FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nicolae Dica

«1234540»
I.N.Money20.11.2005 18:22
intr-adevar a jucat bine in seara asta

In Ultima jumatate de an mereu joaca bine/.....cu el in teren acum jucam in UCL...

zarboss20.11.2005 18:27

nu cred ca asa de mult conteaza absenta lui din acele meciuri...daca era sa fie mai dadeam un gol si ne calificam.. eu cred ca asa a fost sortit...SA CASTIGE Steaua ANUL ASTA UEFA CUP :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

I.N.Money20.11.2005 18:28
nu cred ca asa de mult conteaza absenta lui din acele meciuri...daca era sa fie mai dadeam un gol si ne calificam.. eu cred ca asa a fost sortit...SA CASTIGE Steaua ANUL ASTA UEFA CUP  :lol:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Ce sa mai zic zarboss...ai pus punctul pe I :wink:

zarboss20.11.2005 18:29
:D:D:D:D :twisted: :twisted: :twisted:
Ayrton20.11.2005 19:02

Doar pt campionat lotul e destul de bun. Insa pt Cupa UEFA ne mai trebuie unul sau doi jucatori de valoare. Dica a jucat foarte bine si astazi...

sorin_77720.11.2005 19:15

Dica isi merita numarul de pe tricou...

Bogdan4Steaua20.11.2005 23:07

Foarte bun jocul lui Dica. Are talent cu carul. Este bine ca si-l valorifica din ce in ce mai mult.

ulivius21.11.2005 12:45

A inceput sa si munceasca ...

zarboss21.11.2005 16:00
A inceput sa si munceasca ...

si asta nu poate fi decat un lucru bun.... sa speram ca nu se va opri prea curand

Bogdan4Steaua21.11.2005 22:09

Nici eu nu cred ca se va opri. De asemenea, sper sa nu plece inca pe afara. Mai avem nevoie de el. E fara indoiala un jucator talentat asa cum am mai spus-o.

I.N.Money22.11.2005 14:46

E bine ca Oleg a gasit in sfarsit rolul lui in teren...

meshteroo24.11.2005 15:43

Dică: Dacă eu aș fi antrenor și aș intîlni echipa fiului meu, l-aș lăsa să cîștige

detalii pe www.freewebs.com/fotbalclubsteauasau pe www.prosport.ro

Bogdan4Steaua24.11.2005 19:39
Dică: Dacă eu aș fi antrenor și aș intîlni echipa fiului meu, l-aș lăsa să cîștige

detalii pe www.freewebs.com/fotbalclubsteauasau pe www.prosport.ro

 

Macar e sincer baiatul. :)

cristianotopeanu25.12.2005 19:24

Doua poze si cu Dica ...

 

 

046zj.jpg

 

031fi.jpg

alinush8926.12.2005 05:15

Cred ca daca Dica ar alerga un pic mai mulr decat o face acum ar putea fii mult mai util echipei....este oarecum indolent..nu prea alearga dupa mingi...presingul il face doar asa ca sa fie....nu am vzut o alunecare la el....INSA..are o tehnica de invidiat si are foarte mult sange rece,asta trebuie sa recunoastem....(penalty-ul cu Valencia,golul cu stangul sus

sub bara cu Lens,chiar dak el este dreptaci,etc)

Insa este cu un jucator de baza..personal imi place :wink:

I.N.Money26.12.2005 06:49

Lasa-l sa nu alerge sa fie acelasi "lenes" care a fost pana acum si sa aibe o evolutie chiar mai buna,ca nu se supara nimeni :wink:

dbd26.12.2005 07:26

da' de unde lenes ??? mie mi se pare ca alearga exact cat trebuie...

alinush8926.12.2005 12:48
da' de unde lenes ??? mie mi se pare ca alearga exact cat trebuie...

poate ca ai si tu dreptate..dar la unele meciuri asa imi da impresia...oricum un jucator esential pentru Steaua :wink:

AGRESSIVO198+126.12.2005 12:53

Alinush89 are dreptate si mie mise pare un pic cam slab la capitolul rezistenta...in rest nu am ce-i reprosa(amintiti-va meciul cu dynamo 2-2 cand dupa un pressing sufocant al Stelei primul care a cedat fizic a fost Dica) mai are putin de munca la rezistenta.

Alin_H26.12.2005 13:57
Genul de jucator care te entuziasmeaza intr-un meci si te aduce la exasperare in urmatorul.

 

Are acea scanteie de geniu care poate face diferenta intr-o secunda pentru echipa sa ( tineti minte pasa data de el lui Iacob in meciul cu dinamovistii la 2-0 ?) si stie sa apara la finalizare acolo unde trebuie.  

Din pacate pare adesea indolent, nu munceste la fel de mult ca Paraschiv, Ogararu sau Nicolita. Nici la capitolul viteza nu sta extrordinar.  

 

Cu mai mult angajament, mai mult efort si poate si mai multa concentrare ar putea fi cel mai bun mijlocas ofensiv din Divizia A.

 

La care meci cu Dinamo te referi? Ca la asta din campionat (2-2), un gol l-a dat Goian si unu' Dica dintr-o pasa a lui Ogararu.

dbd26.12.2005 13:59

cred ca da...

alinush8926.12.2005 18:48

Cred ca adevaratul castig al acesti sezon...alaturi de forma excelanta pe care o are Bostina..este aceasta mutare in spatele varfului a lui Dica...acesta este postul lui..si cred ca ii datoram acest lucru lui Protasov

AGRESSIVO198+127.12.2005 00:10

Alinush89

 

da la asta ma refer,pana in min 60 Dica a fost extraordinar dar dupa un pressing sufocant al echipei in prima repriza el a cedat primul(eu cred ca nu stie sa-si dozeze efortul)

dbd27.12.2005 07:26

nu ca nu stie sa si-l dozeze dar nu e un jucator care sa alerge mult...

alinush8927.12.2005 10:49
nu ca nu stie sa si-l dozeze dar nu e un jucator care sa alerge mult...

La capitolul asta se poate lucra..si cred ca o data cu venirea lui Protasov..capacit de efort a lui dicanio a crescut...si mai poate creste..fiindca se poate lucara..spre deosebire de viteza...cu care te nasti..nu o poti imbunatati decat intr-o mica masura.

«1234540»