FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Programul meciurilor Stelei din grupa C a cupei Uefa

«12345»
Virgil05.10.2005 13:05

Olympiastadion.74.500 locuri.

splash_noflash.jpg

Virgil05.10.2005 13:20

Embleme Halmstad,Lens si Sampdoria.

guld_logo.gif

blason.gif

guld_logo.gif

blason.gif

Virgil05.10.2005 13:41

 

Sampdoria,locul 4 dupa 6 etape/12 puncte,din 20 de echipe.

 

sa nu spui ca le-a castigat pe toate de acasa si a pierdut tot in deplasare?!?!!?... A castigat tot acasa????!!!! :cry:

 

Nu pierde puncte acasa?!?!!? :cry:

 

Nu am reusit sa aflu decat ca a castigat 4 partide si a pierdut doua.Probabil ca acasa a castigat tot.

misha05.10.2005 14:41

se pare ca sunt singura care a votat cu nu :oops::oops: ...si asta nu pt ca nu as avea incredere in echipa..ci pt ca e bine sa fii cateodata pesimist...si daca se califica ..bucuria va fi de 2 ori mai mare :D:D

Bogdan4Steaua05.10.2005 15:51

Ultimele meciuri ale Sampdoriei:

 

27-08-05 Fiorentina - Sampdoria 2 - 1

11-09-05 Sampdoria - Reggina 3 - 2

15-09-05 Setubal - Sampdoria 1 - 1 (Cupa UEFA)

18-09-05 Sampdoria - Milan 2 - 1!!!

21-09-05 Treviso - Sampdoria 0 - 2

25-09-05 Sampdoria - Chievo 1 - 2

29-09-05 Sampdoria - Setubal 1 - 0 (Cupa UEFA)

02-10-05 Messina - Sampdoria 1 - 4

 

Pana acum a disputat 6 meciuri in campionat. Bilant: patru victorii si doua infrangeri(nici un egal).

Din cele patru victorii, doua au fost inregistrate acasa si doua in deplasare. A suferit o infrangere pe teren propriu in acest sezon(1-2 cu Chievo - locul 8 in Serie A).

Golaveraj: 13-8. Echipa are unul dintre cele mai bune atacuri din Serie A insa in defensiva nu merg impecabil.

Adi05.10.2005 16:43

Eu sunt un impatimit al pariurilor si va spun ca Sampdoria si Herta sunt echipe de locul 5-7. Genul de echipe care incearca sa ia tot acasa(55% reusesc, 25% fac egal, 20%pierd) adica sunt echipe inconstante. Adica pot sa prinda o zi proasta incat sa piarda acasa cu Chieva sau sa-i bata pe Milan... In UEFA Sampdoria va juca in functie de Serie A. Pentru ei ar fi mai important sa se lupte pentru un loc 4, decat sa castige meciuri in Cupa UEFA. Cupa UEFA nu reprezinta o atractie financiara pentru Vest, iar Sampdoria este constienta ca nu are valoare sa castige Cupa UEFA, deci are foarte putine motive sa puna Cupa UEFA inaintea Campionatului. Cred ca va juca in stil Parma anul trecut adica nu va baga primul 11 la fiecare meci. Din acest punct de vedere cred ca avem sanse la un egal in Italia, dar dca Doria baga primul 11 si isi pun ca Obiectiv Cupa UEFA si sacrifica campionatul(ceea ce este putin probabil) ne putem multumi daca scapam cu un 1 0 pentru Sampdoria. SAMPDORIA ESTE O ECHIPA FOARTE TARE DACA PRINDE O ZI BUNA, MAI ALES ACASA.

La Herta este o paine de mancat. Sunt considerati puternici doar pentru ca sunt din Bundesliga si pentru ca reprezinta Berlinul, in rest ca valoare rezultate-mediocru. Herta nu are cum sa ia in Bundesliga un loc de Ch.League, iar un loc de Cupa UEFA il au asigurat, asa ca cred ca vor juca cu primul 11 contra noastra, dar suntem peste ei:SIGUR. Ei se mobilizeaza cind joaca acasa, stadionul e plin si cand joaca contra unei echipe importante, atunci pot surprinde prin dorinta, dar nu inseamna ca si reusesc sa castige.

