FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nicolae Dica

«14567840»
AGRESSIVO198+119.03.2006 23:24

va rog sa-mi cititi toate postarile anterioare de pe topicul lui Dica si o sa vedeti ca mereu am spus acelasi lucru"Dica e lenes",in acest timp unii ma certau,cum ca nu am dreptate.

Acum unde sunteti baieti?(fanii lenesului)

 

 

Mergeti la "cosul de gunoi"si vedeti ca este acolo un topic cu exit poll ,se numeste"cel mai puturos jucator",cititi-l va rog si daca poate cineva sa-l redeschida.

Motanu D20.03.2006 07:56
 Acum unde sunteti baieti?(fanii lenesului)

 

Aici!

As putea sa-l scuz pe Dica invocand prestatia jalnica a mijlocasior centrali, incapabili sa dea o pasa de 3m, as putea invoca faptul ca cei 5 oameni de banda nu au dat O SINGURA CENTRARE UTILIZABILA tot meciul.

Dar nu o fac pentru ca nici Dica nu a fost cu nimic mai presus ca ei.

Insa dupa urmatorul meci vei vedea ca altcineva va intreba unde sunt aia care-l contestau pe Dica !!!

Virgil20.03.2006 08:00

Probabil ca ai dreptate.Cam asa se intampla mereu.

AGRESSIVO198+120.03.2006 09:41

 Acum unde sunteti baieti?(fanii lenesului)

 

Aici!

As putea sa-l scuz pe Dica invocand prestatia jalnica a mijlocasior centrali, incapabili sa dea o pasa de 3m, as putea invoca faptul ca cei 5 oameni de banda nu au dat O SINGURA CENTRARE UTILIZABILA tot meciul.

Dar nu o fac pentru ca nici Dica nu a fost cu nimic mai presus ca ei.

Insa dupa urmatorul meci vei vedea ca altcineva va intreba unde sunt aia care-l contestau pe Dica !!!

 

Imi voi cere scuze in fata voastra si a lui Dica atunci cand va alerga si se va darui pt echipa(sau bani,pt ce vrea el numai s-o faca),nu atunci cand va inscrie dintr-un artificiu tehnic,pentru ca ii cunosc si calitatile si stiu ca o poate face.Am mai spus si o repet Dica are multe calitati dar defectul(lenea)le anuleaza aproape pe toate.

De ce nu vreti sa intelegeti ca el nu lupta cum o fac alti jucatori,care intradevar ne iubesc?

razvan198320.03.2006 10:25

Ba voua nu vi s-a luat sa fiti prosti? Fiecare jucator are calitatile lui: Nicolita viteza, Radoi daruirea, Ogararu dribling si plasament, Goian lovitura de cap si plasament si pot continua cu toti. Asa si Dica are calitatile lui pasa si dribling.D-aia sunt 11 jucatori intr-o echipa, ca altfel ar fi fost unul. Asa ca mai terminati cu aberatiile. Asa era contestat si anul trecut dar marca meci de meci. Dica e un jucator f. bun, pe jocul Stelei si nu trebuie contestat niciodata.

I.N.Money20.03.2006 11:24

Din pacate multi nu prea il au la inima pe Dica,de la acel incident din 2004 cu Vacarmul,daca imi amintesc eu bine..

AGRESSIVO198+120.03.2006 18:00
Ba voua nu vi s-a luat sa fiti prosti? Fiecare jucator are calitatile lui: Nicolita viteza, Radoi daruirea, Ogararu dribling si plasament, Goian lovitura de cap si plasament si pot continua cu toti. Asa si Dica are calitatile lui pasa si dribling.D-aia sunt 11 jucatori intr-o echipa, ca altfel ar fi fost unul. Asa ca mai terminati cu aberatiile. Asa era contestat si anul trecut dar marca meci de meci. Dica e un jucator f. bun, pe jocul Stelei si nu trebuie contestat niciodata.

 

Dica are are driblingul din nastere,daruirea nu-i un talent nativ ci poate veni pe parcurs.

Tie ti se pare ca Dica te respecta cand il vezi ca nu-si da silinta sa alerge dupa mingi?

Ai vazut primul gol al lui Nicolita cu Betis?daca era Dica sigur se ferea de acea minge care la lovit pe Nicolita in piept(care totusi a insistat)

De cate ori s-a accidentat Dica de cand joaca la Steaua?daca imi spui o singura accidentare te asigur ca n-am sa ma mai leg de el(dar sa fie una credibila,nu una din aia ca n-a fost incalzit)

toti de la Steaua au fost accidentati cel putin o data(pana si portarii),Dica nu,cum iti explici?

