Parca vezi ca o sa faca furori pe la aia.
Lasand gluma la o parte, mare teapa si-au luat!
Parca vezi ca o sa faca furori pe la aia.
Lasand gluma la o parte, mare teapa si-au luat!
Parca vezi ca o sa faca furori pe la aia.Lasand gluma la o parte, mare teapa si-au luat!
Nu poti sa stii , e posibil orice !
Un scenariu mai urat ar fii sa nu faca nimic la aia si sa il lase liber de contract in iarna sau la vara , ca sigur sare Jiji sa-l aduca inapoi.
Bravo Banele tata,felicitari,la noi ai facut tot ce ai stiut tu mai bine,ai muncit pe branci si pentru asta tin sa-ti multumesc ca,in sfarsit,ai hotarat sa schimbi fabrica.Bonne chance!
Ps-nu era rau daca il luai si pe "inginerul sef" cu tine,e om muncitor si el (si baiat de caracter)
Succes galopant atletule! Tu esti fericit, dar noi suntem si mai fericiti ca tine!
Succes Banele !
Un scenariu mai urat ar fii sa nu faca nimic la aia si sa il lase liber de contract in iarna sau la vara , ca sigur sare Jiji sa-l aduca inapoi.
)
foarte tare si comentariul lui Kayace
Acum face Sarkozy ca titirezul. El le da atatia bani tiganilor sa plece in Romania, iar Saint Etienne da 700.000 de euro bucata sa ii aduca inapoi in Franta? ![]()
Business.

Credeam ca nu mai apuc sa scriu aceste patru cuvinte minunate : fostul jucator Banel Nicolita ...
Nu a fost niciodata jucator.
Sa fie sanatos. In cei 6 ani a incercat sa-si aduca aportul echipei, spre deosebire de alte gloabe. Chiar daca mingea sarea din el ca din coltul mesei de biliard si alerga mai mult pe langa minge omul s-a implicat.
Nu e mare golul pe care l-a lasat in echipa!
:steag_cruce_invers:
imperator
Comentarii: 12693
TRIMITE-I MESAJ
PROFIL
01 Septembrie 2011, 09:54 | CITEAZA 1
Bravo Banele , in ultima perioada devenise-i cam nervos ca ratase-i transferurile , vad ca acum esti impacat . BAFTA !
zadkiel
Comentarii: 127
TRIMITE-I MESAJ
PROFIL
01 Septembrie 2011, 10:18 | CITEAZA 0
FRUMOS CARACTER ARE BAIATUL ASTA. CE BINE ERA DACA TOTI TIGANII ERAU CA EL!
thumbzilla
Comentarii: 111
TRIMITE-I MESAJ
PROFIL
01 Septembrie 2011, 10:20 | CITEAZA 0
Bravo Banele,chiar ma bucur din suflet pt tine.Ce zambet are tziganu ![]()
double07
Comentarii: 1502
TRIMITE-I MESAJ
PROFIL
01 Septembrie 2011, 10:15 | CITEAZA 0
bravo lui ! bafta!
clawduda
Comentarii: 34
TRIMITE-I MESAJ
PROFIL
01 Septembrie 2011, 10:01 | CITEAZA 0
success Banel ![]()
ComenteazaVezi toate comentariile (7)
\---------------------------------------------------
asta scriu baietii pe site-urile de sp0rt.
Cele mai bune momente ale lui Banel la Steaua au fost golul impotriva Rapidului din Cupa UEFA si golurile de la Sevilla.
Cele mai penibile momente au fost meci de meci,nu o sa uit niciodata centrarile sale in picioarele primului adversar sau cele in peluza...De exemplu nu o sa uit niciodata centrarea pe final de meci,cand era musai ca mingea sa ajunga in careu, direct in Torje (ala de are 1 metru)...
Banele,mult succes!Compasiunea mea vesnica pentru napastuitii suporteri ai lui Saint-Etienne!
Gata, m-am linistit.

Primul lucru pe care l-am facut dupa ce am citit stirea a fost sa trec Saint Etienne la cluburi favorite pe facebook.
Ba tu vorbesti serios ? Pai daca mergea la Dinamo ce faceai ?
![]()
P.S : Dinamo Bucuresti , sa nu se inteleaga altceva !
Primul lucru pe care l-am facut dupa ce am citit stirea a fost sa trec Saint Etienne la cluburi favorite pe facebook.
gsp: Vă pare rau după Nicoliță?
Levy: Înainte să vorbim despre el ca fotbalist, eu spun că are o personalitate placută si de aceea e o pierdere si mai mare. E serios, muncitor. În plus, a petrecut mult timp aici, cunostea traditia si spiritul clubului. Vedeti, oriunde in Europa gasesti asemenea jucatori: la Chelsea sunt John Terry si Lampard, la Manchester United, Rio Ferdinand, Giggs si Rooney. Astfel de oameni sunt importanti.
Șefii lui Saint Etienne i-au prezentat lui Nicoliță motivul principal pentru care l-au achizitionat: e rrom si gruparea din centrul Frantei vrea să atragă in tribune multi fani din rindul comunității rrome din zona
Banel Nicoliță a parafat un acord cu Saint Etienne pină in vara lui 2014 si a fost prezentat pe site-ul oficial al gruparii franceze alaturi de presedintele Roland Romeyer. Aceasta a fost informatia oficială prezentata insă ceea ce n-a fost dezvaluit pină acum e motivatia pe care sefii gruparii din Hexagon au avut-o atunci cind s-au orientat catre Nicoliță si au insitat ca el să semneze.
