Daniel are o datorie acum sa traga de doua ori mai tare la antrenamente si la meciuri, familia s-a marit, trage tare Danieleee ca e si fata :lol:
Daniel are o datorie acum sa traga de doua ori mai tare la antrenamente si la meciuri, familia s-a marit, trage tare Danieleee ca e si fata :lol:
Sa iti traiasca fata!!!!!!Sper sa iti poarte noroc si sa dai si tu un gol in meciul cu rapid. ![]()
Sper ca acum sa ai o motivatie in plus....sa iti traiasca fata..
Gata,ajunge,baiatule esti o rusine pentru Steaua,nu esti demn de numarul pe care il porti.
Locul tau nu e aici,ai avut in fiecare an sansa sa demostrezi ca ai valoare dar ti-ai aratat posibilitatile.
Nu ai valoare de Steaua,de la meci la meci demostrezi asta ...
Oprita saracu da unu, max 2 goluri pe sezon.. deci era clar ca nu mai facea nimic cu Standard, ca doar a dat unu-n supercupa si unu cu oltenii ![]()
Acuma rad ca sa nu plang...
Slab tare in meciul cu Standard. Alaturi de Carlos si Banel, a tras echipa in jos :cry:
un jucator de o inconstanta enervanta. harnic, muncitor, ambitios dar cumplit de dezordonat. recupereaza mingi imposibile pentru a le pierde intr-un mod prostesc. cand joaca extraordinar are un ghinion teribil la gol. alteori isi aduce suporterii la disperare pentru ca in momentul cel mai potrivit sa dea un gol norocos. cand e altruist colegii ii irosesc pasele decisive. cand e egoist rateaza. poate inscrie goluri magnifice cum la fel poate afecta integritatea corporala a spectatorilor din spatele portii. foarte bun in faza defensiva exact acolo unde realizarile lui sunt vazute cel mai putin de suporterii care vor altceva de la el. cazut parca mereu in dizgratia acestora e apreciat insa de antrenori pentru modestia, harnicia si disciplina lui. ghinion sau imaturitate? oare care e cauza pentru faptul ca inca acest jucator n-a confirmat sperantele care s-au pus in el?
100% adevarat, cred totusi ca e pe drumul cel bun, chiar daca a fost slab impotriva belgienilor.
Dinele..ce facusi Dinele cu belgienii ?
Mai ia si lustruieste banca putin.
Cu exceptia a 2 mingi sutate din careu si iesite in out (dar nu de poarta), Oprita a jucat sters. :roll:
sunt de acord ca oprita e departe de forma de acum un an si jumatate, sunt la randul meu exasperat de multe ori de executiile sale dar pe cei care il gasesc meci de meci tap ispasitor ii sfatuiesc sa urmareasca jocul fara minge a lui Daniel. e un aspect foarte important in fotbalul de astazi iar la acest capitol oprita e unul din jucatorii cei mai buni din lotul Stelei. disciplina tactica a lui oprita l-a facut sa ramana in echipa Stelei spre deosebire de Cristea de exemplu. hai sa nu cadem in gresala presarilor nostri care nu vad decat aspectele negative din evolutia unui jucator.
Imi place jucatorul.Mi-a placut calcaiul din Standard-Steaua.Dar se vede ca nu e la capacitate maxima ![]()
Uitasem de faza aia, as da orice sa o vad din nou :lol:.
Ma bucur enorm ca Daniel a reusit aceste 2 goluri . Avea mare nevoie de ele .
Probabil urmeaza o convocare la nationala pentru el :lol: .
Bravo Dinele, poate mai prinzi si tu un sezon cu mai mult de 5 goluri marcate.
Bravo Oprita! Inca o data ne-ai salvat! Si din nou in meci cu rapid!
Da, se pare ca Oprita a devenit nasul Rapidului. Splendid gol. Bine ca nu l-am cedat la Poli. :wink:
Oprita(desi este un jucator care imi displace) a reusit sa ne salveze dintr-o situatie deloc placuta.
Bravo Dinele,tine-o tot asa,demostreaza-ne celor care credem ca nu ai valoare de Steaua ca ne inselam.
Eu cred ca e un jucator cu un potential enorm , din care nimeni nu e in stare sa scoata maximul.Poate Ienei sau Boloni..sau habar n-am.Oricum in meciul cu National a fost foarte bun.De altfel si Dica..nu stiu de ce au unii stelisti probleme cu Dica.lasati-l in pace daca sunteti stelisti...
Nu pot sa uit ca la meciul cu Valencia singurul remarcat al presei spaniole a fost Oprita. Pacat ca s-a accidentat, era intr-o perioada extrem de fasta. Oricum consider ca merita sa fie la Steaua, si poate fi chiar titular.
...De altfel si Dica..nu stiu de ce au unii stelisti probleme cu Dica.
Nu mereu.Uneori.De exemplu atunci cand rateaza 6-7 ocazii clare ca lumina zilei si în final luam bataie de la Otelul.Care dupa doua etape ia bine merci bataie,pe acelasi teren,de la Rapid, cu 7 - 0.
Sunt probleme pe care nu ai cum sa le întelegi,atâta timp cât te afli la Viena si nu alaturi de echipa si suporteri,la deplasarile prin tara.
Fii mai retinut în aprecieri la adresa suporterilor.
@Virgil
Chestia cu Dica e, ca nu e constant.Poate dar pentru asta nu trebuie injurat.gandestete doar ce ar trebui sa pateasca jucatori ca Coman sau altii...DACA Dica MERITA INJURAT.Nu stiu.S-ar putea sa fi fost un pic dur cu Panait...din cauza asta ai o problema cu afirmatiile mele?Sau pentru ca nu ma aflu in tara?Sau de fapt nici nu ai nici o problema si inteleg eu ceva gresit...
Te simti sifonat sau mi se pare ?
Nu au fost decat niste opinii ca între suporteri ai aceleiasi echipe.
In plus,cine a zis de înjurat ? Parca era vorba de faptul ca lumea a fost suparata pe el,pentru acele ratari din meciul cu Otelul.
Draga Virgil , nu ma simt sifonat.Deloc.Sunt trist pentru. egalul de azi.Asta e.Singurul lucru care m-a deranjat la afirmatiile tale este faptul ca nu esti conscvent.Rspunzi la posturile mele scriind niste raspunsuri care ori nu au nimic de a face cu posturile mele, ori au o tenta jignitoare.De exemplu:´Fii mai retinut în aprecieri la adresa suporterilor.´Poti sa-mi explici de ce ai scris asta... nu cred ca am de ce sa fiu m-ai retinut?
Hai sa renuntam la off-topic.Daca ai ceva sa-mi reprosezi,foloseste mesajele private.