In rest Cu Lens si Halmstad avem 6 puncte sigur. Am impresia ca pentru Lens este indiferent pe ce loc termina in ligue 1, iar performantele in Europa sunt de dragul suporterilor. Este o echipa fara personalitate cand joaca in deplasare.

 

 

P.S. Vesti bune din Italia!!!! Sampdoria-Steaua se joaca pe 3 noiembrie!!! Inainte de a juca cu Steaua, Sampdoria joaca cu Inter pe 30 octombie, iar dupa ce joaca cu Steaua va juca la Palermo-rivala direct pentru pozitia in Serie A. Sunt 2 meciuri capitale pentru Sampdoria si sunt sigur ca nu vor baga primul 11 contra Stelei, iar daca vor juca cu primul 11 :roll: Pierd la Palermo si nu castiga cu Steaua-ceea ce ar fi un dezastru

 

Eu unul sunt optimist. Cel putin 7 puncte

Virgil06.10.2005 08:56

RC de Lens.

equipe.jpg

equipe.jpg

sorin_77706.10.2005 09:07
Ultimele meciuri ale Sampdoriei:

 

 27-08-05 Fiorentina - Sampdoria  2 - 1  

 11-09-05 Sampdoria - Reggina  3 - 2  

 15-09-05 Setubal - Sampdoria  1 - 1 (Cupa UEFA)

 18-09-05 Sampdoria - Milan  2 - 1!!!

 21-09-05 Treviso - Sampdoria  0 - 2  

 25-09-05 Sampdoria - Chievo  1 - 2  

 29-09-05 Sampdoria - Setubal  1 - 0  (Cupa UEFA)

 02-10-05 Messina - Sampdoria  1 - 4  

 

 ....Echipa are unul dintre cele mai bune atacuri din Serie A insa in defensiva nu merg impecabil.

 

Cred ca ne cam asemanam ca joc... la noi apararea cam scartie... De fapt Hamu cam face lucrul asta... Ar fi bine sa mergem la ei cu 3 puncte din postura de lider al grupei...

Teoctist06.10.2005 09:47

Cum sa scartaie apararea,cand e cea mai buna din campionatul intern?

sorin_77706.10.2005 09:48
Cum sa scartaie apararea,cand e cea mai buna din campionatul intern?

 

bine spus din campionatul intern... Afara am luat mai multe goluri in mai putine jocuri decat in campionat 6 goluri!!!

Virgil06.10.2005 09:49

Apararea noastra mi se pare buna.Acest lucru se reflecta in clasament.

sorin_77706.10.2005 09:51

Virgil,

asa cum am spus si mai devreme este irelevant...

Mai important este faptul ca nu prea s-a descurcat in Europa... Vezi Rosenburg!!!

Virgil06.10.2005 09:54

Mai Sorine,daca pui si meciurile cu Shelbourne,parca nu mai e asa de relevant.Hai sa zicem ca atunci nu a fost decat un accident.

Desi a mai fost unul si cu Dinamo in Supercupa.

In general insa,merge bine.

sorin_77706.10.2005 09:56

Si de ce a luat gol de la Valerenga acasa? Sa nu spui ca de vina e doar Nesu!!!

Virgil06.10.2005 10:02

Irelevant.Eram deja calificati.

sorin_77706.10.2005 11:12

OK e 1-1 :lol: :lol: :lol:

 

iata si pretul biletelor pentru primul meci acasa...

 

Sursa GSP:

 

"Biletele la Steaua - Lens

Pretul biletelor la meciul Steaua - Lens: 15 RON - peluze, 25 RON - tribuna a II-a, 50 RON - tribuna I, 100 RON - tribuna 0 si 150 RON - loje. Partida se va disputa pe 20 octombrie. În ciuda faptului ca la inceputul acestui sezon, conducerea Stealei anuntase că posesorii de abonamente vor trebui să-și procure bilet de intrare pentru meciurile din cupele europene, la un preț redus, clubul din Ghencea a anunta, că abonatii vor putea intra gratuit la meciul cu Lens."

