Din câte știam eu, la rezultatul de 0 - 3 la "masa verde", în cazul egalitãții de rezultat s-ar fi calificat echipa care a beneficiat de rezultat. Ãsta era și spiritul sancțiunii...
Mã uit acum la TV și vãd o cohortã de zãpãciți, care printre altele își mai spun și "steliști", care felicitã echipa cașchetelor de miliție pentru acest rezultat "nemaiauzit", "nemaiîntâlnit", "istoric", etc. Din fruntea acestora nu putea lipsi, bineînțeles, Gigi Becali, purtãtorul de fular spurcat și sensibil întotdeauna când vine vorba de afinitãțile cu clubul sifoanelor...
Dacã e ceva de "felicitat" la Динамо, e numai "bulanul" pe care îl au la comisiile din țarã și mai nou, chiar la comisiile UEFA. Ar trebui sã le facã câte o statuie Nașului și lui Lupescu pe care sã le asambleze într-un trio statuar alãturi de statuia discoboului.