finala cu Sevilla . Dar din cauza lui , nimeni din echipa nu a mai jucat cu Sevilla !!

Cea mai buna performanta a Stelei in Cupa UEFA , si a unei echipe Romanesti !!

 

Pot sa mai sper la un asa parcurs de la Steaua ? Macar anul asta tinand cont sa suntem cap de serie in 3 tururi preliminare , in grupe sunt 12 echipe cap se serie a cator 12 grupe , Steaua trebuie sa fie printre ele !! Trebuie sa castige grupa si sa ajunga in 16imi , acolo unde cred ca va fi iar cap de serie !! Avem sanse marei pentru optimi cel putin , de acolo vom intalni adversari puternici , dar mingea e rotunda , Steaua e Steaua !!

«1237»