Oficialii francezi sunt ingrijorati de faptul că media de spectatori la meciurile de pe teren propriu a scazut in ultima vreme, iar prin aducerea lui Banel speră să atragă la stadion mare parte din comunitatea rromă din Saint Etienne, dar si din jurul Lyon-ului, oraș aflat la 60 de kilometri distanță. Conducerea "verzilor" a fost extrem de deschisă la negocieri si chiar i-au prezentat acest argument si fotbalistului de 26 de ani: "Vrem ca suporterii nostri să stie că am adus un jucator de etnie rromă".
Prezentat alaturi de Gradel si Kitambala
Tocmai e aceea, Saint Etienne a sperat pină in ultima clipă să-l transfere si pe Andre Pierre Gignac, de la Marsillia, insă nu s-a reusit acest lucru. Totusi, ieri, impreună cu Banel, pe pagina de deschidere a site-ului oficial au fost adaugate alte două achizitii: Max Gradel, venit de la Leeds, si Lynel Kitambala, adus de la Lorient.
Superdebut cu Lille
După ce a semnat angajamentul, Nicoliță a plecat in Luxemburg, in cantonamentul echipei nationale, insă va reveni la Saint Etienne pe 7 septembrie, după Romania - Franta. El ar putea debuta in tricoul noii sale formatii pe 10 septembrie, intr-un supermeci, chiar impotriva campioanei en-titre Lille, intr-un joc care se va disputa pe stadionul Geoffroy-Guichard.
GSp
Banel e fericit, noi suntem fericiti,rromii de acolo sunt fericiti. Credeam ca se va retrage de la Steaua. Cine s-a ocupat de transferul sau,stiti? Fratii Becali ? Tre` sa fii magician sa-l vinzi pe Banel. Cum spunea si Costynho mai sus,omul s-a implicat,dar cateodata nu-i destul. Fiindca nu era destul,a ajuns sa ne toace noua nervii. Succes mai departe,sa stranga cat mai multi bani pentru clanul sau.
Allez, Banel!
Parcă ne-a placut să-l ironizam, să-i scoatem in evidență cusururile. Aproape că ne-am plictisit reproșindu-i că aleargă ca un apucat și nu prea știe altceva. Că mingile centrate de el iși ating rareori ținta, eșuind de regulă in picioarele adversarilor. Deși nu l-am perceput ca pe un rrom, sau nu neaparat așa, l-am socotit limitat. Cu o voință ieșită din comun, dar lipsit de har, de stralucire, de scinteie. Harnic, ambițios și devotat, insă atit, nu mai mult. Un palmaș, un zilier.
Am convingerea ca judecindu-l cu exagerată asprime, am greșit față de Banel Nicoliță. Macar din pricină că dintr-o carieră de 6 ani și jumatate petrecută in Ghencea am reținut mai ales nefericitul autogol inscris pe Bernabeu in toamna lui 2006, la 0-1 cu Real Madrid.
Ne-am dovedit incorecți și in alte situații. De pilda neglijind că a bifat peste 80 la sută din meciurile susținute de formația roș-albastră in intervalul amintit, dar și omițind, vinovați, că a ajuns, cu 64 de partide, al doilea jucator din istoria Stelei prezent in cupele europene.
După Lacatuș, insă inaintea unor monștri sacri precum Hagi insuși, Bölöni sau Tudorel Stoica. Toți ceilalți au mai obosit, s-au accidentat ori au fost suspendați. Nu și Banel, care a acceptat orice post in echipă fară să cricneasca Pe scurt, și-a vazut de treabă ca un profesionist veritabil. Spre lauda lui, n-a ramas niciodată dator, la fel cum n-a uitat unde s-a nascut. Într-o familie amarită din Faurei și intr-o casă de chirpici.
Îndraznesc să afirm că abia de-acum inainte, deoarece a semnat cu Saint-Etienne, vom realiza ce rol important a jucat Nicoliță in angrenajul și in anturajul Stelei. Pe teren și in vestiar. Modestia și spiritul lui de luptă vor fi greu de inlocuit, foarte greu. În numele serviciilor aduse, și-a cîștigat dreptul la acest transfer, dar există riscul ca atit colegii, cit și suporterii să-i ducă dorul. Să resimtă absența celui care, fară să fie un superfotbalist, a reușit să devină ceva in plus, un personaj, ba incă pitoresc.
Tocmai de aceea, sau și de aceea, consider că e de datoria noastră să-i mulțumim și să-i dorim mult noroc in Franța! Merită cu prisosință toate urarile de bine. Chiar toate.
In fotografie, un mesaj pentru Banel de la George Ogararu.
Nu a fost, nu este, si nici nu va fi un mare jucator. Nu am sa-i caracterizez acum jocul si aptitudinile, dar ascultati ce va spune nenea Chioru, Banel nu va fi niciodata mai mult decat un jucator oarecare.
Cata dreptate avea Gica Chioru'!... ![]()
Dani, pai cine zice altceva?
Totusi, mi se pare cool sa ascultam si alte pareri, de-asta va tin la curent cu barfele despre el. ![]()