 

 

 

il vreau pe Dica cu calitatile care le are(si sunt multe)dar si putina munca,altfel nu se poate.Ai auzit vorba asta,"nascut talent,mort speranta"?

AGRESSIVO198+120.03.2006 18:06
Asa era contestat si anul trecut dar marca meci de meci.

 

atunci de ce era contestat?

razvan198321.03.2006 10:47

In primul rand intreaba-i p-aia de ce il contestau ca la noi in Romania asa se intampla. Cand o sa fie si Zidane contestat ca n-a facut un meci bun sa-mi zici si mie dar acolo exista respectul pentru un jucator.O sa spui probabil de Ronaldo ca este contestat, lucru care mie mi se pare de asemenea absurd. Iar apoi in loc sa zici mersi ca nu a fost accidentat pana acum tu iei chestia asta ca pe un repros. Dar ti-ar conveni sa ii ai accidentati acum pe langa Iacob si pe Dica, Radoi si Goian? Nu cred ca ar fi bine. Si sa nu uiti ca asa cum e Dica cu "indolenta" lui este golgeterul Stelei in ultimele 2 campionate. Asa ca, in concluzie joaca cum trebuie si cum stie, si din punctul meu de vedere n-am ce sa-i reprosez.

AGRESSIVO198+121.03.2006 15:38

sa-ti spun ce ma deranjeaza?

 

nu-i contest calitatile dar Dica POATE MAI MULT DAR NU VREA,din cauza asta el e mereu intreg si niciodata lovit.

Nu vreau sa se accidenteze dar vreau sa lupte,pt ce vrea el ca pt Steaua sigur n-o face,dar s-o faca macar pt bani ca tot castiga destul de bine,spre deosebire de altii.

 

 

spune-mi daca esti de acord cu ce scrie aici:Dica POATE MAI MULT DAR NU VREA

razvan198321.03.2006 16:39

De acord cu tine ca poate mai mult dar eu cred ca vrea dar nu e genul care sa joace ca Radoi, sa bage materiale cum se spune. Asa e el.

LUQ21.03.2006 17:53

Cred ca ar fi mai bun ca mijlocas ofensiv nu asa cum e acum ca varf retras,cu 2 atacanti in fata ar fi mai util ca servant pentru acestia,eu as fi jucat cu Dica si Paraschiv in centru,iar Radoi ar fi din nuu fundas central dar alaturi de Goian sau chiar fundas stanga,post cu probleme la Steaua.Ca atacanti Iacob si Cristea cred ca ar face treaba buna,primul ar putea devia mingile lungi pentru al doilea,care e mai tehnic si mai rapid.

Ionutdal29.03.2006 00:01

Dica tu vei marca primul gol in giulesti am o presimtire , nu te lua dupa cei care te contesta , marea majoritate ai suporterilor stelisti au incredere in tine . Tu vei da primul gol in giulesti si toti stelisti iti vor scanda numele .Dica... Dica..

strezahuzum31.03.2006 07:41

Bravo, domnu' Dica. Bravo si la mai mare !! :evil:

Ati reusit din nou "performanta" de a rata cel putin 3 ocazii mari cat roata carului... macar 1 gol daca marcati sunt convins ca am fi castigat meciul !!

 

Sugestie pentru Oli : poate domnul Dica e obosit ...poate a jucat prea multe meciuri titular ...poate nu i-ar strica un sejur pe banca de rezerve !! Ca parca e batut in cuie in atac stimabilul !!

radu231.03.2006 12:24

e faptul ca dupa meciul de ieri majoritatea comentatorilor l-au considerat pe Dica cel mai important jucator al Stelei. In ceea ce priveste alergatul, daca nici ieri nu a facut-o... Rateaza mult, e adevarat, dar cum se face ca jumatate din mingile de gol ale Stelei sunt ale lui? Poate una din calitati ar fi plasamentul excelent? Sau poate se numeste stiinta jocului?

AGRESSIVO198+131.03.2006 14:39

in mod normal ar trebui sa-l contest din nou pe Dica pt ca probabil as avea si de ce,dar nu o voi face pt ca se mai intampla sa si rateze,singurul lucru pe care i-l cer este DARUIRE.