 

Foarte interesanta ultima parte!!!

Da_rude06.10.2005 16:04

preturile sunt destul de ridicate...zic eu...cat despre echipele din grupa...e o grupa destul de grea dar sunt de parerea ca vom face minim 6 puncte si cu 6 puncte vom fi calificati!

buyakabuyaka206.10.2005 20:25

Ca si anul trecut cred ca e valabila formula: bati acasa tot ce ai te califici, ideea e ca acasa dc nu bati nu prea poti sa emiti pretentii de calificare. Sampdoria si hertha sunt echipe grele, Jiji habar nu are ce vorbeste, oricum el in general habar nu are dar se da stiutor (mai nou asta e un fel de sport national la noi, romanii), hertha anii trecuti le-a facut zile fripte granzilor din germania: bayern, borussia, bayer, werder... dc imi aduc bine aminte acum 2 ani se batea la titlu, asa ca ... avem de tras tare la berlin dc vrem un rezultat bun, cat despre samdoria...e o echipa f tare acasa, apropo ce meci a fost anul trecut intre ei si INTER, cu victorie a interului acasa in ultimele momente dupa ce erau condusi cu 2-0 pana in minutul 80, oricum astea 2 sunt echipe f puternice.

Acasa tbuie sa facem victorii si eu sunt sigur ca ne calificam.

Virgil07.10.2005 04:08

Credeti ca la preturile astea se va inghesui multa lume sa o vada pe Lens ?

Si aici trebui facut raportul intre marimea preturilor si valoarea lui Lens.

Desi lumea vine mai mult sa asiste la triumful Stelei impotriva unei echipe occidentale.

sorin_77707.10.2005 07:37

Ideea este sa le puna in vanzare cat mai repede... sa zicem ca daca se pun in vanzare cu 7 zile inainte de meci, numarul de spectatori prezenti la meci creste cu 15-20 la suta ca in cazul in care ele ar fi puse in vanzare doar cu 3 zile inainte de meci... Si un lucru foarte important: La noi de ce nu se pot procura bilete pe internet?

reddog07.10.2005 08:58
20 octombrie Steaua-Lens

 

3 noiembrie Sampdoria-Steaua

 

A 3-a etapa ne odihnim

 

1 decembrie Steaua-Halmstad

 

15 decembrie Hertha-Steaua

 

 

Pareri?

 

Ceva mai greu contra lui Lens acasa, dar avantajul tribunelor trebuie sa conteze.

Cu Halmstad 3 puncte nu ar trebui ratate.  

In deplasari Dumnezeu cu mila.

 

Forza ragazzi!

 

 

Sincer, eu am votat da. Cred ca aveti sanse sa treceti de faza grupelor. Acasa va fi mai greu, dupa cum spuneai si tu, cu Lens. In deplasare cred ca Sampdoria nu e asa de dificila. Ramane de vazut.

SSK07.10.2005 14:34

Preturile la bilete nu cred ca poti sa spui ca sunt chiar exagerate. Prin comparatie, anul trecut au fost chiar mai mari : la meciurile cu Standard, Besiktas, Valencia, Villareal biletul la peluza a costat 200.000 de lei ! Ceea ce a fost o super lovitura pt cei ca mine care aveau abonament pe tot sezonul cu 200.000 de lei si care au putut sa mearga la toate aceste meciuri plus Dinamo, rapid s.a.

