Nicolae Dica...imi aminteste foarte mult de Neaga de la inceput numai ca are totusi un plus,amandoi jucatori talentati dar mai greu cu munca...deh....e greu sa alergi pe bani
Nicolae Dica...imi aminteste foarte mult de Neaga de la inceput numai ca are totusi un plus,amandoi jucatori talentati dar mai greu cu munca...deh....e greu sa alergi pe bani
dar nu au venit amandoi de la Arges ???
dar nu au venit amandoi de la Arges ???
ba da ![]()
si inca cu carul...
dar mai e cineva ca Dica si Neaga veniti de la Arges ?
Codrea :mrgreen:
dar mai e cineva ca Dica si Neaga veniti de la Arges ?
Poate vine Prepelita. Dar deja deviem in offtopic... ![]()
Dica, e singurul de la Steaua care merita nr. 10. Uitai-va numai la golul care l-a dat cu Dinamo ! Fara el, atacul ar fi praf....nu ca acum ar fi cine stie ce ![]()
dar mai e cineva ca Dica si Neaga veniti de la Arges ?
Poate vine Prepelita. Dar deja deviem in offtopic...
Off-topic este atunci cand....amesteci scoala cu fotbalul sau fetele cu fotbalul
. In cazul de fata, e vorba tot de fotbal, pana la urma. Cum sa facem sa ne referim DOAR la subiect ? E imposibil, nu ?
da mai dar am amestecat topicurile...aci e vorba de Dica ...nu de transferuri... :lol: ![]()
![]()
Si care-i problema. Si moderatorii si adminii pot sa fie offtopic. Doar ca ei nu-si dau singuri BAN ! :twisted: :twisted: :twisted:
pai dar asta ar fi culmea...
Cand o sa jignesc pe cineva promit ca o sa fiu primul care va bana userul armanovici!
Eu as bana toata lumea, sa fiu doar eu pe site .... sa scriu mesaje, sa ma contrazic.... sa ma autobanez... si-asa fac tot ce vreau aici, nu ? ![]()
ia zi cristianotopeanu acu nu esti off ??? :wink: :lol: :lol: :lol:
Dica e baza in atac,jucator bun cu experienta care gaseste rezolvare la orice situatie, din pacate joaca fara daruire cateodata...
ia zi cristianotopeanu acu nu esti off ??? :wink: :lol: :lol: :lol:
Daca tu consideri un raspuns adresat cuiva ca fiind "off", hai sa iti sterg si mesajul tau care nu are nici o legatura cu subiectul Ce zici ?
Dica e preferatu meu inca d cand era nou-venit la FC Arges. fusese park un pic prin b p la international pitesti.
e cel mai tare!cateva vise am avut si eu si s-au implinit toate: Dica, Nicolita si Cristocea la Steaua!
Din pacate, ieri Dica a prins iar una din zilele lui in care ne scoate peri albi ... a ratat exasperant, si desi a avut cateva incercari de a iuti jocul, aportul sau a fost, per total, cam slab. Trezirea, domnu' Dica, si inca repede ca incepe campionatul si acusi vine si Betis.
Date oficiale:
Data nasterii : 09.05.1980
Locul nasterii : Pitesti
Post : mijlocas
Nr tricou : 10
Email : N***@***
Debut in divizia A : 12.08.2000
Jocuri in divizia A : 146
Jocuri la Steaua : 58
Jocuri in sezonul curent : 15
Cartonase galbene in sezonul curent : 1
Cartonase rosii in sezonul curent : 0
Minute jucate in sezonul curent : 1310
Goluri marcate : 63
Goluri marcate pentru Steaua : 29
Goluri marcate in sezonul curent : 11
Selectii la echipa nationala : 0
Goluri marcate pentru echipa nationala : 0
Selectii la echipa nationala : 8
Goluri marcate pentru echipa nationala : 0
sunt multzi jucatori buni pe care ia dat FC Arges cum ar fi Neaga ,mara ,Mutu ,Dica ,codrea ,Vali nastase,Coman,vintila,jean barbu,Vladoiu,dobrin,etc lista ar fi lunga si mai sunt catziva pusti care vin tare din urma
Dica e golghetarul Stelei dar mie mi se pare mai bun Radoi.Pe siteul oficial s-a stabilit ca Radoi are cele mai multe voturi. 33%
Dica e golghetarul Stelei dar mie mi se pare mai bun Radoi.Pe siteul oficial s-a stabilit ca Radoi are cele mai multe voturi. 33%
e o diferenta intre amandoi! Dica e atacant, Radoi e mijlocash defenziv. unul joaca ceva, celalat altceva...
Radoi se daruieste mai mult!
Sa va spun mie Dica mi se pare un jucator foarte slab da cu mult noroc. Nu alearga dupa o pasa nu da pase nu face nimica pe teren. Mai toate golurile pe care le da, le da ba ca ii face portaru advers pasa ba ca se loveste mingea de 30 de jucatori inainte sa intre in poarta. Zic ca mai bine Steaua ar cauta un adevarat numar 10 cu tehnica si viteza atuuri care ii lipsesc clar domnului Dica.