FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dorin Goian

«12345614»
the_killer26.02.2006 08:24

Goian e un fundas foarte bun. :wink:

Bebe4ever26.02.2006 11:59

In timpul returului cu Heerenveen, Goian s-a ales cu o entorsa la glezna stanga si va sta 7 zile cu piciorul in ghips. Nu va juca in meciul cu FC Arges si nu se stie daca va putea juca cu Betis, in tur.

Pacat, pt ca Goian este un jucator foarte bun si extrem de important pt Steaua.

radoi8626.02.2006 12:06

Sper sa se refaca pana la meciul tur cu Betis pentru ca ar fi o pierdere foarte mare! Iar Baciu nu imi da deloc incredere...

sorin_77727.02.2006 09:49

Daca nu va juca Goian cu Betis (sunt sanse mari sa joace totusi) atunci as vrea ca inlocuitorul lui sa fie Radoi... si sa jucam cu Cristocea la mijloc...

 

Eu sper totusi sa il vedem in teren cu spaniolii... Doamne-ajuta!

Mirel_Radoi27.02.2006 10:15

Super jucator.Ai dreptate Sorin.Ar fi tare sa joace Radoi fundas .Radoi e super tare.A marcat 7 goluri ca fundas.Tare nu...?

FANATIK RED-BLUE27.02.2006 12:15

Dorin Goian are glezna stîngă imobilizată într-o atelă specială şi face zilnic şedinţe de masaj şi fizioterapie, existînd şanse ca el să fie recuperat pînă la ora meciului cu Betis Sevilla

Entorsă cu afectarea parţială a ligamentelor la glezna stîngă. Acesta este diagnosticul accidentării pe care Dorin Goian a suferit-o în timpul meciului cu Heerenveen, de joia trecută. Cum el este oricum suspendat în prima etapă a returului Diviziei A, cu FC Argeş, partidă care se va disputa duminică, 5 martie, obiectivul principal al staff-ului medical al campioanei este să-l facă bun de joc pentru turul cu Betis Sevilla, de pe 9 martie.

Goian a fost consultat sîmbătă şi de doctorul echipei naţionale, Pompiliu Popescu, care a constatat accidentarea şi a anunţat că el nu poate răspunde prezent convocării pentru turneul din Cipru. Jucătorului i-a fost aplicată apoi pe piciorul stîng o gheată specială din plastic, avînd acelaşi rol ca şi ghipsul. Îi imobilizează glezna, însă o poate scoate oricînd pentru a efectua fizioterapie şi masaj.

 

Sursa: www.gsp.ro

sisif8201.03.2006 00:59

Goian a demonstrat ca il poate inlocui pe Radoi in apararea Stelei. Sper sa se refaca cat mai repede dupa accidentarea asta stupida.

andrei_8708.03.2006 23:13

e super-fundas! preferatu meu de cand era la Bacau!

weeezer_2009.04.2006 08:35

cel mai bun fundas central din divizia A, joc aerian de invidiat, plasament excelent...

antonika09.04.2006 09:34

a inscris mai multe goluri decat unii atacanti din divizia A....

Vladivostok18.04.2006 13:22

Goian e tare domne',e tare!Eu i-as da titlul de fundas-atacant,deoarece cum ziceau si cei de mai sus baga goluri fara mila si nu rateaza niciodata. :wink:

Melku19.04.2006 14:26

Se zvoneste ca joi va fi urmarit de AS Monaco...sa speram ca nu o sa il pierdem indiferent de suma oferita...

spre_2419.04.2006 14:37

nuuuuu joaca destul de bne pt Steaua ! Si merita sa sTEA ! Goian Goian Goian :D

antonika20.04.2006 03:26

ne este prea valoros sa plece in strainatate.

forever_STEAUA21.04.2006 10:34

Cred ca s-a molipsit de la Dica. Fundasul-atacant a ratat o ocazie cat China, dar poate in asta sta frumusetea acestui joc.

Melku21.04.2006 13:07

Nu a ratat in situatia la care cred eu ca te referi ci mingea a fost scoasa de un fundas de la ei...daca tii minte a fost corner dupa aia - semn ca nu el a lovit balonul :wink: plus penalty in faza in care el a trimis spre poarta cu coapsa :wink:

forever_STEAUA21.04.2006 15:05

@Melku

 

Ma refeream la faza in care tu zici ca a fost penalty. Trebuia sa o bage in ate. Dar nu m-am suparat . Isi ia revansa in meciul retur. Si nici macar nu trebuie sa inscrie. E suficient daca are grija Goian sa nu luam gol. :wink:

Melku21.04.2006 16:34

@forever_steaua

 

pai cu atat mai mult...in faza aia a fost clar faultat/incomodat si nu poti sa spui ca a ratat o ocazie "cat China" nu? :roll:

Kristy_Cj06.05.2006 00:04

YOU ARE THE BEST

axl2312.05.2006 13:49

sunt curios cum o sa joace cu CFR, dat fiind lipsa lui Ghionea si a lui Radoi. cred ca are sanse sa inscrie daca fuge repede, repede in careul advers. si imi pare ca coopereaza destul de bine cu Carlos, in orice caz mai bine decat Ghionea.

Melku14.05.2006 23:24

Fantastic acest fundas si cate goluri a putut sa dea atat in UEFA cat si in campionat,are un joc de cap extraordinar,sa nu uitam ca si la Bistrita a dat din corner in bara jenat fiind de un fundas bistritean.

spre_2415.05.2006 06:42

da e perfect..sper sa nu plece..de la el pleaka toate pasele...de la el pleaka mingiile catre Radoi..si de la Radoi in atac.. :) cam asa func mecanismu in contraatac

forever_STEAUA15.05.2006 13:24

Steagul sus, Goian!

 

 

 

După ce a deschis scorul in partida cu CFR Cluj, Dorin Goian a alergat către steagul de la colţul terenului şi a început să-l fluture. Acest gest l-a făcut şi în urmă cu doi ani, mai exact pe 7 noiembrie 2004, cînd îmbrăca tricoul adversarei de miercuri a Stelei, FCM Bacău. Atunci, la scorul de 1-1, Goian a înscris cu capul pentru băcăuani.

 

 

sursa: gsp

Vasian15.05.2006 14:58

cel mai bun jucator al Stelei

axl2315.05.2006 20:16

uite ca am avut dreptate cand am zis ca o sa inscrie, pacat ca n-am pariat.

«12345614»