Nu am vazut meciul complet inca(m--- A1)si din acest motiv nu pot sa ma pronunt asupra daruirii din teren a d-lui Dica.(in orice caz el e mai mereu mai jos cu o treapta fata de restul in ceea ce inseamna MUNCA(dar nu si talent))

 

Nu am prea mare incredere in Dica,dar in retur va inscrie sigur(asta nu inseamna ca n-am sa ma mai leg de el daca nu va alerga)

 

SUCCES Dica,sper sa-mi inchizi gura

bebeto31.03.2006 19:51

Dica e jucator talentat dar nu are ambitie pe cit ar trebui.daca la faza din minutul 34 era nitel concentrat n-avea cum sa rateze o asemenea ocazie...hai sa fim seriosi a intins piciorul ala parca in sila...nu-mi place sa jignesc jucatori stelisti indiferent cum joaca dar la faza aia Dica chiar m-a scos din sarite...

crusherkidd31.03.2006 21:04
Bravo, domnu' Dica. Bravo si la mai mare !! :evil:  

Ati reusit din nou "performanta" de a rata cel putin 3 ocazii mari cat roata carului... macar 1 gol daca marcati sunt convins ca am fi castigat meciul !!

 

Sugestie pentru Oli : poate domnul Dica e obosit ...poate a jucat prea multe meciuri titular ...poate nu i-ar strica un sejur pe banca de rezerve !! Ca parca e batut in cuie in atac stimabilul !!

 

tovarase ... si ia zi cu cine ai vrea sa joace in atac ? ... dak nu iti convine te sfatuiesc sa te duci tuh pe bank , sa iti permiti sa il tii pe duca rezerva cand deja e si Iacob , si cand om lua bataie fara gol dat o sa vin si o sa te scuip intre ochi ... asa cum o sa pateasca Oli dak tine cont de sugestii din astea cretine in momente in care atacantul nostru de careu e accidentat tu il vrei pe celalalt pe bank...mai bn fati datoria acolo unde te pricepi si nu mai da sfaturi inutile.

iL Napoletano31.03.2006 21:25

Baieti oricum Dica e genul de jucator care iti rezolva un meci in 2 minute!Chiar daca e lenes!

alinush8901.04.2006 07:09

Dar care te si poate ingropa....prin una din greselile sale..sau prin lipsa de luciditate...io sa mor dak il vad macar o data pe meci sa faca si el o alunecare...sa sara si el de 3-4 ori la cap k-lumea la cap...el cand sare..sa va uitati..nu sare direct cu adversarul...el sta si astepta ca adversarul sa nu atinga mingea....ma rog...oricum io cred ca el va inscrie cu rapid pe 23 august...la cat bulan are...vine mingea exact la el..o da el un gol din 4 okazii :lol: :lol:

redandblue01.04.2006 08:14

ori n-am vazut eu bine ori Dica chiar a alergat in meciul cu bronzatii...am vazut ca de cind este criticat ca nu pune suflet a incepu8t sa schimbe atitudinea...

sa speram ca esti pe drumul cel bun Dica!

eu am incredere in tine!

weeezer_2004.04.2006 18:09

Dica e unul din jucatorii cei mai utili echipei... greseste uneori aiurea, dar are si sclipiri... lovituri libere, suturi plasate, lovitura de cap - o finete, are claritatea jocului, stie sa lanseze... ma rog, o sa ziceti ca-l pup in fund, asa ca ma abtin...

 

a, da, unul din jucatorii cei mai utili. alaturi de (in ordine, as zice eu): Paraschiv, Radoi, Ogararu, Goian si Iacob. Din punctul meu de vedere ei formeaza nucleul la Steaua.

strezahuzum09.04.2006 20:21

Rog frumos pe toti cei care i-au tot luat apararea lui Dica in ultima vreme sa-si dea acum cu parerea :

Mai merita domnul Dica sa joace titular ?

Cat sa-i mai suportam indolenta, lejeritatea cu care trateaza faze super-clare de gol ?

Cu Rapid a ratat de la 10-12 metri de poarta, cu Dinamo de la 2-3 !!

 

Cam ce trebuie sa faca Dica pentru a-l vedea trimis naibii macar 1-2 meciuri pe banca de rezerve ?

Motanu D09.04.2006 20:29
Cam ce trebuie sa faca Dica pentru a-l vedea trimis naibii macar 1-2 meciuri pe banca de rezerve ?

 

Ai perfecta dreptate, desi nu-mi place sa o spun. Eu l-am mai contestat candva pe Dica dar el si-a revenit atunci...

Si ca sa raspund la intrebarea ta: ca sa ramana si Dica pe banca ar trebui adus un inlocuitor pe masura. Care sa poate intra oricand in locul sau !

Sper ca Gigi si MM sa ia macar la vara ceva masuri !

radoi8609.04.2006 20:49

Nu cred ca asta e solutia! Dica e jucator de moral si l-ar termina daca i-am da in cap acum. Trebuie sa avem rabdare cu el pentru ca e clar ca e intr-o pasa neagra dar trebuie sa-i treca mai devreme sau mai tarziu!

«14567840»