SteauaToronto08.10.2005 09:12

Hertha Berlin - Jüterborg 30-2

Adversara Stelei in grupele Cupei UEFA, Hertha Berlin, a invins ieri intr-un amical formatia Jüterborg, din Liga a 7-a germana Herta a jucat fară Friedrich, Bastürk, Kovac, Simunic, Gilberto, Fathi, Rafael si Stuhr Ellegaard, chemati la echipele lor nationale si a aliniat urmatoarea formulă: Tremmel - Bieler (64. Müller), Samba, van Burik, Schröder - Zecke, Dardai (64. Salihovic), Marcelinho (46. Chahed), Marx - Dejagah (64. Ebert), Wichniarek (70. Fiedler). Pină si portarul Fiedler a inscris! Iată lista marcatorilor:0:1 (3.) Marcelinho, 0:2 (4.) Dejagah), 0:3 (9.) van Burik, 0:4 (11.) Wichniarek, 0:5 (14. Dejagah), 0:6 (18.) Dardai, 0:7 (21.) Samba, 0:8 (22.) Wichniarek, 0:9 (24.) Marx, 0:10 (26.) Wichniarek, 0:11 (31.) Marcelinho, 0:12 (36.) Bieler, 0:13 (40.) Marx, 0:14 (44.) Wichniarek, 1:14 (49.) Lange, 2:14 (51.) Bolze, 2:15 (54.) Dejagah, 2:16 (59.) Marx, 2:17 (60.) Dardai, 2:18 (63.) Schröder, 2:19 (64.) Schmidt, 2:20 (65.) Wichniarek, 2:21 (71.) Marx, 2:22 (75.) Salohovic, 2:23 (78.) Fiedler, 2:24 (80.) Müller, 2:25 (82.) Zecke, 2:26 (84.) Salihovic, 2:27 (86.) Marx, 2:28 (88.) Schmidt, 2:29, 2:30 (89., 90.) Salihovic.

 

(GSP)

 

 

DECLARATII DESPRE GRUPELE UEFA, Unele goluri ai adversarilor aici: http://www.fcsteaua.ro/index/section/artic...es/article/1667

misha08.10.2005 10:09
Hertha Berlin - Jüterborg 30-2

Adversara Stelei in grupele Cupei UEFA, Hertha Berlin, a invins ieri intr-un amical formatia Jüterborg, din Liga a 7-a germana Herta a jucat fară Friedrich, Bastürk, Kovac, Simunic, Gilberto, Fathi, Rafael si Stuhr Ellegaard, chemati la echipele lor nationale si a aliniat urmatoarea formulă: Tremmel - Bieler (64. Müller), Samba, van Burik, Schröder - Zecke, Dardai (64. Salihovic), Marcelinho (46. Chahed), Marx - Dejagah (64. Ebert), Wichniarek (70. Fiedler). Pină si portarul Fiedler a inscris! Iată lista marcatorilor:0:1 (3.) Marcelinho, 0:2 (4.) Dejagah), 0:3 (9.) van Burik, 0:4 (11.) Wichniarek, 0:5 (14. Dejagah), 0:6 (18.) Dardai, 0:7 (21.) Samba, 0:8 (22.) Wichniarek, 0:9 (24.) Marx, 0:10 (26.) Wichniarek, 0:11 (31.) Marcelinho, 0:12 (36.) Bieler, 0:13 (40.) Marx, 0:14 (44.) Wichniarek, 1:14 (49.) Lange, 2:14 (51.) Bolze, 2:15 (54.) Dejagah, 2:16 (59.) Marx, 2:17 (60.) Dardai, 2:18 (63.) Schröder, 2:19 (64.) Schmidt, 2:20 (65.) Wichniarek, 2:21 (71.) Marx, 2:22 (75.) Salohovic, 2:23 (78.) Fiedler, 2:24 (80.) Müller, 2:25 (82.) Zecke, 2:26 (84.) Salihovic, 2:27 (86.) Marx, 2:28 (88.) Schmidt, 2:29, 2:30 (89., 90.) Salihovic.

 

(GSP)

 

 

DECLARATII DESPRE GRUPELE UEFA, Unele goluri ai adversarilor aici:   http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/1667

 

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

cand am intrat pe gsp credeam ca e echipa de handbal :lol: :lol: ....si cand am vazut ca e adversara Stelei 8O :roll: ...am ramas socata...chiar daca Jüterborg e din Liga a 7-a ...totusi diferenta de scor e cam "mica" 8O

I.N.Money08.10.2005 13:18

Sa bata tot asa..numai cu 30-2...asa o sa fie mai dureroasa infrangerea de pe teren propriu cu Steaua 8) :twisted:

«12345»